DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1125839  autor: surface123
 22 gru 2021, 12:50
Próbuje włączyć z poziomu Xiaomi i wyrzuca błąd

Nie było by w tym nic dziwnego bo konsultant twierdzi ze na kartę brak tej usługi ale mam inny numer przenoszony do takiej samej oferty i działają mi tam połączenia oczekujące

Więc jakim cudem ? Jak pamiętam aktywowałem je ze 2-3 miesiace temu, prawdopodobnie jak miałem któryś z OnePlusów.

Teraz mam Samsunga i według menu połaczenia oczekujące nie są aktywne mimo że tak na prawdę są...

Więc jak to zrobić by działało i na tym drugim potrzebnym numerze ?
 #1125842  autor: surface123
 22 gru 2021, 14:14
Przecież mam jeden numer w Orangu na kartę i działa oczekujące, więc jakim cudem ??
Wtedy jak ustawiałem to wiem ze przekierowania nie przepuściło ale oczekujące już tak.

Więc na 100% na numerze który przenosiłem jakieś 3 miesiące temu mam ta usługę mimo że w panelu telefonu nie pokazuje by było aktywne.

Edit.

Mam 4 karty SIM w ofercie na kartę w Orange

Sprawdziłem teraz i na dwóch działa poprawnie połączenie oczekujące.
 #1125848  autor: surface123
 22 gru 2021, 16:49
Porobiłem kilka testów i dziwnie działa tao "usługa" przy karcie ( jeśli działa )

Poco F2 Pro - pokazuje na kazdej z kart że oczekujące włączone ( mogę oczywiście wyłączyć ) i faktycznie usługa działa lub nie działa jak wyłącze.
Niestety na karcie żony ( numer sprzed ok 3 tygodni ) zmiana nic nie daje, usługa połączeń oczekujących nie działa.

Jak kartę ( karty ) przełoże do Samsunga FE20 5G, Xiaomi Mi11 Lite 5G - mam że usługa wyłączona - mimo tego że na numerach na których działa to faktycznie działa...

OCB ? ;) - zgłoszeń technicznych nie mam po co robić bo i tak nic nie uwzględnią...
 #1125851  autor: surface123
 22 gru 2021, 17:29
Tu się myliszw przypadku Orange na kartę ma do rzeczy.
Jak aktywuje na konkretne modelu telefonu ( jeśli da się na nim faktycznie wlaczyć czy wyłączyć ) to usługa działa lub wyłączona nie działa.

Niestety w przypadku dwóch nowych telefonów zawszecpokazuje że usługa wyłączona mimo realnego faktu działania połączeń oczekujących.
 #1125853  autor: Remington
 22 gru 2021, 17:48
Usługę aktywuje kod, a nie urządzenie. Wszystkie telefony GSM są zgodne ze standardem obowiązującym od pierwszej połowy lat 90.

Przekładając kartę z telefonu do telefonu, status usługi na karcie SIM się nie zmienia.

Sprawdź statusy kodem, a nie z menu telefonu i porównaj.
 #1125854  autor: surface123
 22 gru 2021, 17:50
Wiem jak powinno być.

Wiem jak jest w moim przypadku.

Na poco F2 pro kod działa, pokazuje że aktywowano bądź nie ( ale na jednym numerze niestety nie działa ) a na nowych dwóch telefonach zawsze pokazuje że błędny kod lub sprawdź usługi operatora.

Już nie wiem jak mam to prościej wytłumaczyć...
 #1125855  autor: Remington
 22 gru 2021, 17:53
Na tej samej karcie? Jest na którymś WiFi Calling?

Moje pytanie jest o ten fragment:
surface123 pisze:
22 gru 2021, 16:49
Jak kartę ( karty ) przełoże do Samsunga FE20 5G, Xiaomi Mi11 Lite 5G - mam że usługa wyłączona - mimo tego że na numerach na których działa to faktycznie działa

Czy owo „mam” dotyczy tego co pokazuje menu telefonu czy kod *#43#?
 #1125856  autor: surface123
 22 gru 2021, 18:01
Jest na jednym numerze wifi calling, ale na drugim działającym to nie sprawdziłem tego.

A może to mieć znaczenie ?

Na Samsungu fe20 wszystkie numery pokazują nie aktywna usługę połączeń oczekujących, na pocof2 pro pokazuje aktywną i mogę zarządza tym i z poziomu dialera czy kodami ( co w przypadku problematycznego numeru i tak nic nie zmienia bo w zadnym wypadku nie działa

Wracając do volte czy wifi calling.
Możliwe że oba działające numery mają aktywna ta usługę.
Ten nie działający na pewno nie ma ale czy może mieć to znaczenie ?
 #1125857  autor: Remington
 22 gru 2021, 18:13
Kwestię aktywności pomińmy, bardziej czy w danym momencie jest połączenie przez WiFi Calling.

Proponuję sprawdź używając jednej karty kod *#43# (a może i test praktyczny):
- w telefonie gdzie działa, przez WiFi Calling
- w tym samym bez WiFi Calling
- w telefonie gdzie nie działa (lub działa mimo informacji o niedziałaniu) przez WiFi Calling
- w tym samym bez WiFi Calling

Podobnie możesz porównać karty.

Spotkałem już się z sytuacją, że kody przez WiFi Calling zwracały inne odpowiedzi niż przez BTS. Ale nie pamiętam już w jakiej to było sieci.

Tu może być też tak, że WiFi Calling daje usługę, która normalnie dostępna nie jest.

W ogóle też odpowiedziom menu telefonu nie można ufać. Obsługa kodu to jedno, ale interpretacja odpowiedzi przez oprogramowanie to drugie i z tym bywają poważne problemy odkąd pamiętam.
 #1125863  autor: surface123
 22 gru 2021, 19:28
@Remington
Naprowadziłeś mnie na "rozwiązanie" zagadki

Jeśli mamy aktywną usługę Volte ( I ewentulanie WiFi calling ) to połączenie oczekujące działa.

Niestety w przypadku Orange na kartę aby Orange nie wyłączył nam połączeń oczekujących to musimy mieć telefon "z listy" i aby aktywować połączenia oczekujące to musimy posiadać też "kompatybilny" telefon który nam "pozwoli" włączyć tą usługę

I wtedy działa, muszę żonie skombinować telefon którego Orange jej nie zbanuje ;)
 #1125927  autor: PawlusG
 24 gru 2021, 14:18
Mam Orange na kartę ze starym SIMem (bez możliwości wyłączenia PIN), jest włączone VoLTE i VoWiFi, działają też połączenia oczekujące. Nowa karta SIM, VoLTE i VoWiFi włączone, ale co dziwne oczekujące są jak loteria. Orange ma wielki burdel w swoich systemach.

:)
 #1127019  autor: ratatam
 18 sty 2022, 19:58
u mnie na jednym nowszym nr (aczkolwiek ma już kilka lat) działają oczekujące i raczej ma to związek z Volte i wificaling, na drugim starym (ok 20lat) mimo tego samego tel, działającego volte i wificalling - nie da się włączyć i nie działają.