DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 200
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 200

 #746334  autor: lee
 04 wrz 2014, 23:02
W takim tempie może być ciężko xd

Coś na wzór tego jak mbank mobile się stoczył ...

 #746351  autor: bazooka
 05 wrz 2014, 07:16
słoneczny pisze:Virgin też głupi nie jest. Ma kolejne bonusy, tylko szykuje je na odpowiedni moment.
Zapewne jakąś taktykę ma...teraz oberwali zwolennicy BK, bo muszą wybrać albo to co daje BK, albo śmieszne pakiety, ale ten "odpowiedni moment" będzie oznaczał, że jest już naprawdę źle: "tonący brzytwy się chwyta" :!:
W pierwszej kolejności spodziewam się włączenia możliwości migracji pomiędzy taryfami (nawet odpłatnej), no i po wprowadzeniu pakietów przez KLUCZ to #NASZYBKO musi stać się pakietem 30dniowym - inaczej żadnego momentu zwrotnego dla VM obecnie nie widzę.
lee pisze:Coś na wzór tego jak mbank mobile się stoczył ...
mBank mobile się nie stoczył, On przeliczył poziom jaki mu się kalkuluje utrzymywać to MVNO i przestał komplikować swoją ofertę - nastąpiło to w momencie gdy wszelkie regulaminy stały się ważne na czas nieokreślony. Swoją drogą ciekawi ile mają abonentów? Klienci od nich jednak z tego co wiem odchodzą, ale przede wszystkim Ci co nie korzystają/przestają korzystać z usług banku i potrzebują więcej dzwonić. Choć korzystam z ich usług, wiem, że taki moment gdy przestanie się Im opłacać nastąpi, ale wcale nie będę mocno płakać - póki co - mi się też kalkuluje :)

Tymczasem od Virgin wymaga się czegoś innego, nieprawdaż :?:
Moim zdaniem w ogóle nie można tych dwóch sieci porównywać.

 #746356  autor: lee
 05 wrz 2014, 07:59
Byłem w mbank i podziękowałem

Skoro podają ze jest jakoś kilka tysięcy simów a było chyba z 50k to dla nie oznacza to jw nadpisałem xd

 #746377  autor: Blank
 05 wrz 2014, 09:24
Ja nigdy nie korzystałem z mBank mobile, choć jeszcze jakiś czas temu korzystałem z usług mBanku (karta kredytowa, konto, itd.). W momencie, znaczącego pogorszenia oferty, z uwagi na to, że miałem już konto w Alior Sync zamknąlem karty debetowe, zostawiając tylko kredytową i konto. W momencie, gdy zmusili mnie do korzystania z nowego serwisu randkowo-transakcyjnego dla trans i ludzi o odmiennej orientacji, zdecydowałem się całkowicie zamknąć konto w mBanku.
Teraz mBank, ani mBank mobile kompletnie niczym się nie wyróżniają. Niczym pozytywnym, mówiąc konkretnie. Bo akurat bank wyróżnia się nowym "wizerunkiem" wycelowanym chyba w osoby pokroju "rafalali" i zmienianiem regulaminów częściej, niż się zmieniają promocje w sklepach...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #746487  autor: bazooka
 05 wrz 2014, 17:49
divhashmorex, Twoja elokwencja mnie powala, ale swoje bardzo subiektywne transrandkowe porównania zachowaj dla siebie, i nie oceniaj książki po okładce. Twoje uprzedzenia są Twoimi - przyjąłem. Zmiany regulaminów są obecnie w każdym banku i to nie rzadziej niż w mBanku (korzystam z 5 banków) - mi się też one nie podobają i nie mają nic wspólnego z korzyściami jakie można wynieść od tego MVNO, zaznaczając że się samemu tak do końca tego banku nie wybrało...i ciężko będzie się z nim rozstać przez najbliższe 25lat (...)
Po drugie, 30min (a tyle dostaje średnio od mBank mobile darmowych minut / miesięcznie) - kosztuje w Virgin w nowej taryfie, w pakiecie 5zł / co przy dalszym liczeniu 29gr/min w Virgin (nowa taryfa) a w porównaniu do 19gr/min w mBank daje znaczącą różnicę (tu zaznaczam, że dla mnie jest, bo nie stać mnie na płacenie za nolimity). Jeśli zechcesz możesz sobie liczyć tworząc porównanie do BK i bonusu Klubu Virgin jednak zakładając, że dzwonisz około 40min/m-cznie z tego numeru - nie będzie wielkiej różnicy. O innych zaletach mBank mobile pisałem już gdzie indziej na forum i nie mam zamiaru się powtarzać, bo i tak zostanę zjedzony, choćby przez lee...aczkolwiek nie wiem jakie to ma znaczenie ile jest SIMów jeśli działa (ja zapytałem wyżej z dziecinnej ciekawości) :?: Swoją drogą i tak Virgin nie daje darmowych wewnątrzsieciówek więc co ma piernik do wiatraka :mrgreen: :?: Czym zatem może być lepsze VM od mBank mobile dla mało dzwoniącego :?: To właściwie retoryczne pytanie, ale subiektywizm oraz krytyka jest domeną przeciętnego Polaka, któremu nikt nigdy nie dogodzi - więc podejrzewam, że otrzymam zaraz poniżej litanię różnych teorii :)

