DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1131956  autor: mirekK
 03 cze 2022, 13:21
Którzy operatorzy nie pobierają jeszcze takich opłat ?
 #1131958  autor: Remington
 03 cze 2022, 14:42
Przeniosłem wątek, bo ma się nijak do działu o poszukiwaniu ofert.

Tytuł nie przystaje do rzeczywistości (jeszcze). Operatorów jest ponad stu, a opłatę pobiera raptem dwóch (Orange i Plus), a trzeci (Play) tylko w jednej specyficznej taryfie. To w prepaidzie. Bo w abonamencie to poza nju pobiera podstawę chyba każdy operator mając w nosie czy cokolwiek z tego za co płacimy wykorzystamy.
 #1131967  autor: Ron
 03 cze 2022, 17:24
Dodam tylko, że Orange nie trzeba wykonać tzw płatnej aktywności, bo każde ruch wychodzący, w ramach jakiejkolwiek oferty/pakietu, nawet darmowy, zwalnia z opłaty.
 #1131976  autor: rsig
 03 cze 2022, 22:52
Chyba chodziło o głównych operatorów, a nie MVNO. T-Mobile nie pobiera opłaty za brak aktywności, ale że RWK w T-M kosztuje 20 zł to tak jakby co miesiąc pobierał prawie 2 zł. Najprościej wziąć standardowe RWK w Play.
 #1131981  autor: Remington
 04 cze 2022, 00:00
rsig pisze:
03 cze 2022, 22:52
Chyba chodziło o głównych operatorów, a nie MVNO.

Chyba to się łódka 😉 Nikt tu nie jest od czytania w myślach piszącego, który w żaden sposób nie zawęził grupy docelowej, jakiej dotyczy pytanie. Co więcej, zgodnie z regulaminem działu, w którym (błędnie) zamieszczony był ten wpis, zawierał on pierwotnie w tytule „[DOWOLNY]” co wprost oznacza, że mowa i o prepaid, i o postpaid.
 #1132162  autor: Karlos20
 07 cze 2022, 14:51
klaudia123: wRodzinie tylko dla obecnie aktywnych numerów, nie jest dostępna dla nowych, po wchłonięciu Aero2 przez Plusa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132166  autor: Remington
 07 cze 2022, 15:21
klaudia123 pisze:
07 cze 2022, 14:27
Play oferta rok ważności konta, Red Bull MOBILE Fakt mobile ewentualnie jeśli chcesz 2 lata to oferta w rodzinie.

Co ma to wnieść? Wymieniłaś tylko trzy oferty i to tego samego operatora. Pomijając wiele wiele wiele innych ofert, w których kary lub opłaty minimalnej nie ma. Tak jak wspomniałem wcześniej, w prepaidzie lista je stosujących jest krótka i zamknięta. W postpaid na odwrót, tam krótka jest lista ofert bez opłaty minimalnej.
 #1132281  autor: mirekK
 09 cze 2022, 21:40
W zasadzie chodziło o głównych operatorów.. choć "mniejsi" czy podmarki większych np Otvarta, Plush, też ważni bo korzytam z nich.

Nie wiem czy dobrze, że przeniosłeś, bo to ma ułatiwc wybór operatora.

Jak by nie było: Orange, Plus i Play to główne sieci, które łupią nieświadomych lub mniej zorientowanych cenami klientów.

Jak by nie było dzięki za info.

Nie rozumiem dlaczego "w rodzinie" reklamuje się skoro nie można do niej zmigrować.... ciekawe czemu :)
 #1140068  autor: Remington
 19 gru 2022, 18:20
Remington pisze:
03 cze 2022, 14:42
Operatorów jest ponad stu, a opłatę pobiera raptem dwóch (Orange i Plus), a trzeci (Play) tylko w jednej specyficznej taryfie. To w prepaidzie. Bo w abonamencie to poza nju pobiera podstawę chyba każdy operator mając w nosie czy cokolwiek z tego za co płacimy wykorzystamy.

Opłatę wprowadza też wRodzinie, ale to Plus, więc liczba operatorów się nie zmienia.

Rozróżniłbym dwa rodzaje tego… czegoś:
1. Kara za brak aktywności - obecnie już tylko w Orange
2. Dociążenie do 5 zł - Plus (w tym wRodzinie) oraz jedna taryfa Playa (Odnowa)

