DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 28 z 77
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 77
 #1133991  autor: Atras
 22 lip 2022, 08:17
T-mobile w promocji oferuje 100 GB miesięcznie.
Ważność internetu wynosi rok. Czy jeśli kupię starter doładuję za 30 zł i aktywuję pakiet to dostanę internet ważny 365 dni to konto też tyle będzie ważne?
 #1134007  autor: Karlos20
 22 lip 2022, 21:39
Atras: GB mają swoją ważność. Kasa swoją. Za 20 zł jednorazowo w T GO odpalasz roczną ważność środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134027  autor: Karlos20
 24 lip 2022, 01:49
babciagienia1p: bo zamiast zrobić prostą ofertę ze wszystkim, każą coś dokupić dodatkowo - jak w konkurencyjnych sieciach.

Warto dodać, że wykupienie pakietu zmienia datę wychodzących w GO, do 60 dni. Coś podobnego jest przy cyklicznych pakietach w Play Na Kartę - włączasz pakiet a ważność wychodzących staje się tożsama z datą usługi, o ile wychodzące mają ważność krócej niż 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134031  autor: biala1991
 24 lip 2022, 09:39
Karlos20 pisze:
24 lip 2022, 01:49
Warto dodać, że wykupienie pakietu zmienia datę wychodzących w GO, do 60 dni.
Nawet najtańszy pakiet zapewnia ważność konta? Likwidując NL-ty we Frii TM dopnie swego i zmusi mnie do migracji jednego numeru do GO. Celuje w NL za 20zł (potrzebne są tylko rozmowy) tylko czy ten pakiet będzie działał podobnie jak NL za 25zł we Frii (który zawierał też warunkowe RWK) i będzie się odnawiał dzięki "własnej ważności"?
Doładowanie za 20zł daje 31dni ważności, pilnowanie żeby zasilić w odpowiednim dniu nie bardzo mi pasuje.
Wiem że w GO jest RWK ale myślę, że nie na długo. Po wykastrowaniu Frii z NL-ów większość klientów ulegnie "perswazji" i przeniesie się do nowej taryfy a wtedy pożegnamy RWK, które robi pewnie tylko za marchewkę :D

Edit.
Próbowałam we Frii NL za "złotówkę" ale słabo się to nadaje dla użytkownika, który regularnie rozmawia. Przy jednorazowej opłacie miesięcznej łatwo jest sprawdzić konto, kiedy kasa schodzi codziennie to praktycznie nie ma nad tym żadnej kontroli, zwłaszcza że nowy system TM nie pokazuje (!) pobieranych opłat.
 #1134033  autor: babciagienia1p
 24 lip 2022, 10:49
biala1991 pisze:
24 lip 2022, 09:39
Nawet najtańszy pakiet zapewnia ważność konta? ... i będzie się odnawiał dzięki "własnej ważności"?
...Próbowałam we Frii NL za "złotówkę" ale słabo się to nadaje dla użytkownika, który regularnie rozmawia.

Tak, usługa bez limitu S (no limit rozmowy, SMS-y, MMS-y, 1 GB) jest "samoodnawialna", pod warunkiem zapewnienia pieniędzy na odnowienie.

Jeśli wymiękniesz i przeniesiesz się do Go! (usługa S), z moich doświadczeń i prób, najlepiej doładowywać 50,- zł kanałami (www.doladowania.t-mobile.pl lub apka). Wtedy jest +10% PLN oraz kumulujące się 25 GB na 100 dni .
Dodatkowo można bawić się aktywacją/dezaktywacją doładowań cyklicznych, pod warunkiem, że podłączysz kartę płatniczą/kredytową. Od czasu do czasu można mieć kolejne +10,- zł (max. 30,- zł) (promocje Bluemedia) za jedno doładowanie. W czasie promocji można doładowywać drobniejszymi kwotami i częściej (np. co dwa dni). W tle doładowań cyklicznych są Bluemedia.

