DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #3417  autor: Piotr
 13 kwie 2005, 12:17
Witam.
Chciałem się od was dowiedzieć jak się sprawa przedstawia z ujemnym stanem konta w Simplusie i ewentualnymi roszczeniami PLUS GSM do mojej osoby.
Mianowicie załóżmy czysto hipotetycznie, że na moim koncie zostało 80 gr. Oglądając reklamę jakiegoś konkursu w TV zachęcającego mnie do wysłania na podany numer SMS z prawidłowo odpowiedzią na jakieś idiotyczne pytanie dzięki któremu mam szansę np. wygrać bokserki z wizerunkiem Kubusia Puchatka ( :-D ) wysyłam takiego SMS, którego koszt wynosi 9zł + 22% vat.
I teraz powstaje pytanie co dalej. Udało mi się np. wysłać takiego SMSa przy stanie konta 80 gr. Jak by na to nie spojrzeć moje konto pre-paid jest na minusie po wykonaniu takiej operacji który wynosi -10.18zł
Jeżeli bym nie dałodował już nigdy w życiu swoje konta to czy operator może wysunąć w stosunku do mojej soby jakieś roszczenia jeżeli np. mój numer jest zarejestrowany?

Pozdrawiam serdecznie czekając z niecierpliwością na odpowiedź.

 #3424  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 12:31
Teoretycznie może. Praktycznie nie słyszałem o takich przypadkach, a już napewno nie przy takiej sumie. Wydaje mi się, że poniżej kilkuset zł to im sie po prostu nie opłaca - wyższe są koszty sądowe. ;)

 #3428  autor: Piotr
 13 kwie 2005, 12:34
Bardzo dziękuję za odpowiedź Witku. Z każdym dniem utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, że równy z ciebie gość :D

Pozdrawiam.

PS.
WitekT pisze:Teoretycznie może. Praktycznie nie słyszałem o takich przypadkach...
Jak by to powiedzieć - teoria swoje, praktyka (życie) swoje :wink:
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 #3435  autor: Sirmark
 13 kwie 2005, 13:10
Piotr pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź Witku. Z każdym dniem utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, że równy z ciebie gość :D
jeszcze troche wiecej mu powiecie, to usiadzie i nic nie bedzie robil tylko patrzyl w lusto i "jaki ja jestem mondry, jaki piekny....."

;-)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #3443  autor: Piotr
 13 kwie 2005, 16:08
SirmarK pisze:jeszcze troche wiecej mu powiecie, to usiadzie i nic nie bedzie robil tylko patrzyl w lusto i "jaki ja jestem mondry, jaki piekny....."
;-)
Zgodnie z życzeniem kolegi swoje poniższe słowa kieruje do Witolda:

Wituś jesteś mądry i piękny. Najdoskonalsze ucieleśnienie idealnego admina jakiego tylko matka natura mogła wydać na świat. Połaczenie pół boga i pół człowieka. Brylant, który rozjaśnia nasze umysły i sprawia, że chce się nam żyć kiedy tylko czytamy słowa twe...

Pozdrawiam :D :twisted: :wink: 8)

 #3445  autor: Dragon
 13 kwie 2005, 16:30
jak tak moze niezgodnie z watkiem, ale zgodnie z tematem- do jakiej kwoty mozna zrobic debet ?

 #3447  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 16:34
Do takiej, do jakiej nie zdąży zareagować system billingowy... :)

 #3448  autor: Piotr
 13 kwie 2005, 16:51
A ile czasu średnia potrzeba aby ten cały system zareagował?

Pozdrawiam.

 #3452  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 17:18
Szczerze? Nie wiem i nawet nie chcę strzelać. :) Ale jak każdy system, szczególnie takiej wielkości, ma na pewno jakąś bezwładność...

 #3474  autor: xlord
 13 kwie 2005, 21:00
Nie wiem jak jest w Simplusie, Heyah i SS, ale w Tak Taku i POPie niemozliwe jest zrobienie debetu na koncie bo naliczanie, w przeciwienstwie do abo, odbywa sie w czasie rzeczywistym. Jesli jednak byloby to mozliwe to nikt od Ciebie nic nie sciagnie jesli nie zarejestrowales sie w systemie (z tego co wiem obecnie nie jest to obowiazkowe w pre paidach), a jesli juz sie ktos polaszczy na te dodatkowe 5 czy 10 PLNow w promocji rejestracyjnej to sprawa wyglada tak, ze, znow teoretycznie, operator moze Cie scignac, bo to dluznik pokrywa koszty sciagania dlugu. Jednak jest to czysto teoretyczne, bo wytarczy, ze nie obierzesz wezwania od komornika, a on automatycznie uzna dlug za niesciagalny. Tak wyglada sciaganie dlugow legalnymi sposobami w obliczu naszego prawa.

