DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #3538  autor: Piotr
 14 kwie 2005, 14:36
Xlord wrzucaj na tapetkę te swoje pomysły. Chętnie sobie poczytam :twisted:

 #3547  autor: xlord
 14 kwie 2005, 17:06
To moze rzeczywiscie wrzuce, a Heyah i SS zrobie jako pozniejsza korekte, bo tak to sie nigdy nie zmobilizuje.

Pozdrawiam

 #3647  autor: Piotr
 17 kwie 2005, 08:44
Trzeci dzień mija a tutaj cisza...
Xlord co z tobą się dzieje :D

Pozdrawiam.

 #3665  autor: xlord
 17 kwie 2005, 17:53
Piotr pisze:Trzeci dzień mija a tutaj cisza...
Xlord co z tobą się dzieje :D

Pozdrawiam.
I wrzucone. Oczywiscie jeszcze wymaga dopracowania, ale inteligentni sie polapia. Problem polega na tym, ze nie moglem wrzucic tabelek :(

Pozdrawiam
 #3755  autor: Rysio
 18 kwie 2005, 16:37
Piotr pisze:Chciałem poznać waszą opinie na temat tych dwóch pre-paidów.
Czy według was warto robić przesiądkę na POPa z SIMPLUSa?

Jak w Ideii (POP) wygląda sprawa z jakością połączeń? Czy jadąć przez Polskę często zdarzają się "dziury" co owocuje np. chwilowymi przerwami w rozmowie?

Pozdrawiam serdecznie czekając z niecierpliwością na wasze opinie.
Ja ostatnio przesiadlem sie z Popa na Sami Swoi i powiem ze jestem zadowolony...24gr to taniej niz 80gr w Popie :-)

 #3756  autor: Rysio
 18 kwie 2005, 16:41
pantera pisze:jak to w ideii, nie zawsze jest kolorowo z zasięgiem ...
Z zasiegiem...nie masz tak do konca racji...Na terenie mojego miasta Era jest do pupy....sa dziury gdzie nie ma zasiegu Zato Ida ma zasieg wszedzie i to na maxa tak samo jak Plus GSM

 #3761  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 17:11
xlord pisze:I wrzucone. Oczywiscie jeszcze wymaga dopracowania, ale inteligentni sie polapia. Problem polega na tym, ze nie moglem wrzucic tabelek :(
Xlord z całym szacunkiem dla twojej osoby ale chyba dałeś ciała :wink: bo ja tego nigdzie nie widze bądź też ja już za długo siedzę przed kompem i nie dostrzegam pewnych rzeczy :D

Gdzie są te twoje przemyślenia, sugestie, porównania :wink:

Pozdrawiam serdecznie.

 #3763  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 17:17
Rysio pisze:Z zasiegiem...nie masz tak do konca racji...Na terenie mojego miasta Era jest do pupy....sa dziury gdzie nie ma zasiegu Zato Ida ma zasieg wszedzie i to na maxa tak samo jak Plus GSM
Może to wszystko zależy do rozmieszczenia przekaźników itp. Może przykład jaki potam trochę odbiega od wypowiedzi Rysia ale z tego co widzę na swoim "podwórku" dochodzę do wniosku, że Idea nie chodzi najlepiej po mieście w czasie jazdy samochodem natomiast PLUS GSM i ERA śmigają jak burza. Jak więc mam to rozumieć.

Nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ale jakiś czas temu w jakieś gazecie bądź też stronie www wyczytałem takiego newsa, że Idea ma ustalone specialne priorytety na rozmowy tj. rozmowy z telefonów na abonament mają pierwszeństwo przez rozmowami wykonywanymi z Pre-paidów. W przypadku dużego oblężenia sieci Pre-paidy są "szatkowane" itp.
Czy jest to możliwe? Patrząc na to co się dzieje niekiedy z zasięgiem Ideii wszystko wskazuje na to, że tak. Proszę jednak o wypowiedź w tej kwestii ludzi, którzy orientują się w tym temacie bo ja w te klocki jestem zielony jak koniczynka na łące :D

Pozdrawiam serdecznie

 #3769  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 17:28
Nie ma priorytetów dla abo przed prepaidami - a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. :)

Co do zasięgu - wszystko zależy od miejsca kraju. W jednym miejscu najlepszy będzie Plus, w innym Era, a w jeszcze innym - Idea.

Jeżeli chodzi o inwestycje, to w ostatnim czasie największe (w GSM) są u Plusa. U Ery na razie cała para idzie w UMTS.

