DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1140197  autor: neotele
 21 gru 2022, 19:37
Do listy tych rzadko używanych kart. dodam numery kiedyś podane w różnych instytucjach, których nie chcemy zmieniać, numery obsługujące różne zdalne urządzenia typu bramy itp., urządzenia do monitorowania zwierząt, monitorowanie zdalne obiektów, karty zostawione na potrzeby przyszłych nieregularnych promocji i zapewne wiele innych.
Każdy ma swoje indywidualne potrzeby. Jednemu wystarczy 1 karta, innemu kilkanaście (osobiście miałem ok 10 aktywnych kart, a teraz redukuję ich ilość o połowę).
R.Mandano pisze:
21 gru 2022, 19:27
Po prostu Operatorzy usiedli nad arkuszami i zauważyli, że nie mają żadnego pożytku z klientów, którzy nie wydadzą choć 1 € na miesiąc.
Snujemy domysły, ale na prawdę nie wiemy jaki jest próg rentowności karty SIM. A może ktoś wie?
Próbując to ( z grubsza) ocenić, wydaje mi się, że pojedyncza karta, szczególnie ta mało używana, tylko symboliczne obciąża infrastrukturę. Wg mnie będą to grosze miesięcznie, a cała reszta to pazerna próba zarobienia jeszcze więcej.

Niektóre karty SIM, które trzeba było przecież wyprodukować, były sprzedawane po 3 zł, a minimalna opłata 5zł/rok czy nawet 5zł/2 lata przez długie lata opłacała się operatorom. Więc 20% inflacja nie może tu być faktyczną przyczyną tych zmian.
 #1140220  autor: MariuszY
 22 gru 2022, 08:22
R.Mandano pisze: Osobiście im się nie dziwię, bo który prywaciarz lubi dopłacać do interesu :?:
:lol:
Ja się jednak dziwię, bo chyba jednak mniejszy jest koszt dla operatora utrzymania aktywnej karty niż produkcja i dystrybucja nowych. Jeśli operator rozdawał bonusy do nowych aktywacji (w czym celował latami Play) i mu się to opłacało, to jak miałoby się nie opłacać utrzymanie aktywnej karty za 5zł/rok? Przecież z dystrybucji nowych starterów miał przychód na pewno znacznie mniejszy.
neotele pisze: Każdy ma swoje indywidualne potrzeby. Jednemu wystarczy 1 karta, innemu kilkanaście (osobiście miałem ok 10 aktywnych kart, a teraz redukuję ich ilość o połowę).
:smt023
neotele pisze: Snujemy domysły, ale na prawdę nie wiemy jaki jest próg rentowności karty SIM. A może ktoś wie?
Próbując to ( z grubsza) ocenić, wydaje mi się, że pojedyncza karta, szczególnie ta mało używana, tylko symboliczne obciąża infrastrukturę. Wg mnie będą to grosze miesięcznie, a cała reszta to pazerna próba zarobienia jeszcze więcej.
W szczególności koszt obsługi prawdziwych leżaków - kart wyjętych z urządzeń i faktycznie spoczywających w szufladach większą część roku musi być minimalny skoro nie generują one żadnego ruchu, także dla systemów billingowych.
neotele pisze: Niektóre karty SIM, które trzeba było przecież wyprodukować, były sprzedawane po 3 zł, a minimalna opłata 5zł/rok czy nawet 5zł/2 lata przez długie lata opłacała się operatorom. Więc 20% inflacja nie może tu być faktyczną przyczyną tych zmian.
Dlatego wcześniej zwróciłem uwagę na rozdawnictwo kart sim - już kilka miesięcy temu podawano liczby setek tysięcy rozdanych darmowych starterów. Praktycznie każdy operator dodawał do tego "pakiet pomocowy" (niektóre można aktywować nadal) + darmowe minuty do jednego sąsiada Polski - dokładnie tego, który wcześniej w cennikach widniał w tej samej tabeli co USA czy Japonia. Ktoś te koszty dla operatorów musi pokryć.
lee pisze:Lata temu robiłem tak że miałem startery na raz. Na jedną rozmowę i do kosza bo nie chciałem płacić po 50pln na kwartał. Czyżby te czasy powoli wracały?
U mnie już wróciły, bo jak na wiosnę wyczułem "zmianę klimatu" to zaopatrzyłem się w pudło starterów za grosze. Skoro operatorów boli moje wydane (tylko) 5zł/rok na jakiś pakiet, to za takie same pieniądze będę miał terabajt internetu na kartach aktywowanych według uznania i potrzeb. :mrgreen:
 #1140665  autor: Gordek123
 30 gru 2022, 21:33
Gorzej jak oprócz leżaków ludzie przeniosą też te używane prepaidy. Wtedy takie sieci ja Plus stracą jeszcze więcej.

Zawsze też można uniknąć opłaty na leżakach zerując stan konta np. na pakiety, albo wysyłając SMSy na jakąś fundację lub chomika. Wtedy w Plusie jeszcze 2 lata, a w Orange rok, nr będzie aktywny na połączenia przychodzące.
 #1142332  autor: waflewryju
 24 sty 2023, 16:26
Gordek123 pisze:
30 gru 2022, 21:33
Gorzej jak oprócz leżaków ludzie przeniosą też te używane prepaidy. Wtedy takie sieci ja Plus stracą jeszcze więcej.
A co w Plusie nawyrabiali?

