DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 #1137490  autor: pakierhakierxd
 23 paź 2022, 16:00
I tak mi sie oplaca dostalem 2 karty za 49 :) ,na 1 juz 2x 11 gb i zostalo 8 ,druga ze mi nie potrzebna dalem znajomemu 11 gb
2 jest przez to ze za 1 razem zamawialem i byl blad platnosci wiec zlozylem 2 zamowienie
przyszly 2 karty ...
obojetnie ile beda to mi sie to oplaca bo zawsze moge play mniej ladowac :P

Pozdrawiam :)
 #1137492  autor: speede
 23 paź 2022, 16:17
Witam
Mam pytanie bo 19 pazdziernika złożyem wniosek o przeniesieine numeru z Play i w piatek dostaeł na swojego maila informacje ze nadano elektronicznie do mnie list polecony priorytetowy z UP nr 33 w warszawie. Z t ego co wiem to Play odmówił przeniesienia numeru ze wzgledu na czas umowy jaki mi jeszcze został. I moje pytanie czy ktoś z was dostał od nich list polecony bo tylko u nich na stronie podałem swojego maila i adres do korespondencji i za cholere nie wiem co to jest. Bo karty to chyba wysyłają kurierem.
 #1137494  autor: 77mir
 23 paź 2022, 17:08
wlodarek1 pisze:
07 paź 2022, 19:45
Tak - przelewu dokonałem z konta na swoje nazwisko .
W tytule przelewu wpisałem numer faktury aktywacyjnej ....
I jak to w końcu Fonia załatwiła ?
Pytam bo jestem w podobnej sytuacji (zamówiłem przeniesienie w sobotę a opłacę przelewem w środę ).
 #1137499  autor: wlodarek1
 23 paź 2022, 22:26
Wszystko zakończyło się pomyślnie . Opłata przelewem do nich wpłynęła a ja odebrałem starter w Żabce .

Było ; siemens C 25 , siemens C 65 , motorola C 168 , SE T280I , Samsung D900I. SE HAZEL , PRESTIGIO 4500 , NOKIA 520 , LG G3S .
Teraz jest MOTO X PLAY
 #1137611  autor: muszynskij
 29 paź 2022, 12:36
Odnośnie tego że karty wysyłają DHL-em - do mnie wysłali przez Pocztę Polską priorytetem :D Potwierdzam że nie ma żadnych dokumentów zwrotnych. Aktywacja bez problemu, logowanie do apki numerem telefonu(którego nie wydrukowali na ramce SIM). Apka wygląda bardziej jak jeden wielki groupon, jakoś nie można wejśc w stan zużycia internetu ani biling. Żeby wszystko działało trzeba przyznać uprawnienia do wyświetlania powiadomień i autostartu w andku. Ciekawe ile pociągną. Na razie chyba nie mieli takiej wpadki z wysyłką kart jak Rebtel, a opłata wstępna odstrasza od pochopnego zakupu :)
 #1137642  autor: Someone23
 30 paź 2022, 12:09
dixie3 pisze:
11 paź 2022, 09:15
Swoją drogą operator startuje dokładnie 10 lat po zniknięciu z Polski Carrefour Mova, który to również oferował dostęp do Internetu w zamian za oglądanie reklam :)
Dzisiaj zauwazylem info o tej sieci i czytam wlasnie o niej i w sumie ciekawy komentarz. Moze to takie testy potencjalu ale "za darmo" bo zbliza sie koniec roku i wpuszczaja ten eksperyment w koszty chociaz aktywacja powinna byc wystarczajacym buforem przed stratami.

Tak sobie rozmyslam jako laik, ze nawet taki dwumiesięczny "test" jest raczej sporo watry z punktu biznesowego spolki ktora zajmusie sie obrotem danych.
Wydaje mi sie ze kluczem do sukcesu takiego przedsiewziecia bylaby skala, bo wyobrazcie sobie gdyby miec milion lub kilka milionow bardzo dokladnych profili zakupowych, to wtedy reklamodawcy zabijali by sie za reklame u takiego podmiotu...
Tu jednak moim zdaniem stawiaja bardzo asekuracyjnie na wysoka bariere wejscia, jako 50zl na aktywacje -na pokrycie oczywiscie kosztow dystrybucji kart sim, ale mimo wszystko zawsze operator mial to wkalkulowane w dluzsze uzytkowanie

