DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1119738  autor: rsig
 05 sie 2021, 12:53
Pytanie jak w temacie. Dlaczego pakiety w prepaidzie mają długość max 30 dni? Dlaczego nie ma pakietów np. 3-miesięcznych czy półrocznych? Raz że pozwoliłoby to zapewne obniżyć koszty (pakiet półroczny kosztowałby pewnie tyle co 7 pakietów miesięcznych), dwa że byłoby wygodniejsze dla klienta (opłata raz na dłuższy czas), a trzy że pakiet internetowy byłby rozliczany "zbiorczo" (jeśli w danym miesiącu przekroczylibyśmy pojemność pakietu to nie wymagałoby to dokupienia dodatkowego pakietu, tylko byłoby "a konto" następnego miesiąca).
Chyba tylko wRodzinie (oparty na Plusie) umożliwia pakiet 60 dni i zastanawiam się czy tam nie zmigrować. Obecnie mam SOLO M w Play (no limity + 10 GB) za 25 zł, czyli 50 zł przez 2 miesiące. U wRodzinie taki pakiet kosztuje 40 zł za 2 miesiące (no limity + 20 GB), a biorąc pod uwagę że i tak rzadko przekraczam 5 GB to wystarczyłby mi pakiet za 30 zł (no limity + 10 GB na 2 miesiące). Ale wolałbym żeby Play takie pakiety stworzył.
 #1119740  autor: Remington
 05 sie 2021, 13:03
Dlaczego za Netflixa czy inne podobne usługi płaci się zazwyczaj co miesiąc? Dlaczego abonament telefoniczny też jest miesięczny? Lepiej wygląda cena 25 zł niż 150 zł za to samo 6-razy dłużej ważne.

U nas to zazwyczaj miesiąc, ale np w Niemczech standardem jest długość 4-tygodniowa (28 dni czyli 1/15 krócej). Właśnie tam widziałem kiedyś pakiety roczne i półroczne - cena odstraszała.
 #1119741  autor: babciagienia1p
 05 sie 2021, 13:22
@Remington
Pewnie u nas też można spodziewać się takiego unowocześnienia na wzór produktów spożywczych FMCG, gdzie nie zmieniała się cena przy zmianie gramatury z 500g na 400g, następnie na 390g =>380g=>350g.
W pakietach może być zmiana z 30 na 28 => 21 => 20 => 15 => 14 dni itd. bez zmiany ceny. Ciekawe gdzie będzie granica?
 #1119742  autor: Remington
 05 sie 2021, 13:31
To ma nawet jakąś nazwę, nie pamiętaj jej teraz niestety. Pierwszy raz spotkałem się w 2001/2002 roku, gdy mój ulubiony kefir (PRL-owski przemianowany później na Danone) zmalał z 200g na 180g przy tej samej cenie. Czyli 10% mniej za te same pieniądze.
Edit: przypomniało mi się, to downsizing.

W telco jak dotąd częściej było w drugą stronę: więcej za tę samą cenę. Bo operatora ni grzeje, ni ziębi kilka GB więcej w pakiecie. Lub 30% więcej netu za 20% wyższą cenę. Marketingowo wygląda to dobrze.

