DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1098929  autor: Remington
 08 lip 2020, 18:38
Na portalu kolega @snajper116 zamieścił dziś złowieszcze informacje:

snajper116
2020-07-08 16:21:03
Tymczasem od 15 sierpnia drożeją usługi w PLAY na kartę (wszystkie taryfy) minuta z 29 gr na 39 SMS z 9 gr na 20 MMS do 40 gr

snajper116
2020-07-08 18:03:47
pisma wysyłają pocztą - zmiany wchodzą w życie 15 sierpnia. - zmiana ma dotyczyć wszystkich aktualnych i archiwalnych taryf. (w starym Freshu z usługą zbieraj minuty do tej pory jest 29 gr minuta 9 gr SMS) - więc spora podwyżka.


Trudno ocenić ile w tym prawdy, bo 9 i 29 gr. już w większości taryf przeszły do historii. Poprosiłem redakcję o potwierdzenie tych zmian w Play.

Mam nadzieję, że chociaż FM nie ruszą.
 #1098930  autor: Karlos20
 08 lip 2020, 18:52
snajper116 mógł bardziej prawidłowo podać stawkę z której prawdopodobne planowane są podwyżki. A aktualnie w większości taryf stawki są następujące:
> 30 gr/min
> 19 gr/SMS i MMS.
Idą za ciosem i albo szukają kasy na 5G, albo zachęcają do przejścia na abonament...
Dla porównania w Orange jest 32 gr/min, w Plusie 29 gr, w T-Mobile Frii 30 gr/min, a2mobile 18 gr/min albo 10 gr (Oferta Niewyczerpalne Wszystko).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1098934  autor: marcin19883
 08 lip 2020, 19:23
Karlos20 pisze:
08 lip 2020, 18:52
Idą za ciosem i albo szukają kasy na 5G, albo zachęcają do przejścia na abonament...
Zachęcają do kupowania no limitów :-)
 #1098937  autor: LuiN
 08 lip 2020, 19:38
Jeśli otrzymaliście podobne pisma, będziemy wdzięczni za jakąś fotkę/skan. Jednocześnie wysłaliśmy zapytanie do Play z prośbą o komentarz.
 #1098938  autor: Karlos20
 08 lip 2020, 19:39
marcin19883: tia, które są droższe, niż u konkurencji. Takie a2mobile no i obecnie mało znany KLUCZ zjadają Play na śniadanie. Mało tego, że dają więcej neta (o 10GB więcej niż w Play), to również w tych ofertach jest lejek 1 mbps. a2 ma taniej, a uwzględniając podobny pułap cenowy, szybszy net jest redukowany po 35GB (dokupienie 5GB za 5 zł). Jak widać, nawet operatorzy na łączach Plusa dają więcej. A potem się dziwimy, czemu ludzie uciekają z Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1098940  autor: marcin19883
 08 lip 2020, 19:56
Karlos20 pisze:
08 lip 2020, 19:39
marcin19883: tia, które są droższe, niż u konkurencji.
99% ludzi nie porównuje niczego. Znam dużo ludzi, którzy kiedyś wybrali kogoś losowo i trzymają się danego operatora cały czas, bo wystarczy umowę przedłużyć i telefon zmienić bez zbędnej papierologii.
 #1098941  autor: zalezok
 08 lip 2020, 20:13
LuiN pisze:
08 lip 2020, 19:38
Jeśli otrzymaliście podobne pisma, będziemy wdzięczni za jakąś fotkę/skan. Jednocześnie wysłaliśmy zapytanie do Play z prośbą o komentarz.
Żeby to dostać trzeba by podać adres korespondencyjny i wyrazić zgodę na przesyłanie papierowej korespondencji a nie znam nikogo kto by coś takiego praktykował.

WYMODEROWANO OFF-TOP
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 20:32 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wymoderowano off-top
 #1098942  autor: pakierhakierxd
 08 lip 2020, 20:15
Ja i tak głownie wszystkich mam w Play więc mi tam mało się opłaca zmiana opa ;) ale jak wkurzą w końcu wyląduję w czymś na zasięgu Playa/Plusa ,niestety mam Orange na abo i w domu prawie zasiegu nie mam :P ,jeszcze do maja przemecze isę z Orange i nigdy więcej tak samo T-Mobile .. :P

Pozdrawiam :)
 #1098945  autor: iphoneski
 08 lip 2020, 20:42
Podwyżka do przewidzenia, podobnie jak droższe No limity zaprezentowane ostatnio. Play ostro inwestuje w budowę sieci, zaraz aukcja 5G a jeszcze inwestorzy domagają się zysków. Gdy budowała się konkurencja to budowała się za kosmicznie drogie abonamenty, minutę po 78 gr, ceny roamingu z tamtych czasów lepiej przemilczeć. Play już tak zrobić nie może, więc robi to co musi. Mszczą się dawne decyzje czyli rozdawanie wszystkiego za darmo i reklamy byle tylko przyciągnąć jak najwiecej klientów, bez znaczenia jaki będzie z nich zysk.
 #1098948  autor: msnet
 08 lip 2020, 22:42
MMS-a to nawet znalazłem za 15 groszy w jednym z cenników Play na kartę, więc podwyżka spora.
 #1098949  autor: JFK2016
 08 lip 2020, 22:44
iphoneski pisze:
08 lip 2020, 20:42
Play ostro inwestuje w budowę sieci, zaraz aukcja 5G a jeszcze inwestorzy domagają się zysków. Gdy budowała się konkurencja to budowała się za kosmicznie drogie abonamenty, minutę po 78 gr, ceny roamingu z tamtych czasów lepiej przemilczeć. Play już tak zrobić nie może, więc robi to co musi. Mszczą się dawne decyzje czyli rozdawanie wszystkiego za darmo i reklamy byle tylko przyciągnąć jak najwiecej klientów, bez znaczenia jaki będzie z nich zysk.
To zdecydowanie masz luki w pamięci, Play przez ładnych kilka lat miał bonusy na połączenia między operatorami (ze względu na budowę sieci). To że po 2010 roku ówczesne zarządy tworzyły/tolerowały chore praktyki ( przez prawie pół dekady operator "okopał się "na swoich na swoich pozycjach i praktycznie/poza wdrażaniem nowych technologi nie rozbudowywał sieci...) -to teraz są koszty (za to pozwalał sobie na bezsensowne gesty za kilkadziesiąt mln zł rocznie, przez 5 lat...).
 #1098950  autor: Remington
 08 lip 2020, 22:53
Nie pojmuję w jakim celu wprowadzają 4-groszową różnicę w cenie minuty połączenia w Odnowie i RWK (39 gr, w pozostałych 35 gr).

