DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26

 #449975  autor: Abcn
 31 gru 2010, 10:59
aizo pisze:Będę teraz jakiś czas w Anglii jaką wybrać siec(wiadomo karta)

W samej Anglii będę sie kontaktował(lub ktoś ze mna )z sieci o2.

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać? (w tym do play)

Co polecacie?
Polecać nie będę , bo nie mam doświadczenia, rozumiem że liczysz że jakiś praktyk się podzieli,
natomiast - dodając moje 3grosze do KamaZa - teoretycznie przywołam oczywiste pytanie :
w jakich proporcjach 'do O2' w stosunku 'do PL' i jaki jest 'jakiś czas'?
RZucilem okiem na http://shop.o2.co.uk/tariffs/Pay_and_Go
jest tam taryfa 'kompromisowa' gdzie po więcej jak 3 minutach do O2 cena spada z 25 do 5p/min
i przy doładowaniu od GBP 10 /m dostajesz minuty na rozmowy zagranicę (no, prawie godzinę lub więcej za więcej funtów)
Your Country


Enjoy up to 50 free minutes to any international mobile or landline from the UK when you top-up £10 a month

details

Key benefits:
Top-up £10-£14 and get 50 free minutes to international landlines and mobiles from the UK
Top-up £15-£29 and get 100 free minutes to international landlines and mobiles from the UK
Top-up £30+ and get 200 free minutes to international landlines and mobiles from the UK

Charges outside your allowance:
UK standard fixed lines and O2 mobiles6 25p/min for the first 3 mins then 5p/min for the rest of day
Other UK network mobiles 25p per minute
Voicemail 15p per call
Calls to 05, 080 and 082 numbers 15p per minute
Calls to 0871 numbers 35p per minute
Calls to 07744, 07755, 0845, 0844 and 0870 numbers 25p per minute
UK video calls7 50p per minute
UK text message 10p per message
International text message8 10p per message
UK picture messages9 25p per message
UK browsing10 Up to max £1/day
Telephone Customer Service11 25p per call from an O2 mobile
6. UK standard fixed lines and O2 mobiles
Standard call rates apply to voice calls made in the UK to standard UK fixed line numbers (starting 01, 02 or 03).
7. UK video calls
Video calls are only available on compatible 3G phones. Please check individual handset specifications for details on which phones have this feature.
8. International text message
Texts sent from the UK to another country.
9. UK picture messages
Picture messaging phone required.
10. UK browsing
Can be used for O2 Active. Applies to use in the UK only. Handset dependent.
11. Telephone Customer Service
Calls to Customer Service from a landline are charged at national rate of your fixed line service provider.
innym zawodnikiem na polu m-narodowych połączeń jest Lebara,
szczególnie na stacjonarne
ale właśnie , sprawa polega na rozważeniu ile do O2 .

Albo używaj 2 karty sim , jesli do PL ruch tylko w jedną stronę, tzn Ty a nie do Ciebie.

pozdrawiam
A
 #450839  autor: miqqs
 04 sty 2011, 15:17
Mam pytanie. Jaki bedzie koszt minuty, rozmawiając w niemczech z sieci Orange(nie jest na abonament) dzwoniąc na numer niemiecki, oraz z polskiej karty w Niemczech dzwoniąc do polski do sieci orange, oraz era?
 #450864  autor: Abcn
 04 sty 2011, 16:22
miqqs pisze:Mam pytanie. Jaki bedzie koszt minuty, rozmawiając w Niemczech z sieci Orange (nie jest na abonament) dzwoniąc na numer niemiecki,
oraz z polskiej karty w Niemczech dzwoniąc do Polski do sieci orange, oraz era
Koszt wszystkich połączeń z 'unijnego prepaida' w roamingu w UE to 1zł60gr / min (odebranie ok 80 gr/min)
(O ile dobrze rozumiem twe pytanie - chodzi o orange.pl w N.
jesli nie, jest to odpowiedź na drugą jego część )
Jest to w cenniku operatora, dostępne na jego str www.

