DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
 #1110851  autor: biala1991
 30 sty 2021, 09:23
Ze strony Orange:
Zwrotowi będą podlegały tylko środki pochodzące z doładowań znajdujące się na koncie głównym, które zostaną zablokowane od 15.02.2021r.
Zwrotowi nie podlegają bonusy przyznane w ramach promocji albo usług.


A co z bonusem internetu? Czy po 15.02. promocja się utrzyma czy to ostatnie dni na doładowanie z GB? Nie znalazłam konkretnych zasad rozliczeń zwrotów i zastanawiam się co tu jest grane skoro np. T Mobile w obecnych okolicznościach przyrody startuje z promocją 10zł do doładowania :) Może niepotrzebnie się boję o bonus internetowy w Orange, gdyby go mieli zlikwidować to chyba już by to zrobili?
 #1110863  autor: biala1991
 30 sty 2021, 12:20
Dokładnie. Doładowuję konto za 200zł, dostaję 100GB, które wykorzystuję a potem przenoszę nr do innej sieci i proszę o zwrot środków. 20zł opłaty to niezła cena za taki pakiet internetu.
Z odzyskanych 200zł doładowuję kolejną kartę, za co znowu dostaję bonus, perpetum mobile :)
 #1110864  autor: Remington
 30 sty 2021, 12:22
Macie rację, to będzie faktycznie pole do ogromnych nadużyć.

Trzeba pamiętać, że za to doładowanie ktoś mógł wziąć fakturę, odliczyć VAT, a resztę wliczyć w koszty. Wtedy już mimo nawet tych 20 zł opłaty będzie do przodu jakieś 45 zł.
 #1110867  autor: biala1991
 30 sty 2021, 13:00
O ile oczywiście cały czas będę doładowywać jakąś kartę Orange to dla pomarańczowych może być do przełknięcia. Teraz też po wykorzystaniu GB kolejny raz korzystam z tych samych środków (mogę wykupić pakiet). Można powiedzieć że z grubsza wychodzi na to samo :D albo zasilam i dostaję bonus a za kasę kupuję pakiet albo zasilam i za zwróconą kasę kupuję kolejne zasilenie, tak czy inaczej pieniądze zostają w Orange.
Jeśli jednak odzyskane środki przeznaczę na innego operatora to już dla Orange jest strata.
Wystarczy więc zrobić zapis: chcesz przenieść numer? środki z karty idą na opłacenie bonusów, z których korzystałeś :D
 #1110871  autor: R.Mandano
 30 sty 2021, 14:55
biala1991 pisze:
30 sty 2021, 12:20
Doładowuję konto za 200zł, dostaję 100GB, które wykorzystuję a potem przenoszę nr do innej sieci i proszę o zwrot środków. 20zł opłaty to niezła cena za taki pakiet internetu.
Z odzyskanych 200zł doładowuję kolejną kartę ....
200 - 20 = 180
:D

Poza tym, Orange na pewno zmodyfikuje Regulaminy i nici z Perpetum Mobile, które nie może istnieć nawet teoretycznie, bo stoi w sprzeczności z prawami termodynamiki. W Orange na pewno o tym wiedzą ....
:D
 #1110888  autor: biala1991
 30 sty 2021, 17:06
Czekają z modyfikacją regulaminów do ostatniej chwili? :D
A może już jest jakaś nieznana nam instrukcja dotycząca zwrotów, która zabezpiecza operatorów? bo jak inaczej wytłumaczyć ostatnią promocję doładowań T-Mobile?
Ja kombinować nie mam zamiaru ale jeśli skasują bonusy GB to wolałabym wiedzieć wcześniej, żeby zrobić zapasik na czarną godzinę :D
 #1110930  autor: biala1991
 31 sty 2021, 16:02
Moim zdaniem to niezbyt wygórowane żądanie :)

Ciekawe jak w praktyce będą stosować te wytyczne:
Zwrotowi nie będą podlegały środki powyżej nominalnej kwoty doładowania. Przykład: konsument doładował konto kwotą 50 zł. Była to oferta promocyjna, więc otrzymał dodatkowe 25 zł i na koncie łącznie miał do wykorzystania 75 zł . W momencie zmiany operatora na koncie pozostało mu 55 zł, ponieważ wykorzystał tylko 20 zł. Przysługuje mu zwrot 50 zł (nominalna wartość doładowania) pomniejszony o opłatę manipulacyjną
W przypadku klientów z długim stażem będą się przekopywać przez kilkuletnią historię jego doładowań?