Warto odnotować, że zmieniają się ceny nie tylko za używanie, ale i za posiadanie 😉opłata za brak aktywności w Odnowie wzrasta z 2 do 3 zł.
 #1098951  autor: mkkot
 08 lip 2020, 22:59
Takie ruchy świadczą o tym, że dużo osób korzysta z cennikowych stawek. Pewnie sporo nieświadomie.
 #1098952  autor: Karlos20
 08 lip 2020, 23:08
W sumie różnicowanie stawek dla odNOWY i PNK RWK jest zasadne, bo za utrzymanie numeru w sieci Play sam ponosi koszty, a jeśli takiego klienta mało aktywnego nie zachęci do doładowania konto, to podniesie mu stawki cennikowe o te 4 zł, a haracz w odNOWIE zwiększy o 1 zł.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz,
dzwoniąc do Obsługi Klienta z numeru Play, musimy podać swój nr PESEL (opcja 1), inny nr telefonu, którego dotyczy sprawa (opcja 2), bądź wybrać opcję "nie pamiętam danych" czyli 3 (poproszą o kod abonencki). Wybranie tych opcji spowoduje bezpośrednie przełączenie do konsultanta. Możliwe, że opcje mogą się różnić od ilości numerów podpiętych do Play24 itd.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1098955  autor: mpiter
 08 lip 2020, 23:27
W sumie to się zgadzam na podwyżki, u jakiegokolwiek operatora, ale bądźmy szczerzy- za ceną musi iść jakość. Play jeszcze nie zauważył, że dalej odstaje od pozostałej trójki, a wcale nie jest już najtańszy, nie ma rozsądnej oferty, a kruczki w umowach i zagrywki konsultantów w salonach*, zawstydziłyby nawet Telekomunikacje Polską. Za niższą cenę, można mieć lepsze usługi w Orange, T-Mobile i Plus.



* i proszę mi nie mówić, że zależy od konsultanta, bo takie mają szkolenia sprzedażowe.
 #1098956  autor: iphoneski
 08 lip 2020, 23:47
JFK2016 pisze:
08 lip 2020, 22:44
iphoneski pisze:
08 lip 2020, 20:42
Play ostro inwestuje w budowę sieci, zaraz aukcja 5G a jeszcze inwestorzy domagają się zysków. Gdy budowała się konkurencja to budowała się za kosmicznie drogie abonamenty, minutę po 78 gr, ceny roamingu z tamtych czasów lepiej przemilczeć. Play już tak zrobić nie może, więc robi to co musi. Mszczą się dawne decyzje czyli rozdawanie wszystkiego za darmo i reklamy byle tylko przyciągnąć jak najwiecej klientów, bez znaczenia jaki będzie z nich zysk.
To zdecydowanie masz luki w pamięci, Play przez ładnych kilka lat miał bonusy na połączenia między operatorami (ze względu na budowę sieci). To że po 2010 roku ówczesne zarządy tworzyły/tolerowały chore praktyki ( przez prawie pół dekady operator "okopał się "na swoich na swoich pozycjach i praktycznie/poza wdrażaniem nowych technologi nie rozbudowywał sieci...) -to teraz są koszty (za to pozwalał sobie na bezsensowne gesty za kilkadziesiąt mln zł rocznie, przez 5 lat...).
A co ja napisałem wyżej? Dokładnie to samo tylko innymi słowami i lekko w innym kontekście, ale sens był ten Sam. Play mógł zabrać się za budowanie sieci już dawno gdy można było coś z klientów wyciągnąć a do tego preferencyjny MTR, o którym wspomniałeś. Zamiast to inwestować przej... znaczy stracili na bezsensowne pompowanie bazy bezużytecznymi klientami, którzy korzystali z darmowych albo prawie darmowych opcji bez opamiętania. I teraz mamy to co mamy - po pierwsze ubijanie wielu promocji, po drugie odpływ klientów (mały względem całości bazy ale jednak) co kwartał a po trzecie podwyżki, które są koniecznością.
 #1098959  autor: darkangel
 09 lip 2020, 00:13
Kolejne podwyżki cen w Play czas zacząć.

Od 15 sierpnia operator, znowu podnosi ceny minut/SMS/MMS w prepaidze.
Ponoć, niektórzy dostają już pisma w tej sprawie.

To wszystko równo po pół roku od ostatniego podniesienia cen w usługach na kartę.
 #1098962  autor: Remington
 09 lip 2020, 01:46
Ww. post przeniosłem z innego wątku stąd trochę nie na czasie, ale słuszne spostrzeżenie, że podwyżka wchodzi co do dnia pół roku po poprzedniej.