DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1111791  autor: TomLee
 17 lut 2021, 15:18
Może nie będą ruszać faktu, ponieważ niedawno urozmaicili tę ofertę o nowe pakiety, zamiast zrobić podwyżki. Jest to najmniej znana oferta związana z siecią Play i to jest sporym atutem.
 #1111795  autor: Karlos20
 17 lut 2021, 15:46
Na pogorszenie Virgin szansa jest też mała (100GB na start w czasowej promocji + nowy pakiet no-limit za 30 zł).
Jak sami w liście podkreślają - nowe ceny pozwolą przygotowywać nowe promocje. Jak widać, stać ich na rozdawnictwo 100GB dla nowych numerów/starterów i powracających/nowych w Play Na Kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111843  autor: rsig
 18 lut 2021, 00:39
Karlos20 pisze:
17 lut 2021, 14:20
Warto ZAPAMIĘTAĆ dzień w którym włączono usługę, gdyż tego dnia między godz 0:00 a 1:00 będzie się odnawiać pobierając kasę z konta głównego
W odNowie można to zneutralizować kupując dodatkowo zwykły pakiet internetu bez terminu ważności. Wtedy między 0.00 a 1.00 internet będzie szedł z niego.
Choć ogólnie i tak mało istotny problem. Po północy to już się zwykle śpi. Nawet jak się nie śpi to jest się w domu używając internetu stacjonarnego. Nawet jak się używa internetu na komórce to w domu często idzie on po wifi ze stacjonarki.
(na 2 dni przed odnowieniem będą wysyłać SMSa, choć wielu userów tego SMSa nie przeczyta).
Hę? Dlaczego? Dostajesz tysiące sms dziennie że sobie część pomijasz?
Zawsze też można sobie w kalendarzu ustawić comiesięczny alarm o kończącym się pakiecie. A własnych wpisów z kalendarza chyba nikt nie zignoruje.
Uczulam na to, gdyż Play nie przewidział możliwości sprawdzenia ważności środków wykupionych z opcji SOLO. Sama data salda GB tutaj nie podpowie, do kiedy usługa jest ważna, gdyż darmowym lub płatnym pakietem łatwo zmienić datę salda pod kodem*107# (PNK LT - przy doładowaniu konta za 50 zł, saldo *107# ma ważność 100 dni, więc nie sprawdzimy, kiedy usługa z netem się odnowi) lub *108# dla innych taryf.
Wystarczy sprawdzić do kiedy jest ważność nielimitowanych sms, ważność internetu będzie taka sama. Alternatywnie wpłacić większą sumę na konto i jak przy którymś sprawdzeniu stanu konta wyświetli że zostało już tylko ~30 zł to wtedy doładować kolejną wpłatą.
 #1111844  autor: Karlos20
 18 lut 2021, 05:10
rsig: nie chodzi o to, że w odNOWIE czy innej taryfie kupisz pakiet danych, aby nie mieć płatnego neta między godz. 0 a 1. Po prostu, źle to rozegrali (w abonamentach nie ma z tym problemu, między 0 a 1 nadal wszystko jest bez limitu, a net może być z ograniczoną prędkością, zależnie czy pakiet jest zużyty czy nie).

Dziwisz się, czemu ludzie omijają SMSy od operatora? Bo myślą, że wysyłają oferty. Ofertę włączasz raz i zapominają, bo jest odnawialna.

Błąd: stan nielimitowanych SMS pod *109# wypluje Tobie komunikat o braku takiego pakietu. Nawet Play24 Tobie nie rozjaśni, do kiedy masz ważne środki z usług SOLO. Wielokrotnie to sprawdzałem. Mam nawet kartę (taryfa Formuła PNK) z kończącą się ważnością pakietu SOLO XL. Stan SMSów do wszystkich to 0. Stan minut również 0. Funkcjonalność pakietów pisana na kolanie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111846  autor: Kryniczanin
 18 lut 2021, 05:37
Podwyżki będą i nic tego nie zmieni, inflacja szaleje, ale w operatorów bezpośrednio uderzył nowy podatek od luksusu prądu zwany opłatą mocową. Przyszykujcie się na kolejne podwyżki - udawany ekologiczny ład czyli stojące wiatraki uruchamiane mocną chemią przez helikoptery czy panele słoneczne nie ogrzewające litra wody. Tak działa bujda o zielonej energii podczas normalnej zimy za którą wszyscy zapłącimy.
 #1111903  autor: Ramirez
 19 lut 2021, 18:14
Kryniczanin pisze:
18 lut 2021, 05:37
Podwyżki będą i nic tego nie zmieni, inflacja szaleje, ale w operatorów bezpośrednio uderzył nowy podatek od luksusu prądu zwany opłatą mocową. Przyszykujcie się na kolejne podwyżki - udawany ekologiczny ład czyli stojące wiatraki uruchamiane mocną chemią przez helikoptery czy panele słoneczne nie ogrzewające litra wody. Tak działa bujda o zielonej energii podczas normalnej zimy za którą wszyscy zapłącimy.
Ale sobie już dopowiadasz. Przez ostatnie lata przedstawiciele operatorów mówili że w Polsce są najniższe ceny za tzw nolimit. Że tak wiecznie nie będzie. Play toczył wojnę cenową kosztem swojego zadłużenia. Złapał tyle samo numerów co pozostali wielcy operatorzy i teraz próbuje ceny podnosić aby zarobić na spłatę swojego zadłużenia. Pozostała trójka się zwyczajnie dopasuję bo może. Zaraz ktoś pewnie wyskoczy że na zachodzie Europy zarabiają więcej. Ok, u naszego sąsiada, w Czechach taki pakiet nolimit minuty, sms, 20 GB kosztuje w przeliczeniu 100 zł. I to męczy :mrgreen: właścicieli firm telekomunikacyjnych że u nas jest inaczej.
 #1111911  autor: unnameduser
 19 lut 2021, 19:19
Dziwnym trafem nasi czołowi operatorzy nie zbankrutowali, mimo pakietów no-limit kilkukrotnie tańszych niż w Czechach ;)

