DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 12 z 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
 #958488  autor: Maks SIM
 29 paź 2017, 22:14
ign123 pisze:Trzeba wydrukować Regulamin Promocji „Przenoszę numer do Orange Free na kartę”, pokazać go w salonie i poprosić o przeniesienie na jego podstawie do Free na kartę. Nie sprawdzałem tego w praktyce, ale myślę, że powinno pomóc :)
Dzięki za podpowiedź :)
w tym tygodniu powalczę z Pomarańczą

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #958626  autor: ign123
 30 paź 2017, 20:46
ign123 pisze:Trzeba wydrukować Regulamin Promocji „Przenoszę numer do Orange Free na kartę”, pokazać go w salonie i poprosić o przeniesienie na jego podstawie do Free na kartę.
Dzisiaj to przetestowałem :D Na dokumencie mam wpisane "Oferta: Orange Free na kartę". Udało mi się podejrzeć, że podczas "klikania" przenosin konsul ma do wyboru na rozwijalnej liście wiele taryf, nie 2-3, tylko więcej (inną sprawą jest to, czy wybór każdej z opcji pozwoliłby przejść do kolejnego kroku, czy część z nich jest "martwa") - tak przynajmniej mi się wydaje, widziałem monitor pod dużym kątem. Wynika z tego, że wybór taryfy może być wyrazem dobrej/złej woli konsula lub jego widzi mi się.
Numer ma być przeniesiony dziś w nocy, więc rano sprawdzę, czy jest we Free i czy bonus został przyznany (powinien być uruchomiony automatycznie). Dam znać.
 #958669  autor: ign123
 31 paź 2017, 10:13
Numer aktywowany w Orange Free na kartę, na koncie 0zł. Otrzymałem smsa o przyznaniu 2GB ważnych rok oraz o włączeniu usługi RWK.
Mam problem z założeniem konta na Orange.pl (komunikat: "numer nierozpoznany") - być może system jeszcze do końca nie "przemielił" procedurę przenoszenia numeru?

EDIT:
Konto na Orange.pl założone (trzeba było dłuższą chwilę poczekać od momentu aktywacji karty), ale nie wiem, jak podpiąć to nowe konto pod inne. Gdzieś na forum Orange przeczytałem o limicie numerów, którymi można zarządzać z jednego konta. W tej chwili mam już na koncie 5 numerów: jeden powiązany z kontem głównym, na które się loguję i podpięte 4 konta innych numerów. Czy nie da się podpiąć piątego konta i zarządzać sześcioma numerami z jednego miejsca?

W zakładce "Mój profil - Moje konta" nie ma przycisku dodawania nowego konta, mogę tylko usunąć już dowiązane (pojedynczo lub wszystkie razem).
 #966643  autor: Nikita_Bennet
 16 gru 2017, 18:25
podpytam tutaj żeby nie tworzyć nowego tematu - co się stało z tańszymi zdrapkami do orange?
Pytam bo kiedyś kod za 100 kupowałem po 85-90zł max a dziś patrzę i wszystkie po 99.
 #970331  autor: marokmon
 06 sty 2018, 13:40
Czy istnieje jakiś kod ussd pozwalający na włączenie powiadomień o sms gdy telefon jest wyłączony? Nie wiem czy zależy to od taryfy ale na starym numerze który tylko raz na rok odnawiam i jest wyłączony sms nie docierają jesli nie jest cały czas zalogowany do sieci.
 #970360  autor: Remington
 06 sty 2018, 16:02
Nie rozumiem, jak byś chciał otrzymać powiadomienie skoro tel. jest wyłączony. Takie coś ma tylko Play w płatnej usłudze SMS na e-mail.

SMS czeka w SMSC na włączenie telefonu przez określony czas (określony przez wysyłającego co ostatnio chyba nie jest dostępne w telefonach, nie więcej jednak niż maksimum dopuszczane przez SMSC operatora odbiorcy).

Rozwiązaniem byłoby przekierowanie SMS-ów, co technicznie jest możliwe, ale żaden polski operator mimo upływu ponad 21 lat tego nie udostępnił :(.
 #970384  autor: ign123
 06 sty 2018, 17:24
Koledzy, dwa mam szybkie pytania (to drugie to właściwie kilka pytań dotyczących tego samego tematu).

Krótki opis:
- taryfa Orange POP (aktywowana dawno, dawno temu, myślę, że kilka lat temu),
- aktywne darmowe rozmowy do wszystkich+100GB na 93 dni za polecenie numeru,
- użytkownik ładuje konto co 3 miesiące za 50zł tylko po to, żeby utrzymać ważność połączeń wychodzących (na koncie zgromadził już pokaźne saldo, które cały czas niepotrzebnie rośnie).

1. Czy włączenie usługi RWK ("Konto ważne rok w Orange na Kartę") wpłynie na pakiet darmowych rozmów+100GB za polecenie numeru (czy go skasuje)?

