DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 38
 #1132133  autor: bolek2004
 06 cze 2022, 21:16
Właśnie chciałem sprawdzić u siebie, od dawna nie mam żadnych aktualizacji w telefonie, ale teraz mam na sztywno ustawione na Play, a jak kliknę ręcznie to jest na górze linia i nic się nie dzieje żeby wyszukać sieci, kiedyś to inaczej wyglądało i teraz tak sobie myślę że Play coś musiał zdalnie na karcie zrobić.
Może już też kombinują żeby i blokować Orange na kartach. Ale piszę tylko to co zauważyłem u siebie, nie musi się to przekładać na całość.
Może ręcznie nie można wybrać a jak nie będzie zasięgu play to przeskoczy na orange.
Dziwna sprawa ale no play zaciska pasa jak wszyscy więc różnie może być.
 #1132144  autor: eion
 07 cze 2022, 10:53
Po przeniesieniu numeru do PLAY automatycznie jestem na taryfie Play na Kartę Start. Chcę być na cyklicznym pakiecie SOLO XL. Pozostać przy obecnej taryfie, czy korzystniej jest zmienić na inną?
 #1132152  autor: Karlos20
 07 cze 2022, 13:00
eion: możesz pozostać. Ten pakiet działa również na tej taryfie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132156  autor: eion
 07 cze 2022, 13:22
Czytam teraz regulamin SOLO XL https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... 6.2020.pdf i nie ma tej taryfy :o
I. OGÓLNE WARUNKI OFERTY PROMOCYJNEJ
1. Możesz skorzystać z tej Oferty Promocyjnej, jeżeli jesteś Użytkownikiem jednej z ofert:
1.1. Play na Kartę Rok Ważności Konta,
1.2. Play na Kartę,
1.3. Play na Kartę Lubię to!,
1.4. Formuła Play na Kartę.
Czym różni się Play na Kartę Start od Play na Kartę?
 #1132177  autor: Ron
 07 cze 2022, 23:17
To jest to samo tylko z oznaczeniem dla MNP. Zasady jak w Play Na Karte.
 #1132180  autor: rsig
 08 cze 2022, 00:19
eion pisze:
07 cze 2022, 10:53
Po przeniesieniu numeru do PLAY automatycznie jestem na taryfie Play na Kartę Start. Chcę być na cyklicznym pakiecie SOLO XL. Pozostać przy obecnej taryfie, czy korzystniej jest zmienić na inną?
Zależy czego potrzebujesz. Jak np. przyda ci się RWK to przenieś się do RWK. Ale skoro bierzesz XL to znaczy że często będziesz używał internetu. W takim razie proponuję przenieść się do "Lubię To". Raz że każde doładowanie to dodatkowy pakiet internetu, ale przede wszystkim ten dodatkowy pakiet to zabezpieczenie przed zanikiem netu raz w miesiącu między 0.00 a 1.00 (tzn. net jest, ale jest wtedy taryfikowany spoza pakietu XL, czyli bardzo drogo).
 #1132183  autor: iphoneski
 08 cze 2022, 06:53
Ale zaraz, lubię to i RWK nie mają czasem ograniczenia prędkości do 7,2 Mb/s? Gdy ja z nich korzystałem miały na milion procent, a nie słyszałem o rezygnacji z tych lejków.
 #1132184  autor: Karlos20
 08 cze 2022, 07:18
iphoneski: ogranicznika 7,2 mbps nie ma taryfa PNK Lubię To oraz Formuła PNK.
Natomiast po włączeniu dowolnego pakietu internetowego płatnego oraz opcji SOLO (M, L, XL i XXL NEXT) prędkość jest znacznie wyższa i ogranicznik nie występuje.

rsig: skąd masz pewność, że może być net taryfikowany cennikowo między 0 a 1 skoro obecnie operator oferuje cykliczne odnawianie usług pobierając kasę z karty płatniczej, a taki ruch jest przez operatora nagradzany pakietem promocyjnym 10 GB. Wiadomo, że PNK LT ma zabezpieczenie, ale w przypadku usług SOLO (szczególnie XL, XXL oraz XXL NEXT) różnice taryfowe znikają. Poza tym operator lojalnie informuje klienta, że usługa zostanie odnowiona.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132186  autor: eion
 08 cze 2022, 09:24
1. Jeszcze o jednej rzeczy nie pomyślałem. Jak pisałem wcześniej, chcę być na cyklicznym pakiecie SOLO XL, ale cały czas zastanawiam się nad taryfą. Chodzi mi o zabezpieczenie się przed utratą numeru w przypadku niemożności doładowania przez dłuższy czas, np. zachorowałem i jestem w śpiączce przez rok. Wybrać PNK RWK ?

2. Czy mając włączony pakiet cykliczny SOLO XL mogę swobodnie zmieniać taryfę?
 #1132191  autor: GaduAirowiec
 08 cze 2022, 10:45
Czy mogę z oferty Fakt Mobile przejść krókim kodem na Play na Kartę Solo XL ? Jeśli tak, to jakim ? Nie , żebym potrzebował, ale myślę o większym pakiecie GB niż w ofercie FaktMobile (10GB).
 #1132195  autor: Karlos20
 08 cze 2022, 12:34
eion: to włącz taryfę PNK Rok Ważności Konta, zanim włączysz SOLO XL. To ważne, bo zmiana taryfy w trakcie trwania usługi ją dezaktywuje! Bez możliwości zwrotu kasy za niewykorzystany okres.

