DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1125984  autor: Tomaszewski
 26 gru 2021, 12:07
Cześć
Starter z której sieci obsługiwał by jeszcze 2G ?
Karta sim potrzebna do zegarka dla dziecka. Bez zagłębiania się w temat kupiłem T-Mobile i okazało się, że połączenia tel działają, ale internet nie. W instrukcji doczytałem, że musi być 2G.

Bez 2G zegarek nie wczyta konfiguracji (listy kontaktów, strefy czasowej) którą się tworzy na appce w telefonie...

Pomocy, bo tatuś zamiast odpoczywać to się z tym grzebie :P

pozdrawiam i wesołych Świąt
 #1125998  autor: Karlos20
 26 gru 2021, 21:09
Tomaszewski: GPRS musi być dostępny w T-Mobile tak naprawdę od momentu aktywacji startera (max do 48h). Wszystko jest zależne od urządzenia. Jeśli terminal/urządzenie obsługuje wyższe technologie telefonii komórkowej, będzie automatycznie dopasowywać optymalną i szybszą technologię. Więc jeśli przełączysz się do sieci 2G, wówczas będziesz pobierał dane głównie w EDGE, a nie w GPRS (ikona stanu sieci też może to sugerować).
Wszystkie niuanse techniczne modemu wbudowanego w urządzenie, znajdziesz w instrukcji obsługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126004  autor: rsig
 26 gru 2021, 23:51
Jesteś pewien że internet nie działa? 2G jest bardzo wolny (kilkadziesiąt kb/s), więc może działa tylko trwa to tak długo że wydaje się że nie działa.
Pozatym ten zegarek nie ma bluetooth czy wifi? Może w ten sposób wszystko zgraj na niego. A listę kontaktów najpierw przenieś na kartę SIM, wtedy po włożeniu karty do zegarka automatycznie powinna się wgrać do niego.
 #1126007  autor: Karlos20
 27 gru 2021, 04:58
Warto wiedzieć, że 2G to nie tylko GPRS, to też EDGE. To dwa poziomy prędkości transmisji danych. Jeśli urządzenie ma wbudowany modem GSM z siecią 2G, a obsługuje 3G czy 4G/LTE (wyższe generacje), to zazwyczaj będąc w 2G będzie działać w EDGE, porównując wbudowany modem GSM np. w urządzeniu Sony Ericsson K310i, który ma maksymalnie GPRSa.
Prędkości technologiczne transmisji w 2G deklarowane przez operatorów dla pobieranych danych (szacunkowo):
> GPRS: do ok 56 kbps
> EDGE: do ok 236 kbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126036  autor: Tomaszewski
 27 gru 2021, 17:27
Remington pisze:
26 gru 2021, 23:41
Tomaszewski pisze:
26 gru 2021, 18:35
próbowałem uruchomić kodem USSD, ale dostałem zwrotkę, że GPRS w tej taryfie jest nieobsługiwany.

Jakim kodem i jaka była treść komunikatu?
Użyłem kodu *132*2*1#
Dostałem zwrotkę, że opcja niedostępna w tej taryfie.

Kartę sprawdziłem w telefonie, wymusiłem 2G i internet działał...
Zegarek niestety nie ma innej możliwości skonfigurowania niż przez połączenie internetowe. To prosty model dla dzieciaków poniżej 8 lat.
 #1129016  autor: Maherr
 06 mar 2022, 21:29
Fajnie że okazało się że urządzenie jest wadliwe i problem się rozwiązał,
ale kolega ma problem z powiadomieniem alarmu który tylko działa na 2G i dowiedział się że operatorzy wycofują się z wydawania starterów które obsługują 2G, zależało mu ma PLAY i kupił kilka i na żadnym 2G nie działa (3G, LTE działają), może ktoś ma jakiś nowy starter i może to potwierdzić czy wykryje 2G?
 #1129020  autor: Vieslav
 06 mar 2022, 22:47
Maherr pisze:
06 mar 2022, 21:29
może ktoś ma jakiś nowy starter i może to potwierdzić czy wykryje 2G?
Trzy miesiące temu przenosiłem numer do Play. Przed chwilą włączyłem w telefonie "tylko GSM", straciłem zasięg, ale po ręcznym wybraniu sieci wszystko działało.
 #1129045  autor: Maherr
 07 mar 2022, 23:39
Remington pisze:
06 mar 2022, 21:43
Maherr pisze:
06 mar 2022, 21:29
dowiedział się że operatorzy wycofują się z wydawania starterów które obsługują 2G

Jakie jest źródło tej informacji?
Kolega zadzwonił do dużej polskiej firmy produkującej centrale alarmowe i tak od działu technicznego tego się dowiedział, testował też kilka nowych kart i po wybraniu tylko 2G żadna nie działała, tylko 3G i 4G.
 #1130377  autor: Marcin1108
 15 kwie 2022, 04:07
Kupiłem starter play w żabce, włożyłem go do starej nokii z obsługą tylko 2G i nie działał. Dopiero po zmianie telefonu na taki z 3G logował się do sieci. W pierwszej chwili myślałem że to zepsuty telefon ale inne karty w nim działały, a ta karta play nie działała na kolejnym telefonie obsługującym tylko 2g. Problem ustąpił po zmianie taryfy na inną.
 #1130393  autor: R.Mandano
 15 kwie 2022, 14:53
sebastian39 pisze:
15 kwie 2022, 07:10
Wszystkie karty które kupuje ze wszystkich sieci działają na 2g w starym telefonie ...
Potwierdzam w 100% - ostatnio włożyłem nowy starter Orange do "youngtimera" (jakieś Sony z antenką :lol: ) i voice śmigał aż miło.
Internetu oczywiście nie było.
:lol: