DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1118317  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 19:44
Czy przy tej prędkości 64kbps WhatsApp czy masanger będą odbierać i wysyłać wiadomości?

Drugie pytanie. Czy jeżeli ja będę miał najbogatszy plan za 80 zł i 100gb to z tego plany będę mógł przekazywać GB na pozostałe dwa numery które będą np. w opcji za 19zł?
 #1118321  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 20:07
24bis24: co się czepiasz? Pomylił się i tyle.

bobwoj: na takim lejku tekst bez problemu będzie wysyłany i odbierany, reszta łagodnie mówiąc będzie mulić... Lepiej mieć trochę tych GB. Warto zaznaczyć, że najtańszy plan nie zawiera Social Pass.
Pisałem kilka postów temu - możesz przekazywać tyle GB od siebie, z głównego numeru do każdego numeru w Orange Flex, na ile pozwoli Twój plan - w tym wypadku o 1 do 99GB jednorazowo (ze względów technicznych i żebyś sam na numerze głównym nie wpadł w lejek, musi na saldzie pozostać 1GB). Więcej się po prostu nie da, bo otrzymane i dokupione GB nie są możliwe do przekazania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118328  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 21:11
@Karlos20 dziękuję za zrozumienie i merytoryczną pomoc.
Oczywiście źle się wyraziłem. Miałem na myśli najtańszy plan w opcji Flex dla rodziny, czyli za 15 zł bez Gb. Teraz mam jasność.

Napiszcie jeszcze proszę, czy przekazywanie Gb można ustawić tak, aby zdefiniowana ilość przekazywana była automatycznie co miesiąc bez ręcznego zlecania?
Myślałem o takim scenariuszu, aby dla siebie wziąć plan z 5G a dla pozostałych najtańsze za 15zł i przekazywać im Gb ze swojego konta. Fajnie by było gdyby można ustawić tak aby przekazywane były z automatu np. 10 Gb dla każdego co miesiąc.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 21:28 przez bobwoj, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1118333  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 21:21
bobwoj: nie ma sprawy. W razie wątpliwości, napisz post, na PW, a sporo skondensowanych informacji o Flexie znajdziesz na stronie flex.orange.pl w zakładce Pomoc.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118391  autor: bobwoj
 01 lip 2021, 12:31
Proszę o informację jak najsprawniej przenieść trzy numery z T-M rodzina do Flex. Po rozmowie na chat z konsultantem Orange okazało się, że nie mogę przenieść jednocześnie trzech numerów. Muszę najpierw przenieść swój numer główny i czekać aż się aktywuję we Flex. Dopiero wówczas mogę przenieść dwa dodatkowe numery. Problem w tym, że T-M wszystkie trzy numery są w pakiecie rodzina i nie wiem, czy mogę przenieść jeden a dwa zostawić?
 #1118395  autor: Karlos20
 01 lip 2021, 13:42
Najpierw przenosisz numer główny, który założy Flex Rodzinę. Potem kolejne.
Sprawdź datę końca umowy numerów, gdyż data umowy w ofercie abonamentowej T w opcji rodzinnej może nie być ta sama, bo pozwalali dodawać numery do grupy w dowolnym czasie, przypisując im 24-miesięczne kontrakty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118914  autor: bobwoj
 12 lip 2021, 13:58
Proszę jeszcze o informację. Jeżeli 27 września moje numery zostaną przeniesione zgodnie z dyspozycją z abonamentu na kartę to jak to się odbywa w praktyce. Numer przestaję być aktywny przez jakiś czas? Jaka taryfa na karcie jest aktywowana? Ile mam czasu na doładowanie karty i wybór taryfy którą chce mieć?
 #1118916  autor: iphoneski
 12 lip 2021, 14:13
Dzień przed przeniesieniem dostajesz powiadomienie żeby wybrać plan i metodę płatności. W dzień przeniesienia (już w nocy) możesz włożyć nową kartę i korzystać z wybranego planu. Ja czekałem do godziny 00:00 żeby to zrobić, bo musiałem być wtedy pod telefonem w nocy, a kolega rano jak wstał dopiero przekładał karty.