DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 56 z 123
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 123
 #1116260  autor: gjon
 09 maja 2021, 15:45
Proszę o podpowiedź, jak to najrozsądniej rozegrać.

Mam 5 numerów w pakiecie rodzinnym w Play i chciałbym to całe towarzystwo przenieść do Orange Flex oraz zarządzać nimi na jednym wspólnym koncie (uzupełnię, że 3 numery muszą ze mną zostać, dwa pozostałe to młodszych dzieciaków, więc mogę je ewentualnie zmienić).

Problem w tym, że wg pomocy OF muszę je przenosić i aktywować po kolei (z założeniem miesięcznego okresu wypowiedzenia dla każdego osobno), co daje kilkumiesięczną obsuwę na cały proces. Da się to załatwić jakoś inaczej?

Konsultant zasugerował wizytę w salonie Orange i na miejscu przepięcie wszystkich numerów jednocześnie najpierw do podstawowej oferty na kartę, a potem od razu zmianę oferty na Flex - to rzeczywiście zadziała, czy raczej powinienem się czegoś obawiać?
 #1116286  autor: maniek357
 10 maja 2021, 12:01
Kody promocyjne z okazji 2. urodzin Flexa:
- TORT (darmowe 20 GB na 30 dni)
- URODZINY2 (darmowy video pass na 30 dni).

Kody ważne do końca tygodnia. Info z Instagrama Orange Flex.
 #1116302  autor: Karlos20
 10 maja 2021, 19:55
Fajne: kto posiada już wykupione Passy, w opcji jednorazowej (nieodnawialnej co miesiąc) i włączy te darmowe, ich ważność przedłuży się o te dodatkowe 30 dni (kumulacja ważności). Niedawno dokupiłem kolejny miesiąc Video Pass za 10 zł, a tu teraz jest jako bonus za darmo, powodując, że ważność usługi u mnie to 07.08.2021 (już 3 miesiące do przodu).
Info dla tych, co mają Promo GB: 20GB wchodzi na to saldo i jeśli jest ono ważne dłużej niż te 30 dni, ich ważność nie zmieni się. W innym wypadku ratujemy te gigabajty na kolejne 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1116312  autor: iphoneski
 11 maja 2021, 07:23
Właściwie te kody dały mi nielimitowany internet w telefonie i tablecie na miesiąc. Bo na co wykorzystujemy internet w komórce? Na sociale (darmowe), muzykę ;darmowa), video (darmowe) a na resztę starczy spokojnie te darmowe 20GB. W takich sytuacjach brakuje bardzo opcji kumulacji gigabajtów z planu, bo praktycznie cały pakiet przepadnie.
 #1116332  autor: f0ku5
 11 maja 2021, 22:12
OK, oficjalnie jutro składam wniosek o przeniesienie do T-Mobile (nie ma chyba żadnej innej lepszej alternatywy), mam dosyć tej pseudosieci i pseudoaplikacji, jaką jest Flex.
Po zmianie na S21 Ultra chciałem sobie wziąć eSIM'a. W aplikacji brak możliwości wyboru wymiany na eSIM. Spytałem jakiś czas temu na chacie o co chodzi to mi odpowiedzieli, że to wina Samsunga i oni o tym wiedzą i pracują nad rozwiązaniem. Problem tylko w tym, że Samsung o niczym nie wiedział i zrzucał winę na Orange.
Dziś pojawiła się nowa aktualizacja Flexa na Androida (changelog jak zwykle o niczym, jakieś pierdoły kosmetyczne), ale ni z tego ni z owego wróciła możliwość wymiany na eSIM. Pomyślałem, że skorzystam...
Fizyczna karta zdeaktywowana, a eSIM nie działa. Nie dodaje się nawet do ustawień telefonu. Zostałem bez swojego prywatnego numeru co najmniej do jutra, aż pójdę do salonu po kolejną fizyczną kartę SIM.

