DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1115270  autor: majka420
 20 kwie 2021, 09:42
Mama ma sporo pieniędzy na koncie w Play w ofercie Solo M i konto ważne na połączenia wychodzące do września a na przychodzące do listopada. Czy dałoby jakoś radę jakoś przedłużyć ważność konta żeby te pieniądze po wrześniu nie zniknęły ?
 #1115271  autor: tarman
 20 kwie 2021, 10:06
Jest druga opcja. Mama przenosi numer do innej sieci, a w Play składa wniosek o zwrot kasy na konto.
Przerabiałem niedawno taką sytuację.
Po 4 dniach miałem pieniądze na koncie.
Play pobiera 20 PLN opłaty za taką operację, ale mama odzyskuje kasę skumulowaną na koncie.
Jeśli Play ma najlepszy zasięg w miejscu gdzie mama mieszka, to po zwrocie kasy na konto wracamy znów do Play.
 #1115336  autor: andrzejgolota
 21 kwie 2021, 23:24
@majka420

W taryfie "Formuła Play na Kartę" każde doładowanie kwotą od 5 do 99 zł wydłuża ważność konta na połączenie wychodzące o 50 dni licząc od dnia w którym zostało zlecone doładowanie. W praktyce, jeżeli twoja mama ma ważne konto na wychodzące np. do 20 września, to najlepiej doładować konto kwotą 5 zł pod koniec ważności czyli np. 18 czy tam 19 września. Ważność środków wydłuży się o 50 dni czyli dajmy na to gdzieś do końca października. Pod koniec października znów ładujesz 5zł, znów wydłużasz o kolejne 50 dni i tak w kółko.

Tańszą alternatywą jest zmiana taryfy na taką która ma rok ważności konta np. "Play na Kartę Rok Ważności Konta" albo Fakt Mobile (zmiany są bezpłatne a środki na koncie głównym zachowane) i aktywacja któregoś z pakietów no limit (np. za 25 zł).
 #1115349  autor: majka420
 22 kwie 2021, 10:36
andrzejgolota pisze:
21 kwie 2021, 23:24
@majka420

W taryfie "Formuła Play na Kartę" każde doładowanie kwotą od 5 do 99 zł wydłuża ważność konta na połączenie wychodzące o 50 dni licząc od dnia w którym zostało zlecone doładowanie. W praktyce, jeżeli twoja mama ma ważne konto na wychodzące np. do 20 września, to najlepiej doładować konto kwotą 5 zł pod koniec ważności czyli np. 18 czy tam 19 września. Ważność środków wydłuży się o 50 dni czyli dajmy na to gdzieś do końca października. Pod koniec października znów ładujesz 5zł, znów wydłużasz o kolejne 50 dni i tak w kółko.

Tańszą alternatywą jest zmiana taryfy na taką która ma rok ważności konta np. "Play na Kartę Rok Ważności Konta" albo Fakt Mobile (zmiany są bezpłatne a środki na koncie głównym zachowane) i aktywacja któregoś z pakietów no limit (np. za 25 zł).
Super, właśnie o to mi chodziło, czyli można tak przedłużyć o te 5zł :) Dziękuję
 #1115359  autor: Karlos20
 22 kwie 2021, 14:14
Oj Somalijski....
Magiczny kod *163*2# i przenosi Cię do taryfy Play Na Kartę Rok Ważności Konta.
Masz zbyt nową taryfę? Można zmigrować do Formuły Play Na Kartę kodem *163*10# a potem do RWK, wyżej wymienionym kodem, bądź w Play24.

Remington: z nowszych taryf do PNK RWK można się nie przenieść bezpośrednio, a w danym kanale obsługi nie ma niektórych taryf do migracji, jest to celowe działanie operatora. Zawsze można zmigrować do Formuły PNK, a stamtąd do RWK droga otwarta, a nawet do taryfy internetowej INK 2.0.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115362  autor: Remington
 22 kwie 2021, 14:33
Karlos20 pisze:
22 kwie 2021, 14:14
Remington: z nowszych taryf do PNK RWK można się nie przenieść bezpośrednio, a w danym kanale obsługi nie ma niektórych taryf do migracji, jest to celowe działanie operatora.