Czy zaczną się skracać ważności pakietów, trudno mi powiedzieć. Na deoje babka wróżyła. Trzeba pamiętać, że przyzwyczajenie to druga natura ludzi, więc nie sądzę by ewentualne cięcia przebiły granicę 28 dni.
 #1119744  autor: rsig
 05 sie 2021, 13:35
Remington pisze:
05 sie 2021, 13:03
Dlaczego za Netflixa czy inne podobne usługi płaci się zazwyczaj co miesiąc? Dlaczego abonament telefoniczny też jest miesięczny? Lepiej wygląda cena 25 zł niż 150 zł za to samo 6-razy dłużej ważne.
Pakiety miesięczne oczywiście cały czas by zostały.
U nas to zazwyczaj miesiąc, ale np w Niemczech standardem jest długość 4-tygodniowa (28 dni czyli 1/15 krócej). Właśnie tam widziałem kiedyś pakiety roczne i półroczne - cena odstraszała.
Wystarczy popatrzeć na ceny pakietów 7-dniowych (w Polsce są czasem dostępne). Krótsze niż 1/4 miesiąca, ale zdecydowanie droższe niż 1/4 miesięcznego pakietu.
Podałem też przykład wRodzinie. Za 30 zł jest 60 dni no limitów i 10 GB. Czyli miesięcznie wychodzi 15 zł za no limity i 5 GB. Widziałeś u któregoś operatora taki pakiet miesięczny w tej cenie?
 #1119745  autor: Remington
 05 sie 2021, 13:44
Drogie (proporcjonalnie) pakiety krótkoterminowe łatwo wytłumaczyć: ludzie kupują oczami, a oczy widzą 5 czy 7 zł. Tak jak wdziały 1 zł dziennie w TM Frii. Choć gdyby ktoś pomnożył, toby wiedział, że wyniesie go to drogo

Politykę cenową a2m i wRodzinie trudni zrozumieć. To są low-costy Solorza, mają kanibalizować trochę Plusa podkradając też klientów konkrencji. Dlaczego wRodzinie woli bić po oczach kwotą 30 zł zamiast wprowadzić hit za 15 zł miesięcznie? Może właśnie by nie doszło do klęski urodzaju.
 #1119827  autor: R.Mandano
 06 sie 2021, 16:46
To bardzo łatwo wytłumaczyć - pensje płacą miesięcznie, to abonamenty i karty też ...
:lol:
Jak będą płacić pensje co kwartał - to i pojawią się kwartalne abonamenty.
:lol:
 #1119889  autor: Nabuchodonozor
 07 sie 2021, 12:13
W Orange na kartę jest przecież roczny pakiet za 360 zł (1TB danych plus bonusy, reszta no limit, ogromna paczka danych w roamingu UE, dla starszych użytkowników dostępny za 300 zł (bez MMS). W Play OdNowa pakiety są bezterminowe, tzn. do zużycia.
 #1119934  autor: rsig
 08 sie 2021, 12:41
R.Mandano pisze:
06 sie 2021, 16:46
To bardzo łatwo wytłumaczyć - pensje płacą miesięcznie, to abonamenty i karty też ...
:lol:
Jak będą płacić pensje co kwartał - to i pojawią się kwartalne abonamenty.
:lol:
Toteż główna oferta może być nadal w pakietach 30-dniowych. Chodzi mi o dodatkowe pakiety, o wydłużonej ważności.
Nabuchodonozor pisze:
07 sie 2021, 12:13
W Orange na kartę jest przecież roczny pakiet za 360 zł (1TB danych plus bonusy, reszta no limit, ogromna paczka danych w roamingu UE, dla starszych użytkowników dostępny za 300 zł (bez MMS).
Po podzieleniu na 12 wychodzi 25/30 zł, tyle co teraz płacę miesięcznie. Pozatym rok to z kolei lekko za długo (choć napewno są chętni na niego), bardziej chodziło mi o pakiety 3/6 miesięczne. No i tylko Orange to oferuje, a np. ja mam w domu dobry zasięg tylko Playa i Plusa.
W Play OdNowa pakiety są bezterminowe, tzn. do zużycia.
szunaj pisze:
08 sie 2021, 08:29
W Play taryfa Odnowa "Pakiety bez terminu ważności" a nawet "Doładowania bez terminu ważności'
Taryfa bezterminowa, ale pakiety zintegrowane (SOLO) mają ważność 30 dni. A bezterminowe np. internetu kuriozalne ceny (6 GB kosztuje 25 zł, tyle obecnie płacę miesięcznie za SOLO M, gdzie mam no limity i 10 GB).