DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 94 z 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100
 #1133841  autor: fwitkowski17
 16 lip 2022, 10:19
Lycamobile jakiś czas temu podwyższyła standardowe stawki poza pakietami:
- rozmowy do sieci komórkowych: z 29 gr do 39 gr
- SMS do innych sieci: z 19 gr do 25 gr
- internet (1 MB): z 21 gr do 25 gr
 #1133994  autor: kamil4862
 22 lip 2022, 10:44
kamil4862 pisze:
25 maja 2022, 14:52
Dziś zauważyłem, że działają połączenia oczekujące. Rozmówca, który próbuje się do nas dobić słyszy jednak normalny sygnał bez informacji im mamy zajęte i abyśmy zaczekali.
A więc błąd powoduje włączona poczta głosowa. Po jej wyłączeniu rozmówca słyszy komunikat o tym że jest zajęte i możliwości czekania. Działa prawidłowo :)

Kody:
Wyłączenie poczty głosowej: *185#
Włączenie połączeń oczekujących *43#

Obrazek
 #1135952  autor: zalezok
 10 wrz 2022, 21:41
W sierpniu byłem we Włoszech. O ile voice, sms i data działaja w PL bez zająknięcia o tyle rozmowy za granicą ok, sms przesyłają się z opóźnieniami a internet to tragedia.
Przed przenosinami miałem play fresh i po przekroczeniu granicy i złapaniu zagranicznego zasiegu przychodził sms o treści "play wita w niemczech" (lub w innym kraju) i natychmiast działało wszystko jak trzeba.
Mimo włączonego roaminu w opcjach telefonu i i w aplikacji lycamobvile services oraz ustawień automatycznego wyboru sieci często ponad godzinę trzeba byo czekać aż telefon złapie sieć roamingową. Do tego czasu info "tylko połączenia alarmowe". Jak już złapie to rozmowy bez problemu przy czym w PL na czas rozmowy z LTE schodzi do 3G a za granicą na czas rozmowy jest H+ niezależnie od kraju pobytu, sprawdzone w CZ, SK, AT, IT. Ciekawe jak bedą realizowane rozmowy gdy w plusie zostanie wyłączone 3G? Przecież nie w 2G, nie po to kupuje się smartfona żeby rozmawiać jak w nokii 3210.
Mimo stablinego zasięgu na potwierdzenie dostarczenia sms czasami trzeba poczekać kilka minut.
Internet zazwyczaj działał jak krew z nosa. Częste timeouty mimo pełnego zasięgu LTE oraz komunikaty w aplikacjach o tym że jesteśmy offline. O materiałach video można było zapomnieć. Czyli pakiet roamingowy niemożliwy do wykorzystania. Ze statystyk wynika że dwutygodniowy pobyt poza granicami PL spowodował zużycie tylko 150MB, tak słabo to działało.
Ciekawostką jest to że w CZ w ustawieniach roamingowych obiła mi się o oczy opcja volte i nigdy wcześniej ani później jej nie widziałem.
Po powrocie reklamacja poszła, zobaczymy co odpiszą o ile cokolwiek odpiszą. Podsumowując oferta (do wszystkich S w opcji 12M) nadaje się do korzystania w PL ale za granicą już nie koniecznie.
Jak ktoś ma sprawdzone ręczne presety do lyca w roamingu na różne kraje to niech nimi się podzieli.
 #1135978  autor: koszalineo941268
 11 wrz 2022, 12:59
Dlatego, gdy wyjeżdżam zagranicę mam ze sobą dwie polskie karty SIM różnych operatorów. W razie problemów na jednej, można skorzystać z zapasowej. Gdy w danym kraju spędzamy więcej czasu, można rozważyć zakup SIM od lokalnego operatora.