P.S. Uogólniam tytuł
 #1140127  autor: neotele
 20 gru 2022, 23:18
Nie wiem, co operatorzy chcą przez to osiągnąć, ale w moim przypadku nic nie zyskają, a nawet stracą.
Kilka numerów, które siedziały w przysłowiowej szufladzie, które były b. rzadko używane, przynosiły dotychczas operatorom mały ale zawsze przychód - rocznie 1-3 doładowania na numer.
W wyniku tych zmian, na dzień dzisiejszy nie wykonałem już kilku doładowań, które wcześniej planowałem i planuję wygasić kilka z tych numerów lub je przenieść (więc nie będzie kolejnych przychodów dla pazernych operatorów).
Mam nadzieję, że ta informacja zostanie odczytana także przez operatorów, a być może zmusi ich także do refleksji i sporządzenia rzetelnego rachunku spodziewanych zysków i strat wynikających z ich ostatnich posunięć.
 #1140131  autor: iphoneski
 21 gru 2022, 08:30
@neotele
Opłata wyczyści skarbonki na kontach, a dodatkowo nie będzie darmowego korzystania z telefonu do odbierania połączeń. Operatorzy zarobią na tym znacznie więcej, niż twoje 5 zł w roku za leżaka ;)
 #1140135  autor: MariuszY
 21 gru 2022, 09:56
@neotele
Mam tak samo. Zamiast doładowań zrobiłem "remanent"... i wszystkie karty "nieciekawe" (z układu cyfr w numerze), ale wciąż aktywne wyczyszczę i wygaszę.
Jestem przekonany, że tak postąpią wszyscy świadomi klienci, bo w zmianę modelu użytkowania nie wierzę.
@iphoneski
Korzyści dla operatorów będą krótkoterminowe, ale spadek zaufania wywoła raczej efekt długofalowy. Wbrew pozorom leżak w szufladzie w niewielkim stopniu generuje koszty, a zawarta na jego koncie "skarbonka" (w postaci kilku czy kilkunastu zł) to w perspektywie zawsze pewny przychód, bo nikt już tych środków nie wycofa. Czyszczenie kont przyniesie zysk teraz, ale w perspektywie kolejnych miesięcy/lat wywoła raczej skutek w postaci jednorazowych aktywacji kart SIM dla ogłaszanych promocji, a ludzie mniej chętnie będą pompować doładowaniami konta mając w pamięci "skok na kasę".
Moim zdaniem klienci chcący zachować numer za minimalną opłatą zawsze znajdą operatora, którego 5zł/rok w oczy nie kole. Póki co największą obawę mam wobec Orange - czy pójdzie drogą Play (odNowa) i Plus/ha. Tam też zarzuciłem już doładowywanie kart, bo mając zachomikowany terabajt danych (co wystarcza mi na baaardzo długo) na pięciu simkach nie chciałbym być zmuszonym do opłacania w sumie 25zł/mies. (jeśli pomarańczowi też pójdą w tę stronę).
 #1140136  autor: neotele
 21 gru 2022, 10:08
@iphoneski
Wydaje mi się, że możesz się mylić.
Leżaków ze znacznym saldem do potencjalnego "wyczyszczenia" wcale nie jest tak dużo.
Poza tym świadomi użytkownicy, którzy akurat posiadają nadwyżki na leżakach, w większości, albo zmigrują do innych taryf wraz z saldem(o ile to będzie możliwe), albo na szybko wykorzystają posiadane nadwyżki leżakowe na wykpienie używanych przez nich pakietów i usług (co oznacza, że nie będą za nie płacić w tym momencie na innych swoich numerach, więc ta operacja będzie neutralna dla operatora - nie generująca mu dodatkowego zysku).
Poza tym to "wyczyszczenie" będzie jednorazowo operacją i skończy się tym, że operator więcej nie zobaczy doładowań na tych numerach.

Z drugiej strony operator bezpowrotnie straci przyszłe przychody z obecnych (szacuję) kilkuset tysięcy leżakowych kart SIM, co przemnożone przez średni (szacowany) roczny zysk z leżaka ok 8-15 zł i przemnożone przez przyszłe lata bez zysków z tego tytułu dla operatora, będzie oznaczać zmniejszenie zysków pazernych operatorów liczone w milionach złotych.
 #1140139  autor: Remington
 21 gru 2022, 10:20
neotele pisze:
21 gru 2022, 10:08
@iphoneski
Wydaje mi się, że możesz się mylić.
Leżaków ze znacznym saldem do potencjalnego "wyczyszczenia" wcale nie jest tak dużo.

To można spróbować obliczyć. Skoro Plus i Orange stosują 5-złotowe dociążenie, a ważność kont wydłużyli do ponad 2 lat (Plus) i roku (Orange) to można przyjąć, że średnie saldo na leżakach wynosi dużo mniej niż 120 zł w Plusie i 60 zł w Orange. Dlaczego dużo mniej? Bo nie średnie salda chcą wyczyścić, tylko możliwie najwięcej. Stawiałbym, że 80% leżaków ma salda poniżej tych kwot.
 #1140141  autor: iphoneski
 21 gru 2022, 10:25
Panowie, bądźmy poważni. Pomiędzy operatorami migruje garstka numerów, rocznie nie jest to chyba nawet 5%. Skarbonek na kontach jest akurat sporo i nie są to kwoty kilkunastu, a kilkuset zł. Jest to kasa pozostała ludziom jeszcze z czasów, gdy trzeba było co miesiąc zasilać 30 zł, żeby wydłużyć sobie ważność połączeń wychodzących. Piszecie o świadomych użytkownikach, którzy zrobią to czy tamto. Tylko ilu jest świadomych użytkowników? Większość klientów operatorów od 20 lat ma numer w jednej sieci, z abonamentem po 100 zł przedłużanym co 2 lata z badziewnym telefonem za złotówkę. A ile było afer z wciskaniem abonamentów ludziom, którzy przyszli tylko zarejestrować kartę po wprowadzeniu takiego obowiązku? W skali ponad 40 milionów aktywnych kart nikogo nie obchodzi dziesięciu użytkowników Telepolis, którzy zabiorą z sieci swoje leżaki z dychą na saldzie.