DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1128391  autor: jamto02
 17 lut 2022, 16:16
Dziś przeżyłem szok. Otóż kupiłem sima z Playa dla dzieciaka był miał telefon wychodząc na dwór. Z racji tego ze będzie miał go na dworze chciałem mu dać starą klasyczną Nokię bo nie chcę by brał smartfona. Zarejestrowałem nr i po dobie wciąż był nieaktywny. Poprzez czat dowiedziałem się że jest zarejestrowany ale... nie uruchomi się na telefonie z 2G. Dopiero po przerzuceniu sima do smartfona zadziałało. Sim ze smartfona zadziałał zaś na Noki.
Czy to zatem wyrok śmierci dla tel. klasycznych? Sam używam na co dzień klasyka i dodatkowo z racji bezpieczeństwa do powiadomień z banku. Akurat mam na pieńku z Virginem i chcę przenieść nr używany w banku do Play ale teraz chyba to się pogrążę. Jeśli kiedykolwiek wyrobię duplikat bo np sim się zużyje to już nie odpalę go na klasyku?
 #1128393  autor: R.Mandano
 17 lut 2022, 16:31
Nie wiem jak w Play, ale w styczniu br. przeniosłem jeden numer do A2-M i działa w fonie 2G.
Tak więc ...
:wink:
 #1128394  autor: Remington
 17 lut 2022, 16:37
Coś mi się nie chce wierzyć. Może chodziło o to, że Play tam nie ma zasięgu 2G, a do aktywacji chcieli sieci macierzystej? Przełóż teraz kartę do 2G i daj znać czy działa.
 #1128395  autor: jamto02
 17 lut 2022, 16:39
Chyba sie trochę zamotałem. Kupiłem starter "Na start 15 GB" czyli tak jakby internetowy. Zupełnie nie zwróciłem na to uwagi :oops: Teraz dopiero zmieniam na "Od nowa" Wydaje mi się że teraz (po zmianie oferty) zadziała na klasyku. Ale już nie będę zamieniał bo to dla mnie bez różnicy. Choć wciąż się głowię na przejściem z Virgin do Play (chodzi o ten nr do operacji bankowych).... Zadziała na klasyku?
 #1128399  autor: Karlos20
 17 lut 2022, 16:53
jamto02: Starter na odwrocie ma informacje, jaką taryfę zawiera ten zestaw (można to odróżnić komunikatem na starterze, np. "15GB rozmowy i SMSy bez limitu" to taryfa głosowa np. Formuła Play na Kartę, a komunikat "do 200GB po doładowaniu" to taryfa Internet Na Kartę 2.0"). Taryfa internetowa nie działa na sieci 2G ani w roamingu krajowym, natomiast taryfa głosowa powinna ruszyć (jak nie w 2G Play, to w 2G Roamingu krajowego Orange).
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 16:56 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128400  autor: jamto02
 17 lut 2022, 16:56
Z ciekawości przełożyłem nowego sima do Nokii i d....a Nie działa. Pokazuje się komunikat "Czy karta sim może wysłać żądanie" i nic. Telefon jej nie widzi. Mam jeszcze kilka innych klasyków. Popróbuje co się będzie dziać.
 #1128401  autor: Karlos20
 17 lut 2022, 16:58
jamto02: jaki miałeś komunikat na opakowaniu startera?
Obrazek
Gdy taki, to jest na taryfie głosowej, 2G zadziała.

Obrazek Obrazek
Jeśli to te (ten drugi z Żabki), nie będzie działał ani w 2G, ani w roamingu Orange.
Sprawdź nazwę taryfy na opakowaniu pod kodem kreskowym, to odpowie na pytanie, czy zadziała.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 17:02 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128403  autor: jamto02
 17 lut 2022, 17:02
Karlos20 pisze:
17 lut 2022, 16:53
jamto02: Starter na odwrocie ma informacje, jaką taryfę zawiera ten zestaw (można to odróżnić komunikatem na starterze, np. "15GB rozmowy i SMSy bez limitu" to taryfa głosowa np. Formuła Play na Kartę, a komunikat "do 200GB po doładowaniu" to taryfa Internet Na Kartę 2.0"). Taryfa internetowa nie działa na sieci 2G ani w roamingu krajowym, natomiast taryfa głosowa powinna ruszyć (jak nie w 2G Play, to w 2G Roamingu krajowego Orange).
Tylko skąd miałem o tym wiedzieć? Jak się teraz na to wszystko zapatrywać, jak to ogarnąć? Czy w moim przypadku przeniesienie nr z Virgin do Play spowoduje że będę mógł korzystać z klasyka?
 #1128404  autor: Karlos20
 17 lut 2022, 17:05
jamto02: wszystko zależy czy klasyk obsługuje EGSM 900 od Play lub obsługuje zasięg 2G Orange.
Ja tylko podpowiedziałem powyżej, który starter ruszy na 2G, a który jest tylko do internetu i ruszy tylko od sieci 3G Play.