Wydaje mi sie, ze logicznym jest wykorzystanie juz dzialajacych oeratorow zeby wejsc w taka dzialalnosc, bo nie bawimy sie w telefonie tylko wykorzystujemy dzialajacy system ze z gory znanymi oplatami i jestesmy w stanie dosc dokladnie to skalkulowac zeby dobrze zaplanowac nasz model biznesowy.
Tu widac ze wzieli sobie jakis pakiet nolimit z 6GB w cenie hurtowej, pewnie smiesznie niskiej (przypominam ze vectra do swoich ofert moze dodawac abonament z pelnym nolimitem i 10GB a pozniej lejkiem 1mbps za 10zl a nawet ktos pisal o 6zl -mowa tu o promocji dobrania go jak juz sie ma u nich uslugi ale zawsze to pokazuje jaki jest koszt takiego nolimitu z 10GB) i chcieli to przedstawiac jako nolimit.
Troche naiwne liczyc ze to powinno "wystarczyc", albo inna ewentualnosc, zalozyli ze jak wiecej sie bedzie korzystac z netu to wyskoczy wiecej reklam i uzytkownik "zarobi" na kolejny pakiet, ale chyba im to jeszcze nie dziala...
W kazdym razie haslo o "darmowym internecie" jest juz tylko na perwszej stronie tego tematu - pewnie za bardzo kojarzylo sie z nielimitowanym internetem. Na stronie zostalo im tylko info o nielimitowanych uslugach co tez nie jest szczerym ujeciem tego co oferuja.

P.S wydaje mi sie ze warto by zalozyc osobny tematy z opiniami uzytkownikow ktorzy skorzystali z tego w praktyce i moga podzielic sie uwagami o szybkosci netu, ajakosciach rozmow oraz jak tam to wszystkow praktyce dziala ;) Bo tu temat jest o ofercie i juz widac ze rozmija sie to z praktyka.
 #1137643  autor: pakierhakierxd
 30 paź 2022, 12:27
Szybkość netu nawet 300 mb jak w Plusie, jedyna różnica brak volte, wifi calling.
Ogółem dalej utrzymuje Playa bo w domu rodzinnym sms mi wysyła parę minut a reklamy czasem wyłączam bo mnie WYMODEROWANO ze telefon za prawie 2000 tną.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, 15:31 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano wulgaryzm (kolejny w ostatnim czasie)

Pozdrawiam :)
 #1137658  autor: AgnieszkaMalkowska
 30 paź 2022, 18:27
Na ich FB już jakiś facet napisał że zamówił kartę, nie dostał a okazało się, że karta odebrana 21.10 więc już ponad tydzień kartę zarejestrowaną na jego dane ma nie wiadomo kto. Fonia wyjaśnia sprawę. ;) Więc są pierwsze efekty wysyłania kart zwykłą przesyłką kurierem i pocztą bez podpisywania umowy i tym samym weryfikacji do kogo karta trafia. ;)
 #1138061  autor: muszynskij
 07 lis 2022, 18:09
Someone23 pisze:
30 paź 2022, 12:09
dixie3 pisze:
11 paź 2022, 09:15
Swoją drogą operator startuje dokładnie 10 lat po zniknięciu z Polski Carrefour Mova, który to również oferował dostęp do Internetu w zamian za oglądanie reklam :)
Dzisiaj zauwazylem info o tej sieci i czytam wlasnie o niej i w sumie ciekawy komentarz. Moze to takie testy potencjalu ale "za darmo" bo zbliza sie koniec roku i wpuszczaja ten eksperyment w koszty chociaz aktywacja powinna byc wystarczajacym buforem przed stratami.

Tak sobie rozmyslam jako laik, ze nawet taki dwumiesięczny "test" jest raczej sporo watry z punktu biznesowego spolki ktora zajmusie sie obrotem danych.
Wydaje mi sie ze kluczem do sukcesu takiego przedsiewziecia bylaby skala, bo wyobrazcie sobie gdyby miec milion lub kilka milionow bardzo dokladnych profili zakupowych, to wtedy reklamodawcy zabijali by sie za reklame u takiego podmiotu...
Tu jednak moim zdaniem stawiaja bardzo asekuracyjnie na wysoka bariere wejscia, jako 50zl na aktywacje -na pokrycie oczywiscie kosztow dystrybucji kart sim, ale mimo wszystko zawsze operator mial to wkalkulowane w dluzsze uzytkowanie