Dziękuję, ja wysiadam. Nie wiem kto jest targetem Flexa, ale ta oferta jest chyba tworzona i obsługiwana przez jakąś gimbazę. Za stary już jestem na coś takiego.
 #1116336  autor: spotify
 11 maja 2021, 23:53
f0ku5 pisze:
11 maja 2021, 22:12
Dziękuję, ja wysiadam. Nie wiem kto jest targetem Flexa, ale ta oferta jest chyba tworzona i obsługiwana przez jakąś gimbazę. Za stary już jestem na coś takiego.
Mnie też czasami wkurza, bo coś się tam wyloguje z apki, czasami przywiesi net czy zerwie rozmowę.
Ale - mam umowę bezterminową, wszystko mam w apce i robię co chce za 25zł!! Przecież to jak za darmo, więc przymykam oko na pewne niedogodności :wink:

Natomiast co do TMobile GO - kusi ale zawsze trzeba pamiętać, że to TM (który w kazdej chwili gdzieś przyłoi jakiś kosztem) i stoi za nimi ten ich system informatyczny....
Poczekam z rok, zobaczę jak to działa (w komentarzach tutaj na pewno) i można zdecydować ;)
 #1116339  autor: Mattia Ferrari
 12 maja 2021, 08:34
Panowie, co do Flexa, to oferta jest bardzo zacna i dość bogata jak na nasz kraj. I nie w tym jest problem.

Kilka razy już pisałem, że Flex to dalej Orange, a Orange to jeszcze dawne TP, zwłaszcza niektóre systemy. Ciągle na przykład mam usługi stacjonarne i mobilne rozdzielone w aplikacji, a to wina tego, że praktycznie każda z usług stoi na innym systemie. Tak jak obiecywali VoWiFi z obsługą SMS, tak jest to jak Yeti. Tak samo Magenta - problemem są decydenci i wyciskanie każdego grosza z obecnych systemów zamiast je unifikować i ciąć koszty obsługi IT i samego klienta. Dlatego są takie przeboje jak Heyah 01 i Orange Flex, które miały być rewolucyjne, a są, co najwyżej, ewolucyjne. Osobiście mam jeszcze Flex, ale za kilka dni uciekam, nawet eSIM mnie nie zatrzyma, chociaż pomaga. VoWiFi nie działa, rwie połączenie i słaba jakość głosu, a Internet mam światłowodowy i konfig nie przeszkadza.

Osobiście najlepsze doświadczenia mam z Play jeśli chodzi o systemy - po za Play NEXT, tam potrafi być problem z dodaniem karty SIM przez aplikację, po za tym wszystko jak należy. Plusa, z wielu względów, nie dotykam. Po za tym to nie wiem czy tylko ja tak mam, ale tam, gdzie Play ma "jedną kreskę" zasięgu 4G, to Internet jest używalny, natomiast ta sama sytuacja z Orange i jest już znacznie gorzej i schodzimy do 3G.

Dziękuję za uwagę :mrgreen:
 #1116343  autor: iphoneski
 12 maja 2021, 09:15
U mnie też są tam jakieś niedogodności w tej ich aplikacji, No ale właśnie - 30 zł na sieci N za wszystko, w cenie dodatkowa karta i jeszcze dają bonusy (darmowy Empik, darmowa Wyborcza, o darmowych pakietach neta nawet nie wspominam), więc ciężko tak pójść gdzie indziej i płacić więcej za to samo. Co innego gdyby był problem z jakością usług telekomunikacyjnych - wtedy już dawno by mnie tu nie było, ale akurat w tej kwestii wszystko działa poprawnie. Jedyny mankament to te szybsze zrzuty w 3G podczas gdy Play dawał LTE, ale to rozwiązałem sobie właśnie wymuszeniem LTE na tej dodatkowej karcie i problemu już nie mam.
 #1116358  autor: f0ku5
 12 maja 2021, 15:22
Ja absolutnie zgadzam się z Wami na temat tego, że Flex to obecnie najlepsza oferta na rynku. Długo zaciskałem zęby, starałem się żyć z wadliwie działającymi usługami. Ale to, że wczoraj straciłem numer na paręnaście godzin, bo Flex nie ogarnia eSIM'a na Androidzie to porażka. Ja jeśli czegoś nie ogarniam to się za to nie zabieram.
Przykro mi to stwierdzić, ale dobra oferta to nie wszystko. Dzisiaj od północy będę w T-M Go. Zobaczymy jak to będzie.
 #1116362  autor: spotify
 12 maja 2021, 16:08
Ciężko mnie się odnieść do Android ale na IPhone zero problemów z eSIM

Daj znać jak będzie w TM GO i jestem ciekaw (bez urazy) czy to nie będzie z deszczu pod rynnę 😉
Jestem ciekaw jak to będzie działać a ze jesteś szczegółowy, wiec czekam na wnioski