No ja prawdopodobnie przeniose z Play (z powodu nowej oplaty 5zl za utrzymanie numeru) kilka numerow.
Tylko 1 z nich to lezak i to nie do konca.
Jeden juz przenioslem chocby dla sprobowania i zasady, bo mnie Play wkurzyl ta zmiana xD
Nie chodzi tylko o te kilka zl per numer (choc i to sie mocno kumuluje z kazdym miesiacem, jak ma sie kilka nr), ale tez sama problematycznosc i komplikowanie oferty.

Pomagam w uzytkowaniu telefonu kilku starszym osobom w rodzinie. Nowa oplata 5zl i np. wylaczanie Stanu Darmowego bezsensownie dodaja kosztow i zamieszania. Nie mam zamiaru sie w to babrac, wiec beda migracje.
 #1142347  autor: macqmacq
 24 sty 2023, 17:54
waflewryju pisze:
24 sty 2023, 16:26
Gordek123 pisze:
30 gru 2022, 21:33
Gorzej jak oprócz leżaków ludzie przeniosą też te używane prepaidy. Wtedy takie sieci ja Plus stracą jeszcze więcej.

Pomagam w uzytkowaniu telefonu kilku starszym osobom w rodzinie. Nowa oplata 5zl i np. wylaczanie Stanu Darmowego bezsensownie dodaja kosztow i zamieszania. Nie mam zamiaru sie w to babrac, wiec beda migracje.
Ja też mam kilka osób "pod sobą" i proponuję zmianę na Fakt Mobile w ramach Play :)
 #1142368  autor: lukasgta
 24 sty 2023, 21:43
macqmacq pisze:
24 sty 2023, 17:54
waflewryju pisze:
24 sty 2023, 16:26
Gordek123 pisze:
30 gru 2022, 21:33
Gorzej jak oprócz leżaków ludzie przeniosą
Pomagam w uzytkowaniu telefonu kilku starszym osobom w rodzinie.
Ja też mam kilka osób "pod sobą" i proponuję zmianę na Fakt Mobile w ramach Play :)
Ja jeden numer zmieniłem na abonament Vectry za ok. 5 zł miesięcznie(promocja mBank), a drugi przeniosłem do Nju mobile na kartę taryfa dzienna max 1,2 za dzień (min. 0,19; sms 0,09; MB 0,19) bezterminowa ważność konta i środków.
 #1146794  autor: marcz123456
 01 kwie 2023, 12:26
Znacie jakieś taryfy (operatora) nie pobierające kar za nieaktywność?

W Play oprócz fakt i virgin jest jeszcze coś?

A2 mobile chyba też nie pobiera?
 #1146796  autor: Remington
 01 kwie 2023, 12:38
@marcz123456

Nie mieszaj, bo łatwiej wymienić gdzie taką karę pobierają:
    Plus - wszystkie taryfy
    Orange - też wszystkie (ale nie nju)
    Play - tylko Odnowa
    wRodzinie
    Klucz - od maja
I póki co to chyba wszystko.
 #1146801  autor: R.Mandano
 01 kwie 2023, 14:10
marcz123456 pisze:
01 kwie 2023, 12:26
Znacie jakieś taryfy (operatora) nie pobierające kar za nieaktywność?
Remington pisze:@marcz123456
Nie mieszaj, bo łatwiej wymienić gdzie taką karę pobierają:

Wypadałoby uzupełnić, że nawet jeśli pobierają, to kiedy Konto = 0 pln to i tak nie pobiorą.
:wink:
 #1147074  autor: Karlos20
 04 kwie 2023, 11:02
Dodajcie T-Mobile: do 3 zł za karne wydłużenie wychodzących do 30 dni, pobierane w ostatnim dniu wychodzących. Jeśli saldo wyniesie 0,00 i nie zasilimy konta, to wraz z wybiciem północy połączenia są blokowane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1147079  autor: Karlos20
 04 kwie 2023, 11:12
Remington: doładowanie konta, zakup pakietu lub RWK odracza tego "komornika".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1147088  autor: R.Mandano
 04 kwie 2023, 12:26
Po prostu konczą się tłuste czasy dla Chomików, i pora Chomikom zaciskać pasa.
:wink:
Dystrybutorzy domowej elektroniki, ubranek, zabawek czy wyrobów szkolnych już dawno skonsumowali fakt, że istnieje program 500+, i aż dziwne, że Telekomy dopiero teraz próbują nadgonić stracony czas.
:D

5 pln miesięczne to grosze, i zdziwiłbym się, gdyby na tym się skończyło. Obstawiam, że docelowo będzie 10 pln.
:wink:
 #1147316  autor: amigo007
 06 kwie 2023, 23:08
To prawda. Drożyznę mamy na każdym kroku. Operatorzy przez lata bili się o klienta, coraz niższymi cenami. Teraz po prostu muszą zarabiać. Wszystko drożeje. Dla nas to niefajnie. Na szczęście dla kumatych, jest ciągle dużo taryf. Gdzie nie ma żadnych opłat. Jednak niekumaci to 99%. I oni będą coraz więcej płacić.
 #1147328  autor: Vieslav
 07 kwie 2023, 08:45
Ja już od dawna pisałem, że takie rozwadanie kart i pompowanie bazy prepaid musi się kiedyś zakończyć. Wszak od jakiegoś czasu nawet chyba w statystykach podawana jest liczba tylko "aktywnych" klientów?
Wątek o inflacji jest w innym dziale i wyraziłem już swoje zdanie na temat tej całej sztucznej "drożyzny". Noe będę się powtarzał.
Jednego żałuję: zbyt późno zacząłem tworzyć bazę "leżaków" do różnych promocji. Były czasy, gdy na prawdę solidnie dało się wycisnąć simki :mrgreen: .