A może (szatański pomysł) ta opłata manipulacyjna jest pobierana nie jednorazowo od ogólnej wartości zwrotu tylko od wartości każdego doładowania osobno? :D
 #1110933  autor: R.Mandano
 31 sty 2021, 16:37
biala1991 pisze:
31 sty 2021, 16:02
A może (szatański pomysł) ......
Wystarczy, jak operatorzy zmienią zapisy wszelakich promocji i bonusów, że prezenty są wykorzystywane na końcu, po zużyciu własnych środków ...
:D

Zresztą i tak to zmierza w tym kierunku, bo rynek telekomunikacyjny już dawno się wysycił i operatorzy maja dosyć dokładania do interesu - w przypadki "januszy wiecznie polujących na promocje" tzw. recydywistów.
:mrgreen:

Ewentualnie zostaną jakieś promocje dla Peselów, które w bazie operatora nie były aktywne np. od 2 lat.
:lol: :lol: :lol:
 #1110938  autor: biala1991
 31 sty 2021, 17:53
R.Mandano pisze:
31 sty 2021, 16:37
Wystarczy, jak operatorzy zmienią zapisy wszelakich promocji i bonusów, że prezenty są wykorzystywane na końcu, po zużyciu własnych środków ...
:D
Tylko czy regulaminy promocji mogą stać w sprzeczności z wytycznymi UOKIK, które zacytowałam? Z powyższych wyjaśnień wynika, że w pierwszej kolejności są wykorzystywane środki z promocji a nie doładowań.

Likwidacja promocji to rozwiązanie problemów z bieżącymi doładowaniami, gorzej z zaszłościami, czyli środkami, które już zostały zgromadzone z zasileń promocyjnych. Zasady ich rozliczania muszą być zawarte w jakimś regulaminie zwrotów a nie w regulaminie promocji, który musiałby zostać zmieniony z datą wsteczną skoro miałby odnosić się do sposobu wykorzystania środków pochodzących ze "starych" doładowań a prawo wstecz nie działa :)
 #1110943  autor: biala1991
 31 sty 2021, 18:33
Przepisu nie ma ale jednak wszyscy operatorzy posłuchali UOKIK i wprowadzili zwroty :D myślę że tak samo zastosują się do wytycznych odnośnie kolejności wykorzystywania środków, przynajmniej jeśli chodzi o bieżące doładowania. Co do starych zasileń to kwestia dyskusyjna
 #1111045  autor: R.Mandano
 02 lut 2021, 17:59
Wątpię, aby UOKiK ingerował w treść promocji - w przeciwnym wypadku musiałoby dojść do paradoksalnej sytuacji, że promocje u konkurencyjnych Operatorów wyglądałyby tak samo ....
:D

No ale w UE i umysłach Komisarzy mogą się rodzić różne koncepcje - również paradoksalne.
:D :D :D
 #1114461  autor: muszynskij
 01 kwie 2021, 15:27
Czy coś się zmieniło w kwestii Plusa odnośnie zwrotu środków? Ktoś odzyskał środki?
Przeszukując google'a nie natrafiłem na żadną normalną deklarację od Plusa jak to będzie wyglądało. Ich oficjalna strona też milczy na ten temat.
A pytam ponieważ mam kartę prepaidową plusa z dużą kwotą zgromadzoną na niej i chętnie bym skorzystał z tej opcji.

Co ciekawe, MVNO lajtmobile już w grudniu opublikował komunikat, że będzie oddawał pieniądze z kart. Dopytałem się ich o szczegóły i mają na stronie nawet formularz, który można przesyłać mailem. Oczywiście gorzej z praktyką - czekam już 2 tygodnie na zwrot króry zleciłem lajtowi 18 marca. :cry:

Plus chyba nie jest skłonny dostosować się do reszty :roll:
  • Strona 5 z 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11