Co do BOK Lyca to obawiam się, że jest najgorszym w Polsce: udzielają zdawkowych odpowiedzi, do tego nie na temat, a czasami po prostu olewają klienta w myśl zasady "radź se sam".
 #1136266  autor: Kompan
 19 wrz 2022, 12:37
Przeniosłem nieużywany numer do Lycamobile. Pakiet "Do wszystkich S" na miesiąc za free, działa 5G, IP polskie (ips Lycatel). Prędkość neta 140-160 Mbps. W Plush na kartę tyle nie miałem(5G).
 #1136937  autor: Masterjam77
 06 paź 2022, 18:39
Hej
Szukam czegoś , aby przenieść dwa numery z NJU + dokupić trzeci i na stronie widzę ofertę XL z obniżoną ceną z 49 zł na 17 zł . Czy to tylko na jeden miesiąc , bo nigdzie nie moge dojrzeć informacji. Druga sprawa , jeśli to jest tak jak myślę , wziąłbym opcję pakietu S , ale z płatnością na 3 miesiące . Czy ta opcja jest przedłużana co kwartał za tą cenę , czy po tych 3 miechach juz tylko rozliczenie co miesiąc.
https://prnt.sc/VNCeHqwmi-qA
https://prnt.sc/DTaQySZ-KSBV
 #1137279  autor: L
 14 paź 2022, 16:15
Masterjam77 pisze:
06 paź 2022, 18:39
Hej
Szukam czegoś , aby przenieść dwa numery z NJU + dokupić trzeci i na stronie widzę ofertę XL z obniżoną ceną z 49 zł na 17 zł . Czy to tylko na jeden miesiąc , bo nigdzie nie moge dojrzeć informacji. Druga sprawa , jeśli to jest tak jak myślę , wziąłbym opcję pakietu S , ale z płatnością na 3 miesiące . Czy ta opcja jest przedłużana co kwartał za tą cenę , czy po tych 3 miechach juz tylko rozliczenie co miesiąc.
https://prnt.sc/VNCeHqwmi-qA
https://prnt.sc/DTaQySZ-KSBV
nie przenoś numeru do Lycamobile, chyba, że jesteś masochistą, internet działa w miarę szybko, ale jeżeli chodzi o SMSy to jest tragedia - kupiłem testowy starter kilka tygodni temu i SMSy do mnie przychodziły z opóźnieniem nawet do 2 dni

generalnie nie warto ryzykować utraty numeru dla kilku złotych oszczędności, bo mogą w każdej chwili zwinąć się z rynku i możesz mieć problemy z przeniesieniem go do innej sieci
 #1137293  autor: Archi334
 15 paź 2022, 00:39
Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu Lycamobile była tak przeciążona że w centrum Warszawy bywały sytuacje że ja dzwoniłem do brata który stał obok z Orange i u mnie był sygnał u niego brak reakcji.
 #1137308  autor: kamil4862
 15 paź 2022, 13:38
L pisze:
14 paź 2022, 16:15
Masterjam77 pisze:
06 paź 2022, 18:39
Hej
Szukam czegoś , aby przenieść dwa numery z NJU + dokupić trzeci i na stronie widzę ofertę XL z obniżoną ceną z 49 zł na 17 zł . Czy to tylko na jeden miesiąc , bo nigdzie nie moge dojrzeć informacji. Druga sprawa , jeśli to jest tak jak myślę , wziąłbym opcję pakietu S , ale z płatnością na 3 miesiące . Czy ta opcja jest przedłużana co kwartał za tą cenę , czy po tych 3 miechach juz tylko rozliczenie co miesiąc.
https://prnt.sc/VNCeHqwmi-qA
https://prnt.sc/DTaQySZ-KSBV
nie przenoś numeru do Lycamobile, chyba, że jesteś masochistą, internet działa w miarę szybko, ale jeżeli chodzi o SMSy to jest tragedia - kupiłem testowy starter kilka tygodni temu i SMSy do mnie przychodziły z opóźnieniem nawet do 2 dni

generalnie nie warto ryzykować utraty numeru dla kilku złotych oszczędności, bo mogą w każdej chwili zwinąć się z rynku i możesz mieć problemy z przeniesieniem go do innej sieci
Zgłoś problem techniczny. U mnie nie zauważyłem żadnych opóźnień przy użytkowaniu numeru przez Ok 4 miesiące.
Archi334 pisze:Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu Lycamobile była tak przeciążona że w centrum Warszawy bywały sytuacje że ja dzwoniłem do brata który stał obok z Orange i u mnie był sygnał u niego brak reakcji.
Internet w Lyca kiedyś przechodził przez angielskie serwery. Bodajże z połączeniami tez wcześniej kombinowali ale aktualnie wszystko leci już normalnie przez polskie serwery.
Najlepiej na własnej skórze kupić starter i przetestować. Przy przemienieniu numeru dostajemy pakiet S na miesiąc za darmo także w razie problemów zawsze można uciec bez żadnych kosztów.
Ja jestem zadowolony i polecam.

