DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 28 z 76
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 76
 #1132631  autor: maniek357
 20 cze 2022, 17:07
Akurat ostatnio aktywowałem komuś tą promocję. 100 GB ląduje na osobnym koncie, które jest ważne 365 dni od aktywacji promocji. Co ważne - te GB schodzą jako pierwsze - przed GB z pakietu no-limit i GB z doładowań. Także do zbierania to się nie nadaje. A po roku niewykorzystane GB raczej przepadną. Chyba, że zaoferują kolejną promocję, z której GB będą lądowały na tym samym koncie. Generalnie - fajna oferta jeśli się wykorzystuje na bieżąco. No i w pakiecie za 39 zł jest Supernet HD - YouTube 1080p na telewizorze bez limitów, o co mi głównie chodziło.
 #1132639  autor: Karlos20
 20 cze 2022, 21:47
maniek357: od dawna było wiadomo, że inne pakiety będą miały pierwszeństwo od GB z opcji "Bez Limitu".

Nie napalaj się z tym SuperNetem Video. On będzie działał jak należy... gdy wykorzystasz wszystkie GB na szybszego neta - jeśli korzystasz z neta np. na routerze. Wielokrotnie to testowałem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132643  autor: Karlos20
 20 cze 2022, 22:59
bxx1: jeśli korzystasz bezpośrednio na smartfonie - pójdzie bez zjadania pakietu GB, ale video będzie się zacinać (lejek, prędkości podałem poniżej).
W innym przypadku - SuperNet Video zadziała dopiero po zjedzeniu GB na szybszego neta (czyli transmisja na wytypowanym serwisie będzie na lejku): przy opcji DVD (Bez Limitu L / Bez Limitu L+UA) - lejek 1,5 mbps, przy HD (Bez Limitu XL z 5G) - do 5 mbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132646  autor: Karlos20
 21 cze 2022, 05:05
bxx1: czemu tym faktem jesteś zdziwiony? Usługa po prostu ogranicza prędkość na potrzeby skorzystania z wybranych serwisów video. Im więcej zakładek / apek jest aktywnych w tle lub zasysa dane, albo gdy ustawisz wyższą rozdzielczość video, tym większa szansa na zacinanie / bufor materiału.
Ja osobiście nie polecam PB GO - nawet na zwykłym necie (testowałem na necie z T/Heyah z paczką GB, Orange i Orange Flex , Plusa i beznadziejnego u mnie w mieście Playa z paczką 100 GB za free) bez usługowych wynalazków, potrafi się zaciąć, w porównaniu do Canal+Online czy Playera.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132652  autor: maniek357
 21 cze 2022, 10:11
@Karlos20 Karta siedzi sobie na wsi w routerze. Do routera podpięty telewizor. W historii połączeń widzę, że od niedzieli poszło jakieś 7 GB danych na Youtube. A w liczniku pakietów GB dalej tyle samo, co w sobotę. Jak tam byłem w sobotę, to się podpinałem telefonem pod router i na Netflixowym speedteście (fast.com) wyraźnie było widać lejek 5 Mb/s. Może coś zmienili od czasu kiedy to testowałeś.
 #1132671  autor: Karlos20
 21 cze 2022, 21:15
maniek357: nie zmienili, bo korzystałem kilka dni temu ze 100 GB (Rok Internetu za darmo) + 15 GB z "Bez Limitu L", gdzie jest zawarty SuperNet Video DVD. Lejek na YT 1,5 mbps zadziałał dopiero po wyczerpaniu wszystkich 115 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132680  autor: maniek357
 22 cze 2022, 08:10
A widzisz, dopiero teraz przyznałeś, że sprawdzałeś na pakiecie L z SuperNet DVD. Ja od początku pisałem o pakiecie XL i SuperNet HD, gdzie mogę w 100% potwierdzić, że przy karcie włożonej do routera, od początku korzystania z usługi transfer zużyty na video nie pomniejsza GB z pakietów danych.
 #1132686  autor: bxx1
 22 cze 2022, 11:25
Testuje od wczoraj od rana.Dwie karty moja obecna orange free na karte i T mobile go pakiet za 39 zl(sluchawka to galaxy s21+)Noi wreszcie jest znaczek Vo Lte na samsungu :D .Co do wifi calling na karcie od T mobile bajka jedna kreska wifi a działa dalej gdzie od orange już dawno nie.Na calym podwórku mam wifi calling od magentowych.Youtube player i p.box chodzą bez problemu ale do 1080 powyżej juz tnie na karcie orange nie aż tak.Transferu nie.pobiera więc jak przez rok sie skumuluje to neta mi starczy.Prędkości podobne a nawet takie same ok 100 mb.Z tym że w Krakowie w nocy orange od 0 do 6 wylacza LTE2600 T mobile nie lokalizacja to ul.wodna 2.A pseudo 5G mają w tych.samych.lokalizacjach przynajmniej Kraków.Na trasie z krk w strone kielc zasięg taki sam.Dużych różnic niema i niewiem czy jest sens przechodzić ze starej karty orange free z kumulacją neta gdzie mam juz ponad 1TB i nieważne że niema darmowego supernetu i że wifi calling działa słabiej.Cena wyższa bo 39zl w orange 28 zl pakiet tygodniowy za 7 zl.Co do zasięgu to jest to samo co orange.
 #1132687  autor: maniek357
 22 cze 2022, 11:53
Zasięg T-M i Orange jest identyczny (oprócz jakichś tam pojedynczych stacji, Orange z reguły z opóźnieniem wchodzi na nowe stacje T-Mobile). Jedyne co się różni, to T-Mobile szybciej zrzuca do 3G przy słabszym sygnale LTE. No i prędkości w T-Mobile przeważnie ciut lepsze.

