DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 91 z 100
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 100
 #1118147  autor: Marek_G
 26 cze 2021, 00:09
Jak wygląda sytuacja z adresami IP?
Dalej korzystając z Internetu w Lycamobile dostaje się brytyjskie IP?
Chodzi mi raczej o Lycamobile NL ale znając życie jeżeli PL dostaje brytyjskie IP to NL raczej też.
 #1119137  autor: Przemix
 18 lip 2021, 23:22
Ile mozna mieć takich samych pakietów neta na raz? Sumują się? Podejrzanie Szwajcaria łapie się do roamingu UE wg lycamobile, nie bedzie problemu tam z polską kartą? (APN?)
 #1121002  autor: Przemix
 30 sie 2021, 12:50
Sam sobie odpowiem.
- Takich samych pakietów może być aktualnie aktywnych 5, nawet jak się zużyją ale są ważne to nie kupimy tego samego, trzeba inne.
- Szwajcaria liczy się do UE
- nie ma problemu z APN mając to w modemie, tethering działa choć kiedyś bywało różnie.
- przez apkę nie da się kupić pakietu z kasy na koncie, da się to tylko kodem czyli nie z każdego modemu się da, trzeba przekładać sim do telefonu albo kupować w apce kartą/blikiem.
- Polska lycamobile jest drastycznie tańsza w Szwajcarii niż nawet lokalne ich karty.
 #1124225  autor: fitman
 11 lis 2021, 07:37
Jakie numery/prefiksy są obecnie w sprzedaży w Lycamobile? Chciałem zmienić nr telefonu (mam w tej sieci) i ciekawi mnie ta kwestia. Czemu operator nie drukuje numeru telefonu na starterze tylko ujawnia się on po włożeniu karty do aparatu?
 #1124231  autor: Karlos20
 11 lis 2021, 11:28
fitman: operator nie drukuje numerów telefonów na blistrze np. z powodu opcji przeniesienia numeru do nich z innej sieci czy wymiany/wyrobienia i aktywacji duplikatu SIM u konsultanta.

Lycamobile PL korzysta z numeracji z puli Plusa - prefiksy 5791xxxxx, 5792xxxxx, 5793xxxxx, a także 7292xxxxx, 7293xxxxx, 7294xxxxx, 7295xxxxx, 7394xxxxx, 7395xxxxx, 7396xxxxx.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124236  autor: fitman
 11 lis 2021, 12:00
@karlos20 rozumiem, ale czy to ma miejsce m.in. u operatorów MVNO? Pamiętam, że w Orange, Play mają karty na wymianę i startery z wydrukowanym numerem - tylko oni posiadają salony, a Lyca nie.
 #1124237  autor: Karlos20
 11 lis 2021, 12:10
Lyca ma o tyle problem, że ich numer można zarejestrować w ograniczonej ilości punktów i one mają możliwość rejestracji takiego startera bez wydrukowanego numeru telefonu. Dodam, że przed obowiązkiem rejestracji Lyca dystrybuowała darmowe startery.
Przy MVNO startery mogą nie mieć nr tel na blistrze w jednym przypadku - przeniesienie numeru z innej sieci.
Orange ma też możliwość w ramach startera bez numeru telefonu na jego zmianę (bez wymiany SIM) w dowolnym momencie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124239  autor: Remington
 11 lis 2021, 12:22
Nie wiem jaki to dociekanie ma sens, zapytaj operatora, bo to jego wewnętrzna decyzja co drukuje na kartach. Warto pamiętać, że jest to operator międzynarodowy, a taki może funkcjonować wg zupełnie innych zasad jakie znamy z lokalnych sieci. Może nie mają potrzeby znać przypisania numeru do karty już w momencie zlecania jej produkcji - to nawet daje im pewną elastyczność.
 #1124279  autor: rymi
 12 lis 2021, 20:09
Lyca to trochę dziwna sieć - aby przenieść do nich numer trzeba najpierw kupić starter [albo zamówić darmowy starter przysyłany pocztą], zarejestrować go na siebie w ograniczonej ilości punktów, a potem wypełnić przeniesienie numeru na ich stronie podając dane z tego zarejestrowanego startera. Pewnie zrobili to, aby oszczędzić na kurierze. No ale wszystko dobrze działa od maja 2021 za 13,60 zł miesięcznie za 35 GB i no limity.
 #1124511  autor: fitman
 19 lis 2021, 17:03
Witajcie
Mam problem z internetem LTE w Lycamobile i to od b. dawna. Rzadko korzystam z internetu mobilnego, ale niedługo będzie to częstsze. Sieć w moim domu działa tak wolno jak w 2G, operator sprawdzał, karty działają dobrze i polecił kontakt z Plusem bo to ich nadajniki. Plus nic zrobić nie może, bo to Lyca.
Czy też macie problem z internetem w tej sieci? Mam mnóstwo GB z których nie korzystam, bo... się po prostu nie da.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 17:04 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięto fragment o innym operatorze
 #1124706  autor: Kamil7878
 24 lis 2021, 16:44
fitman pisze:
19 lis 2021, 17:03
Witajcie
Mam problem z internetem LTE w Lycamobile i to od b. dawna. dobrze i polecił kontakt z Plusem bo to ich nadajniki. Plus nic zrobić nie może, bo to Lyca.
Czy też macie problem z internetem w tej sieci? Mam mnóstwo GB z których nie korzystam, bo... się po prostu nie da.
Próbowałeś jak działa u ciebie karta plusa? Sądzę że prędkość będzie podobna ,w jakiej odległości jest nadajnik plusa od twojego domu? Plus się przechwala osiągami, jednak małych miastach czy wsiach zasięg jest kiepski.
 #1124735  autor: fitman
 25 lis 2021, 10:23
Mieszkam właśnie w małym mieście i jest problem. Kartę sim sieci Plus miałem dawno temu za czasów Simplusa. Zgłosiłem ten problem do Lycamobile i wysłałem zrzut ekranu z aplikacji do testów szybkości internetu. Odpisali by wysłać z rana i wieczora. Nadajniki są na kościele obok, który jednocześnie blokuje/odbija zasięg.

