DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1113295  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 13:55
24bis24: ja już na Ciebie nie mam słów... Nie tylko ja...
Od wyłapywania błędów w swoich postach mogę być ja, a w innych kwestiach - moderacja, a Ty nie jesteś w modach. No i jeszcze łapiesz za słówka, cytując niektóre teksty, nie czytając reszty. Skończ w końcu tą farsę, bo nie pierwszy raz użyteczny wątek potrafisz rozwalić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113298  autor: Pragmatyk
 13 mar 2021, 14:27
Żadne nowe karty SIM nie wchodzą w grę. Ze swoim numerem telefonu mam powiązanych wiele usług.
Mam jeszcze takie pytanie, czy jest gdzieś w Play na stronie informacja z której taryfy można przejść na którą w jednym kroku za pomocą Play24?
 #1113299  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 14:33
Pragmatyk pisze:
12 mar 2021, 17:57
24bis24 pisze:
12 mar 2021, 17:06
nie masz aplikacji ani dostępu do www?
Nie mam aplikacji mobilnej bo nie mam smartfona .....
Najprościej będzie jednak kupić ten smartfon, aby mieć zapasowy dostęp do neta, na wypadek gdyby modem albo komputer uległ awarii. Ale widzę, że Autor - powołując się na niepełnosprawność - mnoży problemy zamiast wybrać najprostsze rozwiązanie.
 #1113301  autor: Pragmatyk
 13 mar 2021, 14:41
Czy z dowolniej taryfy głosowej Play można przejść na Siema PL na kartę dzwoniąc pod *163*66#?
Pytam bo może syn by na to przeszedł z pakietu L w Play.
 #1113302  autor: Pragmatyk
 13 mar 2021, 14:52
R.Mandano pisze:
13 mar 2021, 14:33
Najprościej będzie jednak kupić ten smartfon, aby mieć zapasowy dostęp do neta, na wypadek gdyby modem albo komputer uległ awarii.
A telefon to nie może ulec awarii? A ty potrafisz obsłużyć telefon bez rąk?
Mam internet wifi, rezerwa internetowego połączenia to modem wewnętrzny w laptopie z kartą Aero2, gdzie u mnie jest zawsze powyżej 50/30Mbps, modem LTE USB to dla smsów i mały pakiet internetu żeby kupić pakiet Aero2. U mnie Play to zwykle nie więcej jak 20/20Mbps, ale bywa też 10/5Mbps, Plus LTE jak napisałem znacznie lepiej u mnie wypada.
 #1113303  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 15:09
Pragmatyk pisze:
13 mar 2021, 14:52
A telefon to nie może ulec awarii? A ty potrafisz obsłużyć telefon bez rąk?
Może ulec awarii - podobnie zresztą jak laptop czy modem. Ale mają tylko laptop narażasz się na znacznie większe ryzyko, bo nie masz zapasowego terminala na świat.
A co do rąk - skoro dajesz radę z laptopem, zasilaczem, modemem USB i kartami, to dasz radę ze smartfonem. Przecież smartfon można połączyć ze słuchawkami i ustawić na automatyczny odbiór połączeń przychodzących.
 #1113304  autor: neotele
 13 mar 2021, 15:22
Pragmatyk pisze:
13 mar 2021, 14:41
Czy z dowolniej taryfy głosowej Play można przejść na Siema PL na kartę dzwoniąc pod *163*66#?
Zobacz Regulamin danej taryfy. Tam jest dokładnie napisane z jakich taryf można przechodzić.
 #1113306  autor: Pragmatyk
 13 mar 2021, 15:35
R.Mandano pisze:
13 mar 2021, 15:09
Przecież smartfon można połączyć ze słuchawkami i ustawić na automatyczny odbiór połączeń przychodzących.
Nie pofatygowałeś się aby przeczytać wątek. Wiedział byś, że straciłem mowę w wyniku choroby. Telefonu nie mogę obsługiwać bo nie wspiera żaden z nich wzrokowego sterowania. Poza tym taki mały ekran do niczego by się nie zdał.
Nikt z chorych na SLA nie bawi się w używanie telefonów. Co najwyżej stanowią modem lub Hotspot dla laptopa.
Odnośnie awarii laptopa to po to kupiłem Dell Latitude aby zmniejszyć szanse uszkodzenia. Tobii mam zapasowy jakby co. Choć to urządzenie z setek tysięcy używanych przez chorych na SLA charakteryzuje się bardzo niską awaryjnością.
 #1113309  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 15:58
Pragmatyk:
Z Play na kartę Rok Ważności Konta łatwo przejdziesz do SieMa PL na kartę. Klikasz po zalogowaniu na konto na "Zmiana oferty" i klikasz na RBM SieMa PL na Kartę. Zmiana trwa od kilku minut do maksymalnie 7 dni (bardzo rzadka sytuacja). Odczekaj chwilę, kilka-kilkanaście minut. Następnie doładuj konto za minimum 5 zł i włącz żądany pakiet w Play24. Wszystko to zrobisz na komputerze, bez kombinowania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113320  autor: TomLee
 13 mar 2021, 16:25
Pragmatyk jeżeli potrzebujesz karty do internetu awaryjnego, to ja bym wybrał orange free na kartę. Po zakupie startera i rejestracji doładuj go przez stronę doladowania.orange.pl nominałem 5 zł 6 -krotnie. Dostaniesz 45GB a następnie kodem *101*365# przedłużasz ważność GB o rok (ściąga Ci 29 zł z konta). W ten sposób masz 45GB ważne rok. Jeżeli doładujesz nominałem 5 zł 12 razy, dostaniesz 90GB, a stosując kod *101*356# dwukrotnie, dostajesz 90GB ważne 2 lata.
Jeszcze korzystniej wychodzi przenosząc numer do Ofnk (można to zrobić przez internet), ponieważ dostajesz gratis RWK również na GB. Ja ostatnio 6 razy korzystałem z tego kodu *101*365# i mam przedłużone GB na trzech kartach sim o 2 lata.
 #1113321  autor: 24bis24
 13 mar 2021, 16:32
TomLee pisze:
13 mar 2021, 16:25
Pragmatyk jeżeli potrzebujesz karty do internetu awaryjnego, to ja bym wybrał orange free na kartę.
ale i tym razem znowu popsuje wam ponownie wątek, czemu nie trzymacie się tytułu?
Pragmatyk pisze:
13 mar 2021, 14:27
Żadne nowe karty SIM nie wchodzą w grę.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1113323  autor: Pragmatyk
 13 mar 2021, 16:52
Karlos20 pisze:
13 mar 2021, 15:58
Pragmatyk:
Z Play na kartę Rok Ważności Konta łatwo przejdziesz do SieMa PL na kartę. Klikasz po zalogowaniu na konto na "Zmiana oferty" i klikasz na RBM SieMa PL na Kartę. Zmiana trwa od kilku minut do maksymalnie 7 dni (bardzo rzadka sytuacja). Odczekaj chwilę, kilka-kilkanaście minut. Następnie doładuj konto za minimum 5 zł i włącz żądany pakiet w Play24. Wszystko to zrobisz na komputerze, bez kombinowania.
Dziękuję za odpowiedź, doprecyzować raczę tym co znalazłem w FAQ Redbull mobile
Zmiana na Red Bull MOBILE SieMa na Kartę oraz SieMa na Kartę PL jest możliwa z następujących ofert:

