DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 94 z 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100
 #1137614  autor: muszynskij
 29 paź 2022, 13:17
Nie wiem, może mnie ktoś poprawi. Z tego co pamiętam to karty Lycamobile wykorzystują podwójne identyfikatory IMSI, tzn w Polsce spoko można się zalogować do sieci Plusa ale przekraczając granicę już trzeba aktywować w SIM Toolkit opcję "zagranica" i wtedy karta sim używa innego profilu (udaje zagraniczną) żeby włączyć się do sieci w roamingu. Stąd może wynikać, że karta widziana jest jako Vodafone NL. A te wszystkie problemy z niedochodzeniem smsów, przełączaniem na 3G, wysokimi pingami, małymi transferami przerabiałem i nie polecam używania Lyca jako główny nr.
Natomiast jest czymś pięknym, że routing nie idzie już przez UK. O tym że 5G działa nie wiedziałem :D
 #1137617  autor: Remington
 29 paź 2022, 15:16
Potwierdzi ktoś konieczność przełączania czegoś na karcie SIM po przekroczeniu granicy? Spotkałem się z tym tylko w a2mobile na starych kartach.

Nie wwpominam o zamierzchłych czasach „taniego roamingu” z inicjowaniem połączeń przez USSD.
 #1137634  autor: kamil4862
 30 paź 2022, 10:31
Remington pisze:
29 paź 2022, 15:16
Potwierdzi ktoś konieczność przełączania czegoś na karcie SIM po przekroczeniu granicy? Spotkałem się z tym tylko w a2mobile na starych kartach.

Nie wwpominam o zamierzchłych czasach „taniego roamingu” z inicjowaniem połączeń przez USSD.
Po przeniesieniu numeru przy pierwszym wyjeździe faktycznie telefon nie logował się do żadnej sieci. Przełączyłem ręcznie i poszło. Po powrocie skontaktowałem się z BOK, pani powiedziała ze resetuje kartę i już wszystko działa na automacie.

Obrazek
 #1138783  autor: Karlos20
 21 lis 2022, 14:11
Ich no-limit to 3000 jednostek, a z "kumulacją" to może być różnie. Uważałbym.
No i gdzie jest oficjalny regulamin promocyjnych pakietów np. na 12 miesięcy czy wywołanej promocji na Pepperku? Tylko Lyca nie dołącza plików PDF z charakterystyką produktu lub regulaminem danej usługi / pakietu / promocji (krótka informacja nie wystarczy).

I jeszcze jedna "rewelacja". W necie w sklepie typu "szopipi" niektórzy sprzedają startery Lyca (polskie) z opisem "nie wymaga rejestracji". Ktoś to z Was może to potwierdzić? Wiecie, że takie działanie jest niezgobne z prawem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138847  autor: Someone23
 22 lis 2022, 20:52
Karlos20 pisze:
21 lis 2022, 14:11
I jeszcze jedna "rewelacja". W necie w sklepie typu "szopipi" niektórzy sprzedają startery Lyca (polskie) z opisem "nie wymaga rejestracji". Ktoś to z Was może to potwierdzić? Wiecie, że takie działanie jest niezgobne z prawem.
Sprzedawanie pewnie nie, ale kupowanie juz chyba niezgodne z prawem nie jest ? Czy sie myle ?
 #1138849  autor: Karlos20
 22 lis 2022, 21:00
Someone23: kupowanie nie, ale sprzedawanie, nie za bardzo. Są tam też startery z krajów, gdzie karty są anonimowe - spoko, ale mają wdrożone FUPy roamingowe w UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138850  autor: Remington
 22 lis 2022, 21:07
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Przepisy o rejestracji są dziurawe jak ser szwajcarski. Można kupować i sprzedawać takie karty do woli, można handlować zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi kartami bez ograniczeń. Jedyny wymóg jaki nakłada prawo, dotyczy operatora - może świadczyć usługi tylko dla kart zarejestrowanych.
 #1140080  autor: kamil4862
 20 gru 2022, 10:36
Obrazek
5G działa już w iPhone. A wiec:
Ustawienia -> sieć komórkowa -> aplikacje sim -> LycaMobile -> select mode -> manual -> roaming