Efektywny koszt usługi S - maksimum 18,19 zł.
We Frii 1,- zł, przy ciągłym korzystaniu z rozmów, można prosto policzyć - 28-31,- zł miesięcznie, w zależności od liczby dni w miesiącu.
 #1134035  autor: biala1991
 24 lip 2022, 12:32
"Samoodnawialna" w sensie ma zaszytą ważność konta? Aktualnie mam spore saldo więc na razie nie planuję doładowywać, jeśli rzeczywiście to działa tak jak NL-ty we Frii to może to wymięknięcie nie będzie tak przykre jak mi się wydawało :D

Zmyliło mnie osobne RWK, które niepotrzebne jest przy NL we Frii, myślałam, że w GO RWK wprowadzono właśnie dlatego, że pakiety same w sobie nie zapewniają ważności konta.

Migracja to droga w jedną stronę więc nie chcę w nowej taryfie obudzić się z problemem pilnowania ważności konta (po likwidacji RWK, którą przewiduję :D )
 #1134036  autor: Karlos20
 24 lip 2022, 12:40
biala1991: jeśli odnowi się pakiet cykliczny, to jednocześnie zmieni się ważność konta, ustawi się na 60 dni, liczone od momentu odnowienia pakietu/usługi. No chyba, że doładujesz konto za więcej, niż 50 zł, wówczas wychodzące ustali nominał zasilenia, np. za 50 jest 100 dni wychodzących, za 100 to już 150 dni. Ważność konta nie kumuluje się, kumulacja skończyła się od taryfy Frii.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134038  autor: biala1991
 24 lip 2022, 13:39
Wydaje mi się to zbyt piękne :) więc zajrzałam do regulaminu:

"4.3. Możesz zlecić aktywację oferty również w przypadku, gdy nie posiadasz konta aktywnego na połączenia wychodzące. W takiej sytuacji, gdy Twój stan konta umożliwia pobranie Opłaty Cyklicznej oferta aktywuje się, a Ważność Konta na połączenia wychodzące będzie wynosić 60 dni kalendarzowych."

Tu jest mowa o 60dniach ważności przy aktywacji usługi a nie jej odnowieniu. Jesteś pewny, że przy odnowieniu też dostaje się w gratisie 60dni ważności konta? To jak ma się do tego pkt. 4.10?

"Warunkiem korzystania z oferty jest posiadanie konta aktywnego na połączenia wychodzące."

Punkt 4.10. jest bez sensu jeśli i aktywacja i odnowienie zapewniają 60dni ważności konta, ten punkt ma sens jeśli np. odnowienie nie daje ważności i trzeba jej pilnować samemu poprzez RWK albo doładowanie.
Doładowanie za 30zł to 60dni ważności w GO, jeśli taką kwotą zasilasz to może masz 60dni z doładowania a nie pakietu NL?
Ja chcę robić doładowania za 20zł, co daje tylko 31dni
Ostatnio zmieniony 24 lip 2022, 14:19 przez biala1991, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1134039  autor: Karlos20
 24 lip 2022, 14:18
Gdy się odnowi, czyli ponownie włączy usługa/pakiet, ważność się zmieni, o ile nie jest krótsza niż nominał zasilenia.
Zapis w tej sytuacji jest nielogiczny, skoro uruchomienie usługi zapewnia ważność konta, aby z niej korzystać.
Pamiętaj o okresie zawieszenia usługi/pakietu na 90 dni, gdyż w tym czasie zwiększenie salda konta do odpowiedniego poziomu, odwiesza ją, a wychodzące i tak dostają nową ważność (ustaloną zgodnie z nominałem lub 60 dni gdy zasilimy np. piątkami).

Regulamin napisany na kolanie, jak zawsze. Uczą się od najlepszych (od Playa) :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134042  autor: babciagienia1p
 24 lip 2022, 14:25
@biala1991
@Karlos20
Chyba zaczynamy rozmawiać jak ślepi z głuchymi.
Sprawdzone w praktyce korzystania z usługi bez limitu S:
1) doładowanie za 50,- zł wydłuża ważność konta, na wychodzące, o 90 (słownie: dziewięćdziesiąt) dni
2) to samo doładowanie daje 25 GB na 100 (słownie: sto) dni; GB można skumulować i przedłużyć, doładowując konto przed upływem ważności poprzedniej paczki
3) jeśli konto straci ważność, na wychodzące, z końcem usługi S, jego ważność wydłuży się o 30 (słownie: trzydzieści) dni, wraz z cykliczną aktywacją usługi S, pod warunkiem że stan konta wynosi minimum 20 (słownie: dwadzieścia) złotych.

