DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 14 z 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
 #1073820  autor: Karlos20
 11 cze 2019, 15:02
Saldo na którym masz 2 GB ważne rok, to saldo bonusowych GB, które uzyskujesz z doładowań konta w ramach taryfy Orange Free na Kartę. Po prostu doładowujesz konto, a darmowe GB są przyznawane na te saldo w ciągu kilkunastu minut. Inne GB uzyskiwane z różnych promocji - płatnych i bezpłatnych, mają inne subkonta i nie powodują kumulacji zebranych tam środków. Mogą one być zużywane w pierwszej kolejności (ale GB z pakietów nielimitowanych minut/SMS + GB schodzą jako ostatnie). Poza tym te promocyjne GB zawsze mają krótszą ważność niż te z promocji na przeniesienie numeru czy zasilenie konta. Więc jedyny sposób na większą ilość środków z bonusów za doładowania to po prostu zasilenie konta głównego tradycyjną drogą jak i internetową.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074147  autor: Kiriae88
 14 cze 2019, 20:00
Karlos20 pisze:
11 cze 2019, 15:02
Saldo na którym masz 2 GB ważne rok, to saldo bonusowych GB, które uzyskujesz z doładowań konta w ramach taryfy Orange Free na Kartę. Po prostu doładowujesz konto, a darmowe GB są przyznawane na te saldo w ciągu kilkunastu minut. Inne GB uzyskiwane z różnych promocji - płatnych i bezpłatnych, mają inne subkonta i nie powodują kumulacji zebranych tam środków. Mogą one być zużywane w pierwszej kolejności (ale GB z pakietów nielimitowanych minut/SMS + GB schodzą jako ostatnie). Poza tym te promocyjne GB zawsze mają krótszą ważność niż te z promocji na przeniesienie numeru czy zasilenie konta. Więc jedyny sposób na większą ilość środków z bonusów za doładowania to po prostu zasilenie konta głównego tradycyjną drogą jak i internetową.
Jesteś pewien? W regulaminie https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 959557.pdf pisze: "Środki dostępne w ramach Bonusu pakiet Internetu są wykorzystywane w pierwszej kolejności przed
jednostkami pochodzącymi z doładowania."
co można dwuznacznie rozumieć: jako "wykorzystywane w pierwszej kolejności przed bonusem z doładowania" lub "wykorzystywane w pierwszej kolejności przed pieniędzmi z doładowania". Bo nie ma tu definicji "jednostek pochodzących z doładowania" a na moją intuicję "jednostki" są bardziej "gigabajtami" niż "złotówkami".

Generalnie bardzo ciężko zdobyć na temat tego bonusa informacje.

BTW. Piszę w pierwszej osobie ale tak naprawdę chodzi o numer znajomego który robi problemy z niczego i nie ma kasy nawet na żarcie (do pomocy społecznej nie pójdzie bo "nie ma siły się z nimi użerać", dno). Biadolił mi, że mu numer przepadnie jak nie doładuje konta i żeby mu coś doradzić (wiec mu znalazłam OFnK z 2GB internetu na rok). A teraz biadoli, że na drugim numerze (Play OdNowa, też mój pomysł) ma drogi internet - więc chcę by korzystał w Orangowego, bo taniej wychodzi (ma dual sim wiec może tak zrobić). Ale nie mam zamiaru mu fundować doładowania. :D Ani nie chcę, żeby mi biadolił, że "niepotrzebnie wydał 5zł za które mógłby kupić dwa chleby" jakby się okazało, że doładowanie mu nie zwiększa ilości GB ważnych rok bo to o nie mu chodziło (nie, nie ma 30zł na przedłużenie środków z doładowań o rok).

Gdyby o mnie chodziło doładowałabym sobie konto i kropka. Ale takie coś mogę zrobić dopiero w przyszłym tygodniu najwcześniej (kończy mi się promocyjny okres Play Next wiec może przejdę do Orange żeby nie stracić numeru - i dla testów- tyle, że średnio mi się to uśmiecha bo miałabym wtedy już 3 numery w Orange). A znajomy marudzi i marudzi (nie tak łatwo się go pozbyć bo chodzimy razem do szkoły).


