Strona 1 z 196

[Pre-paid] Przenoszenie numeru...

Post:31 maja 2006, 18:03
autor: kameT
Od 1 czerwca rusza przenośność numerów w pre-paid...
Czy ktoś z Was będzie przenosił swój nrumer w pre-paidzie???

Post:31 maja 2006, 19:35
autor: Irek
Dokładnie niech będzie tak jak jest teraz. Nic nie zmieniam, nie mam zamiaru... może po jakimś czasie przeniosę numer 501 ...... z Orange do Tak Taka..... ale jeszcze troche poczekam!

A co do utworów to przepadają bo to inna sieć!

Post:31 maja 2006, 19:40
autor: ywis
Dla mnie to jest głupi pomysł z tym przenoszenie, bo takie zamieszanie jak się zrobi z tymi numerami, to normalnie szok. Jeśli komuś nieodpowiada dana sieć, to po prostu kupić sobie starter w salonie i po kłopocie. Takie jest moje zdanie.

Post:31 maja 2006, 19:46
autor: Irek
ywis pisze:Dla mnie to jest głupi pomysł z tym przenoszenie, bo takie zamieszanie jak się zrobi z tymi numerami, to normalnie szok. Jeśli komuś nieodpowiada dana sieć, to po prostu kupić sobie starter w salonie i po kłopocie. Takie jest moje zdanie.
Widzisz, ale istnieje coś takiego jak przyzwyczajenie do swojego starego numeru i o wtedy? Jak znalazł - przenoszenie numerów! Wiadomo nie każdego interesuje coś takiego, ale zawsze znajdzie się jakiś klient. Dlatego dobrze, że umożliwili korzystanie z takiej usługi za odpowiednią opłatą!

Post:31 maja 2006, 21:52
autor: cesarz
ywis pisze:Dla mnie to jest głupi pomysł z tym przenoszenie, bo takie zamieszanie jak się zrobi z tymi numerami, to normalnie szok. Jeśli komuś nieodpowiada dana sieć, to po prostu kupić sobie starter w salonie i po kłopocie. Takie jest moje zdanie.
Jestem podobnego zdania.Mialem 3 numery (sa w rodzinie) i nie bolalo znajomych .Ale powinna byc taka usluga.Tylko bez przesady zrobi to pewnie 2% abonetow,a dyskutowania na wiele godzin.

Post:31 maja 2006, 21:53
autor: kameT
Jednak 50zł to jeszcze za dużo :/ Powinno być tyle co karta doładowująca 8)

Post:31 maja 2006, 21:54
autor: ywis
kameT pisze:Jednak 50zł to jeszcze za dużo :/ Powinno być tyle co karta doładowująca 8)
Tyle co karta doładowująca? No właśnie 50 zł, to tyle co karta doładowująca :mrgreen:

Post:31 maja 2006, 22:09
autor: pumba
Człowiek to zawsze będzie narzekał, jakby było za free to wtedy by mówili że operator jeszcze powinien dopłacać za to że do niego przychodzimy. A ja sądzę że kwota 50zł brutto czy nawet netto jest odpowiednia bo jakby była zaniska to każdy by się bawił przenosząc co miesiąc numer do innego operatora i pewno były by tylko z tym same problemy a jak komuś naprawdę zależy na numerze to zapłaci te około 50zł, a tak poza tym to ja za swój złoty numer dałem więcej i jeśli przechodziłbym do innej sieci to bym się nie zawachał i dopłacił te 50zł przynajmniej był by dla mnie cenniejszy niż jest teraz ;)

Post:31 maja 2006, 22:10
autor: jahu
moze mial na mysli najnizszy mozliwy nominal ? :wink:

Post:31 maja 2006, 23:24
autor: D@rio
Jak mi się będzie nudziło to sobie dla testów przeniose jakiś numerek pre-paid żeby zobaczyć jak chodzi ta całą przenośność :mrgreen: ale narazie mi się nie chce ;)

P.S
Cena jest odpowiednia. W sam raz pokrywa realne koszty operacji.

Post:01 cze 2006, 09:41
autor: Charles
Ja przenoszę numer z Simplusa do Tak Taka a potem zrobię migrację do Fun'a, o ile będzie to możliwe... w tym momencie nie mozna przenieść numeru do promocji Fun. Jestem tylko ciekawy ile Plus mnie skasuje za przeniesienie numeru... Tyle co Era, czyli 50 zł? Wie ktoś?

Aaa!! I jeszcze jedno. Zastanawia mnie sytuacja z doładowaniami elektronicznymi... To bęfdą dopiero cyrki :D

Post:01 cze 2006, 12:51
autor: kameT
Tak, chodziło mi o najniższy nominał ;)
Myslę, że 30zł byłoby w sam raz :mrgreen:
Ale co tam jak komuś zależy to i przeniesie numer za 50zł czy 61zł...

