DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1118287  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 13:03
Ponieważ kończy mi się umowa w T-Mobile na trzy numery chciałbym przejść do Orange Flex. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy mogę przenieść jeden numer do oferty 5G za 80zł a pozostałe dwa numery do oferty za 25zł?
2. Czy podpinając kartę kredytową mam możliwość wybrania okresu rozliczeniowego tak aby automatyczna spłata następowała w terminie przeze mnie ustalonym?
3. Czy mogę dobrać do oferty całkowicie nowy numer w najniższym planie?
4. Czy w Orange Flex działają VoLTE i VoWifi?
5. Czy w roamingu w NImeczech będę mógł korzystać także z ich 5G tak jak to ma miejsce w T-mobile (Deuche Telekom)?
 #1118288  autor: iphoneski
 29 cze 2021, 13:13
1: Dla każdego numeru plan wybierasz indywidualnie, więc tak.
2: Nie da się samemu wybrać daty - musiałbyś albo zawieszać plany albo pisać na czat i się prosić o zmianę. Dlatego najlepiej podpinać kartę, na której zawsze coś jest.
3: Tak.
4: Oczywiście.
5: Orange nie ma chyba jeszcze 5G w roamingu.
PS. Zerknij sobie jeszcze na T-Mobile Go, bo może ta oferta byłaby dla ciebie lepsza przy tych konkretnych wymaganiach z pytań.
 #1118291  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 13:23
Czy VoWIFI wspiera także sms'y tak jak w Tmobile?
Czy mogę mogę przekazać niewykorzystne GB internetu z mojego konta 5G - 80 zł na konto syna - 25zł?
W tmobile Go też mogę zasilać 3 numery w aplikacji Tmobile na smartfona za pomocą przypiętej karty?
Jeżeli pomyliłem działy proszę admina o przeniesienie i przepraszam.
 #1118292  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 13:25
1. Tak, przenosisz do dowolnego planu.
2. Jeden termin będzie, gdy numery byś przeniósł i aktywował w tym samym dniu.
3. Tak, lecz maksymalny limit numerów w opcji rodzina to 5.
4. Tak, działają. Upewnij się, czy Twoje modele telefonów to wspierają. Na moim przykładzie działanie VoLTE / VoWiFi mogę potwierdzić na iPhone XS, 11 Pro czy też na Huawei P20 Pro.
5. Brak danych, aby 5G działało w roamingu. Pamiętaj, iż 5G w Polsce we Flexie działa tylko w najwyższym planie.
Jeśli jesteś nowym klientem Flex, pamiętaj o promocjach dla nowych klientów (z tym, że tylko pierwszy i jako jedyny numer skorzysta z promocyjnych warunków cenowych).
Tak jak iphoneski pisze, zobacz też ofertę T-Mobile GO. Ofertowo nie jest zły, ale możesz numery zasilać w tego samego dnia miesiąca.
Z drugiej strony Flex oferuje transfer GB z konta na konto + Social Pass za darmo od planu 25, i Video Pass od 10 zł/mies., który działa korzystniej, niż w T GO.

VoWiFi na SMSy we Flexie działają na niektórych telefonach. Na iPhonie u mnie to nie działa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118293  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 13:34
Moje telefony to
Galaxy S20 5G
Galaxy A52 5G
Galaxy S10e

Zależy mi, aby na tych telefonach działało w pełni VoWIFI (łączenie z sms) i VoLTE. Mieszkam w okolicy słabego zasięgu i jedyną opcją ratunkową jest korzystanie w VoWIFI.
 #1118295  autor: iphoneski
 29 cze 2021, 13:45
Jeśli masz słaby zasięg i wifi calling jest koniecznością to lepszym wyborem będzie Go, bo w Orange ta usługa jest taka trochę niepełna przez te smsy, które niby działać powinny a nie działają większości użytkownikom. No i też wygodniej pod względem zasileń, bo możesz sobie to zrobić w dowolnym terminie, byle zdążyć przed odnowieniem pakietów.
 #1118296  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 13:53
Play odpada, Plus ma najlepszy zasięg z całej czwórki. Ale zależy mi też na 5G na moim S20 5G, oczywiście nie w moim miejscu zamieszkania, ale w lokalizacjach gdzie 5G już działa. O ile wiem w Plusie 5G na moim S20 5G nie będzie obecnie działać. Poprawcie jeżeli się mylę.