Konsultantów nie będę nawet pytać bo co jeden to lepszy:
Jeden twierdził, że "2GB za przeniesienie są ważne miesiąc bo jego dziewczynie po miesiącu zniknęły" i, że "nie ma możliwości przedłużenia bonusu za doładowanie" a "przedłużenie internetu o rok za 30zł dotyczy pakietów" (tiaa, jasne - sama korzystam i obecnie mam jeszcze 120GB do wykorzystania przez 250 dni co mu udowodniłam aplikacją MójOrange - zrobił tylko wielkie oczy i stwierdził, ze nie potrafi tego wyjaśnić).
Drugi, że "bonus 2GB dotyczy tylko przeniesienia poprzez wypełnienie wniosku na stronie internetowej i kuriera" a gdy pokazałam mu, że regulamin o niczym takim nie mówi (jest tylko jasna informacja, że musi być to przeniesienie z innej sieci do oferty Orange Free na Kartę) stwierdził, że on takiej informacji nie ma ale "skoro regulamin tak mówi to jakby co można reklamować i dodadzą bonus". Po czym nieogar tak czy inaczej zapytał "Ale to dotyczy jakiejś konkretnie oferty?" mimo, że już 3 razy mu mówiłam, że chodzi o Orange Free na Kartę. :D
 #1074184  autor: asdaf
 15 cze 2019, 12:56
Kiriae88 pisze: Czy istnieją obecnie jakieś bonusy idące na to samo konto co 2GB/rok z przeniesienia numeru
Na to samo konto wpadają bonusy GB po doładowaniu - to jest ten regulamin https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 6f5d60.pdf; doładowujesz 5 zł bonus 2,5 GB ( w wakacje 5 GB), doładowujesz 10 zł bonus 5 Gb (w wakacje 10 GB) itd... Ważność bonusu zostaje taka jaką masz z przeniesienia.
Kiriae88 pisze: Szukam sposobu by zbyt szybko tych 2GB nie stracić.
Rok to dla Ciebie za mało czasu aby wykorzystać 2 GB (a właściwie 4GB - teraz po przeniesieniu dają więcej).

Link, który wstawiłeś ( https://doladowania.orange.pl/regulatio ... y_2019.pdf) to inna promocja. Jeśli doładujesz konto przez stronę https://doladowania.orange.pl/ to dodatkowo otrzymujesz 5GB ważne 2 dni i tego raczej nie przedłużysz. Ale na szczęście ten bonus wykorzystywany jest jako pierwszy.
 #1074233  autor: Marek_G
 15 cze 2019, 21:52
Bonus 5 GB za doładowanie przez stronę doladowania.orange.pl ma to samo subkonto co GB za gole. Takie info jakby ktoś kiedyś potrzebował meczowe GB przedłużyć.
 #1074569  autor: Kiriae88
 22 cze 2019, 10:41
asdaf pisze:
15 cze 2019, 12:56
Rok to dla Ciebie za mało czasu aby wykorzystać 2 GB (a właściwie 4GB - teraz po przeniesieniu dają więcej).
Właśnie o to chodzi, że rok to za dużo czasu by je wykorzystać i po max 3 miesiącach znikną (a wraz z nimi rok ważności bonusu). A mi zależy na utrzymaniu ROKU WAŻNOŚCI INTERNETU. By nie musieć się regularnie doładowywać ani bulić 30zł za przedłużenie. Jak mówię - jest to internet awaryjny, zapasowy, na numerze z którego się nie dzwoni.

To dla osoby która DOSŁOWNIE nie ma kasy na chleb (nie wnikajcie, gościu jest niepełnosprawny i sobie nie radzi a na dodatek ostatnio stracił źródło utrzymania) więc nie będzie się regularnie doładowywać. Naprawdę, istnieją ludzie których nie stać na wydanie jednorazowo 30zł. A oni też potrzebują kontaktu ze światem. Choćby do poszukiwania pracy (wyszukiwanie ofert i składanie CV w sieci). Jeżeli 5zł da mu 5zł i 5GB ważne rok to jakoś to przetrwa (choć przez 2 dni nie będzie jadł). Jeżeli po doładowaniu za 5zł skończy z 5zł i 5GB ważnymi 2 dni, wykorzystywanymi po tych 2GB ważnych rok... to go mocno zaboli (pieniądze rzucone w błoto).