Red Bull MOBILE Energy na Kartę,
Red Bull MOBILE na Kartę,
Red Bull MOBILE na Kartę (edycja specjalna),
Red Bull MOBILE na Kartę II,
Play Fresh Darmowe Rozmowy i SMS-y w Play,
Play na Kartę Lubię to!,
Play na Kartę FORMUŁA Play na Kartę,
Play na Kartę Rok Ważności Konta,
Fakt MOBILE.

Zmiany taryfy użytkownicy mogą dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

wpisać na klawiaturze telefonu kod:
*163*99# – Red Bull MOBILE SieMa na Kartę,
*163*66# – Red Bull MOBILE SieMa na Kartę PL,
na stronie logowanie.play.pl/opensso/logowanie lub w aplikacji Play24
 #1113324  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:54
24bis24 pisze: ale i tym razem znowu popsuje wam ponownie wątek, czemu nie trzymacie się tytułu?
Pragmatyk pisze:
13 mar 2021, 14:27
Żadne nowe karty SIM nie wchodzą w grę.

Pragmatyk pisze:
13 mar 2021, 14:27
Żadne nowe karty SIM nie wchodzą w grę. Ze swoim numerem telefonu mam powiązanych wiele usług....

Nowa karta sim wchodzi w grę, tylko trzeba przenieść numer - bo chyba chodzi o numer a nie kawałek plastiku :?:
 #1113330  autor: TomLee
 13 mar 2021, 17:19
Na pewno z odnowy bezpośrednio da się do siema pl przez play24. Jeżeli nie można z Twojej obecnej taryfy bezpośrednio przejść do siema pl, to przejdź najpierw do odnowy a po chwili do siema pl.
 #1113392  autor: Remington
 14 mar 2021, 14:48
Przede wszystkim proszę wszystkich o pewną dozę rezerwy w tej dyskusji. Kol. @Pragmatyk podzielił się z nami swoją niełatwą sytuacją i trzeba ją uwzględnić w dalszych rozważaniach.

@Pragmatyku, jeśli nowa karta nie wchodzi w grę to kombinujesz we właściwym kierunku. Gdyby jednak istniała możliwość, że ktoś zorganizowałby dla Ciebie alternatywną kartę, to od 30 zł w razie awarii moim zdaniem lepiej wyjdą a2mobile z pakietem nielimitowanego netu za 12,90 zł/mies. włączonym raz gdy potrzeba, albo Orange Free na Kartę raz doładowane np. za 30 zł (da min. 15GB, a można wyciągnąć i więcej) i odpłatnie wydłużone o rok. Wszystko zależy od tego ile danych potrzebujesz do usługi głosowej, o której piszesz jakoś dużo chyba nie potrzeba, ale jeśli oglądasz dużo filmów itp. to już

P.S. Ten wątek pasuje do kilku działów jednocześnie, póki co przenoszę go do ogólnego o prepaid.
 #1113495  autor: Pragmatyk
 16 mar 2021, 10:31
Finalnie okazało się, że działa BDI aAero2 w moim modemie wewnętrznym. To będzie mój internet rezerwowy, w razie gdyby się awaria WiFi wydłużała to zawsze mając BDI mogę kupić w Aero2 pakiet 30/30/30.
Kartę Play w modemie USB zostawiam do obsługi sms przychodzących w taryfie RWK.
W ten sposób minimalnym kosztem mam smsy i rezerwowy internet. A w razie jakiegoś internetowego armagedonu to jeszcze mogę na przeczekanie kupić w RWK pakiet netu korzystniej jak w Odnowa.