SuperNet HD zakłada lejek 5 Mb/s, więc logiczne, że powyżej 1080p będzie cięło.
 #1132689  autor: bxx1
 22 cze 2022, 12:22
Tak faktycznie zrzuca do 3g wracalem pociagiem karta T non stop w 3g Orange LTE.Prędkości jak piszesz ciut lepsze różnie testowałem i +- na jedno wychodzi.Jak T rezygnuje już teraz z 3g to obawiam sie że po trasie bedzie siedzieć w...2g czyli bez neta lub trzeba będzie wymusić only LTE.Co do zasięgu idento dodałem do bazy brakujące 800 setki T w Krk.
 #1132690  autor: Karlos20
 22 cze 2022, 12:53
maniek357: oj... testowałem i wariant XL z 5G.
Przy SuperNet HD domyślnie idzie lejek 5 mbps w wytypowanym serwisie, ale jeśli wystąpi buforowanie i / lub zresetujemy połączenie, wówczas wyższa rozdzielczość materiału nie spowoduje odpalenia lejka, a wtedy zjemy GB na koncie. Przy zużyciu transferu lejek 5 mbps pozostaje. Gdy korzystałem na routerze materiały do HD 1080 bez problemu szły z lejka, powyżej tego progu jest ryzyko buforowania, wówczas może nastąpić skok prędkości, a to zje GB (albo przy ich braku będzie buforowało na 5 mbps).

Wniosek? Ustawiamy max rozdzielczość 1080p bez zbędnych dodatków typu 60 klatek na sek., które zużywają większy transfer. Nie zadowoli każdego.

Jak to dobrze, że w Orange Flex przy Video Pass nie ma takich dylematów, oglądam nawet w 4K wytypowane serwisy, bez zjadania GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132917  autor: bxx1
 27 cze 2022, 14:23
A takie pytanie w tym pakiecie za 39 zł supernet video jeśli udostępnie internet do dekodera i na tym dekoderze odpale polsat box go to nie pobierze mi żadnych gigabajtów?
 #1132918  autor: Karlos20
 27 cze 2022, 14:31
bxx1: jeśli dopasujesz jakość do poboru danych (aby transmisja zmieściła się w tym lejku 5 mbps) to bez problemu, nie zje GB. W innym wypadku wystąpi chwilowe buforowanie, a po jakimś czasie gdy transmisja danych się poprawi (pójdzie wyższa prędkość), zjesz GB z pakietów (stały lejek 5 mbps wystąpi po wyczerpaniu jakichkolwiek GB w czasie aktywnej usługi).
Pamiętaj, że elementy zewnętrzne (np. reklamy/elementy sponsorowane czy linki) będą powodować zjedzenie niedużej ilość GB podstawowych czy promocyjnych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133991  autor: Atras
 22 lip 2022, 08:17
T-mobile w promocji oferuje 100 GB miesięcznie.
Ważność internetu wynosi rok. Czy jeśli kupię starter doładuję za 30 zł i aktywuję pakiet to dostanę internet ważny 365 dni to konto też tyle będzie ważne?
 #1134007  autor: Karlos20
 22 lip 2022, 21:39
Atras: GB mają swoją ważność. Kasa swoją. Za 20 zł jednorazowo w T GO odpalasz roczną ważność środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134027  autor: Karlos20
 24 lip 2022, 01:49
babciagienia1p: bo zamiast zrobić prostą ofertę ze wszystkim, każą coś dokupić dodatkowo - jak w konkurencyjnych sieciach.

Warto dodać, że wykupienie pakietu zmienia datę wychodzących w GO, do 60 dni. Coś podobnego jest przy cyklicznych pakietach w Play Na Kartę - włączasz pakiet a ważność wychodzących staje się tożsama z datą usługi, o ile wychodzące mają ważność krócej niż 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 28 z 76
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 76
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 76