 #746620  autor: kamail86
 06 wrz 2014, 10:35
Oferta mBank mobile dawno temu zatrzymała się i obecnie moim zdaniem jest ona po prostu słaba i nie konkurencyjna. Owszem, dla kogoś kto mało korzysta z telefonu, a ma w mBanku jakieś kredyty itp. za które dostaje darmowe minuty, może być nadal atrakcyjna, zwłaszcza że nadal mają darmowy pakiet 50MB. Ale dla pozostałych osób znalezienie lepszej oferty nie jest obecnie trudne. Sam byłem w mBank mobile blisko rok i zmieniłem go właśnie na VM z BK, bo ich oferta była wówczas znacznie lepsza od mBanku. Oczywiście obecna nowa oferta #wszystko zupełnie nie nadaje się już dla osób mało dzwoniących, więc nietrudno by mBank był od niej lepszy. Jednak nadal istnieją dobre alternatywy dla mBanku np Klucz mobile, który obecnie (jeśli ktoś nie wysyła wielu SMSów poza sieć) jest lepszy nawet od BK. Inną ciekawą alternatywą dla mBank mobile może być nju lub tubiedronka, kwestia tylko profilu użytkowania i co komu lepiej pasuje.

 #746622  autor: user_delete26
 06 wrz 2014, 10:43
Co do mBanku podobała mi się zawsze metoda doładowania telefonu przez sms, wpisywałeś np. 20 i wysyłałeś na dany numer. Telefon doładowany. Fajna sprawa.

 #746628  autor: pauvre
 06 wrz 2014, 11:32
Chciałbym podzielić się refleksją nad przejściem z BK do #DLAMNIESUPER.
Otóż wygląda na to, że nadarzyła się korzystna, okazja przejścia do nowej taryfy. Korzystając z obecnej promocji Allegro na mobilne zakupy - za zakupy przez aplikacje mobilną Allegro na kwotę 50zł (może być kilka różnych aukcji o mniejszej wartoścj a nawet różni sprzedawcy, ale skupię się tutaj na doładowaniach) otrzymuje się rabat 20zł i pobierają przy płatności z konta 30 zł zamiast 50zł. Kupując tam na aukcjach doładowania VM w obecnych cenach, tzn. 9,25zł za 10zł i 4,60zł za 5zł odpowiednio: 5x9,25zł + 1x4,60zł, suma wyjdzie: 50,85zł. A więc z tych doładowań na koncie VM w taryfie BK będę miał 82,50zł uwzględniając 50% bonus, za które pobiorą mi z konta w banku: 30,85zł - uwzględniając rabat Allegro za zakupy przez aplikację mobilną.
Mam możliwość poprosić 6 (może 7) znajomych, by zakupili dla mnie doładowania na swoich kontach. Zatem zamrażając w doładowaniach z Allegro kwotę: 6x30,85zł = 185,1zł mamy saldo w VM: 6x82,50zł = 495zł (plus 30x 100mb = 3GB - za doładowania nominałem 10zł). Taka kwota wystarczy na 10 miesięcy korzystania z #DLAMNIESUPER - przy jego obecnej cenie. Jeżeli nie pomyliłem się wcześniej w obliczneniach, to daje nam to w praktyce za 18,51zł na 30dni: no limit rozmów do wszystkich, no limit smsów do wszystkich oraz 3gb.
Minusem jest oczywiście po tym okresie późniejszy brak możliwości powrotu do BK i zostanie ze stawką 49zł na miesiąc, ale liczę, że VM polepszy w między czasie ofertę. Jeżeli nie, to zawsze można zmienić operatora, bo nie spodziewam się, żeby przez ten czas ceny jakoś drastycznie wzrosły u konkurencji.
Podsumowując: wydaje mi się, że te 10 czy 12 miesięcy no limitów + netu w tak śmiesznej cenie może być warte rezygnacji z BK. Nikt też tego raczej nie przebije w najbliższych miesiącach, ale obym się mylił.

