DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1111695  autor: Soon19
 15 lut 2021, 22:04
Witam,
mój dziadek (już bardzo wiekowa osoba), w marcu 2019r. podpisał umowę z play i jego taryfa w tym mixie to "formuła mix S". Dziadek od pandemii nie doładowywał konta, więc sam wziąłem jego spłaty na siebie. W apliacji play 24 widzę, że obecnie pozostały dwa doładowania do końca umowy na łączną kwotę 60 zł. Dodatkowo widzę (dziadek dostał też smsa), że data zakończenia umowy to 1 marca 2021r. i po tym czasie umowa przekształci się w umowę na czas nieokreślony.

Moje pierwsze pytanie brzmi... Czy do końca lutego muszę dziadkowi koniecznie doładować konto za 60 zł, aby nie miał żadnych konsekwencji z tego tytułu, że w okresie 24 miesięcy (od 1 marca 2019r.) nie doładował swojego konta regularnie 24 razy? Czy mogę spokojnie doładować np. w marcu za 30 zł i w kwietniu za 30 zł, tym samym wypełniając jego zobowiązanie?

Drugie pytanie. Czy jak dziadek już spłaci całość zobowiązań z mixa mogę go za pomocą aplikacji play24 albo poprzez email, przenieść z mixa do play na kartę? Jak to zrobić (czat w aplikacji?) Oczywiście wizyta z dziadkiem w salonie i telefon odpada, ze względu na jego wiek. Dzięki za pomoc.
 #1111701  autor: Robin560
 16 lut 2021, 09:42
1) doładowania muszą być zrealizowane do daty końca umowy czyli do 1 marca dla pewności warto a lutym doładować 2 razy za 30zł.
2) można przejść na kartę w na czacie lub telefonicznie .