Wydaje mi sie, ze logicznym jest wykorzystanie juz dzialajacych oeratorow zeby wejsc w taka dzialalnosc, bo nie bawimy sie w telefonie tylko wykorzystujemy dzialajacy system ze z gory znanymi oplatami i jestesmy w stanie dosc dokladnie to skalkulowac zeby dobrze zaplanowac nasz model biznesowy.
Tu widac ze wzieli sobie jakis pakiet nolimit z 6GB w cenie hurtowej, pewnie smiesznie niskiej (przypominam ze vectra do swoich ofert moze dodawac abonament z pelnym nolimitem i 10GB a pozniej lejkiem 1mbps za 10zl a nawet ktos pisal o 6zl -mowa tu o promocji dobrania go jak juz sie ma u nich uslugi ale zawsze to pokazuje jaki jest koszt takiego nolimitu z 10GB) i chcieli to przedstawiac jako nolimit.
Troche naiwne liczyc ze to powinno "wystarczyc", albo inna ewentualnosc, zalozyli ze jak wiecej sie bedzie korzystac z netu to wyskoczy wiecej reklam i uzytkownik "zarobi" na kolejny pakiet, ale chyba im to jeszcze nie dziala...
W kazdym razie haslo o "darmowym internecie" jest juz tylko na perwszej stronie tego tematu - pewnie za bardzo kojarzylo sie z nielimitowanym internetem. Na stronie zostalo im tylko info o nielimitowanych uslugach co tez nie jest szczerym ujeciem tego co oferuja.

P.S wydaje mi sie ze warto by zalozyc osobny tematy z opiniami uzytkownikow ktorzy skorzystali z tego w praktyce i moga podzielic sie uwagami o szybkosci netu, ajakosciach rozmow oraz jak tam to wszystkow praktyce dziala ;) Bo tu temat jest o ofercie i juz widac ze rozmija sie to z praktyka.
Mimo wszystko czasy Carrefour Mova to były inne warunki rozwoju mvno. Tutaj jak ktoś już słusznie odkrył, projekt jest oparty na systemie Otvartej. Dlaczego pakiet nolimit z 6GB jeśli wszędzie jest napisane 11GB? Nietrudno się wtedy zorientować że fonia to plan O! Najlepsza za 15 zł miesięcznie. I wtedy sobie zadać pytanie ile bierze za taki plan Polkomtel a ile zarabia Otvarta. Widocznie wyszło w biznesplanie że jeden użytkownik jest w stanie wygenerować tyle zysku z reklam. Zgadzam się że zasięg Plusa jest mocno mierny w pewnych miejscach, ale tam gdzie sieć wyrabia nie zauważyłem żadnych przycięć.
Nie mam telefonu który obsługuje volte w plusie, ale przynajmniej sama otvarta chwali się obsługą tej technologii na swojej stronie. Ciekawe czy komuś to działa ?
 #1139035  autor: Kryniczanin
 27 lis 2022, 14:04
I wtedy sobie zadać pytanie ile bierze za taki plan Polkomtel a ile zarabia Otvarta.
Polkomtel bierze mniej więcej 3pln. Ja u siebie mam możliwość korzystania ze służbowego do oporu do celów prywatnych. Dokładnie tyle za to sobie śpiewają.
 #1139486  autor: pakierhakierxd
 07 gru 2022, 16:52
Uzywam jako 2 nr i powiem tak reklamy sa uciazliwe aplikacje musze wylaczac bo tnie telefon ,zre baterie ,jako glowny nr bym nie wzial ,do tego zasieg gubi czesciej niz w Plushu ,Play,Orange,T-M,Aero2

Pozdrawiam :)
 #1139499  autor: pakierhakierxd
 07 gru 2022, 21:36
Czemu
Pozatem to i tak dodatkowy nr każdy zna Playa, fonii nie każdy po prosru korzystam z obu choć myślę nad zmianą na Orange, Tmobile. Przeprowadzam się a tam play cienko z netem ale zobaczymy.

Pozdrawiam :)
 #1141308  autor: MariuszY
 09 sty 2023, 20:14
Bilans na plusie 696 numerów w raporcie mnp nie poraża. Coś mi się zdaje, że projekt długo nie utrzyma się na rynku :smt073
 #1142642  autor: Remington
 28 sty 2023, 12:11
Jeśli nie macie wykorzystanych 3 artykułów na rp.pl to polecam wyniki badań wykonanych przez Selectivv w oparciu o logowania telefonów i w Warszawie, a także big data:

https://www.rp.pl/plus-minus/art3784612 ... az-stolicy

Jest też szczegółowy opis metodyki, zgodnie z którą ustalili ile dorosłych osób mieszka w Warszawie, w podziale na narodowości, płeć, dzielnicę zamieszkania i pracy. Ciekawe i wygląda, że znają się na tym.

Kto nie może poczytać, niech posłucha podcastu choć jego treść nie odnosi się do metodyki lecz tylko do wyników: https://podcasty.rp.pl/audycje/poslucha ... o-urzadzic
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8