A ja mu fundować nie będę - nie jestem jego rodziną a poza tym mi też się nie
przelewa - też jestem niepełnosprawna, tylko trochę bardziej ogarnięta (załatwiłam sobie rentę socjalną i chwytam się prac dorywczych więc jakoś wiążę koniec z końcem ale nie mam kasy na rozdawnictwo).
 #1074574  autor: Skyline
 22 cze 2019, 11:18
@Kiriae88
Może po skończeniu się 2gb w orange doradź znajomemu Fakt mobile.
Za przeniesienie numeru 20gb i 200zł na rozmowy i smsy na 2 miesiące.
A potem wpisywanie kodów z gazet (są na forum) i co tydzień darmowe 10min, 10sms i 50mb internetu.
Konto ważne rok.
 #1074593  autor: asdaf
 22 cze 2019, 13:04
Kiriae88 pisze: Właśnie o to chodzi, że rok to za dużo czasu by je wykorzystać i po max 3 miesiącach znikną (a wraz z nimi rok ważności bonusu)
Nic po 3 miesiącach nie zniknie. Jeśli doładujesz konto otrzymasz bonus GB który się zsumuje z bonusem jaki otrzymałaś za przeniesienie numeru z innej sieci do Orange a jego ważność będzie równa ważności jaką masz po przeniesieniu.
 #1074598  autor: Eon
 22 cze 2019, 13:18
Ja tez uważam że najbardziej opłacalne jest teraz Orange i OFnK. W okresie letnim mamy podwojone GB za doładowanie więc najlepiej przenieść numer i j.w. masz 2GB na 365dni i RWK. Najbardziej opłaca się doładować za dużą sumę. Jesli kolega nie ma to możecie się złożyć na pół, doładujesz mu konto, on dostanie bonusowe GB które bedą wazne rok bo zsumują sie z 2Gb z przeniesienia a kase z konta głównego przelejesz sobie przelewem SMS na swój nr w orange.
A jesli naprawde juz nie ma kasy to drugim wyjsciem jest darmowy intermet w Aero2 z predkoscią 512kb/s. Jeszcze to działa bo sporadycznie korzystam z tego jak mam awarie netu ale przy przeglądaniu wielu stron www przy takiej prędkości trzeba mieć coraz większą cierpliwość. Kiedys nawet oglądałam na tym płynnie na YT, nie wiem jak jest teraz.
 #1125042  autor: rsig
 01 gru 2021, 23:09
Pawelek0787 pisze:
01 gru 2021, 06:16
W taryfie Free Orange każe płacić sobie teraz 6 zł za Rok Ważności Konta. Czy jest jakaś możliwość, żeby to ominąć?
Nie, ale można drożej. Alternatywnie Orange za przedłużenie ważności o 365 dni życzy sobie 29 zł. I kto wie czy to niedługo nie będzie jedyną opcja RWK, w T-Mobile już teraz RWK kosztuje 20 zł.
Na teraz to przenieś się do nju. To własna marka Orange (a nie MVNO który tylko korzysta z infrastruktury Orange) i RWK masz za każde doładowanie.
 #1169217  autor: neotele
 05 kwie 2024, 19:14
@marokmon
W aplikacji jest tylko info "Numer zablokowany".
W przeglądarce w MO można wyczytać, że dają 31 dnia na doładowanie i odblokowanie numeru.
Co dziwne, to przy próbie zadzwonienie na ten numer nie ma informacji, że numer jest zablokowany, ale jest komunikat: "Przepraszamy, wybrałeś niepoprawny numer.."
 #1169307  autor: ArturJ
 07 kwie 2024, 22:09
@marokmon, @neotele
Tak jak napisał neotele, to jest 31 dni, ale jak chcesz zachować numer bez doładowywania, możesz zadzwonić na infolinię i Max Ci odblokuje dając na doładowanie 72 godz. . Po tym czasie numer ponownie zostanie zablokowany i znowu po np. dwóch tygodniach możesz wykonać identyczną „operacje”. Jak się komuś nudzi - albo jest z Poznania🤭 -może w taki sposób przedłużać ważność numeru za free. Zwłaszcza, że robi to automatycznie Max.
  • Strona 14 z 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15