Strona 1 z 1

[Play] rejestracja numeru kupionego na Allegro

Post:19 wrz 2019, 10:28
autor: oppo
Witam,

Kupiłem "złoty" numer PLAY na Allegro od pośrednika jednoosobowej dział. gosp.
Otrzymałem kartę SIM w ramce bez opakowania, bez lakowania. Tj. wszystkie numery (seryjny, PUK, PIN) były widoczne w momencie wysyłki. Sprzedawca mówi że dostają plastiki od dystrybutora a później zdalnie są przyznawane "złote" numery do tych plastików.

Czy rejestrując taką kartę na moje dane ponoszę jakieś ryzyko, że "ktoś" będzie mógł rejestrować kolejne karty gdzieś w Polsce na moje dane ?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Re: [Play] rejestracja numeru kupionego na Allegro

Post:19 wrz 2019, 12:49
autor: forum_tg
jeżeli numer nie był jeszcze zarejestrowany, nie powinno być problemów, chociaż z Operatorami wszystko jest możliwe ;) (np. wyrobią duplikat karty, bo pracownik nie poprosi o dowód, tylko pin/puk)

Re: [Play] rejestracja numeru kupionego na Allegro

Post:21 wrz 2019, 11:09
autor: ArkadiuszSz
Znajoma z salonu, jak kupowaliśmy tzw. złoty numer do firmy to mówiła, aby kupować tylko zarejestrowane wcześniej. Wiadomo do kogo wcześniej należał numer. Po drugie takie numery niezarejestrowane kradną, bo teraz zarejestrować numer jest bardzo łatwo.

Re: [Play] rejestracja numeru kupionego na Allegro

Post:21 wrz 2019, 12:38
autor: Remington
Śmiem twierdzić, że powyższy post jest zwykłym fake'iem. Twierdzenia wyssane z palca, by kupować zarejestrowane numery (dziurawe uchwalone przez obecny sejm prawo tego nie zabrania), ale to bzdura na resorach - konieczna pisemna umowa by taki nr przerejestrować itd. Kolejne, że kradną niezarejestrowane numery, niby kto, co i jak kradnie.

We własnym interesie nie kupować karty rejestrowanej na nas zanim będziemy mieć ją fizycznie w ręku. Świadomi sobie z tym poradzą, nieświadomi mogą stać się słupami.

Re: [Play] rejestracja numeru kupionego na Allegro

Post:21 wrz 2019, 15:06
autor: ArkadiuszSz
Kradną numery i tak , jak pisałem mówiła mi o tym znajoma która pracuje w salonie Orange. Poszukałem na i handlarze piszą takie teksty: "Karty należy zarejestrować i doładować w ciągu 14 dni od jej otrzymania po tym terminie reklamacji ani zwrotów nie uznajemy . " Po co to piszą, jak większość tych kart jest nowa i ważna przez długi czas?
Jak kupowałem dostałem pismo od notariusza z potwierdzeniem danych sprzedającego i FV, mnie to wystarczyło i wolę taki numer niż tak jak kolega w pierwszym poście napisał.