Flex podoba mi się ze względu na elastyczność. Mogę przenieść niewykorzystane GB na konto syna, mogę w aplikacji za granicą w razie potrzeby dokupić GB.
 #1118301  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 14:54
PiotrZet pisał mi, że obecnie w plusie nie działa S20 5G. Podawał nawet częstotliwości na jakich nadaję Plus swoje 5G a jakie obsługuje telefon.

Moja umowa na trzy numery w T-M kończy się 16 września 2021r. Kiedy najlepiej zlecić w aplikacji przeniesienie wszystkich trzech numerów do Flex'a? Rozumiem, że karty SIM będą dostarczone kurierem, ale kiedy?
 #1118306  autor: iphoneski
 29 cze 2021, 15:09
Przenosisz na miesiąc przed zakończeniem umowy. Najlepiej w aplikacji Flexa nie zaznaczać daty, tam jest opcja, po kliknięciu której oni Sami zorientują się kiedy Kończy ci się umowa i przeniosą cię tak, byś nie ponosił kosztów jej zerwania. Ja tak robiłem przechodząc z Play i zadziałało idealnie. Karty dostaniesz oczywiście szybciej – tak, by były już u ciebie gdy przyjdzie czas. Możesz je też odebrać w salonie Orange za darmo albo kupić sobie w kiosku za 3 zł.
 #1118310  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 15:37
bobwoj: Plan we Flexie możesz zmienić raz w miesiącu rozliczeniowym, zmiana dokonuje się od razu, opłatę za nowy plan pobiorą, przy kolejnym jego odnowieniu.
WAŻNE: zużyj GB gdy zmienisz plan z niższego na wyższy, gdyż niewykorzystane przepadną. Jeśli zmienisz z wyższego na niższy, mniej GB otrzymasz dopiero od następnego miesiąca rozliczeniowego.
Przekazanie GB odbywa się natychmiastowo, niezależnie czy numer we Flexie jest w Rodzinie, czy poza nią.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118316  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 19:18
bobwoj:
* za 15 zł.
Tak, nawet najtańszy plan w opcji Rodzina może przyjmować GB, ba - jest do tego stworzony, gdyż nie zawiera szybszych GB w ramach planu (net jest z ograniczoną prędkością 64 kbps).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118317  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 19:44
Czy przy tej prędkości 64kbps WhatsApp czy masanger będą odbierać i wysyłać wiadomości?

Drugie pytanie. Czy jeżeli ja będę miał najbogatszy plan za 80 zł i 100gb to z tego plany będę mógł przekazywać GB na pozostałe dwa numery które będą np. w opcji za 19zł?
 #1118321  autor: Karlos20
 29 cze 2021, 20:07
24bis24: co się czepiasz? Pomylił się i tyle.

bobwoj: na takim lejku tekst bez problemu będzie wysyłany i odbierany, reszta łagodnie mówiąc będzie mulić... Lepiej mieć trochę tych GB. Warto zaznaczyć, że najtańszy plan nie zawiera Social Pass.
Pisałem kilka postów temu - możesz przekazywać tyle GB od siebie, z głównego numeru do każdego numeru w Orange Flex, na ile pozwoli Twój plan - w tym wypadku o 1 do 99GB jednorazowo (ze względów technicznych i żebyś sam na numerze głównym nie wpadł w lejek, musi na saldzie pozostać 1GB). Więcej się po prostu nie da, bo otrzymane i dokupione GB nie są możliwe do przekazania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118328  autor: bobwoj
 29 cze 2021, 21:11
@Karlos20 dziękuję za zrozumienie i merytoryczną pomoc.
Oczywiście źle się wyraziłem. Miałem na myśli najtańszy plan w opcji Flex dla rodziny, czyli za 15 zł bez Gb. Teraz mam jasność.

Napiszcie jeszcze proszę, czy przekazywanie Gb można ustawić tak, aby zdefiniowana ilość przekazywana była automatycznie co miesiąc bez ręcznego zlecania?
Myślałem o takim scenariuszu, aby dla siebie wziąć plan z 5G a dla pozostałych najtańsze za 15zł i przekazywać im Gb ze swojego konta. Fajnie by było gdyby można ustawić tak aby przekazywane były z automatu np. 10 Gb dla każdego co miesiąc.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 21:28 przez bobwoj, łącznie zmieniany 3 razy.