DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 324 z 403
  • 1
  • 322
  • 323
  • 324
  • 325
  • 326
  • 403
 #1125812  autor: GaduAirowiec
 21 gru 2021, 14:06
Czy przy migracji z Play Formuła na Kartę na Fakt Mobile giną środki :
-PLN z doladowań w Play Formuła na Kartę
-środki promocyjne PLN z Play FnK
-GB z pakietów internetowych zgromadzone w Play FnK ?
Czy aby aktywować pakiet no limit 25zł w Fakt Mobile trzeba najpierw zasilić konto będąc już zmigrowanym do taryfy Fakt Mobile cz te środki można jeszcze mieć z migracji z Play FnK ?
 #1125821  autor: GaduAirowiec
 21 gru 2021, 17:19
No trudno, trzeba będzie się przesiąść na pakiet 25zł no limits z 10GB , sms, mms w Fakcie . Skoro środki promocyjne z Play nie przedłużają już po doładowaniu w Play24, to innej drogi nie ma.

A czy Fakt Mobile korzysta z sieci Play, Orange i T-Mobile? Czy ma dostęp do 5G w Play czy jeszcze nie?
 #1125829  autor: blacQ1
 21 gru 2021, 20:23
Gadu po co przepłacać ja jak weszły nowe pakiety w fakt mobile mam aktywowaną usługę za 15 zł a jak nie było nowych pakietów i wogóle to miałem włączony pakiet stary za 19 zł ,
Za 15 zł też możesz wysyłać mms tylko doładuj konto tel raz a dobrze i będzie ok , ja mam sam na jednym nr tel włączoną usługę za 15 zł i minim dziennie 2 h na tel pozdrawiam
 #1125834  autor: unnameduser
 22 gru 2021, 08:32
blacQ1 pisze:
21 gru 2021, 20:23
Gadu po co przepłacać ja jak weszły nowe pakiety w fakt mobile
Nowe pakiety, których nie można przedłużać kodami z gazety - warto o tym pamiętać.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1125877  autor: bolek2004
 23 gru 2021, 13:25
Dawno z Faktem nie miałem do czynienia i już nie pamiętam, choć wydaje mi się że nie było, ale czy w fakt mobile jest tak jak w play konto promocyjne?
 #1125893  autor: macqmacq
 23 gru 2021, 17:33
Promocyjne jest, jak np. uda Ci się przenieść numer z innej sieci bezpośrednio do Faktu, co jest raczej awykonalne, dostajesz 200zł/20GB/RWK - jednak jest notoryczny brak starterów FM :smt005
 #1126451  autor: rsig
 06 sty 2022, 02:57
Czy te "nowe" pakiety (jak 300/300/300 za 9 zł) napewno się nie przedłużają kolejnymi aktywacjami? Przeniosłem niedawno pewnego emeryta do Fakt Mobile, włączając mu w/w pakiet. Teraz po miesiącu włączyłem mu go ponownie. I zauważyłem że o ile minuty ze starego pakietu się skasowały to stare sms i internet dalej są (czyli po aktywacji nowego pakietu status to 300/600/600). Nie wiem czy wpływu na to nie ma fakt że emeryt wogóle nie używa sms i internetu, wyłącznie rozmawia.
 #1126452  autor: Karlos20
 06 sty 2022, 03:24
rsig: to, że środki się zsumowały, nie oznacza, że one pozostaną - to BŁĄD. Przepadną. Play w ostatnim czasie dla wprowadzenia klientów w błąd - w tle utworzył sobie subkonta, a te wszystkie środki wrzuca klientowi do "wglądu" pod kody np. 107 (GB w Fakcie), zamiast utworzyć dedykowane terminowe saldo. Więcej o tym pisałem przy okazji zabrania po 5 dniach pakietu 5GB przy zasileniu konta w taryfie odNOWA, w wątku o przedłużeniu złotówek promocyjnych i GB. 5GB weszło do salda 108 gdzie jest ono bezterminowe, a to wprowadza w błąd. Zgłosiłem z tego tytułu reklamacje i aby zamknąć mi "gębę" zasilili mi konto za 25 zł... Porażka. Żenada. Przyzwolenie na kolejne przekręty Playa :evil:

Zamiast tracić kasę i niewykorzystane środki na nieprzedłużalny pakiet za 9 zł, polecam zasilić solidnie konto tej osobie i upewnić się, że ma aktywną usługę "15 zł miesięcznie za rozmowy i SMSy". Wydając od 1 dnia miesiąca kalendarzowego do 15 zł (równowartość cennikowych 100 jednostek - minut i/lub SMS), kolejne minuty i SMSy do wszystkich sieci do końca miesiąca są nielimitowane i bezpłatne. Wykorzysta się mniej, to zapłaci się mniej. Mega prosta opcja. I bez niespodzianek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126460  autor: muszyna2
 06 sty 2022, 10:42
Zamiast tracić kasę i niewykorzystane środki na nieprzedłużalny pakiet za 9 zł, polecam zasilić solidnie konto tej osobie i upewnić się, że ma aktywną usługę "15 zł miesięcznie za rozmowy i SMSy". Wydając od 1 dnia miesiąca kalendarzowego do 15 zł (równowartość cennikowych 100 jednostek - minut i/lub SMS), kolejne minuty i SMSy do wszystkich sieci do końca miesiąca są nielimitowane i bezpłatne. Wykorzysta się mniej, to zapłaci się mniej. Mega prosta opcja. I bez niespodzianek.
Moim zdaniem nieopłacalne. Za 15 zł masz 100 minut. Jeżeli rozmawiasz mniej to lepiej wziąść jakiś pakiet a jeżeli więcej to można znaleźć coś jeszcze tańszego. Chyba w a2 rozmowy bez limitu są po 12 zł miesięcznie. Z resztą 0,15 gr za minutę a w pakiecie za 9 zł masz 0.3 gr.
 #1126467  autor: Karlos20
 06 sty 2022, 12:56
muszyna2: Jeśli osiągniesz te 100 minut, kolejne są nielimitowane (takie same działanie jak w nju abonamentowym). Wygadasz mniej, na koncie zostanie więcej (przypominam jest 15 gr / minutę rozliczane sekundowo), więc realnie grosz do grosza i może zostać więcej, niż się to wydaje, a niewykorzystana kasa nie przepadnie, bo jest ważna rok po każdym zasileniu, w porównaniu do zmarnowanej kasy za pakiet, który ani się nie skumuluje z kolejnym, a niewykorzystany w pełni przepadnie, kto za to wtedy zwróci kasę, bo na pewno nie Play :D

a2mobile? Oferta za 12,90 zł jest kompletnie nieopłacalna, dla mało gadających można jechać z cennika (10 gr/min). Oni za 12,90 oferują same rozmowy, FM ma też SMSy i pozwala kontrolować koszty, zamiast kupować suchą usługę, za którą kasy już nie odzyskasz.
Pragnę nadmienić, że Fakt ma też tańsze nielimitowane minuty z SMSami od oferty abonamentowej w nju mobile (19 zł wynosi u nich najtańszy abonament z rozmowami i kilkoma GB neta). Tak jest - są od nich tańsi jeśli chcesz za 15 zł mieć podstawowy no-limit bez neta i MMSów. Wystarczy doładować konto, bez pakietów, bez kombinacji. Bez przepadania środków.