Wiem, operator na przodzie opakowania może wprowadzić w błąd (wychodzi z założenia, że każdy ma smartfona), ale pod kodem kreskowym informuje o taryfie zawartej na starterze.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 17:06 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128405  autor: R.Mandano
 17 lut 2022, 17:06
jamto02 pisze:
17 lut 2022, 17:02
Jak się teraz na to wszystko zapatrywać, jak to ogarnąć? Czy w moim przypadku przeniesienie nr z Virgin do Play spowoduje że będę mógł korzystać z klasyka?

Po prostu "numer bankowy" przenieś do A2-M i będzie działał. A skoro jest "bankowy" to chyba nie potrzebujesz w nim SD w Play ...
:lol:
 #1128407  autor: Karlos20
 17 lut 2022, 17:08
R.Mandano: a czemu do a2mobile, skoro Play odNOWA ma minimum 13 miesięcy ważności i nawet każde skorzystanie z pakietu/ doładowania czy płatnej aktywności, wydłuża życie numeru.

jamto02: no i wszystko jasne. Masz kartę z taryfą internetową. Nie zadziała w 2G.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128409  autor: jamto02
 17 lut 2022, 17:19
Przed chwilą pojawił się znaczek zasięgu ale wybranie stanu konta nic nie dało (Nokia 1616) Przełożyłem do Nokii 130 zadziałało. Ta Nokia 1616 też ma swoje lata więc może sama w sobie ma coś nie tak, choć raczej bym wykluczył bo niedawno testowałem z kilkoma innymi simami. Mam jeszcze dwa klasyki zaraz zrobię próby.

EDIT Nokia 1616 właśnie zadziałała ! pokazuje stan konta.
 #1128411  autor: jamto02
 17 lut 2022, 17:26
Sony Ericson 750i zadziałało

Jednak nie do końca. Po kolejnym właczeniu już nie chce sie do sieci zalogować i generalnie długo to trwa


Oficjalna odpowiedź z Playa

niestety nasze startery nie działają na telefonach, które obsługują technologię 2G. Karta zadziała na telefonach z technologią 3G, LTE i 5G
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 17:32 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1128415  autor: rudymax
 17 lut 2022, 19:06
Startery z taryfą internetową nigdy nie działały w 2G, ale jeżeli zmienisz taryfę na głosową, powinny dostać możliwość logowania do 2G. Niedogodność jest taka, że czasami trochę to twa. Pierwsze karty internetowe, na których zmieniałem taryfy na głosowe, kiedy to było jeszcze oficjalnie niemożliwe, dostawały dostęp do 2G po kilkunastu dniach. W przypadku zmiany poprzez internet 2.0 było to znacznie krócej, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć dokładnie. W każdym razie wszystkie karty, na których zmieniałem taryfę internetową na głosową, dostały wstęp do 2G. Myślę, że warto spróbować, jeżeli Ci zależy.
 #1128416  autor: jamto02
 17 lut 2022, 19:37
Ja to sobie jeszcze jakoś poradzę. Rozważam przeniesienie nr "bankowego" do "wRodzinie" bo tam konto ważne 24 miesiące. W moim mieście jednak dość często zdarzały się awarie nadajnika Plusa ale może to już przeszłość.
Żal mi jednak seniorów. Oni ze smartfonami tak łatwo sobie ne radzą. Jeśli to jest tendencja do zabijania telefonów klasycznych to jest to po prostu niepoważne.

EDIT Upsss... WRodzinie już nie ma, przejęte przez Plusa.
 #1128420  autor: jamto02
 17 lut 2022, 20:34
Ja przenosiłem do play i Virgin w 11. 21. Obydwa działają na klasycznym Nokia 130.
Wydaje mi się że są jakby 2 rodzaje simów tylko jak rozpoznać który jest który. Pewnie sami sprzedawcy o tym nie mają pojęcia.