DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 173 z 200
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 200
 #1134584  autor: TeleCypisek
 05 sie 2022, 22:40
Już krew mnie zalewa na tę sieć-widmo, w której nic nie działa!
Przyjechałem do Chorwacji i tutaj okazało się, że chociaż w pakiecie mam jeszcze niewykorzystane 275 minut oraz mam środki na koncie, to jednak nie mam możliwości wykonywania żadnych połączeń!.
Można się do mnie dodzwonić, ale przy próbie wykonania połączenia z mojej strony, wyświetla się komunikat "Niedozwolone przez kartę SIM", a w tle jest jeszcze inne okno z napisem: "Tani roaming, Wciśnij OK by potwierdzić połączenie".
Gdy wcisnę OK, to czasami wyświetla się komunikat "Wysyłanie kodu USSD" i na tym się kończy, a czasami w ogóle kompletnie nic się nie dzieje.
Walczę z tym problemem już trzeci dzień, wczoraj zgłosiłem problem na stronie CMOK i w dalszym ciągu cisza, kompletnie żadnej odpowiedzi.
Doszedłem do wniosku, że przyczyna problemów prawdopodobnie jest aktywna u mnie usługa "Tani roaming", ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ten tani roaming wyłączyć!
W systemie Pomocy znalazłem zapytanie "Co to jest Tani roaming", ale odpowiedź nie wyjaśniła ani jak go włączyć, a ni jak wyłączyć!
Googlając znalazłem tylko albo zapytania bez odpowiedzi, albo całkowicie bezwartościowe podpowiedzi, jak np. że "Opcję można bezpłatnie aktywować lub dezaktywować wyłącznie z pozycji telefonu" lub żeby "zadzwonić na *222 lub 799 555 222", co jeszcze bardziej mnie wkurzyło, jeśli ja nie jestem w stanie wykonać żadnych połączeń!
Czy znacie jakiś sposób na wyłączenie tego "Taniego roamingu" jeśli jestem za granicą i nie mam możliwości wykonywania połączeń ze swojego numeru?
 #1134587  autor: Remington
 05 sie 2022, 23:17
Mailowanie tylko wydłuża, zadzwoń (oczywiscie z innego telefonu) do CMOK, może wiedzą. Ciekawe jak sobie to aktywowałeś, u mnie w rodzinie 3 osoby korzystają z Virgina za granicą i nikt z nich nie ma problemów.

Tani roaming ma rację bytu poza eurostrefą, tym bardziej dziwi mnie, że działa Ci w Chorwacji.
 #1134588  autor: TeleCypisek
 05 sie 2022, 23:26
Ja ten Tani Roaming włączyłem sobie bardzo dawno temu, gdy jeszcze rozmowy w roamingu kosztowały majątek, i przez lata całkowicie zapomniałem o tym, że taka usługa w ogóle istnieje.
Dopiero jak pogooglałem za hasłem "Tani roaming" to sobie przypomniałem, że ja prawdopodobnie taką usługę kiedyś sobie włączyłem.
 #1134589  autor: Remington
 05 sie 2022, 23:29
Play na swojej stronie pisze:

"Włącz aplikację Tani Roaming – w zależności od modelu telefonu – w ustawieniach w menu „Play" lub w menu „Aplikacje SIM / na karcie SIM”. W tym samym miejscu także wyłączysz usługę."

Jeśli masz starą czyli playową kartę, to pewnie to tak działa. Musisz znaleźć w menu telefonu listę aplikacji karty SIM (nigdy nie wiem jak to znaleźć, ale da się) i tam spróbować wyłączyć.
 #1135147  autor: TeleCypisek
 23 sie 2022, 14:37
Remington pisze:
05 sie 2022, 23:29
Play na swojej stronie pisze:

"Włącz aplikację Tani Roaming – w zależności od modelu telefonu – w ustawieniach w menu „Play" lub w menu „Aplikacje SIM / na karcie SIM”. W tym samym miejscu także wyłączysz usługę."

Jeśli masz starą czyli playową kartę, to pewnie to tak działa. Musisz znaleźć w menu telefonu listę aplikacji karty SIM (nigdy nie wiem jak to znaleźć, ale da się) i tam spróbować wyłączyć.
Dzięki za podpowiedź!
Okazuje się, że w moim A52s 5G jest zainstalowana aplikacja o nazwie "Tani roaming" i uruchamiając ją można ten tani roaming albo włączyć, albo wyłączyć.
Ja obecnie już jestem w Polsce, więc nie mam możliwości sprawdzić czy to włączenie i wyłączanie faktycznie działa. Na razie "Tani roaming" wyłączyłem, ale na wszelki wypadek aplikacji nie de-instaluję.
 #1135149  autor: Karlos20
 23 sie 2022, 15:00
TeleCypisek: to nie jest apka w telefonie, a na karcie SIM.
Sprawdzenie, czy "Tani Roaming" działa jest mega proste. Wyłącz i ponownie włącz swój telefon. Po jego uruchomieniu zgłosi się komunikat "Tani roaming jest włączony". Jeśli tak się nie stanie - usługa jest nieaktywna.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135300  autor: Mniszek45
 27 sie 2022, 22:27
Mam problem z jednym z numerów w Virgin Mobile. Idzie się z niego wszędzie dodzwonić ale nikt nie zadzwoni do mnie. Na numerze pojawia się komunikat Nie ma takiego numeru. Co może być nie tak? Zgłosiłem problem na infolinii i cisza.
Nie ma na nim założonych zadnych blokad.
 #1136425  autor: asdaf
 24 wrz 2022, 09:12
Przed chwilą otrzymałem taki SMS: "Informujemy, ze z dniem 24 pazdziernika 2022 roku przestaniemy swiadczyc uslugi w ramach Ofert Promocyjnych: 50% Extra za Doladowanie dla uzytkownikow serwisu samoobslugowego Virgin, Bez Kompromisu 4, Pakiety Internetowe z Lejkiem oraz SIM + 3GB. Pakiety aktywowane przed 24 pazdziernika beda dzialac do konca okresu waznosci. W razie pytan skontaktuj sie z naszym Biurem Obslugi Klienta *222. Pozdrawiamy, Zespol Virgin Mobile."
 #1136428  autor: Karlos20
 24 wrz 2022, 11:12
asdaf: czyżby chcieli zlikwidować taryfę 2012, która jest na platformie billingowej Playa?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136432  autor: Karlos20
 24 wrz 2022, 14:17
Powiem jedno: bezsensowna decyzja. Skoro Virgin należy do Play, po co mają kombinować z "nową", gorszą platformą billingową, którą dostali w spadku po przejętej spółce? Jakoś sobie z Faktem czy Red Bull Mobile radzą i wszystko jest na tej samej platformie.
A może mają plany, aby ją ulepszyć i obsługiwać wszystkich swoich Playowych klientów?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 173 z 200
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 200
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 200