DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1136526  autor: babciagienia1p
 27 wrz 2022, 06:24
Karta OFnK. Czysta taryfa bez żadnych pakietów. Jest tylko RWK. Leżak u niepełnosprawnej osoby, używany praktycznie tylko dla spełnienia warunku aktywności. Karta w, czasami wyłączanym, dziadkofonie.

Kolejny raz, niespodziewanie, pojawiła się opłata 0,03 zł. Opłata spełnia warunek aktywności. Wygląda jakby to była opłata za informację SMS-ową o próbie połączenia lub informację zwrotną do dzwoniącego. Chyba już kiedyś ktoś z Was podał mi sposób na pozbycie się "usługi", ale nie potrafię znaleźć starego posta, a opłata pojawiła się znowu. Być może po uruchomieniu promocji "szkoła".

Jak skutecznie pozbyć się tego badziewia? Użytkowniczka nie odbiera telefonów (choroba). Jeśli dzwoniących będzie dużo, np. spamerzy, można niepotrzebnie wyczyścić konto.
 #1136541  autor: babciagienia1p
 27 wrz 2022, 10:41
@Remington
Warszawa - Saska Kępa. Raczej nie da się złapać zagranicznego zasięgu, chyba że w byłej siedzibie sowieckich służb, przy Ostrobramskiej, coś zostało...., albo w PCO coś testują...
Tak na poważnie - spróbuję, przy okazji, sprawdzić w www MO jak to jest opisane. Tylko, aby dostać się do bilingu, należy zalogować się jakimś e-mailem lub kontem. Najprawdopodobniej nie będzie żadnego śladu. Kiepsko u mnie ze znajomością MO. Do tego to nie moja karta. W ostateczności czat, tylko muszę dostać dane właścicielki.

Ewidentnie opłata związana z jakimś powiadomieniem. Był nieodebrany telefon na ten numer. Jakby powiadomienie zwrotne do dzwoniącego? Już raz to zlikwidowałam. Ktoś z forum podał mi SMS wysyłany na trzycyfrowy numer i przez pewien czas był spokój.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 10:45 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1136548  autor: babciagienia1p
 27 wrz 2022, 11:03
Aktualna cena za 100 kB to 0,03 zł, więc jest to jakiś trop.
Karta była raz wyjęta i z powrotem włożona do telefonu. Może idzie informacja o pozycji po włożeniu do telefonu, ale dlaczego nie widać nic w historii połączeń? Telefon - jakaś Nokia w wersji angielskiej. Przy okazji poproszę o ponowne wyjęcie i włożenie karty.
 #1136558  autor: Karlos20
 27 wrz 2022, 13:41
Warto sprawdzić po zalogowaniu w MO, czy widoczna jest nazwa taryfy: Orange Free na Kartę czy Orange Free na Kartę (starter promocyjny), który ma inny cennik niż OFNK 1.0.
3 gr aktualnie może zjeść przy transmisji danych przy konsumpcji max 300 kB albo przy cennikowym wydzwonieniu ok 2 sekund połączenia krajowego (po stawce 40gr/min) lub też 2 sekund przy połączeniu z BOK *100 / 510 100 100 przy naliczaniu sekundowym.

Intrygujący jest wgl cennik OFNK, gdyż przy starterze OFNK 5 zł "-50% za bez limitu" (nazwę to OFNK 2.0) stawka za 1000 kB to 40 gr, więc może też być tak, że za paczkę do 100 kB mogli zabrać 3 grosze czyli niemal 10% stawki cennikowej.
Albo testują już nową stawkę w OFNK 1.0 czyli 3 gr za 100 kB.
Dane z billingu w Mój Orange (www) wyjaśnią wszystko.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