Co do LTE w Play. Racja - mają silniejszy sygnał ale nie mam dobrych doświadczeń z tym „jedna kreska” Wiele razy na O/TM na 3G U900 działa mi płynniej net niż na wysilonym LTE800 Play u znajomych
Z tego tez względu dzisiaj już wielu zrezygnowało z Play
Ale to pewnie zależy od miejsca i regionu

Wady Flex wymieniłem i na VoLTE oraz WoWifi nie narzekam na OiS
Jeśli chodzi o Andka to się nie wypowiadam
 #1116363  autor: Mattia Ferrari
 12 maja 2021, 16:52
f0ku5 pisze:
12 maja 2021, 15:22
Przykro mi to stwierdzić, ale dobra oferta to nie wszystko.

No i to, jak dla mnie, podsumowuje wszystko. Jestem skłonny dopłacić parę złotych za jakość usług.
spotify pisze:Ciężko mnie się odnieść do Android ale na IPhone zero problemów z eSIM

Daj znać jak będzie w TM GO i jestem ciekaw (bez urazy) czy to nie będzie z deszczu pod rynnę 😉

Co do LTE w Play. Racja - mają silniejszy sygnał ale nie mam dobrych doświadczeń z tym „jedna kreska” Wiele razy na O/TM na 3G U900 działa mi płynniej net niż na wysilonym LTE800 Play u znajomych
Z tego tez względu dzisiaj już wielu zrezygnowało z Play
Ale to pewnie zależy od miejsca i regionu

Wady Flex wymieniłem i na VoLTE oraz WoWifi nie narzekam na OiS

Moja karta GO pracowała bez problemów, jestem skłonny uwierzyć, że naprawdę postawili to na innej platformie, jak zapowiadali. Ale jak jest - nie wiem.

Z 3G nie korzystam długi czas, wszystkie rozmowy na VoLTE, sporadycznie samo zrzuci gdzieś, ale zwykle jest to nieużywalne, obojętnie jaka sieć. Oczywiście każde odczucie jest mocno subiektywne ;) I tak jak piszesz, z pewnością to zależy od lokalizacji.

Też mam iOS, ale ewidentnie coś nie działa, przynajmniej z moim numerem. Miałem Flexa od początku ich istnienia, później migrowałem różnie. Za każdym razem problemy z VoWiFi, niezależnie od lokalizacji i czasu. O braku SMS nie ma co mówić, uruchomili a jakoś tego nie ma :lol:
 #1116679  autor: hoegaarden
 19 maja 2021, 22:37
f0ku5 pisze:
12 maja 2021, 15:22
Ale to, że wczoraj straciłem numer na paręnaście godzin, bo Flex nie ogarnia eSIM'a na Androidzie to porażka. Ja jeśli czegoś nie ogarniam to się za to nie zabieram.
To faktycznie mógł być problem bardziej po stronie Samsunga niż Orange. Producenci często zmieniają API dając za mało czasu operatorom na dostosowanie się. Później wychodzą takie kwiatki, że coś działało i nagle przestało. Widać tu sporą przewagę Apple'a, który ma o wile bardziej stabilne API i spójne we wszyskich modelach telefonów.
 #1116725  autor: Karlos20
 21 maja 2021, 18:43
Wbijajcie kodzik
WEEKEND5GB i zgarnijcie bonus 5GB na saldo Promo GB, ważne 10 dni. Gdy poprawnie wpiszemy kod, mamy czas do 31.05.2021 aby uruchomić bonus.
Środki łączą się z opcjami:
> 500GB za polecanie Flexa (aktualna promocja)
> 100GB z pakietu studenckiego (aktualna promocja)
> 20GB z paczki urodzinowej Flexa (promocja zakończona tydzień temu)
> 200GB z paczek promocyjnych od Pyszne.pl (promocja zakończona w styczniu 2021).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1116728  autor: Karlos20
 21 maja 2021, 19:07
iphoneski: Tajne wtyki w Orange Flex :D
A tak na poważnie Flex rozsyła wybranym Abonentom ankiety w aplikacji i po jej wypełnieniu otrzymujemy kod na 5GB netu. Kod jest identyczny dla wszystkich, więc się częstujcie :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1116736  autor: Karlos20
 21 maja 2021, 20:19
iphoneski: Dokładnie, to jest jako powiadomienie. Ale jak się okazuje, nie trzeba jej wypełniać, aby dostać bonus :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 56 z 123
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 123
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 123