Ustawienia -> ogólne -> To urządzenie ukazuje nam się:
Obrazek

W ustawieniach sieć komórkowa -> opcje danych kom. -> głos i dane mamy już opcje 5G :)
Obrazek



Jeśli nie działa konieczna będzie wymiana karty sim. Najlepiej zamówić darmowy starter na stronie, zarejestrować i zadzwonić na infolinie z prośbą o wymianę karty SIM.
Telefon musi być zaktualizowany do IOS 16.2.

Obrazek
 #1140244  autor: drozda
 22 gru 2022, 14:33
U mnie po wybraniu tych opcji 5G nie chce się zalogować do sieci. Karta dwa tygodnie temu aktywowana i tydzień temu przeniesiony numer.
 #1140272  autor: Window
 22 gru 2022, 19:24
Widzę że Lyca wzorem W4 daje 1800 GB ( chyba 12x 150 GB) przy pakiecie Do Wszystkich M.
 #1140410  autor: drozda
 24 gru 2022, 16:24
Update, jeśli nie chce wpuścić do 5G trzeba poprosić na czacie albo infolinii o odświeżenie profilu karty. Po tym zabiegu zaczęło działać.
 #1140727  autor: maniek357
 01 sty 2023, 13:20
Testuję LycaMobile - pakiet S. Wszystkie speedtesty "dokręcają się" do 95-99 Mbps i koniec. Jakby 100 Mbps było barierą nie do przekroczenia. Lokalizacja Białystok - sprawdzone na przynajmniej kilku stacjach. Ktoś zaobserwował coś podobnego ?
 #1140888  autor: maniek357
 03 sty 2023, 17:57
@drozda Jaka lokalizacja ? Bo mi to wygląda na jakieś regionalne ograniczenia.
 #1141639  autor: koszalineo941268
 14 sty 2023, 13:38
Jak się zapatrujecie na kwestię zależności aktywacji SIM i ew. płatnego pakietu od wcześniejszej skutecznej rejestracji karty?

IMO na chłopski rozum aktywacja czy to karty, czy płatnego pakietu nie powinna być możliwa bez wcześniejszej rejestracji.

Skąd ta rozkmina? Mam kartę, której nie mogę zarejestrować, a jakoś aktywowałem zarówno ją, jak i płatny pakiet. Czyli nie korzystam z numeru, a za niego płacę z podpiętej karty płatniczej.

Konsultant Lyca na czacie najpierw napisał, że "Pełna aktywacja polskiej karty Lycamobile polega na jej zarejestrowaniu, włożeniu do telefonu i wykonaniu pierwszego połączenia odebranego przez drugą osobę na terenie Polski."

Potem dopytywany dodał "Jeśli karta uzyska numer telefonu, oznacza to, że można na niej aktywować pakiet, który będzie ważny od momentu aktywacji." oraz "Karta nie zacznie działać(wykonywanie i odbieranie połączeń) dopóki nie zostanie zarejestrowana.", a także "W naszej sieci można aktywować pakiet bez rejestracji karty ale nie można z niej korzystać dopóki nie zostanie ona zarejestrowana."

Stwierdził, że "Nie będzie można wykonać połączenia z karty niezarejestrowanej" oraz "Dopóki karta nie będzie zarejestrowana to nie powinno być możliwości wykonywania połączeń." Pytanie, czy użycie krótkiego kodu to połączenie? Wg konsultanta nie: "Aktywacja pakietu nie jest wykonaniem połączenia, więc można to wykonać." i "Można aktywować pakiet na niezarejestrowanej karcie."
 #1141843  autor: kamil4862
 16 sty 2023, 15:06
Jak dla mnie dlaczego nie? Na niezarejestrowanej karcie zablokowane są połączenia wychodzące. Pakiet aktywować możesz ale i tak nie zadzwonisz dopóki nie zarejestrujesz numeru.

Obrazek
  • Strona 94 z 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 100