Z drugiej strony, pozostając w taryfie BK i korzystając również z promocji Allegro, wychodzi nam za minutę: 7,6gr oraz 2,4gr za smsa, więc też całkiem fajne stawki jak przy RWK i lejku bez wykupowania terminowych pakietów. Jednak pierwsza opcja wydaje mi się dużo atrakcyjniejsza i ze względu na nią napisałem tego posta.

I taka to moja refleksja. :)
Będę wdzięczny za Wasze ewentualne konstruktywne uwagi na temat takiego rozwiązania. Zwłaszcza jeśli dostrzeglibyście jeszcze jakieś negatywne jego strony, których mogłem nie uwzględnić.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 11:57 przez pauvre, łącznie zmieniany 1 raz.

 #746630  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 11:44
kamail86, z Tobą jest inna dyskusja i od razu przyznaję Ci rację, i dokładnie oto chodzi...nie trzeba odwoływać się do tzw hejtingu by ocenić ofertę obiektywnie.
Napiszę więcej - Klucz jest w tej chwili najlepszą ofertą prepaid w Polsce dla osoby nie korzystającej z min/SMS w ilościach nadzwyczajnych. O tym nie bałem się podkreślić w innym temacie na forum, w jednej wypowiedzi nie można jednak zawrzeć wszystkiego :)

pietro90, ...nie wspominając o usłudze automatycznego doładowania w momencie spadku środków poniżej 5zł :) Koszt utrzymania numeru 5zł/60dni => 30zł/rok co przy korzystaniu z Minuty na Bank może starczyć 30zł => 157min => to miesięcznie 13min ponad to co dostaliśmy w gratisie od mBank.

No, ale wróćmy do tematu tego wątku: VM, które od czasu nowej taryfy zaczęli na fanpagu fb, po prostu kupować "LIKE'i" - przybywa ich nawet w nocy...

 #746631  autor: everymen
 06 wrz 2014, 11:49
kamail86 pisze:Oferta mBank mobile dawno temu zatrzymała się i obecnie moim zdaniem jest ona po prostu słaba i nie konkurencyjna. Owszem, dla kogoś kto mało korzysta z telefonu, a ma w mBanku jakieś kredyty itp. za które dostaje darmowe minuty, może być nadal atrakcyjna, zwłaszcza że nadal mają darmowy pakiet 50MB.
A ja bym to napisał tak... Oferta mBank mobile, pomimo tego, że zatrzymała się dawno temu, nadal jest dobra i może być konkurencyjna. Szczególnie w przypadku osób mało korzystających z telefonu i internetu, zwłaszcza jeśli są aktywnymi klientami mBanku (darmowe minuty).
To na zasadzie: widzieć szklankę do połowy pustą albo widzieć do połowy pełną;)
Byłem w mBank mobile ponad 5 lat i biorąc pod uwagę moje zużycie minut, smsów i netu, nie było żadnej konkurencji. Jedynie Virgin mobile okazało się lepsze, oczywiście w starej ofercie "Bez Kompromisów".
Nju, Klucz i tuBiedronka to jedynie porównywalne oferty. Żadna z nich nie jest na tyle konkurencyjna, żeby osoba, która spełnia powyższe warunki, miała wystarczający powód do przenosin.
To tyle odnośnie mBank mobile;)
kamail86 pisze:... Klucz mobile, który obecnie (jeśli ktoś nie wysyła wielu SMSów poza sieć) jest lepszy nawet od BK.
Tutaj znowu użyłbym zwrotu "jest porównywalny";) Dla mnie w żadnym momencie nie jest lepszy niż BK. Minuty i smsy mam tańsze w BK, a net mam z Lycamobile;)

 #746633  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 11:56
pauvre pisze:Będę wdzięczny za Wasze ewentualne konstruktywne uwagi na temat takiego rozwiązania. Zwłaszcza jeśli dostrzeglibyście jeszcze jakieś negatywne jego strony, których mogłem nie uwzględnić.
Negatywną stroną Twojej refleksji zapewne nie będą pomyłki w liczeniu, ale przede wszystkim to, że trzeba zamrozić w to sporo pieniędzy nie mając pewności co się stanie z ofertą w VM.

