DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1108198  autor: ukefake
 15 gru 2020, 13:52
Witam,
Na fejsiku mignęła mi oferta pod nazwą SZTOS. Po wejściu na stronę sztos.com.pl okazuje się, że jest to nowy operator z ofertą na kartę. Są pakiety nolimit, są dodatkowe i są ciekawostki.
Opłaty podstawowe:
minuta/sms/mms(100kb)/1mb - 19 gr
minuta w sieci telego - 3 gr
Operator udostępnił 4 rodzaje pakietów nolimit. W skład każdego wchodzą nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne oraz nielimitowane SMSy. NIE MA mmsów! Różnią się pakietem danych, i tak:
#NASTARCIE - 12,99 - 1 GB
#NACZILLU - 19,99 - 5 GB
#NAFALI - 34,99 - 10 GB
#NAWYPASIE - 54,99 - 100 GB+200 GB
Działa na sieci PLUS, maksymalna prędkość 70 mbit, po wykorzystaniu pakietu jest lejek 32 kbit. Można dokupić dodatkowy transfer do w/w taryf:
500 MB - 1 zł
1 GB - 2 zł
2 GB - 4 zł
5 GB - 8 zł
Ważność jest taka sama jak pakietu nolimit.

Ciekawostką jest w cenniku pozycja pt:
"Miesięczna opłata utrzymaniowa za utrzymanie aktywności połączeń wychodzących w sieci TeleGo" w wysokości 5 zł. Nie znalazłem w dokumentacji czy są jakieś warunki kiedy może nie być naliczana (patrz zmiany w prepaidach plusa w 2021).
edit: uzupełniono informacje
Ostatnio zmieniony 15 gru 2020, 17:59 przez ukefake, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1108201  autor: 24bis24
 15 gru 2020, 14:30
W związku z ustawą antyterrorystyczną musimy zarejestrować Twojego SZTOSA. Dla celów rejestracji zdalnej będzie potrzebne zdjęcie Twojego dokumentu tożsamości oraz Twoje selfie.
Aby ułatwić ten proces wszystko wykonasz za pomocą naszej aplikacji eBOK – TeleGO.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1108203  autor: iphoneski
 15 gru 2020, 15:00
Potrzebne to jak dziura w moście. Jedyna zaleta to rejestracja przez sieć, chociaż inni też to mają.
 #1108207  autor: Remington
 15 gru 2020, 17:09
@iphoneski,
rejestracja przez sieć polegająca na przesyłaniu firmie-krzak skanu dokumentu tożsamości (do którego przetwarzania w ogóle nie są uprawnieni) to nie jest żaden plus tylko zwykłe szaleństwo.

SZTOS [∫TOS]
1. fonetyczna transkrypcja na język polski nazwiska Veita Stossa
2. uderzenie kijem kuli bilardowej
3. gwara przestępcza – oszustwo przynoszące duży zysk
4. slang – super

za: http://miejsce.asp.waw.pl/sztos-%E2%88%ABtos-2/

No to 3 czy 4?
 #1108208  autor: Robin560
 15 gru 2020, 17:14
sądząc po wyglądzie aplikacji i strony raczej 3 chociaż nie wiem czy wygeneruje to jakiekolwiek zyski

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1108210  autor: iphoneski
 15 gru 2020, 17:39
@Remington
Chodziło mi o wygodę takiej rejestracji. Wiarygodność tej firmy to zupełnie inna sprawa.
Bardziej zastanawia mnie po co takie twory cały czas powstają. Cenowo nieopłacalne, przełomu w konstrukcji oferty brak... Jedyne logiczne wytłumaczenie to jakiś przekręt.
 #1108212  autor: Remington
 15 gru 2020, 18:00
Nie chodzi o wiarygodność lecz o bezpieczeństwo, bo wyciek takiego skanu może się zdarzyć nawet największym z W4. Przykładowo Play zamieszcza na swojej stronie szczegółową instrukcję jakie dane należy zamazać zanim im się wyśle skan dokumentu.
 #1108267  autor: zalezok
 16 gru 2020, 23:46
Remington pisze:
15 gru 2020, 17:09
@iphoneski,
rejestracja przez sieć polegająca na przesyłaniu firmie-krzak skanu dokumentu tożsamości (do którego przetwarzania w ogóle nie są uprawnieni) to nie jest żaden plus tylko zwykłe szaleństwo.