-------------Edycja-----------------
Okazuje się, że nastąpiła zmiana. Doładowanie za 50,- zł daje ważność na wychodzące 100 (słownie: sto dni). Przynajmniej tak piszą na stronie.

@biala1991
Doładowanie za 20,- zł jest mniej wydajne (internet) niż za 50,- zł. Jedyny minus doładowania za 50,- zł - jeśli doprowadzisz konto do stanu poniżej 20,- zł w momencie aktywowania kolejnej usługi S, wtedy wyczyści Ci konto po cenach cennikowych.
 #1134043  autor: Karlos20
 24 lip 2022, 14:42
Więc o ważność konta w GO i tak nie ma co się martwić. Masz kasę na pakiety cykliczne - brak problemu.
Opisywany przypadek dotyczy Bez Limitu S, gdy wydasz na usługę cykliczną np. 30 zł to ważność konta wynosi 60 dni, jeśli nominał zasilenia nie ustali inaczej. Dlatego przy opcji Bez Limitu S stówka daje 5 miesięcy spokoju i NIE zmieni ważności wychodzących przez ten czas. Tyle, że w Twoim wypadku nie powinno być 30 dni a 60 - zgodnie z regulaminem usług "Bez Limitu".
Obrazek

babciagienia1p: pisałem poprzednio, że 50 daje 100 dni, a 100 to 150 dni wychodzących.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134048  autor: biala1991
 24 lip 2022, 15:02
Tak jak pisałam, na tym numerze nie zależy mi na internecie, chcę zasilać za 20zł (tyle ile potrzeba na pakiet), skoro samo odnawianie NL-tu zapewnia ważność konta to wychodzi na to ... że już dawno powinnam numer zmigrować do GO :D
Jak na złość kilka dni temu włączyłam pakiet minutowy (po niezbyt satysfakcjonującej próbie ze "złotówką") i teraz trzeba dotrwać do końca ważności
 #1134049  autor: babciagienia1p
 24 lip 2022, 15:05
@Karlos20
Cennik ma w stopce "obowiązuje od 1 lipca 2022". Doładowywałam 1 lipca między 02:00 a 03:00. Może wcześniej też tak było... W sumie, dla dylematów @biala1991, nie ma to znaczenia.

-------------Edycja-------------
@biala1991
Przy doładowaniu za minimum 25,- zł można dostać +10% na konto promocyjne, które działa, z wyjątkiem zwrotów, tak jak główne.
W takiej sytuacji doładowanie za 37,- zł zapewnia dwa okresy usługi S (nominalne 2x20,- zł)
 #1134050  autor: biala1991
 24 lip 2022, 15:29
Dopiero po wklejce Karlosa zorientowałam się, że w regulaminie przeoczyłam ważny punkt: Wydłużenie Ważności Konta, tam jest jasno napisane o 60dniach ważności (mój błąd) tylko że teraz kłóci mi się to z tym co napisała babciagienia1p:

"3) jeśli konto straci ważność, na wychodzące, z końcem usługi S, jego ważność wydłuży się o 30 (słownie: trzydzieści) dni, wraz z cykliczną aktywacją usługi S, pod warunkiem że stan konta wynosi minimum 20 (słownie: dwadzieścia) złotych."

To ile w końcu daje odnowienie pakietu S, 60dni czy 30? to akurat jest dla mnie istotne, jeśli "na styk" (30dni) to obawiam się problemów
 #1134051  autor: babciagienia1p
 24 lip 2022, 15:50
@biala1991
Już sama nie wiem. Z regulaminów podesłanych przez @Karlos20 wynika, że 60...
Do tej pory wydawało mi się, że 30... Nawet kiedyś doprowadziłam do stanu 0,70 zł, które mi pożarło. Teraz nie sprawdzę, bo na swoich numerach (stare Nowe Tak Taki) poszłam już w doładowania za 50,- zł.

Pewnie @Karlos20 ma rację...

------------Edycja_1----------------
Eureka? Gdyby wydłużało o 30 dni, to nie pożarłoby mi środków (brak ważności na wychodzące), więc pewnie wydłuża o 60 dni...

------------Edycja_2----------------
Czy ktoś wie co zmieniał cennik z 1 lipca 2022? Możliwe, że tylko pakietu internetu w roamingu...
  • Strona 28 z 77
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 77
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 77