Tańszy od Faktu o 1 zł jest tylko Virgin z minutami i SMSami za 14 zł/mies. Niestety: to abonament, czyli stała opłata. Do tego 29 zł aktywacyjnego, które można doładować w Fakcie i... korzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126511  autor: rsig
 07 sty 2022, 01:35
Karlos20 pisze:
06 sty 2022, 03:24
rsig: to, że środki się zsumowały, nie oznacza, że one pozostaną - to BŁĄD. Przepadną.
Teoretycznie mógłbym sprawdzić, ale karta jest nie w smartfonie ale w starym klawiszonym telefonie 2G. Więc internetu nie włączę, a wysyłanie 300 sms trwałoby długo. Ale za 3 tygodnie, przy następnej aktywacji nowego pakietu, sprawdzę czy wyskoczy 300/900/900.
Play w ostatnim czasie dla wprowadzenia klientów w błąd - w tle utworzył sobie subkonta, a te wszystkie środki wrzuca klientowi do "wglądu" pod kody np. 107 (GB w Fakcie), zamiast utworzyć dedykowane terminowe saldo. Więcej o tym pisałem przy okazji zabrania po 5 dniach pakietu 5GB przy zasileniu konta w taryfie odNOWA, w wątku o przedłużeniu złotówek promocyjnych i GB. 5GB weszło do salda 108 gdzie jest ono bezterminowe, a to wprowadza w błąd. Zgłosiłem z tego tytułu reklamacje i aby zamknąć mi "gębę" zasilili mi konto za 25 zł... Porażka. Żenada. Przyzwolenie na kolejne przekręty Playa :evil:
Teoretycznie odNowa ma kod *109# specjalnie do takich promocji. Ale on chyba do niczego nie służy. Pozostaje ustawić w telefonie limit 5 GB, a w kalendarzu zapisać datę zakończenia promocji żeby telefon sam nam o niej przypomniał.
Zamiast tracić kasę i niewykorzystane środki na nieprzedłużalny pakiet za 9 zł, polecam zasilić solidnie konto tej osobie i upewnić się, że ma aktywną usługę "15 zł miesięcznie za rozmowy i SMSy". Wydając od 1 dnia miesiąca kalendarzowego do 15 zł (równowartość cennikowych 100 jednostek - minut i/lub SMS), kolejne minuty i SMSy do wszystkich sieci do końca miesiąca są nielimitowane i bezpłatne. Wykorzysta się mniej, to zapłaci się mniej. Mega prosta opcja. I bez niespodzianek.
Ten emeryt rozmawia 2-4 godziny miesięcznie, pozatym ma chyba dość lichą emeryturę i te 6 zł różnicy gra pewną rolę. Ale i tak chyba włączę mu te 15 zł - co za pech że cyklicznie można włączyć pakiety internetu albo ten pakiet zintegrowany za 25 zł, a nie można właśnie tych pakietów 300/300/300. No chyba że go nauczę wpisywać raz na miesiąc kod włączający ten pakiet.
 #1126514  autor: Karlos20
 07 sty 2022, 04:19
Te ustawianie terminów to i tak jest lipa, bo Play ma ostatnio niekorzystne liczenie ważności promocyjnych jednostek - ostatnio teraz nawet w taryfach internetu na kartę usługi z nielimitowanym netem są liczone z dokładnością do 1 doby, więc jeśli włączyłeś w wariancie taryfy INK 2.0 np. 7 stycznia o 8 rano "Dzień bez limitu GB", to usługa wyłączy się 8 stycznia o 8 rano (dokładnie będzie ważna 24h, a nie moment aktywacji +1 dzień). Więc przy środkach pakietowych w głosowych ofertach może być podobnie (szczególnie w nowszych ofertach typu 300/300/300), byleby nie pozwolić na skumulowanie niewykorzystanych jednostek.

Jeśli rozmawia te 2-4 godzin, to ta usługa z limitem wydatków jest idealna, tym bardziej, że jest bezobsługowa (przechodząc do FM z innych taryf Playa lub kupując nowy starter usługa sama się włączy).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126567  autor: Karlos20
 08 sty 2022, 14:08
Remington: i co to da? Podadzą termin ważności usługi w dniach i wylatane. Jeśli 1 dzień/doba jest traktowane jak 24h, to Play czy Plus są kryci. "Marudzenie" może być tylko przy interpretacji marketingowej podanych terminów, a raczej ich braku skonkretyzowania, np. dzień kalendarzowy czy dzień dobowy. Plus od dawna stosuje termin ważności pakietów w dobach i nikt nie marudzi (przyzwyczajenie). Play od niedawna stosuje rozliczanie terminów dobowo, jak na razie w pakietach "dni bez limitu GB" w INK 2.0, choć nie wykluczam, że będzie to robić przy swoich pakietach, które się kamuflują ze stałymi saldami na minuty czy GB, wprowadzając nas jeszcze bardziej w błąd (były takie kombinacje w kodach Faktu, które nie były ważne od momentu aktywacji + 7 dni kalendarzowych, a dokładnie 7x24h od momentu aktywacji).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126580  autor: Remington
 08 sty 2022, 15:36
Karlos20 pisze:
08 sty 2022, 14:08
Jeśli 1 dzień/doba jest traktowane jak 24h,

…to musi to być jasno wskazane w regulaminie.
Karlos20 pisze:
08 sty 2022, 14:08
"Marudzenie" może być tylko przy interpretacji marketingowej podanych terminów,

Nie marketingowej tylko prawnej. Jeśli regulamin nie precyzuje sposobu liczenia terminu to zastosowanie ma uniwersalny sposób opisany w art. 111 kc, czyli działanie jak w Orange (do końca dnia, dzień aktywacji się nie wlicza). Co innego gdyby regulamin mówił o liczbie dób (czyli okresów 24-godzinnych), ale dzień to zawsze i wyłącznie dzień kalendarzowy.

Tu mamy ewidentne nieprzestrzeganie tych norm, a więc naruszanie zbiorowych interesów konsumentów, gdyż dotyczy to potencjalnie każdego. Państwo potrzebuje pieniędzy 😉.
  • Strona 324 z 403
  • 1
  • 322
  • 323
  • 324
  • 325
  • 326
  • 403
  • 1
  • 322
  • 323
  • 324
  • 325
  • 326
  • 403