2. Czy włączenie RWK spowoduje bezpowrotne wyłączenie jakichś aktywnych dotychczas usług? Czytałem w regulaminie RWK o automatycznej dezaktywacji wskazanych tam usług (czy wyłączą się jeszcze inne, nie wymienione w regulaminie RWK?), ale rozumiem, że można je będzie włączyć ponownie (choćby kosztem utraty RWK). Czy są usługi, które zostaną wyłączone podczas aktywacji RWK, których nie będzie można włączyć w przyszłości? Wiem, że osoba korzystająca z tej taryfy włączała co jakiś czas promocję "za darmo do 5 numerów z dowolnej sieci" (nie wiem, jak ta usługa się nazywa), czy będzie mogła z niej skorzystać po włączeniu RWK (tym samym być może tracąc RWK)?

Przepraszam za dość chaotyczny opis i pytania, ale nie znam taryf Orange, nie mam fizycznego dostępu do tego telefonu, ani do konta tego numeru na Orange.pl.
 #970414  autor: 24bis24
 06 sty 2018, 18:43
ign123 pisze:"za darmo do 5 numerów z dowolnej sieci"
myślisz pewnie o
Za darmo rozmawiaj z trzema numerami z każdej sieci.
nie wyklucza się z usługą Konto Ważne Rok.
ign123 pisze:Czy włączenie usługi RWK ("Konto ważne rok w Orange na Kartę") wpłynie na pakiet darmowych rozmów+100GB za polecenie numeru (czy go skasuje)
nie wpłynie i nic nie skasuje.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #970439  autor: Gregrin
 06 sty 2018, 20:58
Skoro już chcesz pomoc znajomemu sprawdź czy ma włączoną skarbonkę chociaż teraz to już "po ptakach" bo raczej nie będzie przez długi czas doładowywać.

Jeśli jest w pop to zobacz w mój orange statystyki (bardzo ładnie pokazane ile minut i do jakich sieci dzwoni) bo w tej taryfie jest bardzo "sprytny" pakiet 120min (niestety tylko na kom -bez stac) którego jeśli się nie wykorzysta to się skumuluje a gdy wykorzysta się wszystkie minuty z niego to sam się odnowi bez czekania na planowany termin odnowienia który jak w każdym pakiecie jest po 30stu dniach od aktywacji.
Wydaje mi się ze to fajna opcja bo pakiet kosztuje 9zl i dla mało/średnio dzwoniących jest idealny. W spokojny miesiąc minuty się nazbierają a jak będzie potrzeba żeby sporo dzwonić to sam się odnowi (tylko chyba nie odnawia się w trakcie rozmowy tylko po niej co może spowodować male naliczenie po standardowej stawce).

RWK w tej taryfie nic nie kasuje a już na pewno nie na "zawsze". Groźniejsze jest włączenie jakiejś usługi "Za darmo w orange" czy coś bo to wtedy zmienia taryfę (i obecnie jest to permanentne). Byly jeszcze jakieś usługi które potem blokowały RWK ale sam RWK jest niegroźny.
 #970533  autor: adacomp
 07 sty 2018, 13:03
kamaz222 pisze:Za dwa dni przepadają mi 32 gigabajty w OFnK. Jest jakiś sposób aby niewielkim kosztem przedłużyć ważność
Tylko doładowując konto.

Za 5zł jest najtaniej ale przedłużysz tylko o 2 dni

Najlepiej wychodzi doładowanie za 50zł - 3 miesiące oraz bonus 25GB
 #970664  autor: ign123
 08 sty 2018, 00:28
@24bis24, @Gregrin - dziękuję bardzo za informacje!
24bis24 pisze:myślisz pewnie o Za darmo rozmawiaj z trzema numerami z każdej sieci.
Informacji mam niestety mało i dodatkowo są nieprecyzyjne, ale chyba masz rację, pewnie chodzi właśnie o tę usługę.

@Gregrin:
Przekazałem info o skarbonce - masz rację, że jeśli nie była dotychczas włączona to już musztarda po obiedzie.
Po włączeniu RWK przyjdzie czas na konsumowanie środków zgromadzonych z doładowań - pójdą na pakiety no limit lub na ten bardzo ciekawy, samoodnawiający się nie tylko cyklicznie pakiet za 9zł. Ale chyba raczej na no limit, bo mam wrażenie, że tej osobie 120 min by nie wystarczyło (tak jak pisałem - nie mam dostępu do konta na orange.pl, więc nie sprawdzę statystyk), a wielokrotnie uruchamiany byłby nieopłacalny.
Jeszcze raz dzięki za cenne wskazówki!
 #970675  autor: Gregrin
 08 sty 2018, 05:05
ign123 pisze:mam wrażenie, że tej osobie 120 min by nie wystarczyło (tak jak pisałem - nie mam dostępu do konta na orange.pl, więc nie sprawdzę statystyk), a wielokrotnie uruchamiany byłby nieopłacalny.
Ja wnioskuje ze skoro zrobiła się skarbonka a było ładowane za 50zl co 3m-ce (~17zl/mc) to albo osoba mało dzwoni albo dzwoni dużo ale tylko do tych trzech numerów bo same te 3 numery kosztują 9zl wiec teoretycznie w miesiącu nie zostawało więcej niż 8zl na resztę i z tego jeszcze nazbierała się sumka ;)
W każdym razie można info przekazać bo skoro osoba nie wiedziała o RWK to o tym pakiecie pewnie tez nie.
  • Strona 12 z 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15