Jak już ktoś przeniesie numer, niech napisze na forum czy wszystko jest w porządku ;)

Post:01 cze 2006, 19:22
autor: jniedz
Witam
Oto informacja jaką uzyskałem dzisiaj na infolinii Plus:
-numer musi być zarejestrowany
-na koncie musi być min kwota (61 PLN-Orange, Era; 50 PLN-Plus)
-kwota jest pobierana przez "dawcę numeru"
-jeżeli spełniamy powyższe warunki zgłaszamy się do salonu Plus (przenosimy numer do Plus) z dowodem osobistym
-operator wykonuje za nas wszystkie formalności
-całkowity czas przeniesienia to max 7 dni
-max czas niedostepności numeru to 24h

Pozdrawiam :smt006

Post:01 cze 2006, 20:47
autor: jahu
A no wlasnie: Charles wspomnial ciekawa sprawe - jak bedzie wygladalo doladowanie w prepaidach, mixach - nie bedzie szopek z tymi przeniesionymi numerami?

W Sam Swoi - zrobili niby wielka promocje: Przeniesienie do innej sieci do 31.07.2006 za jedyne 50 zł brutto ;-)

No i promuja przychodzacych :!: Jak dla mnie w kosmiczny sposob - ja nie wiem kto to wymyslil (jakis gsmowy Lord Voldemort ) i co nim kierowalo:
http://www.samiswoi.pl/u235/navi/31726
Zasady przyznawania rabatów w Promocji:
a) I etap Promocji rozpoczyna się w Momencie Uruchomienia Promocji i trwa 30 kolejnych dni. Przy pierwszym zasileniu konta dokonanym między 1 a 30 dniem od Momentu Uruchomienia Promocji Uczestnik Promocji otrzymuje rabat w wysokości stanowiącej iloczyn 30 SMS oraz wysokości opłaty za 1 SMS zgodnie z cennikiem Sami Swoi. Rabat obejmuje SMS krajowe do sieci i poza sieć Sami Swoi z wyłączeniem SMS Premium oraz SMS w roamingu. W 27 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji Uczestnik Promocji otrzymuje SMS z informacją o zbliżającym się kolejnym etapie Promocji.
b) II etap Promocji rozpoczyna się w 31 dniu i kończy w 60 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji. Uczestnik Promocji otrzymuje przy pierwszym zasileniu konta pomiędzy 31 a 60 dniem od Momentu Uruchomienia Promocji rabat w wysokości stanowiącej iloczyn 10 minut oraz wysokości opłaty za jedną minutę naliczonej w momencie realizacji połączenia zgodnie z cennikiem Sami Swoi. Rabat obejmuje połączenia do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych z wykluczeniem połączeń międzynarodowych, połączeń w roamingu oraz połączeń na serwisy audioteksowe, informacyjno - rozrywkowe. W 57 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji Uczestnik Promocji otrzymuje SMS z informacją o zbliżającym się kolejnym etapie Promocji.
c) III etap Promocji rozpoczyna się w 61 dniu i kończy w 90 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji. Uczestnik Promocji otrzymuje przy pierwszym zasileniu konta dokonanym pomiędzy 61 a 90 dniem od Momentu Uruchomienia Promocji rabat w wysokości stanowiącej iloczyn 30 SMS oraz wysokości opłaty za 1 SMS zgodnie z cennikiem usług Sami Swoi. Rabat obejmuje SMS krajowy do sieci i poza sieć Sami Swoi z wyłączeniem SMS Premium oraz SMS w roamingu. W 87 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji Uczestnik Promocji otrzymuje SMS z informacją o zbliżającym się kolejnym etapie Promocji.
d) IV etap Promocji rozpoczyna się w 91 dniu i kończy w 120 dniu od Momentu Uruchomienia Promocji. Uczestnik Promocji w trakcie IV etapu Promocji otrzymuje specjalny rabat przy każdym zasileniu konta (z wyłączeniem nominału telekarty o wartości 10 zł z VAT) w wysokości 5 zł z VAT (4,10 zł bez VAT). Rabat na zasilenia nie przedłuża ważności konta i udzielany jest w momencie zasilenia konta powiększając kwotę zasilenia konta.
O ile dobrze zrozumialem:
Aby w pelni to wykorzystac to przez kolejne 4 miesiace nalezy zasilic konto (z wyłączeniem nominału telekarty o wartości 10 zł z VAT) i uzyskujemy:
1 bonus rownowazny 30 SMS - wartosc 7,2 zł
2 bonus rownowazny 10 min - wartosc 6,66 zł
3 bonus rownowazny 30 SMS - wartosc 7,2 zł
4 bonus premia do doładowania - wartosc 5zł

No i pytanie jak sa pozniej te srodki wykorzystywane - w pierwszej kolejnosci w danym miesiacu czy moze po wykorzystaniu srodkow z doladowan?
I tak sie zastanawiam czy nie latwiej by bylo poprostu napisac - ci co przyjda refundujemy np 50% lub 100% kosztow - w koncu chodzi o pozyskanie klienta ktoremu nie podoba sie gdzie indziej.

A pozostale regulaminy tutaj:
http://www.samiswoi.pl/u235/navi/31727
http://www.samiswoi.pl/u235/navi/31725

Post:02 cze 2006, 08:57
autor: Wąglik
no namiesza się trochę....
już widzę moja książke telefoniczną....
IMIĘ NAZWISKO (SIEĆ)
IMIĘ NAZWISKO (SIEĆ)
...