DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1148894  autor: Karlos20
 27 kwie 2023, 19:46
stan789: nju na platformie Flexowej to raczej już przyszłość, więc wiele rzeczy będą przenosić do subskrypcji. Zobaczymy co z tego wyniknie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1157154  autor: Karlos20
 06 wrz 2023, 22:15
Drodzy, uwaga. Operator może wprowadzać w błąd podając łączną ilość GB zarówno krajowych, jak i limitu w UE, sugerując, że jest to zasób do wykorzystania na całym koncie abonenckim. Każdy numer w nju subskrypcji dostaje swój limit krajowy (od 20 do 60 GB zależnie od stażu w nju) oraz unijny (5,57 GB na każdy numer osobno).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1158136  autor: fpiotro123
 02 paź 2023, 22:14
bogna22 pisze:
01 paź 2023, 14:29
próbował ktoś z aktywnej subskrypcji przejść do nju na kartę?
Podpinam się, bardzo ciekawi mnie ich oferta subskrypcyjna - bo moge w kazdej chwili zrezygnowac (nawet w 1 dzien nie jak w abo) tylko niewiem czy jest mozliwosc przejscia na karte bezposrednio jak teraz w flex czy trzeba bawic sie w przenoszenie gdzie indziej i powrot. Sprobuje napisac do nich na chata i dam znac:)
 #1158648  autor: kszaq
 13 paź 2023, 11:45
Garść informacji, gdyby ktoś chciał przenieść się z abonamentu do subskrypcji:
- W trakcie rejestracji w subskrypcji wybiera się ilość numerów do przeniesienia do subskrypcji, dlatego jeśli mamy kilka numerów w abonamencie, przenosi się je w jednym czasie.
- Należy uzbroić się w cierpliwość przy przenoszeniu przez aplikację, każda czynność, to jest dodanie numeru, dodanie karty płatniczej, wszelkie potwierdzenia są "przetwarzane" przez kilka minut i nie od razu widać efekt: na przykład po dodaniu karty płatniczej przez kilka minut jest ostrzeżenie o braku metody płatności, po czym w końcu "wskakuje". Jakiś czas temu przenosiłem inne numery do Orange Flex i proces odbywał się znacznie sprawniej, może taki urok nju.
- Po zakończeniu procesu przenoszenia, numery migrują na nową platformę po kilku minutach. Niektóre telefony trzeba zrestartować, żeby karta SIM "zaskoczyła".
- Po przeniesieniu numerów do subskrypcji, na koniec okresu rozliczeniowego z abonamentu przychodzi faktura korygująca. Płaci się tylko za ilość dni faktycznie spędzonych w abonamencie.
 #1159102  autor: kszaq
 20 paź 2023, 14:14
jag888 pisze:
20 paź 2023, 14:07
czesc
czy aplikacja do zarzadzania pozwala na podobną funkcjonalność jak przykladowo MójOrange dla karty OFnK? Jest tam wykaz polaczen i mozliwość modyfikacji usług dodatkowych?
W nju subskrypcji, podobnie jak w Orange Flex nie można zobaczyć wykazu połączeń w aplikacji czy na stronie - jedyna możliwość to wysłanie prośby na czacie o przesłanie wykazu.

Usługi dostępne w nju subskrypcja, którymi można zarządzać z poziomu aplikacji lub strony WWW:
- dodatkowy pakiet 9GB za 9zł
- pakiety roamingowe
- pakiety na rozmowy międzynarodowe
- poczta głosowa
- ACR (odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych)
- roaming (załączenie/wyłączenie)
- wymiana lub zablokowanie karty SIM
- zmiana numeru telefonu (bezpłatna, 1 raz na okres rozliczeniowy)
- zarządzanie metodą płatności (karta, BLIK)
 #1159815  autor: asziatko
 03 lis 2023, 14:24
Wit,

Przeniosłem numer z Polkomtela do NJU dokładniej NJU Subskrypcja. Na koncie są dwa numery.

Mam smartfona Motorola Moto G50 5G gdzie w Polkomtelu korzystałem z 5G, a po przeniesieniu numeru do NJU Subskrypcja mimo że oferta posiada 5G,w ustawieniach smartfona jest włączona opcja 5G, jestem w zasięgu 5G to nie mogę za nic połączyć z 5G.

Pisałem do NJU to stwierdzili że nie mam odpowiedniego smartfona, jak wyjaśniłem sytuację to otrzymałem odpowiedź że mam błędną konfiguracje APN'u jak przesłałem screena z ustawieniem APN'u to przesłali mi swoje ustawienia z tym że na... GPRS.

CO jest powodem że nie mogę połączyć i korzystać z 5G?.

W Kontakcie,
Artur
 #1159820  autor: Karlos20
 03 lis 2023, 15:50
asziatko: nju subskrypcja działa na tej samej platformie co Orange Flex, więc na niewspieranych telefonach w Orange, które mają 5G, powinno do tej sieci się logować. APN tutaj nie powinien mieć znaczenia. Czy sprawdzałeś kartę SIM na innym telefonie wspierającym w Orange 5G? To pomoże tą opcję "zapisać" na karcie SIM, aby Twój telefon się do tej sieci logował.
Ja mam podobną sytuację na telefonie Realme 7 5G - "5G" się pojawia, ale IMS (VoLTE/VoWiFi) niestety nie działa, za wyjątkiem niektórych kart Orange, a na bank to działa na kartach Flex.

Poza tym nie widzę sensu teraz wymuszać 5G, dlatego, że jest ono współdzielone z LTE, a bateria jest bardziej konsumowana niż w LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159828  autor: asziatko
 03 lis 2023, 17:35
Karlos20 innego smartfona nie mam żeby właśnie sprawdzić kartę SIM, co więcej kartę SIM dostałem od NJU i jest nowa, ale nowa nie oznacza też że sprawna.

Smartfon na pewno funkcjonuje poprawnie, do ostatniego dnia u poprzedniego operatora działało 5G.

U mnie VoLTE pojawia się nie ma z tym problemu. Fakt faktem 5G bardziej konsumuje baterię i dlatego włączałem 5G tylko jak korzystałem z transmisji danych.

Też mi się wydaje że APN nie ma znaczenia ale wedle Supportu NJU, zacytuje
sugerujemy weryfikację ustawień transmisji danych:

• Nazwa konfiguracji: Internet GPRS
• Nośnik danych: GPRS
• APN (punkt dostępu): Internet
• Nazwa użytkownika: Internet
• Hasło: Internet
• Uwierzytelnianie: normalne
• Adres IP telefonu: Automatyczny
• Podstawowy serwer DNS: 79.163.127.70
• Dodatkowy serwer DNS: 217.116.100.65
• Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione) podajemy tylko pola pogrubione.
Po winieniem mieć takie ustawienia, wówczas korzystał bym z 5G.

W Kontakcie,
Artur
 #1159842  autor: Karlos20
 03 lis 2023, 20:30
asziatko: jak pisałem, APN (poprawny dla Androidów to internet). Dopóki nie odpalą lepszej sieci 5G, zalecam ustawienie trybu LTE, po co masz drenować baterię również w trakcie transmisji danych? W wielu przypadkach na LTE masz lepsze osiągi niż na wydmuszce 5G, która współdzieli pasmo LTE. Każdy o tym Tobie to powie.
W moim wypadku na LTE Orange mam lepsze prędkości pobierania, niż w 5G, a niedawno upload przy dobrych warunkach przekracza 50-60 mbps - na LTE, nie w 5G.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