Moim zdaniem taryfa jest niepewna, zaznaczono możliwość odwołania wszystkiego, teoretycznie w każdej chwili - tu jest przewaga W4 nad MVNO, w razie draki ucierpi marka, która mogłaby zniknąć z rynku a poszkodowanych byłoby zaledwie 100tys. ludzi.

Tymczasem Ty wydasz te pieniądze, nie dość tego stworzysz jakiś tam sobie dług wdzięczności u znajomych (jeśli im powiesz o 20zł rabacie na allegro, może też by skorzystali :) ).

Po drugie jeśli chcesz korzystać i ufasz, że Virgin nie pogorszy oferty/nie zwinie się itp to czemu nie skorzystać z sześciopaków, które jeszcze bardziej obniżyły by ten koszt - o tym było pisane w 2 części wątku o VM, gdzieś na ponad 180stronie :?:
everymen pisze:Tutaj znowu użyłbym zwrotu "jest porównywalny";) Dla mnie w żadnym momencie nie jest lepszy niż BK. Minuty i smsy mam tańsze w BK, a net mam z Lycamobile;)
Licząc dla dzwonienia, mniej niż 50minut/m-c - TAK
Cenę pojedyńczego SMSa - TAK
Pakiet w Lycamobile - TAK

Ale zapytałbym - jak można to łączyć przy porównywaniu operatora w kontekście używania jednej sieci i karty SIM - nie piszemy chyba o używaniu DUAL-SIM :?:

Zsumuj wszystko razem i porównaj tak jakby uniwersalniej, bo jeśli TAK to mBank mobile+korzystanie z minut na bank jest też lepsze od VM BK do 40min i jeśli ktoś tak jak ja nie wysyła SMSów z telefonu tylko z neta / tylko 50MB mniej na m-c za friko - aczkolwiek znacznie więcej kasy miesięcznie trzeba zamrozić na koncie w Virgin.

VM BK, łapało by mi się wówczas tylko w przedział 40-50min (choć już tu niedaleko czai się nju z "tylko do komórkowych" + dla tego komu starczy 100MB/m-c i ładowanie co miesiąc po 10zł.

 #746644  autor: everymen
 06 wrz 2014, 12:40
sebusy pisze: Ale zapytałbym - jak można to łączyć przy porównywaniu operatora w kontekście używania jednej sieci i karty SIM - nie piszemy chyba o używaniu DUAL-SIM :?:
Oczywiście, że pisałem z uwzględnieniem DUAL-SIM;) Może nieco przewrotnie, chcąc podkreślić w ten sposób, że arbitralnie nie można wskazać "najlepszego" prepaida, bo za dużo jest jednostkowych czynników;)

 #746647  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 12:45
everymen, w takim razie się z Tobą zgadzam :)

 #746650  autor: pauvre
 06 wrz 2014, 12:51
Sebusy, dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Nie wiem jak to się stało, ale przeoczyłem wątek sześciopaków. Jednak na 177 str. widzę, że Piotras pisał: "Co prawda sześciopak jest dostępny dla osób migrujących z bez kompromisów ale (jak się właśnie dowiedziałem) można go kupić wyłącznie przez operatora płatności, środki nie mogą być pobrane z konta", więc w tej sytuacji już się chyba nie zetnie kosztów, nawet przy moim zaufaniu do Virgin.
Pozostałe spostrzeżenia również wezmę pod uwagę, łącznie z doliczeniem słusznie zauważonych długów wdzięczności. ;-)