GaduAirowiec: SOLO XL to USŁUGA, nie taryfa. Wybierz odpowiednią taryfę, doładuj konto i włącz usługę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132198  autor: rsig
 08 cze 2022, 13:11
Karlos20 pisze:
08 cze 2022, 07:18
rsig: skąd masz pewność, że może być net taryfikowany cennikowo między 0 a 1 skoro obecnie operator oferuje cykliczne odnawianie usług pobierając kasę z karty płatniczej, a taki ruch jest przez operatora nagradzany pakietem promocyjnym 10 GB. Wiadomo, że PNK LT ma zabezpieczenie, ale w przypadku usług SOLO (szczególnie XL, XXL oraz XXL NEXT) różnice taryfowe znikają. Poza tym operator lojalnie informuje klienta, że usługa zostanie odnowiona.
Nie wiadomo czy eion używa doładowania cyklicznego apką, pozatym 10 GB za cykliczne doładowanie jest ważne tylko 5 dni (ale jeśli doładuje pod koniec okresu rozliczeniowego to OK). Choć teraz jest ta promocja 1200 GB dla posiadaczy XL i wyższych, wtedy faktycznie dodatkowy pakiet za doładowanie w LT jest zbędny.
eion pisze:
08 cze 2022, 09:24
1. Jeszcze o jednej rzeczy nie pomyślałem. Jak pisałem wcześniej, chcę być na cyklicznym pakiecie SOLO XL, ale cały czas zastanawiam się nad taryfą. Chodzi mi o zabezpieczenie się przed utratą numeru w przypadku niemożności doładowania przez dłuższy czas, np. zachorowałem i jestem w śpiączce przez rok. Wybrać PNK RWK ?
Jak ustawisz doładowanie cykliczne (apką Play24 lub bankową) i co rok będziesz wpłacał 5 zł to możesz i 5 lat leżeć w śpiączce, stracisz tylko 25 zł.
2. Czy mając włączony pakiet cykliczny SOLO XL mogę swobodnie zmieniać taryfę?
Pakiet cykliczny się dezaktywuje (dlatego lepiej doczekać aż 30 dni ważności pakietu dojdzie do końca), ale po przeniesieniu do innej taryfy możesz go aktywować ponownie. Sam tak robiłem gdy mając SOLO M skakałem między taryfami.
 #1132237  autor: eion
 09 cze 2022, 10:37
W sumie to już wszystko co mi potrzebne wiem. Będąc na taryfie Play na Kartę Start odebrałem bonus dla przenoszących numer: 200zł na rozmowy i 20 GB. Jak się skończy to przechodzę na PNK RWK i dodaję sobie w appce Play24 kartę bankową oraz włączam SOLO XL cykliczny. Dzięki za pomoc.

[EDIT]
Jeszcze takie pytanie odnośnie doładowań cyklicznych. Czy jak raz ustawię automatyczne doładowania cykliczne w apce Play24, to one będą się automatycznie wykonywały nawet jak mam telefon wyłączony?
 #1132342  autor: bolek2004
 11 cze 2022, 13:18
Wyłączony telefon nie ma tu znaczenia, to się wszystko robi w systemie więc nikogo nie obchodzi czy telefon masz włączony czy nie.
 #1132574  autor: marcz123456
 18 cze 2022, 13:56
Czy w Play w każdej taryfie (oprócz odnowa) jest + rok na odbieranie połączeń?
Kiedyś to było, teraz ani w apce, ani pod 101 nie ma o tym informacji.

Albo jak zmienię taryfę, to mam na 14 dni przychodzące, a wychodzące?
 #1132576  autor: Remington
 18 cze 2022, 14:18
Okres pasywny określają cenniki każdej z taryf osobno, jeśli dobrze pamiętam to maks. 3 mies. więcej niż aktywny (w przypadku taryfy Play na kartę RWK).
 #1132577  autor: Karlos20
 18 cze 2022, 14:24
Okres pasywny w Play Na Kartę jest następujący:
> większość taryf: 90 dni od utraty wychodzących, po tym czasie - zależnie od taryfy operator jeszcze daje nam od 2 do nawet 6 dodatkowych miesięcy (RBM), aby uratować numer.
> ODNOWA: okres ważności konta (jednocześnie okres aktywno-pasywny): do 13 miesięcy od ostatnio wykonanej płatnej aktywności. Po upływie tego czasu numer jest dezaktywowany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132586  autor: nowlasnie
 18 cze 2022, 18:14
"... jak zmienię taryfę, to mam na 14 dni przychodzące, a wychodzące?"

Po zmianie taryfy masz na 14 dni wychodzące.
 #1132591  autor: SimplusowiecU
 18 cze 2022, 20:44
marcz123456 pisze:
18 cze 2022, 13:56
Czy w Play w każdej taryfie (oprócz odnowa) jest + rok na odbieranie połączeń?
Kiedyś to było, teraz ani w apce, ani pod 101 nie ma o tym informacji.
Szczegóły, jak zapodali: Remington i Karlos20 , określają cenniki taryf.
Zaś Play 24 bez www elegancko (jeszcze...) wyświetla wszytkie terminy, np. pierwsza pozycja: 'Data ważności połączeń przychodzących' :D
 #1132592  autor: Karlos20
 18 cze 2022, 22:21
SimplusowiecU: nie w każdej taryfie jest widoczna data przychodzących w Play24.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 4 z 38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 38