Obrazek
 #1137569  autor: kamil4862
 27 paź 2022, 23:20
Czy to normalne, że telefon widzi kartę jako Vodafone NL? Wszystko działa prawidłowo, internet na apn Lycamobile Pl. Starszy telefon z Windows Mobile wyświetla, że jest w roamingu. W przypadku iPhone zauważyłem to dopiero po połączeniu telefonu z radiem Toyoty, gdzie nad zasięgiem wyświetla się RM.
Obrazek

Obrazek
 #1137590  autor: kamil4862
 28 paź 2022, 13:48
W starszym z Windows Phone również pokazuje, że jest w roamingu. Nic, zamówiłem starter i zobaczymy co pokaże.

Obrazek
 #1137595  autor: Remington
 28 paź 2022, 14:44
Bo jest - on to widzi jako roaming krajowy w sieci Plusa. Tak jest od zawsze w Lyca i było jakoś podobnie na kartach Aero2/a2mobile. Niemniej nienormalnym jest, że widzi kartę jako operatora zagranicznego.
 #1137614  autor: muszynskij
 29 paź 2022, 13:17
Nie wiem, może mnie ktoś poprawi. Z tego co pamiętam to karty Lycamobile wykorzystują podwójne identyfikatory IMSI, tzn w Polsce spoko można się zalogować do sieci Plusa ale przekraczając granicę już trzeba aktywować w SIM Toolkit opcję "zagranica" i wtedy karta sim używa innego profilu (udaje zagraniczną) żeby włączyć się do sieci w roamingu. Stąd może wynikać, że karta widziana jest jako Vodafone NL. A te wszystkie problemy z niedochodzeniem smsów, przełączaniem na 3G, wysokimi pingami, małymi transferami przerabiałem i nie polecam używania Lyca jako główny nr.
Natomiast jest czymś pięknym, że routing nie idzie już przez UK. O tym że 5G działa nie wiedziałem :D
 #1137617  autor: Remington
 29 paź 2022, 15:16
Potwierdzi ktoś konieczność przełączania czegoś na karcie SIM po przekroczeniu granicy? Spotkałem się z tym tylko w a2mobile na starych kartach.

Nie wwpominam o zamierzchłych czasach „taniego roamingu” z inicjowaniem połączeń przez USSD.
 #1137634  autor: kamil4862
 30 paź 2022, 10:31
Remington pisze:
29 paź 2022, 15:16
Potwierdzi ktoś konieczność przełączania czegoś na karcie SIM po przekroczeniu granicy? Spotkałem się z tym tylko w a2mobile na starych kartach.

Nie wwpominam o zamierzchłych czasach „taniego roamingu” z inicjowaniem połączeń przez USSD.
Po przeniesieniu numeru przy pierwszym wyjeździe faktycznie telefon nie logował się do żadnej sieci. Przełączyłem ręcznie i poszło. Po powrocie skontaktowałem się z BOK, pani powiedziała ze resetuje kartę i już wszystko działa na automacie.

Obrazek
 #1138783  autor: Karlos20
 21 lis 2022, 14:11
Ich no-limit to 3000 jednostek, a z "kumulacją" to może być różnie. Uważałbym.
No i gdzie jest oficjalny regulamin promocyjnych pakietów np. na 12 miesięcy czy wywołanej promocji na Pepperku? Tylko Lyca nie dołącza plików PDF z charakterystyką produktu lub regulaminem danej usługi / pakietu / promocji (krótka informacja nie wystarczy).

I jeszcze jedna "rewelacja". W necie w sklepie typu "szopipi" niektórzy sprzedają startery Lyca (polskie) z opisem "nie wymaga rejestracji". Ktoś to z Was może to potwierdzić? Wiecie, że takie działanie jest niezgobne z prawem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 94 z 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100