Admin z łaski swojej uzna czy posty należy przenieść z tego tematu/wątku.

pozdrawiam
A

 #451124  autor: miqqs
 05 sty 2011, 15:33
Nie mam pojęcia gdzie skierowac sie z tym pytaniem, skoro tytuł brzmi "Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń", a niestety nic zblizonego do tego nie znalazlam. To była odpowiedź na drugą część mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, ile będzie koztowala minuta z sieci orange gdy będę już w niemczech dzwoniąc na numer z sieci np. T-mobile. :?:

 #451171  autor: DanielR
 05 sty 2011, 20:37
miqqs pisze:Chodzi mi o to, ile będzie koztowala minuta z sieci orange gdy będę już w niemczech dzwoniąc na numer z sieci np. T-mobile. :?:
Zapłacisz zgodnie z cennikiem roamingowym dla Eurotaryfy.
Będzie to koszt połączenia w strefie 1, czyli na obszarze Unii Europejskiej.
Koszt minuty połączenia wykonanego, to 1,79 zł brutto, przy naliczaniu 30/1, czyli za pierwsze pół minuty, a następnie za każdą rozpoczętą sekundę połączenia.

Zajrzyj też TUTAJ. :wink:

 #451267  autor: miqqs
 06 sty 2011, 11:21
dzieki serdeczne za pomoc:)

 #451287  autor: DanielR
 06 sty 2011, 13:01
miqqs pisze:dzieki serdeczne za pomoc:)
Słuchaj pomyliłem się. :|

Całkiem zapomniałem o korekcji cenników w związku z podwyżką VAT-u!
Otóż cena minuty połączenia wykonanego w roamingu UE z dniem 01.01.2011 r. wzrosła o 0,02 zł, do 1,81 zł.

TUTAJ masz cennik usług w roamingu dla karciarzy, a TUTAJ dla abonamentowców.

Bardzo pśeplaszam. :oops:

 #475429  autor: jason22
 12 maja 2011, 12:26
Witam,

niedlugo wyjezdzam do francji na 2 tygodnie. orientuje sie ktos moze, czy maja tam jakas siec w ktorej smsy sa za darmo? (cos w stylu odpowiednika heyah :-D )

bo w roamingu 50 gr / sms sie nie oplaca...

 #475431  autor: kerim36
 12 maja 2011, 12:44
jason22,
sms'y do sieci francuskich czy do polskich??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #475524  autor: jason22
 12 maja 2011, 21:30
chodzi mi o smsy do sieci francuskich.

zamierzam kupic 2 zagraniczne startery.

szukam sieci w ktorej smsy beda za darmo ale koniecznie bez zadnych pakietow (pakiety nie dzialaja za granica)

 #476918  autor: Kamil1000
 20 maja 2011, 16:33
Szukam jakiegoś dobrego jakościowo (zasięg i wydajność sieci) operatora prepaid w Grecji (wyspa Corfu). Potrzebuję mieć 1 GB do wykorzystania przez co najmniej 10 dni oraz możliwość wykonywania/odbierania rozmów i wysyłania/odbierania SMSów na/z numery polskie.

 #480941  autor: jahu
 09 cze 2011, 18:52
Witam,
wiem ze to o zagranicznych ale mam dylemat - jakie alternatywne rozwiązanie dla przypadku: 5 dni we Francji i Belgii - potrzebne jedynie ok 30 min awaryjnie do rozmów w Europie tym do polski. Jest Tak Tak T-mobile i pakiet za 9 zł - 30 min Wszędzie rozmawiaj. Jakieś alternatywy?

 #480945  autor: Pijo
 09 cze 2011, 18:59
jahu pisze:Jest Tak Tak T-mobile i pakiet za 9 zł - 30 min Wszędzie rozmawiaj.
To jest w tej chwili najlepsza opcja do Twoich wymagań.

 #481188  autor: ihavenoideas
 10 cze 2011, 18:02
Witam serdecznie! :)

Przepraszam, że zadam być może dla wielu z Was banalne pytanie, ale wyjeżdżam pojutrze do Niemiec i z tego powodu chciałbym się dowiedzieć, ile będzie płaciła osoba z Polski (sieć Plus), która będzie do mnie wysyłała sms-a (36i6 na roamingu)?