Teraz używam na próbę, na miesiąc Orange, który miałem za czasów sieci Idea. I zasięg tak jak myślałem jest najlepszy, w tym do internetu. Według mapek zasięgów w mojej okolicy najlepiej wypada Orange i... T-Mobile z LTE. Play to wiecznie były problemy i stanie przy oknie, Plus nie myślałem, że tak będzie, bo Lyca korzysta z ich nadajników. I co najlepsze w moich okolicach są salony tylko Play'a i Plusa. Orange, T-Mobile brak...
 #1125183  autor: Remington
 06 gru 2021, 12:36
Niemiecki Handelsblatt podaje bardzo ciekawe informacje:
https://www.handelsblatt.com/technik/it ... xample.org

Niemiecka Lyca przez lata miała nie płacić VAT-u przez co uzbierało jej się 70 mln euro długu. W wakacje zmienili nazwę i ogłosili upadłość. Karty SIM nadal działają w oparciu o licencję Lyca zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii. Niby nie wpływa ta afera bezpośrednio na klientów, ale już na kilku niemieckich portalach czytałem "dobre rady" by nie zasilać więcej ile będzie potrzeba zużyć w najbliższym czasie.
 #1125187  autor: Kompan
 06 gru 2021, 17:58
Od dawna sieć budzi kontrowersje. Francja aresztowania pracowników, unikanie podatków, podejrzenie prania pieniędzy. Wielka Brytania unikanie podatków. Grubo finansują brytyjskich konserwatystów. W Irlandii też coś było. Ale jak działali, tak nadal działają. Już nie wspomnę o ich innych biznesach. Generalnie Lyca to ciekawa firma :)
 #1125345  autor: Karlos20
 11 gru 2021, 01:51
Przypadek, że od dawna odradzam korzystanie z tej sieci MVNO? No to teraz wyszło co trzeba. Rozgłos w Niemczech, aferki w innych krajach, do tego brexit w UK, który powoduje, że oddziały mogą mieć odcięte finanse od swojej spółki-matki. To oznacza jedno - upadek tej sieci.
Nie dziwne, że ostatnio proponowali podejrzanie tanie przedpłacone pakiety płatne z góry na pół roku czy na rok, a wraz z nimi pseudo no-limity na minuty i SMSy + duże paki GB - nałapią klientów, będą jakiś czas podpięci zasięgowo do Plusa i się zwiną. To kwestia czasu.
Normalna sieć komórkowa (również MVNO) ma pełne regulaminy usług i pakietów w pdf (w innych krajach są jako "karty produktu"), a nie tylko opisy pisane drobnym drukiem na stronie. Operatorzy podpięci pod Plusa mają szerszą sieć rejestracji numerów na kartę (pozwalają nawet numer zarejestrować w punktach Grupy Polsat Plus), a Lyca takich punktów ma jak kot napłakał, czyli niewiele.

Wniosek jest jeden: dociekać, sprawdzać i dobrać ofertę, którą zarejestrujesz bez wysiłku, współpracującą w tym wypadku z Plusem bądź Playem, bo to te 2 sieci mają najwięcej sieci MVNO podpiętych do swojej infrastruktury.

Polecane stabilne MVNO wg mnie:
> na Plusie: a2mobile od Premium Mobile, Netia Mobile, Klucz Mobile (miewają problemy ze stroną internetową, ale mocno z Plusem współpracują)
> na Playu: Mobile Vikings.
Nie ująłem Virgin, bo pomimo, że jest osobną spółką, jest już infrastrukturalną częścią P4 Play. Tak jak Aero2 (wRodzinie oraz BDI / Pakiety Aero) - osobne oferty, ale należą już do Plusa (Polkomtela). Nie wspomniałem o submarkach, które są częścią MNO, co są mylone z sieciami wirtualnymi, jak np. Plush, TuBiedronka, Red Bull Mobile czy Heyah.

Nie podałem celowo nazwy Lajt Mobile (Telestrada) - czuję, że w tej sieci też coś może być na rzeczy, skoro pozwala ściągać dane rejestracyjne wyłącznie z danych użytych z przelewu bankowego, a to może poniekąd utrudnić ucieczkę do innej sieci. Obecnie robią jakąś akcje afilacyjną, nagradzając bonusem 100 zł za skuteczne ściągnięcie nowej osoby do podpisania umowy abonamentowej w Telestradzie, czyli operatorze Lajta.
Otvarta jest młodą siecią MVNO i też nie jest ujęta w tym zestawieniu polecanych sieci. Przeczuwam ten sam los, co spotkał Premium Mobile - gdy nałapią klientów i Polkomtel odczuje większy wpływ rozliczeń - chętnie by tego operatora dołączyliby do Grupy Polsat Plus - czyli połykanie złotych rybek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 91 z 100
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 100
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 100