SZTOS [∫TOS]
1. fonetyczna transkrypcja na język polski nazwiska Veita Stossa
2. uderzenie kijem kuli bilardowej
3. gwara przestępcza – oszustwo przynoszące duży zysk
4. slang – super

za: http://miejsce.asp.waw.pl/sztos-%E2%88%ABtos-2/

No to 3 czy 4?
Zdecydowanie 3. Kojarzy się z filmami o cinkciarzach.
Zastanawia mnie dlaczego operatorzy tak bardzo boją się wstawiania mmsów do nolimitów.
 #1108490  autor: ukefake
 21 gru 2020, 11:23
@zalezok, przypominam, że telefon na ogół sam zmieni długiego smsa w mmsa, a jak dołączy się grafikę do życzeń świątecznych to tym bardziej. A potem są statystyki świąteczno-noworoczne gdzie mmsy rosną w siłę, przynajmniej u tych operatorów którzy je publikują i możne je porównać rok do roku. Przypominam, że będzie aukcja na nowe częstotliwości a żaden z operatorów nie ma drukarni pieniędzy ;)
 #1110811  autor: SomalijskiWluczega
 29 sty 2021, 14:53
Co do opłaty 5zł za miesięczne utrzymanie rozmów - to obecnie jest taka wersja:
5zł płacisz na start by dostać kartę sim (nie wiem jak się to ma do opłaty 10,99zł którą trzeba kurierowi dać, ale są jakieś kody które zmniejszają lub niwelują tą opłatę całkowicie (tego nie wiem - nie sprawdzałem)
Opłaty później nie ma pod warunkiem wykupienia któregokolwiek z pakietów sztosa.
Nie wiem co się stanie gdy pakiet minie a środków na następny pakiet zabraknie?
Zablokują kartę i pieniążki na karcie?
I to jak? tak od razu po zakończeniu ważności pakietu?
Inna sprawa - zapomniałem się zapytać Panią konsultantkę jak sprawa obecnie wygląda z rejestracją numeru? teraz też przez selfie i selfie dowodu osobistego? (no nie - to jakaś paranoja a nie telefonia komórkowa)

Ale...
Nie piszę o sztosie przypadkowo teraz.
Od lutego mają być podobno jakieś zmiany, może jakieś promocje??
Może nie będzie już tych 5zł opłaty początkowej i wymyślą jakiś inny sposób na rejestrację numerów? (może w żabce np lub kioskach ruchu np? (byłbym za))
Ciekawy jestem co od lutego 2021 roku wymyślą.
Oby to było in plus - narazie jest kiepsko.
 #1111401  autor: marciml
 09 lut 2021, 11:29
kod rabatowy umożliwiający zakup numeru za 1 zł (wraz z dostawą): testsztos
Moim zdaniem w sprawie tego operatora:
+ Właściciel TeleGo sp. z o.o. - kapitał zakładowy 9,5 mln zł (więc nie jest to jakiś pan janusz): https://rejestr.io/krs/706498/telego
+ przejrzyste regulaminy, strona nawet nawet
+ można wybrać kilka wygenerowanych numerów (prefix 699)
- weryfikacja przez zdjęcie dowodu (jeśli ktoś się zdecyduje polecam zakryć wszystkie dane prócz imienia, nazwiska i peselu lub nr dowodu)
- opłata 5 zł/mc za utrzymanie połączeń wychodzących

Obrazek
 #1111411  autor: Karlos20
 09 lut 2021, 13:20
marciml: słabe pakiety i ta danina 5 zł/mies. Jeśli jest ona bezwarunkowa i pobierana z doładowań, oferta nie jest godna rozważenia. Uczciwie jest nie korzystać z karty i mieć 0,00 na koncie (przykład odNOWY w Play lub odpalanie co miesiąc np. w Plushu promocje RWK, aby od września 2021 roku uniknąć daniny do 3 zł).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111483  autor: marciml
 11 lut 2021, 10:22
Karlos20: ich pakiety dla wielu osób z pewnością szału nie robią (w tym dla mnie). Ale z drugiej strony dla osób, które korzystają z internetu okazjonalnie odbierając zdjęcia wnuczka/wnuczki na whatsapp będzie wystarczający i chyba ten najniższy pakiet za 13 zł będzie dobrą ofertą. Jeśli jest włączony jakiś pakiet to oczywiście nie będzie pobrana opłata utrzymaniowa 5 zł.

Obrazek