Czy cena jest taka, jak w Polsce? Czy sms-y są wtedy pobierane z pakietu?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam! ;-)

 #481190  autor: ezaq
 10 cze 2011, 18:54
ihavenoideas, dzwoniąc / wysyłając SMSa z polskiego numeru na inny polski numer zawsze płaci się tyle samo, niezależnie gdzie ten drugi numer aktualnie się znajduje. Osoba dzwoniąca nie musi, a nawet nie może wiedzieć, że osoba do której dzwoni znajduje się poza granicami kraju.
Tak, SMSy są pobierane z pakietu.

 #481193  autor: ihavenoideas
 10 cze 2011, 19:35
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! :)
 #482006  autor: KLAINMAX
 14 cze 2011, 17:30
Siemka,

Wyjezdzam wlasnie do Niemiec, gdzie internet bede mial taki jak sam sobie zalatwie. W zwiazku z tym nasuwa sie tu pytanie: czy ktos z Was wie, ktory z tamtejszych operatow oferuje najlepsza oferte jesli chodzi o internet?

pzdr ;)

Ps. Sorki za brak polskich znakow, ale pisze to ze swojej e63, prosto z busa :)

W910i -> W980 -> W995 -> XM5310 ->E63 -> Omnia 2 -> Samsung Wave -> E63 -> iPhone 4 16gb -> E63 -> iPhone 4 16gb -> iPhone 4S 16GB -> iPhone 5 16GB -> iPhone 5 32GB -> 4S 32GB

 #482111  autor: thonka
 15 cze 2011, 02:18
KLAINMAX, aldi talk. trzeba aktywowac tylko internet flat.
24h - 2 euro
30 dni - 15 euro
starter powinien byc dostepny w kazdym aldim.

Michauuu, zobacz na oferte vodafone - pay as you go.
po zarejestrowaniu karty przez internet (jakies 5 minut roboty) dostaniesz opcje zmiany darmowego dodatku za doladowania (cos na wzor pakietow we freshu) i tak wybierajac opcje "top up and get international" po doladowaniu za 10 funtow dostajesz 60 minut na stacjonarne i komorki do wiekszosci krajow na swiecie (w UE bodaj tylko wylaczona jest Litwa i Bulgaria).
http://www.vodafone.co.uk/personal/pric ... /index.htm

jakby 60 minut nie starczylo warto wlaczyc na koncie opcje tanich polaczen - 5p za stacjonarne do Polski i ok. 25p na komorki
aktywacja: INTERNATIONAL na numer 2345, jest tez na koncie internetowym.
http://www.vodafone.co.uk/personal/pric ... /index.htm

natomiast Internet to 1 funt dziennie za 25mb - nic nie trzeba robic. po prostu system nie nabija nic powyzej 1 funta oplat za dzien. po polnocy znow 1 funt i 25mb. odpalasz tylko internet przez ich APN i dziala.

ew. jest pakiet 5 funtow i 250mb na miesiac - wydaje sie rozsadniejsza opcja :) na raz mozna miec 5 takich pakietow - 1 aktywny, 4 w kolejce.
aktywacja: WEB1 na numer 2345.

http://www.vodafone.co.uk/personal/mobi ... /index.htm

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #482149  autor: Michauuu
 15 cze 2011, 11:17
10+14=£24 (107 pln) to trochę drogo. Myślałem o o2 i karcie Pay & Go za £10.50 tylko nie wiem jak tam wygląda z rozmowami w UE, może coś wiecie?

 #482151  autor: thonka
 15 cze 2011, 11:19
Michauuu, czemu liczysz 10+14?
koszt startera to najczesciej ok. 6-10 funtow + doladowanie za 10.
cala kwote doladowania masz do wykorzystania na dowolne uslugi w tym rowniez na pakiet internetowy za 5 futow. nie ma sensu codziennie wydawac 1 funta na 25mb, skoro mozna wykupic jeden pakiet 5 funtow i jest on wazny dluzej...

jezeli masz kogos znajomego na miejscu zapytaj sie go ile kosztuje karta sim i czy jest na niej jakas kwota do wykorzystania. najczesciej nie ma.
jezeli by jednak cos bylo (np. 99p) to zawsze mozesz doladowac tylko za 5 funtow na paczke internetowa. wtedy tylko kwote na polaczenia bedziesz miec mniejsza. 99p to niecale 20 minut na stacjonarne w Polsce przy aktywacji (darmowej) odpowiedniej uslugi.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
  • Strona 4 z 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26