 #746657  autor: bazooka
 06 wrz 2014, 13:11
pauvre pisze:"Co prawda sześciopak jest dostępny dla osób migrujących z bez kompromisów ale (jak się właśnie dowiedziałem) można go kupić wyłącznie przez operatora płatności, środki nie mogą być pobrane z konta"
Ciekawe czy tak było od początku... :?:
Ja z kolei nie mam zaufanie do Virgin, mimo że skorzystałem przez 4,5m-ca darmówek po sieci od Walentynek 2014 :)
Bynajmniej nie rozchodzi się oto co się dzieje na ich fanpage'u fb, ale ze względu na to, że chcieliby być poważni, a tu co rusz zmiany, poprawki - niby tak badali rynek, teraz proszą o wypełnianie ankiet, ale jednak parę miesięcy nie mogli dopieścić oferty, tęgie głowy - z takimi poprawkami to ja też bym mógł zarządzać marką - kwestia tego ile chcą na tym skorzystać/zarobić a ile mogą/chcą poświęcić. Kierunek na przedział wiekowy to porażka oraz straszna dyskryminacja a brak możliwości aktywacji startera zakupionego przed 18 sierpnia w starej taryfie kto wie czy nie podlegałaby pod osąd UKE lub Inspekcji Handlowej... Wiem, wiem napisali to co aktywowane po 18 sierpnia działa w nowej, ale czy pisali o tym wcześniej gdy ktoś kupował np 15 sierpnia :?:
A więc teraz traktuje Ich tak, karta SIM na półce z groszami na koncie czeka na moment gdy się określą chcą jeszcze starych (BK) klientów czy tylko nolimity, konkurencja dla podobnych. Być może zostaną tak jak jest ze wszystkim, jednak patrząc co wyprawiają to wszystkiego można spodziewać, nawet wprowadzenia pakietów z nolimitem po P4, czyli coś co se trzymają na czarną godzinę, jak tu wyżej ktoś pisał...

Kurde muszę skończyć, bo tak gdybać to se można b.długo :)

 #746670  autor: Blank
 06 wrz 2014, 14:13
Co do (nie)opłacalności pakietów w VM.
W kontekście ostatniej promocji jednodniowej w Play dla taryfy RWK i MiniMax.

1. Pakiet 29
29 zł = nielimitowane SMSy + 100 minut + 1GB
Play (RWK): 2 doładowania za 11 zł = 200 minut. Nielimitowane SMSy = 10 zł. Pakiet 1 GB = 9 zł.
Uwzględniając doładowanie w parze: mamy nielimitowane SMSy, 1 GB danych i 200 minut, wydaliśmy 7 zł mniej (22 zamiast 29), a na dodatek zostaje nam jeszcze 3 zł na koncie głównym i 10 zł na promocyjnym.
Zakładając, że możemy sobie na to pozwolić (ważność konta), w PnK 0gr mamy do tego nielimitowane rozmowy i SMSy w sieci, a w PnK LT dodatkowe 400 MB. W minimaxie rozmowy, SMSy i MMSy w sieci, a pakiet SMS o 1 zł tańszy (i nie wymaga aktywacji).

2. Pakiet 59
59 zł = nielimitowane rozmowy, SMSy i 3 GB
Play (MiniMax): Doładowanie za 51 zł daje 51 zł na konto glówne i 30,50 zł na promocyjne (25,50 bonus, 5,00 w parze). Kupujemy z tego pakiet 3 GB i zostaje 31 zł na koncie głównym i 30,50 zł na promocyjnym.
Wysylając SMSy i MMSy, oraz rozmawiając, kończymy miesiąc, a na naszym koncie po odliczeniu 38 zł za rozmowy i SMSy zostaje jeszcze 23,50 zł na koncie głównym...
Krótko mówiąc, to tak jakbyśmy doładowali nie za 51 zł, lecz za 27,50 zł...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #746698  autor: słoneczny
 06 wrz 2014, 15:48
Ja już doładowałem się za 150zł i się nie boję. :D
Z bonusem wyszło 225zł.

Teraz tylko wykorzystam do końca pakiet netu i zmykam na #miwystarcza.
Z Bonusem - 19zł za ten pakiet to taniocha. Do tego podnieśli pakiet netu z 1 do 1,5 GB.

Starczy tego na ponad 7 miesięcy. Do tego czasu Virgin nie zbankrutuje.

Po nowym roku będą pewnie nowe promocje i nowe oferty, to się będzie myśleć dalej.

Może i można bardziej kombinować w innych sieciach i polować na tańsze usługi, ale #miwystarcza. :-) Przynajmniej na dobre pół roku.

 #747734  autor: gobo
 10 wrz 2014, 13:14
jest promocja za pakiet #miwystarcza zeszli z ceną z 29zł na 19 zł

 #747735  autor: Braymer
 10 wrz 2014, 13:28
Tak, ale można kupić tylko przez www, czyli chyba płacąc przelewem;
ale i tak 19 zł to dobra cena za ten pakiet :)

Plusha poczuli :)

 #747765  autor: marcz123456
 10 wrz 2014, 16:29
W4 nie jest zainteresowane wojną cenową, to teraz mamy MVNO vs MNO.
Tylko czekać na wejście izzy i jakiś renesans Heyah by się przydał.
  • Strona 2 z 200
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 200
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 200