DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 7 z 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
 #1123555  autor: darekka
 21 paź 2021, 10:52
Sieć T-mobile zwróciła środki z prepaida w 5dni od zmiany operatora i złożenia emailem(formularz elektronizcny oczywiście na ich stronie wywalał błąd wysyłania wniosku) wniosku z zwrot.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1123564  autor: darekka
 21 paź 2021, 18:12
Kwota z konta głównego -20zł kosztów manipulacyjnych. Żadnych bonusowych złotówek z doładowań, reklamacji itp nie zabrali-oddali tyle ile na koncie było pomniejszone o 20zł.
Najpierw przysłali SMSz info, że tyle i tyle wyślą pomniejszone o 20zł i że przekazują do przelania oraz, że mają 30dni na przelew. Kasa doszła 3go dnia od SMSa.

Żony numer nadal cisza mimo emaila zwrotnego z potwierdzeniem doręczenia-oba numery wnioski wysłały w tym samym czasie.

Ja i żona przenosiliśmy: mi z HEYAH już oddali hajs, a żona z numeru w T czeka jeszcze.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1124636  autor: kismet75
 22 lis 2021, 08:58
Witam mam pytanie ponieważ chcę przejść z sieci PLAY do innego operatora .Na karcie posiadam nie wykorzystane środki około 800zł .Czy w chwili zgłoszenia powyższego fakty rezygnacji w salonie PLAY środki zostaną mi wypłacone . Jak dokładnie się o to ubiegać .Pozdrawiam
 #1124639  autor: darekka
 22 lis 2021, 10:03
Samo zlecenie zmiany operatora to jedno(to jest właśnie wypowiedzenie umowy) ale aby kaskę stary operator oddał to musowo złożyć u niego po przeniesieniu do 30dni wniosek o zwrot kasy. Szczegóły znajdziesz dzwoniąc do Play.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1124762  autor: columbo
 25 lis 2021, 13:14
Nie widziałem w temacie nic o środkach z VM i tej starej taryfy, gdzie doładowania były mnożone razy 1,5. Ciekawe jak ze zwrotem takich środków? Chyba nie można przypuszczać, żeby wypłacili całą kwotę chociaż środki są na jednym saldzie(nie żadne promo itp.)
 #1126994  autor: Paputos
 18 sty 2022, 12:47
Wypadłem mocno z obiegu. Jak to teraz jest. Jeśli mamy telefon na kartę, w moim przypadku Plush jak to jest środkami na koncie.
Z tego co czytałem jakiś czas temu wyszła ustawia gdzie operator jest zobowiązany oddać kwotę jeśli skończyła się ważność karty i została ona zablokowana.
Mam sporo na koncie a doładowywać trzeba aby co miesiąc mieć odblokowane wychodzące.
Czy jak przeniosę numer do innego operatora, to mogę się ubiegać o zwrot środków?
Mam ok 200zł i tak wisi i co miesiąc dochodzi. Może pojawiły się jakieś inne, opłacalne sposoby? Wiem, że kiedyś były sms premium ale było to totalnie nieopłacalne.
 #1126996  autor: Remington
 18 sty 2022, 12:52
Problem w tym, że ustawa nie weszła i zwroty dokonywane są tylko przez niektórych operatorów. Plus nada się wzbrania. Na ten moment pozostaje czekać i zapewniać minimalną aktywność by nie pobrali 3 zł kary za jej brak.

Ustawa jeśli dobrze pamiętam ma wprowadzić obowiązek zwrotu, ale tylko w razie przeniesienia numeru do innej sieci. Zwykłego wygaśnięcia konta przepisy unijne nie przewidują jako przesłanki do zwrotu.
 #1127002  autor: Remington
 18 sty 2022, 13:22
Zawsze można wystukać na SMS-y dla jakiejś fundacji 😉 Mimo emotki wcale nie żartuję.

Jeśli zależy Ci na tych pieniądzach to czekaj, ewentualnie odpal sobie pakiet za 25 zł, 200 zł starczy na 8 miesięcy. Albo nawet któryś z droższych.
 #1131918  autor: Camis
 02 cze 2022, 16:13
Rząd chce łatwiejszych zwrotów pieniędzy. Telekomy mówią nie

Polski rząd chce ułatwić osobom korzystającym z telefonicznych ofert na kartę odzyskanie niewykorzystanych środków z konta. Nowy pomysł jest krytykowany przez firmy telekomunikacyjne, które wysuwają kuriozalny kontrargument.

Operatorzy telekomunikacyjni muszą zwracać klientom niewykorzystane środki z przedpłaconych kart SIM (prepaid), o ile się oni o to upomną. Nie każdy konsument jednak pamięta o tym. Rząd chce więc ułatwić im sprawę i wprowadzić wymóg informowania klientów o możliwości odzyskania niewykorzystanych pieniędzy. Jeśli klient przy zakupie/rejestrowaniu prepaidu poda numer rachunku bankowego, operator będzie musiał oddać pieniądze.

Zobacz: PiS chce pieniędzy z Twojej karty. Sięgnie po nie ustawą

Powyższe rozwiązanie rząd uważa za wygodne dla wszystkich. Użytkownicy ofert na kartę będą mogli dzięki niemu niejako z góry zażądać od operatora zwrotu niewykorzystanych środków, a kluczem do tego ma być właśnie podanie przez niego numeru konta bankowego, na które te pieniądze będą musiały być przelane.