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1111711  autor: Karlos20
 16 lut 2021, 15:49
Trzeba się zasilić do 1 marca, inaczej, umowa wydłuży się o dodatkowy miesiąc i istnieje ryzyko blokady wychodzących.
Na kartę polecam przejść dopiero po wykorzystaniu środków z doładowań, gdyż po migracji kasa główna zmieni się w promocyjną i po miesiącu od migracji przepadnie. Poza tym w mixie jest coś takiego jak opcja pokontraktowa, czyli korzystasz z usług i pakietów w taryfie Formuła MIX S, ale bez zobowiązań.
Dodam, iż to jedyna oferta w której kumulujesz ważność konta na wychodzące każdym doładowaniem. Możesz po zakończeniu obowiązku zasileń włączyć rok ważności konta i ciekawe pakiety, niekiedy tańsze niż w Play na kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118199  autor: perdos1
 27 cze 2021, 14:51
Robin560 pisze:
16 lut 2021, 09:42
2) można przejść na kartę w na czacie lub telefonicznie .
Jak to zrobić? Ja na czacie uzyskałem informację, że muszę złożyć wypowiedzenie za zachowaniem 30-dniowego wypowiedzenia.
Karlos20 pisze:
16 lut 2021, 15:49
Trzeba się zasilić do 1 marca, inaczej, umowa wydłuży się o dodatkowy miesiąc i istnieje ryzyko blokady wychodzących.
Na kartę polecam przejść dopiero po wykorzystaniu środków z doładowań, gdyż po migracji kasa główna zmieni się w promocyjną i po miesiącu od migracji przepadnie. Poza tym w mixie jest coś takiego jak opcja pokontraktowa, czyli korzystasz z usług i pakietów w taryfie Formuła MIX S, ale bez zobowiązań.
Dodam, iż to jedyna oferta w której kumulujesz ważność konta na wychodzące każdym doładowaniem. Możesz po zakończeniu obowiązku zasileń włączyć rok ważności konta i ciekawe pakiety, niekiedy tańsze niż w Play na kartę.
Sytuacja mojej znajomej wygląda następująco. Formuła Mix L. Wszystkie doładowania wynikające z umowy zostały już zrealizowane. Umowa przeszła już na czas nieokreślony - środki ważne do 8.07. Chce ją jak najszybciej zakończyć bez żadnych kosztów, może się nawet pozbyć tego numeru, jednak na czacie uzyskałem informację, że trzeba złożyć wypowiedzenie, bo inaczej będą wymagane doładowania na identyczną kwotę co miesiąc, więc nie mogę tego po prostu wyrzucić do kosza. Jak złoży wypowiedzenie to będzie musiała jeszcze raz doładować. Myślałem o przeniesieniu numeru do innej sieci bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czy zostanie wtedy naliczona jakaś kara za zerwanie umowy?
 #1118202  autor: Karlos20
 27 cze 2021, 15:18
Jeśli zostały wykonane wszystkie obowiązkowe doładowania, umowa przechodzi na czas nieokreślony. Mix pozostaje jako taryfa pokontraktowa, która działa przy aktywnych wychodzących - tak jak w prepaidzie bez umowy (wystarczy 10 zł na 10 dni, a ważność konta sumuje się).
Nie, przy szybszym zakończeniu umowy bezterminowej nie ma kar (z czego mieliby naliczyć karę, skoro wszystko jest spłacone?) - gdyż mix w takiej formie traktowany jest jako oferta na kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118205  autor: perdos1
 27 cze 2021, 17:31
Według tego co napisał konsultant, jeżeli wyrzucę kartę do kosza to obowiązek zasileń pozostanie, bo umowa przejdzie na czas nieokreślony, a to jednak co innego niż prepaid bez umowy. Wprowadził mnie w błąd? Czy jednak obowiązek pozostanie i powinienem przejść do innego operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia?
 #1118206  autor: Karlos20
 27 cze 2021, 17:43
perdos1: gdy spłacisz wszystkie doładowania, mix zostaje jako taryfa, bez potrzeby obowiązkowych doładowań.
"Prepaid" na umowę składa się z dwóch części: kwota obowiązkowa, wymagana w każdym miesiącu kalendarzowym oraz czas umowy, w którym trzeba te 24 doładowania za przykładowo 50 zł wykonać. Brak doładowania na czas to blokada wychodzących i wydłużenie czasu umowy o kolejny miesiąc, a przy braku spłacenia zaległości doładowaniem, zerwaniem umowy.
T-Mobile i Play stosują też zaliczanie kilku nadplanowych doładowań obowiązkową kwotą, spłacanych od końca umowy, powodując sumowanie wychodzących na kilka miesięcy do przodu, które nie zwalniają z konieczności zasilenia w kolejnym billingowym miesiącu.
Obowiązek znika, gdy ogólna suma obowiązkowych doładowań wyniesie 0 zł (warunki znajdują się na każdej umowie oferty typu mix), wówczas z automatu umowa zmienia się na bezterminową, a my korzystamy z ofert cennikowych taryfy mix, czyli doładowania bez obowiązkowych pakietów, z ważnością konta/środków dla danej taryfy mix. W opcji pokontraktowej korzystamy z cennika i/lub pakietów dodatkowych, lub składamy wypowiedzenie z migracją do prepaida, możemy też szybko zmienić mixa na abonament (jesteśmy stałymi klientami związani umową mix, więc możemy dostać lepszą ofertę), albo przejść do innej sieci. Bez kar.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118212  autor: perdos1
 27 cze 2021, 20:14
No ok rozumiem. Czyli według tego co piszesz mogę kartę można po prostu zniszczyć i wyrzucić (nie mam czasu się bawić teraz w wypowiedzenia, przenoszenia itp.), bo te 24 doładowania po 50 zł zostały wykonane w określonym czasie. Pytanie tylko dlaczego konsultanci piszą zupełnie coś innego i każą składać wypowiedzenia?
 #1118213  autor: Karlos20
 27 cze 2021, 20:34
Akurat w wypadku mixa polecam złożyć wypowiedzenie umowy z całkowitym wyłączeniem numeru. Znam przypadki, w których nawet, pomimo zablokowanych wychodzących, numer mix pokontraktowy spokojnie czekał kilka lat na dowolne doładowanie, aby operator mógł zarobić na usługach lub na odnowieniu umowy. Tym bardziej, że umowa jest na czas nieokreślony. No i patrząc też na kwestie bezpieczeństwa, aby ktoś niepowołany dokonał wymiany SIM na duplikat i odnowił umowę bez Twojej wiedzy. Wszystko to można zrobić zdalnie poprzez PESEL.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118214  autor: kate3107
 27 cze 2021, 21:01
perdos1 pisze:
27 cze 2021, 20:14
No ok rozumiem. Czyli według tego co piszesz mogę kartę można po prostu zniszczyć i wyrzucić (nie mam czasu się bawić teraz w wypowiedzenia, przenoszenia itp.), bo te 24 doładowania po 50 zł zostały wykonane w określonym czasie. Pytanie tylko dlaczego konsultanci piszą zupełnie coś innego i każą składać wypowiedzenia?
Bo każdą umowę należy wypowiedzieć i taką informację masz w umowie zapisaną. A mówiąc uczciwie mixy są kompletnie nie opłacalne