DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #2334  autor: Abdank
 25 mar 2005, 22:58
Witam,
no właśnie. Czy ktoś z Was użytkujący Simplusa i jego nową platformę, ma problem nieoczekiwanych rozłączeń podczas nawiązanego przez siebie połączenia? Zawsze ma to miejsce po naliczeniu "pełnych" minut, tzn. 2:00, 4:00, czasami 10:00. Nigdy nie jest to np. 3.23 min. itp. Jest to strasznie denerwujące. Napisałem już do BOKu, ale chciałem się upewnić czy jest to problem dotyczący wielu użytkowników nowej platformy, czy tylko pojedynczych.
Pozdrawiam.

 #2336  autor: WitekT
 25 mar 2005, 23:09
Dużo problemów mieli na początku - czy się z tym uporali to nie wiem. Ale jako, że coraz mniej słychać o ich wadliwej platformie sądziłem, że tak. No ale jak widać jeszcze mają chłopaki co poprawiać. ;)

 #2345  autor: pyp
 26 mar 2005, 09:38
Mój brat ma simplusa i czesto dzwonie z jego karty :) Nigdy mi sie tak nie zdarzało a korzystam z nowej platformy ponieważ mam nokie 3200. Rozmawiam nawet nieraz po 10-20 minut i nigdy nie miałem takiej jazdy! Tylko jak jeszcze byłem na starej platformie i miałem nokie 3200 to połączenie mi się rozłączało po 3 sekundach, ale to każdy tak miał jak posiadał nieodpowiedni telefonik :) Abdank muszisz to wyjaśnic z BOK jak najszybciej :) Pozdro

Pozdrawiam - pYp

 #2401  autor: xlord
 26 mar 2005, 22:39
A wiec nie taki piekny PLUS jak go maluja ;)
Tak to bywa, ze nie zawsze najnowsza techologia (jaka sie szczyci Plus) idzie w parze z najwyzsza jakoscia.
niemniej sadze, ze niebawem sie z tymi problemami uporaja

Pozdrawiam

 #2726  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 18:45
Witam serdecznie.
Czytam dyskusje na temat tej całej nowej platformy jakąs oferuje SIMPLUS swoim użytkownikom i zaczynam się zastanawiać po co PLUS GSM wprowadzał na rynek tak niedopracowany technicznie projekt? Czy nie można było najpierw dopracować go jak najmniejszym szczególe a dopiero potem wprowadzać do użytkowania?

Odbijąc troszeczkę od tematu jakiś czas temu po sięci krążyły słuchy, że PLUS GSM (SIMPLUS) zamierza całkowicie odejść od wyświetlania stanu konta na wyświetlaczu a co za tym idzie automatycznie "przenieść" wszystkich użytkowników starej platformy na nową.
Czy te informacje są prawdziwe?

Pozdrawiam.

 #2729  autor: WitekT
 06 kwie 2005, 18:59
Być może - SICAP (dotychczasowa platforma Plusa) jest już mocno anachroniczna. Coraz mniej telefonów wspiera funkcję kosztów połączeń, która jest wymagana do poprawnej współpracy z SICAPem.

 #2730  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 19:19
WitekT pisze:Coraz mniej telefonów wspiera funkcję kosztów połączeń, która jest wymagana do poprawnej współpracy z SICAPem.
Czy nie ma jednak żadnej fizycznej możliwości modernizacji starej platformy, po której mogła by ona współpracować z każdym rodzajem telefonu?
Mi osobiście bardzo odpowiada wyświetlanie stanu konta na wyświetlaczu chociaż nie kryję, że przydały by się pewne nowinki w tej dziecinie.
Oto one:
1. Rozmowy ze Swojakami powinny być rozliczane w taki sam sposób jak z innymi numerami a co za tym stan konta po rozmowie powinien wskazywać tyle ile w rzeczywistości wynosi a nie o wiele mnie; różnica zaś jest potem wyrównywana.
2. Opłata za SMSy powinna być ściągana automatycznie po zakończeniu jakiejkolwiek rozmowy. Co przez to rozumiem. Np. wysłaliśmy dwa SMS na łączną kwotę 40 gr (nie otrzymujemy od PLUS GSM żadnej informacji o tym, że opłata za wysłanie SMSów została pobrana i należy wyłączyć telefon itp.). Po chwili wykonujemy połączenie. Jego koszt wynosi np. 30 gr. Jednak ze stan konta na wyświetlaczu jest pomniejszony o 70 gr a nie o 30gr. jak ma to miejsce obecnie.

Trochę zamotałem i zmixowałem to wszystko ale mam nadzieję, że jakoś da się to zrozumieć (przynajmniej w pewnym stopniu) :wink:

Pozdrawiam.

 #2734  autor: Sirmark
 06 kwie 2005, 19:29
Piotr pisze: Czy nie ma jednak żadnej fizycznej możliwości modernizacji starej platformy, po której mogła by ona współpracować z każdym rodzajem telefonu?
no wlasnie nie ma mozliwosci modernizacji platformy, dlatego plus uruchomil nowa, choc wyszlo mu to z problemami.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #2739  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 19:38
Czy mam przez to rozumieć, że z biegiem czasu użytkownicy starej platformy siłą rzeczy będą musieli przejść na nową platformę bądź też automatycznie zostaną na nią przeniesieni?

 #2742  autor: Sirmark
 06 kwie 2005, 19:42
Piotr pisze:Czy mam przez to rozumieć, że z biegiem czasu użytkownicy starej platformy siłą rzeczy będą musieli przejść na nową platformę bądź też automatycznie zostaną na nią przeniesieni?
no w pewnym momencie pewnie tak.. nie ma sensu utrzymywania dwoch platform.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #2752  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 20:32
Czy wiadomo orientacyjnie kiedy to nastanie? Ile jeszcze czasu musi upłynąć aby każdy przesiadł się na nową platformę?

Po za tym wiadomo w jakim tępie posuwają się prace udoskonalające obecną platformę? Ile jeszcze czasu specom z PLUS GSM może zając "skonfigurowanie" tego wynalazku aby działał bez zarzutu?

Pozdrawiam.

 #2766  autor: WitekT
 06 kwie 2005, 22:58
Piotr pisze:Ile jeszcze czasu specom z PLUS GSM może zając "skonfigurowanie" tego wynalazku aby działał bez zarzutu?
Tego nie wiedzą najstarsi górale. :)

 #2778  autor: Piotr
 07 kwie 2005, 08:12
Czyli znając życie trochę jeszcze przyjdzie nam na to poczekać... :D
Z drugiej jednak strony czy już teraz warto zrobić przesiadkę na tą nową platformę czy może jeszcze lepiej poczekać aż fachowcy z Plus GSM bardziej ją udoskonalą.

PS. Czy podobną funkcjewyświetlania kwoty na ekranie telefonu posiadają użytkownicy MIX Plusa? Jeżeli tak to czy też oni są zmuszeni za jakiś czas przejść na nową platformę?

Pozdrawiam.