Pozdrawiam

 #3485  autor: Dragon
 13 kwie 2005, 21:17
kolega raz robil debet przez godzine, ale czy dalej kontynuowal czy potem mu nie dzialalo to nei wiem

 #3517  autor: Piotr
 14 kwie 2005, 11:26
xlord pisze:Nie wiem jak jest w Simplusie, Heyah i SS, ale w Tak Taku i POPie niemozliwe jest zrobienie debetu na koncie bo naliczanie, w przeciwienstwie do abo, odbywa sie w czasie rzeczywistym.
Kiedy miałem ze 100 lat temu POPa na swoim posiadaniu przeprowadzałem taki eksperyment do ilu można zejść na minus. Oczywiście nie robiłem tego za pomocą rozmowy telefonicznej bo wiadomo, że w tym przypadku rozłączyło by mnie gdy by moje fundusze na koncie zeszły do zera. Jednak mając przykładowo złotóweczkę do wykorzystania przygotowałem sobie z jakieś 6 SMSów (wtedy jeszcze SMSy w POPie stały po 40gr :shock: ). Wysłałem je i zrobiłem ujemne saldo na koncie. System po prostu nie zdążył ściągnąć odpowiednio wcześnie należności za SMSy, na które jeszcze było mnie stać i po przez to "zadłużyłem" się na całe 1.60 :twisted:

PS. Komornik do mnie nie przyszedł...







Bo po tygodniu doładowałem swoje konto na nowo :-D

 #3526  autor: xlord
 14 kwie 2005, 13:44
Piotr pisze:
Kiedy miałem ze 100 lat temu POPa na swoim posiadaniu ...
Teraz sie troszke zmienilo, bo oni to glupich udaja tylko kiedy nam trzeba uznac reklamacje.

Pozdrawiam

 #3537  autor: Piotr
 14 kwie 2005, 14:32
xlord pisze:Teraz sie troszke zmienilo, bo oni to glupich udaja tylko kiedy nam trzeba uznac reklamacje.
A można wiedzieć co się zmieniło? Z tego co wiem to jak na razie są jedyną siecia, która okrada swoich klientów zabierając im z konta niewykorzystaną kaskę jeżeli skończy się ważność karty... Może tutaj się też coś zmieniło :wink:

 #3546  autor: xlord
 14 kwie 2005, 17:02
Piotr pisze:A można wiedzieć co się zmieniło? Z tego co wiem to jak na razie są jedyną siecia, która okrada swoich klientów zabierając im z konta niewykorzystaną kaskę jeżeli skończy się ważność karty... Może tutaj się też coś zmieniło :wink:
Zmienilo sie to, ze oplaty za smsy sa zliczane w czasie rzeczywistym (opoznienie - 0,000000000001 sek)

Pozdrawiam

 #3648  autor: Piotr
 17 kwie 2005, 08:45
Chyba za bardzo Idee szyli na kasie za wysyłanie SMSów przy stanie konta np. 40 gr :-D

 #3650  autor: Frasio
 17 kwie 2005, 08:58
xlord pisze:Nie wiem jak jest w Simplusie, Heyah i SS, ale w Tak Taku i POPie niemozliwe jest zrobienie debetu na koncie bo naliczanie, w przeciwienstwie do abo, odbywa sie w czasie rzeczywistym...
No nie wiem. Mój kolega miał tak taka, był za granicą i korzystał baaardzo dużo z wapu. Wszystko by było dobrze gdyby nie to , że potem doliczył się roaming. Doładowywał kilka razy po 20 pln , a ciągle mu się pokazuje "kwota poniżej sześciu złotych" czy jakoś tak.

Obrazek

 #3660  autor: Dragon
 17 kwie 2005, 12:20
ale z roamingiem jest troche inaczej, dopiero po czasie "przychodza" z zagranicznych sieci do naszych opow rachunki i wtedy oni to nam doliczaja

 #3667  autor: xlord
 17 kwie 2005, 18:02
Jak wspomnial Smok roaming nie odbywa sie on-line.

Pozdrawiam

 #3677  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 18:26
To już nie to co kiedyś - teraz to dosłownie kwestia kilku minut i odpowiednie dane billingowe ma Twój macierzysty operator. :)