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1111937  autor: Kryniczanin
 20 lut 2021, 05:54
Ramirez

W 2009 gdy wchodziło 29 groszy minimalna krajowa wynosiła 1276pln w 2021 mamy 2800 (stawki netto) myślisz, że to nie ma wpływu na inflację? ,W 2009 nie było stawki godzinowej opy mogły na zlecenie w call center płacić studentom co dorabiają po 6pln netto, w 2021 mamy 18,30 za godzinę. Przeanalizuj to i wyciągnij wnioski.
 #1111942  autor: Remington
 20 lut 2021, 11:32
Zamiast porównywać wynagrodzenia porównajcie ceny: chleba, paliwa, prądu itd. To pokazuje realną odczuwalną dla ludzi inflację.

Trzeba też pamiętać, że dla operatora najważniejsze są koszty osobowe (ale nikomu nie płaci minimalnej), prądu, najmu oraz dewiz.
 #1111961  autor: R.Mandano
 20 lut 2021, 17:51
Kryniczanin pisze:
20 lut 2021, 05:54
Ramirez

W 2009 gdy wchodziło 29 groszy minimalna krajowa wynosiła 1276pln w 2021 mamy 2800 (stawki netto) myślisz ...
W 2009 było 1276, a w 2021 minimalna jest 2800 BRUTTO
:lol:

Paliwo w 2009 było nieco niżej niż 4 pln, a po 12 latach jest nieco niżej niż 5 pln - czyli praktycznie brak wzrostu, a nawet spadek cen paliwa, biorąc pod uwagę prawie 120% wzrost płacy minimalnej.
:lol:

Cena 1 kWh nie ma żadnego praktycznego wpływu na cenę 1 minuty rozmowy, bo zużycie energii przez sieć nadajników na 1 minutę rozmowę jest praktycznie zerowy - przy kilku milionach abonentów.
:lol:

Stopy procentowe kredytów, jakie zaciągali Operatorzy też spadły - w 2021 w porównaniu do 2009 niemal do 0,00%
:lol:
 #1111974  autor: Remington
 20 lut 2021, 21:16
R.Mandano pisze:
20 lut 2021, 17:51
Cena 1 kWh nie ma żadnego praktycznego wpływu na cenę 1 minuty rozmowy, bo zużycie energii przez sieć nadajników na 1 minutę rozmowę jest praktycznie zerowy - przy kilku milionach abonentów.
:lol:

Porównujemy koszty, a nie przeliczenie na minuty (których teraz jest więcej wskutek popularyzacji no limitów). Ceny prądu wzrosły i to bardzo, koszty operatorów z tym związane też. Za to no limity staniały o ok. połowę względem tych dostępnych kilka lat temu.
 #1112011  autor: rsig
 21 lut 2021, 14:32
Karlos20 pisze:
18 lut 2021, 05:10
rsig: nie chodzi o to, że w odNOWIE czy innej taryfie kupisz pakiet danych, aby nie mieć płatnego neta między godz. 0 a 1.
Sam się kiedyś na to złapałem. Nic wtedy nie wiedziałem że jest taka godzinna przerwa (owszem pisze w regulaminie, ale kto czyta te długie regulaminy) i sobie używałem internetu jak zawsze. A potem się zdziwiłem że z konta ubyło 2 zł. Dopiero rozmowa z konsulem wyjaśniła sprawę. Gdybym miał odNowę to kupiłbym dodatkowy bezterminowy pakiet na takie okazje (raz kupiony pakiet starczyłby mi pewnie na lata), a mając Formułę po prostu uważam żeby przez tą godzinę w miesiącu nie dzwonić / nie internetować.
Po prostu, źle to rozegrali (w abonamentach nie ma z tym problemu, między 0 a 1 nadal wszystko jest bez limitu, a net może być z ograniczoną prędkością, zależnie czy pakiet jest zużyty czy nie).
Muszą mieć coś czym skuszą na przejście do abo.
Dziwisz się, czemu ludzie omijają SMSy od operatora? Bo myślą, że wysyłają oferty. Ofertę włączasz raz i zapominają, bo jest odnawialna.
Przez 10 lat Play jeszcze ani razu nie przysłał mi żadnego spamu.
Pozatym jak pisałem można to rozwiązać samodzielnie, wpisem do kalendarza. Będzie sam co miesiąc przypominał o kończącym się pakiecie. Własnych wpisów nikt nie zignoruje.
Błąd: stan nielimitowanych SMS pod *109# wypluje Tobie komunikat o braku takiego pakietu. Nawet Play24 Tobie nie rozjaśni, do kiedy masz ważne środki z usług SOLO. Wielokrotnie to sprawdzałem. Mam nawet kartę (taryfa Formuła PNK) z kończącą się ważnością pakietu SOLO XL. Stan SMSów do wszystkich to 0. Stan minut również 0. Funkcjonalność pakietów pisana na kolanie.
Częściowo masz rację. U mnie (SOLO M na Formule) jest data przy SMS-ach, zarówno pod kodem *109# jak i w Play24. Ale sprawdziłem SOLO S na RWK i tam daty nie ma.
 #1113758  autor: lukjac
 21 mar 2021, 01:03
ze sklepu z aplikacją mobilną: "Już 22 marca startujemy z akcją specjalną dla ofert na Kartę. Więcej szczegółów już wkrótce!"