DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1134752  autor: oppo
 11 sie 2022, 17:38
Cześć
Chodzi o rejestrację karty SIM w Play.
Wg instrukcji z internetu można tą kartę zarejestrować przez wysłanie odpowiedniego SMS z zarejestrowanego wcześniej innego numeru w Play.
By tego dokonać to wg. strony Play należy:
aby zarejestrować kolejny numer w PLAY SMS-em, należy wysłać darmową wiadomość pod numer 676, w treści wpisując:
ZAREJESTRUJ
numer telefonu, który chcemy zarejestrować
kod PUK.

Tak też zrobiłem jednak otrzymałem odpowiedź SMSową z numeru 676:
Usługa dla Ciebie niedostepna.


Czy ktoś przerabiał podobny temat i jak zrobić rejestrację przez SMS skoro sam Play na stronie twierdzi że się da ?
 #1134788  autor: biala1991
 12 sie 2022, 18:53
A czy zarejestrować inny numer można z dowolnego numeru? nie ma żadnych ograniczeń, że numer rejestrujący musi być zweryfikowany dowodem?
Kiedy na Play24 (www) wchodzę w zakładkę "Zarejestruj numer" to na numerze rejestrowanym smsem wyświetla się info, że z tego numeru nie można dokonać rejestracji. Opcja rejestracji innych numerów jest dostępna tylko na numerze, który rejestrowałam osobiście.
 #1134792  autor: babciagienia1p
 12 sie 2022, 20:53
@biala1991
Oczywiście potwierdzam. Nie da się dorejestrować z numeru dorejestrowanego już w taki sposób. Można tylko z rejestrowanego w salonie lub punkcie sprzedaży.
Być może taki przypadek ma @oppo.
 #1134802  autor: biala1991
 13 sie 2022, 06:45
U pozostałych operatorów (Orange, Plus) są podobne ograniczenia?

A co z numerami rejestrowanymi zdalnie przez bank Millennium, można z nich dorejestrować smsem kolejny numer czy nie?
 #1134806  autor: babciagienia1p
 13 sie 2022, 09:49
@biala1991
Nie mam zielonego pojęcia. Warto zapytać testerów konkurencji (powinni być u każdego opa W4). Na naszym forum tacy już wyginęli (ciekawe dlaczego... kaska? może nadwrażliwość moderatorów?).

Swoją drogą, temat jest ciekawy. Szczególnie w kontekście banków, np. Millennium. Mam już tyle, rejestrowanych przez Play24, kart Playa, że nie chce mi się kupować kolejnych dwóch i testować przez Millennium. Może ktoś... coś...
 #1134808  autor: biala1991
 13 sie 2022, 10:32
Dla mnie szczególnie ciekawy, bo w związku z rosnącymi kosztami planuję zrezygnować z utrzymywania kilku "leżaków" i muszę wziąść pod uwagę, które z nich zostawić, żeby ewentualnie w przyszłości mieć możliwość dorejestrowania smsem nowego numeru jeśli zajdzie taka potrzeba.

Funkcja, którą oferuje Millennium jest świetna ale obawiam się, że niedługo może zostać wycofana. Banki idą w kierunku potwierdzania tożsamości przez Moje ID (w sierpniu dołączył Alior Bank). Millennium jest jednym z nielicznych, który bazuje "tylko" na Profilu Zaufanym i pewnie nie będzie chciał odstawać od reszty, jak zaczną coś grzebać w systemie to "przy okazji" mogą zlikwidować rejestrację kart.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, 10:37 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wziąć