...
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... y-sprzeciw
 #1131919  autor: Remington
 02 cze 2022, 16:16
Cel szczytny, ale sposób wykonania mało praktyczny. Konieczność podania numeru konta już przy rejestracji (której większość odbywa się z udziałem podmiotów trzecich) to nie tylko więcej danych w obiegu, ale przede wszystkim problematyczność rejestracji. Poza tym, kto będzie po iluś latach pamiętał, jaki nr konta podał jeśli zmieniał bank w międzyczasie. Znacznie prościej byłoby, aby podczas składania wniosku o przeniesienie, nowy operator zbierał deklarację od klienta czy chce zwrotu od starego i na jaki nr konta.
 #1131920  autor: iphoneski
 02 cze 2022, 17:00
Już widzę ten "przyjazny uśmiech" pani z Żabki/kiosku, jak będzie musiała 24 cyfry numeru konta wpisywać w system. Jakby operator nie mógł wysłać smsa po aktywacji karty z wiadomością o treści "jeśli będziesz chciał automatycznie odzyskać pieniądze w przyszłości, wyślij numer konta na numer Xxx". I wtedy bez problemu mogę skopiować go z apki banku, wkleić w wiadomość i wysłać, co razem zajmie mi może z pół minuty.
 #1131922  autor: R.Mandano
 02 cze 2022, 17:47
Remington pisze:
12 lut 2020, 12:09
Prepaid w obecnej postaci funkcjonuje na polskim rynku od 1998 roku, a w 2007 r. przepadanie środków SOKiK uznał za zgodne z prawem ....
Choć prawo nie uległo zmianie, teraz nagle przepadanie środków stało się rzekomo nielegalne.

Wątek w lutym br. obchodził 2-lecie istnienia, i wciąż trwa dyskusja, jaką metodą podać Operatowi konto do przelewu ...

:lol: :lol: :lol:
POLSKI ŁAD ...
:lol: :lol: :lol:
 #1138495  autor: Remington
 15 lis 2022, 19:02
Remington pisze:
12 gru 2020, 11:57
Aktualny stan prac: https://legislacja.gov.pl/projekt/12336501 Skąd w ogóle ten termin grudniowy wzięliście jak to jeszcze nawet nie trafiło do Sejmu? Komisje sejmowe, uchwalenie, potem komisje senackie i tam głosowanie, potem może znowu Sejm i jeszcze Prezydent - to trochę potrwa.

Minęły prawie dwa lata i podobno dzisiaj rząd przyjął zasady zwrotu środków. Pod powyższym linkiem nie widać aktualizacji, ale może jako inny akt prawny to idzie.
 #1138699  autor: Someone23
 20 lis 2022, 10:19
Hej, dla laika mozecie potwierdzic czy jest ten obowiazek zwrotu i na jakich zasadach ??
Jesli jest, to czy tylko ja pomyslalem ze wszystkie oplaty za waznosc konta stracily sens ?
Bez obowiazku zwrotu czlowiek musial kombinowac zeby pieniadze nie przepadly i nie kumulowaly sie, z obowiazkiem zwrotu jesli nie mamy problemu z "zamrozeniem gotowki" to nie jest dla nas wazne ile musimy doladowac zeby przedluzyc srodki bo finalnie jak juz nas taryfa znnudzi to placimy 20zl dostajemy nasza gotowke i zmieniamy operatora ;)

P.S. i tym sposobem cala dyskusja jak najtaniej miec SD w odnowie traci sens bo doladowujemy regularnie za 5zl i nic nas nie obchodzi bo nadmiarowe srodki zawsze mozemy odzyskac przenoszac numer do innego operatora. Tym sposobem koszt utrzymania takiego numeru z SD to 20zl na rok, 10zl na 2 lata, 6,66zl na 3 itd.
 #1138711  autor: Remington
 20 lis 2022, 11:13
Nie ma przepisów. Play, TM i Orange wprowadziły zwroty pod presją UOKiK, a Plus się opiera i moim zdaniem słusznie - stan prawny nie zmienił się od czasu wyroków potwierdzających zgodność z prawem przepadania środków. Niektóre MVNO też zwracają, na pewno należące do Plusa a2mobile i wcale nie pobiera tych 20 zł.

Aby uniknąć zwrotów, Plus, Orange, TM i Play (ten na razie tylko w Odnowie) czyszczą konta kart leżących w szufladach karami za brak nieaktywności (a TM opłatą za automatyczne wydłużenie konta). Plus, Orange i TM celowo wydłużają ważność kont by jak najwięcej środków z nich wyczyścić. Kwestią czasu jest pewnie aż zrobi to Play.

Twój pomysł nie jest zły, ale do kosztu 20 zł zwrotu dochodzi jeszcze 20% inflacji.
 #1138722  autor: Someone23
 20 lis 2022, 12:11
Remington pisze:
20 lis 2022, 11:13
Twój pomysł nie jest zły, ale do kosztu 20 zł zwrotu dochodzi jeszcze 20% inflacji.
Jesli ktos tego nie inwestuje czy nie odklada na jakies konto, to dla takiej osoby pomijalne ;)
Skoro nie ma tego uregulowanego prawnie to pewnie kazdy ma swoj regulamin ?
To rzuca nowe swiatlo na oferty... Patrzac na taki orange gdzie bonusy sa za samo doladowanie to te 20zl wydaje sie byc jedynym kosztem ze ogromne ilosci netu...
Na dluzsza mete jednak nie brzmi to dla mnie optymistycznie, bo gdy ludzie zaczna tak z tego korzystac to pewnie spowoduje reakcje operatorow i bedzie skutkowalo pogorszeniem ofert zeby to zablokowac...
Wspolczuje virgin, bo jak ktos ma te taryfe z +50% do konta glownego to znaczy ze jak ktos bedzie chcial opuscic oferte i doladuje sobie za 1000zl i przeniesie numer to oni beda musieli oddac 1480zl ;)
 #1138723  autor: Karlos20
 20 lis 2022, 12:12
Someone23: Virgin w październiku zlikwidował promocję z 50% więcej za doładowanie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 7 z 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11