 #3770  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 17:31
WitekT pisze:Nie ma priorytetów dla abo przed prepaidami - a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. :)
No to pewnie mnie w błąd wprowadzili :D
WitekT pisze:Co do zasięgu - wszystko zależy od miejsca kraju. W jednym miejscu najlepszy będzie Plus, w innym Era, a w jeszcze innym - Idea.
Co racja to racja... Zawsze znajdzie się jakieś miejsce gdzie trzeba będzie uznać wyższość naszego operatora nad innym dostawcą.
WitekT pisze:Jeżeli chodzi o inwestycje, to w ostatnim czasie największe (w GSM) są u Plusa. U Ery na razie cała para idzie w UMTS.
Mam przez to rozumieć, że PLUS GSM nie zamierza jak na razie rozbudowywać i tak mizernej infrastruktury w zakrecie UMTS?
Może takie a nie inne decyzje są podyktowane ewentualnym wykupem PLUS GSM przez Vodaphone... Kurcze sam już nie wiem co mam na ten temat myśleć.

Pozdrawiam.

 #3772  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 17:37
Nie - UMTS w Plusie będzie, w tym roku przynajmniej w 6 miastach. O ile mnie pamięć nie myli: Trójmiasto, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław i... i chyba coś jeszcze. ;)

 #3778  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 18:49
A gdzie na chwilę obecną PLUS GSM świadczy usługi w zakresie UMTS? Czy rozbudowa sieci o jakiej piszesz Witku sprawi, że PLUS wyprzedzi ERĘ czy może jednak w tej kwestii PLUS jest daleko w tyle?

Pozdrawiam.

 #3782  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 19:23
Plus świadczy, tak jak i Era, tylko na terenie Warszawy - pojedynczych stacji w innych miastach nie liczę. :)

Co do rozbudowy sieci Plusa - myślę, że poziom będzie porównywalny z Erą. Obaj operatorzy na pewno przyspieszą, jak pojawi się kolejny gracz na rynku. :)

 #3808  autor: xlord
 18 kwie 2005, 23:51
Piotr pisze:...Gdzie są te twoje przemyślenia, sugestie, porównania :wink:
...
A ku ku! W nowym topicu :P

Pozdrawiam

 #3847  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:06
WitekT pisze:Plus świadczy, tak jak i Era, tylko na terenie Warszawy - pojedynczych stacji w innych miastach nie liczę. :)
Pytanie może nie na miejscu. Nie orientujesz się może przypadkiem Witku jak sprawa UMTS wygląda w Krakowie?

Co do rozbudowy sieci Plusa - myślę, że poziom będzie porównywalny z Erą. Obaj operatorzy na pewno przyspieszą, jak pojawi się kolejny gracz na rynku. :)[/quote]

Czy uważasz, że Idea też może zacząć się liczyć na rynku UMTS np. po zmianie nazwy na Orange. Nowa nazwa to chyba także pewne nowinki w ofercie itp. No chyba, że się mylę.

Pozdrawiam.

 #3848  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:06
xlord pisze:A ku ku! W nowym topicu :P
Co? Gdzie? Jak? bo się strasznie zamotałem :-D

 #5765  autor: sokolowiak
 20 maja 2005, 11:07
Moim zdaniem Simplus EASY bije POPa. Tu i tu pakiety.... tyle,że w EASY dużo atrakcyjniejsze.

 #5766  autor: Piotr
 20 maja 2005, 11:18
Można i tak postrzegać sprawę jednak nie można zapominać o następujących rzeczach.

1. W Idei a co za tym idzie w POPie swoje monopolitystyczne paluchy moczy TPSA i to już dyskfalifikuje tą firmę oraz jej ofertę.
2. Do Polkomtela nie mogę mieć zastrzeżeń - wszystko OK. Jednak jak widzę, że sięgają bo najwiekszy badziew w postaci pakietów to za przeproszeniem mnie krew zalewa. Czy spece, którzy ustalają te cenniki, taryfy itp. nie mają własnej inwencji twórczej i nie są w stanie wymyślić nic nowego tylko muszą "ściągać" od konkurencji to co tak na prawdę wcale nie jest takie rewelacyjne jak by się mogło wydawać...

Nie wiem. Na to pytanie jak na razie nie znajduję odpowiedzi.
Jeżeli SS wprowadzą pakiety to ja chyba poproszę o azyl na Białorusi :-D

 #6464  autor: kulboj
 01 cze 2005, 17:43
A od czerwca w popie sms w sieci za 1 grosz.
Robi się coraz ciekawiej :)

 #6475  autor: Dragon
 01 cze 2005, 20:30
Heyah i Plus juz danwo to wprowadzili, Idea zawsze jest do tylu, tak samo bylo kiedy weszla Heya na rynek, Idea ostania wprowadzila zmiany