Niezgodne z regulaminem, który podlinkowałem. Dzięki za wyjaśnienie.
 #1116236  autor: passat99
 09 maja 2021, 11:14
Witam. Mam pytanie I mam nadzieję że uda mi się to zrozumiale ująć.
Mój szwagier chce przejść do play z a2. Chcę abym mu doradził tylko karta wchodzi w grę.
Pomyślałem o play solo m
Z tego co rozumiem przechodzi na pnk potem wlacza rwk i doładowuje 25pln, i regularnie dobija po 25. Ale z tego co wyczytałem pakiet uruchomi się jeśli konto jest ważne przenajmniej 30.dni. Co jeśli pakiet będzie się kończyl w terminie krótszym niż 30 dni do końca aktywnego rwk.? Czy da się wtedy przedłużyć rwk kodem przed końcem aktywnego rwk? I co się stanie z kontem jeśli np zapomni doładować? Czy numer mu nie przepadnie? Będę wdzięczny za sugestie. Dziękuję
 #1116252  autor: rsig
 09 maja 2021, 13:22
passat99 pisze:
09 maja 2021, 11:14
Pomyślałem o play solo m
Sam używam SOLO M, ale może najpierw zapytaj szwagra ile internetu miesięcznie zużywa, może SOLO L lub XL będzie bardziej odpowiednie.
Z tego co rozumiem przechodzi na pnk
To musi przenieść numer, a2 jest na infrastrukturze Plusa a nie Playa, więc nie da się kodem USSD zmigrować z a2 do Playa.
potem wlacza rwk
Pakiety zintegrowane SOLO można włączyć na dowolnej taryfie (RWK, Formuła, odNowa). Z RWK jest ten problem że owszem ma się roczną ważność konta, ale prędkość internetu jest w nim ograniczona do 7 MB/s. Chyba że szwagrowi to nie przeszkadza (albo używa 3G zamiast LTE, bo 3G w Playu to i tak obecnie max 7 MB/s).
i doładowuje 25pln, i regularnie dobija po 25.
Może wpłacić stówę co cztery miesiące.
Ale z tego co wyczytałem pakiet uruchomi się jeśli konto jest ważne przenajmniej 30.dni.
Nie ma to znaczenia. Wystarczy że w momencie włączenia pakietu masz ważne konto (tzn. ważne połączenia wychodzące). Włączając pakiet SOLO automatycznie wydłuży się ważność konta o następny miesiąc. Mi 12 maja kończy się ważność konta, ale 11 maja włączy się się SOLO M i wydłuży ważność konta do 12 czerwca (a 11 czerwca włączy się kolejny pakiet i wydłuży ważność konta do 12 lipca).
Co jeśli pakiet będzie się kończyl w terminie krótszym niż 30 dni do końca aktywnego rwk.?
Każda comiesięczna wpłata 25 zł automatycznie przedłuża ważność o kolejny rok.
Czy da się wtedy przedłużyć rwk kodem przed końcem aktywnego rwk?
Jak wyżej, choć wystarczy wpłacić piątaka przed końcem aktywnego RWK i wydłuży się on na następny rok . Albo niech szwagier weźmie Formułę a nie RWK i wpłaca po stówie co cztery miesiące. Za stówę ma pakiety SOLO M na 4 miesiące, ale ważność konta przedłuża się o 150 dni, czyli o 5 miesięcy. Więc i tak nigdy nie zajdzie sytuacja że pakiet się skończy przed utratą ważności konta, nawet gdyby SOLO nie przedłużało ważności.
I co się stanie z kontem jeśli np zapomni doładować? Czy numer mu nie przepadnie?
Nawet jak skończy się ważność połączeń wychodzących to jeszcze kilka miesięcy będą działać połączenia przychodzące, do tego czasu napewno numer nie przepadnie, a szwagier odrazu zauważy że może już tylko odbierać połączenia, ale nie zadzwonić do kogoś (lub użyć internetu).
 #1116256  autor: Remington
 09 maja 2021, 14:17
rsig pisze:
09 maja 2021, 13:22
a2 jest na infrastrukturze Plusa a nie Playa, więc nie da się kodem USSD zmigrować z a2 do Playa.

Wniosek pozbawiony sensu. Wykorzystywana infrastruktura nie ma nic do rzeczy. Gdyby a2 było na infrastukturze Play, to również nie dałoby się zmigrować. Liczy się jakiego operatora jest dana oferta/taryfa - z nim łączy nas umowa i żaden kod nie spowoduje jej rozwiązania i zawarcia nowej z innym operatorem.
 #1116279  autor: rsig
 10 maja 2021, 00:28
Tez kiedyś myślałem że z głównych marek można migrować conajwyżej do submarek (RBM, Heyah, nju) i z powrotem. Ale skoro np. z MVNO Fakt Mobile można zmigrować do zwykłego Playa kodem USSD to jednak tak nie jest.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2021, 01:16 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Usunięcie cytatu