DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1090554  autor: jarekt
 19 lut 2020, 17:44
Możliwa jest już oficjalnie nowa metoda na zmianę właściciela karty/numeru prepaid bez potrzeby udawania się do salonu przez obydwie strony czyli obecnego właściciela i poprzedniego właściciela czy raczej obecnego i przyszłego (wcześniejsza, mało znana metoda na taką "1-osobową" cesję, mniej oficjalna, choć zgodna z prawem i regulaminami Play/P4 była chyba trochę zakręcona, choć darmowa - ale nie opisywałem jej nigdy).

Nowy właściciel udaje się do salonu, udostępnia swoje dane do rejestracji numeru wymagane prawem (imię, nazwisko i PESEL), podpisuje 2 papierki: "Oświadczenie przekazania numeru" i oczywiście "Kartę udostępnienia danych", i staje się oficjalnie nowym właścicielem karty/numeru.
Poprzedni właściciel zostaje wyrejestrowany.

Zmiana wchodzi w życie najpóźniej następnego dnia.

Opłata: 30zł :). A co...

Regulamin obowiązuje od 15 lutego: https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... OWNIKA.pdf


Chyba sporo ludzi ucieszy się z tej oferty, mimo tej opłaty.
 #1090561  autor: 24bis24
 19 lut 2020, 18:00
jarekt pisze:
19 lut 2020, 17:44
Nowy właściciel udaje się do salonu, udostępnia swoje dane do rejestracji numeru wymagane prawem (imię, nazwisko i PESEL), podpisuje 2 papierki: "Oświadczenie przekazania numeru" i oczywiście "Kartę udostępnienia danych", i staje się oficjalnie nowym właścicielem karty/numeru.
Poprzedni właściciel zostaje wyrejestrowany.
Zrozumiałem nie czytając jeszcze regulaminu, że poprzedni właściciel może nawet nie wiedzieć o cesji :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1090562  autor: jarekt
 19 lut 2020, 18:05
Mam kilka wątpliwości co do tej oferty (regulamin jest niejasny i mało konkretny): czy "Oświadczenie przekazania numeru" podpisuje faktycznie nowy właściciel (regulamin tego nie precyzuje - info z 1 postu to tylko mój domysł), ale uwiarygodnia się poprzez okazanie karty/numeru, że ją fizycznie ma (i np. zna hasło abonenckie, stan konta, imię i nazwisko poprzedniego właściciela, itp.) czy raczej to oświadczenie podpisuje dawca (kiedy mu wygodnie) w swoim salonie i na tej podstawie nowemu właścicielowi zaczyna działać "pusta" wcześniej karta, którą dostał w swoim salonie podczas opisanej wyżej procedury (podobnie jak przy przenoszeniu numeru).

O tym ani słowa w regulaminie. Jest on wręcz spartańsko krótki. Chyba nawet rekordowo krótki.


---edit---
@24bis24, regulamin jak napisałem jest tajemniczy w tej kwestii. Wiadomo, że procedura musi być tak skonstruowana, aby do przekrętów nie dochodziło.
 #1090567  autor: 24bis24
 19 lut 2020, 18:48
1. Zmiana Użytkownika polega na zmianie osoby korzystającej z numeru telefonu w Sieci Telekomunikacyjnej, która dla tego celu
udostępniła swoje dane oraz na przeniesieniu praw i obowiązków wynikających z Umowy o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych
na nowego Użytkownika.
2. Nowy Użytkownik dokonuje udostępnienia danych na rzecz Operatora w procesie udostępnienia danych zgodnie z wymogami
określonymi w odpowiednim Regulaminie.

teraz zrozumiałem :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1090583  autor: Remington
 20 lut 2020, 01:27
jarekt pisze:
19 lut 2020, 17:44
Nowy właściciel udaje się do salonu, udostępnia swoje dane do rejestracji numeru wymagane prawem (imię, nazwisko i PESEL), podpisuje 2 papierki: "Oświadczenie przekazania numeru" i oczywiście "Kartę udostępnienia danych", i staje się oficjalnie nowym właścicielem karty/numeru.
Poprzedni właściciel zostaje wyrejestrowany.

Z regulaminu wcale taki scenariusz nie wynika. Ten regulamin bardziej nie tyle reguluje proces, co definiuje opłatę za konkretną czynność. Sprawa tyczy się jakby nie było cesji umowy łączącej właściciela numeru z operatorem, więc bez jego oświadczenia woli nie ma to żadnej mocy.
 #1090584  autor: jarekt
 20 lut 2020, 01:41
@Rem, dlatego dałem od razu wczoraj cynk Telepolis, z nadzieją że się wezmą za ten temat w odpowiedni sposób i przede wszystkim dopytają oficjalnie "ale jak to?". A co z tego wyjdzie to nie wiem.

---edit---
Nie wiem jednak czy te cynki po zmianach dochodzą, więc jeśli uważasz, że temat jest interesujący (uważam, że wszystko co jest związane z cesją, szczególnie taką w której do salonu nie musiałyby się udawać jednocześnie obydwie strony, i z wyrejestrowaniem numeru, jest bardzo interesujące i to dla sporej grupy osób), to może skontaktuj się z @LuiNem. Ja mu 10 dni temu wysłałem PW z info o babolach na Telepolis ale nawet jeszcze nie odebrał, więc nie będę się wygłupiał z kolejnym PW :) (o babolach wiem, że już wie, bo mnie w komentarzu poinformował przy okazji innej sprawy).
 #1149983  autor: NokiaFan86
 18 maja 2023, 20:37
krumar66 pisze:
24 mar 2021, 11:11
Ta zmiana właściciela karty bez osoby na którą jest zarejestrowana karta to ściema. Byłem dzisiaj w salonie PLAY NIE JEST TO MOŻLIWE BEZ OSOBY NA KTÓRĄ JEST ZAREJESTROWANY NUMER.
Czyli jednak nie można bez udziału "dawcy" dokonać cesji numeru? :)