DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 109 z 123
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 123
 #1149192  autor: Window
 02 maja 2023, 21:11
Karlos20 pisze:
02 maja 2023, 11:37
iphoneski: część promocji skończyła się z końcem kwietnia, a więcej opcji pojawi się w miesiącach wakacyjnych - cierpliwości.
Dodam, że nadal można z apki Stepler pobrać kod na -50% na każdy plan przez pół roku. Promocja przedłużona do końca czerwca 2023 (apka pokazuje ważność nagrody za punkty do 1 lipca) - chyba, że to błąd, okaże się po majówce.
Widzę że nadal można pobierać przeterminowane kupony na 5 GB które ważność miały do 30.04.23r.
 #1149508  autor: Window
 09 maja 2023, 13:39
Orange podał, że Orange Flex ma na razie 300 tys. aktywnych kart SIM. Tylu klientów marka zdobyła przez 4 lata.

Orange zdradził też, że jeden z klientów w ciągu miesiąca przetransferował we Flexie 3173 GB danych.

Użytkownicy Flexa podróżują najczęściej do Niemiec, Czech i Włoch.

Flex jest najczęściej używany w smartfonach iPhone 11, 13 i 13 Pro.
https://gsmonline.pl/artykuly/orange-fl ... a-klientow
 #1149510  autor: iphoneski
 09 maja 2023, 14:11
Czyli w skali całego Orange, Flex stanowi ułamek. Nic więc dziwnego, że konkurencja nie pali się do wywalania pieniędzy na podobne oferty. Nie dziwi też iPhone w top3 telefonów - Apple Watch to globalnie najpopularniejszy smart zegarek, a tylko Flex daje dodatkowy eSIM w ofercie nieabonamentowej. Także każdy posiadacz AW chcący mieć usługi bez kontraktu, musi iść do nich.
 #1149517  autor: babciagienia1p
 09 maja 2023, 15:59
@Remington
Wszystkie, tego rodzaju, statystyki podają liczbę aktywnych (razem z leżakami, np. tuBiedronki) kart SIM. Wystarczy dodać liczbę aktywnych kart W4. Suma jest grubo powyżej liczby mieszkańców Polski.
Podawanie liczby aktywnych SIM-ów lepiej wygląda marketingowo niż liczba Peseli. No i... targety do premii łatwiej osiągnąć.
 #1149523  autor: Karlos20
 09 maja 2023, 18:33
Remington: w ramach jednego konta Flex można mieć do max 6 numerów. Ale kolejne konto to kolejne max 6 numerów - na ten sam PESEL. Więc na 100% jest podawana liczba aktywnych SIMek. Nie wliczamy kart-klonów.

Od jutra 10go, do 13 maja będzie urodzinowa akcja Flexa. Czekać będą dodatkowe gigabajty (nawet możliwy będzie UNLMTD czyli net nielimitowany na 7 dni). Jeśli pojawią się kody, zamieszczę je w dedykowanym wątku z pełnym info.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023, 18:42 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149524  autor: iphoneski
 09 maja 2023, 18:41
Też myślę, że jest to liczba aktywnych numerów, a nie kart z klonami. Rok temu pisali dosłownie o 200K numerów, a przez rok spokojnie setkę zrobili. Zresztą taką liczbę przewidywałem jakiś czas temu.
 #1149525  autor: razor77
 09 maja 2023, 19:47
Witam (to mój pierwszy post)
Zarejestrowałem się aby podzielić się moimi przejściami.
Posiadam numer Orange ponad 10 lat. Do Flex przeniosłem się zaraz na początku ich pojawienia się (3-4 lata?).
Przez ostanie kilka miesięcy reklamuję, iż nie dochodzą do mnie połączenia z numerów stacjonarnych "telefon poza zasięgiem...". Podawałem numery z których następowało połączenie oraz godzinę połączenia. Równocześnie z podawałem połączenia udane z numerem który też mam we Flex. Prosiłem na czacie o kontakt z telefonu stacjonarnego. Niestety podobno nie posiadają takich.
Odpowiedź na reklamację: "Nic z numeru xxxxxx nie dotarło do naszej sieci. Sugerujemy, aby osoba wykonująca połączenie zgłosiła to u swojego operatora."
Podałem kilka numerów z różnych części kraju o których miałem wiedzę, że dzwoniły.
Osoby dzwoniły przy mnie, miałem pełny zasięg i..... brak połączenia. Wymieniałem kartę sim, zmieniałem telefony - bez rezultatu. Tam gdzie był ten jeden numer nie można było połączyć się.

Przypominam sobie taką sytuację z ponad 3 lat: zostawiłem rower w serwisie i czekałem na telefon bo miałem zaplanowany wyjazd. Nikt nie dzwonił to zadzwoniłem ja i się okazało, że dzwonili ale byłem poza zasięgiem. :shock:
Byłem bardzo zadowolony z Flex korzystałem z dodatkowej kary, miałem 3 numery ale czy to normalne, że nie dochodzą połączenia czyli podstawowa funkcja telefonu?
Czy to normalne, że nikt nie pochylił się nad tym problemem ?
Wystarczyło trochę chęci.
Przeniosłem tą kartę do Orange na kartę ale problem pozostał (ta sama sieć). Szkoda.
Przeniosłem do Viking mobile i wszystkie te numery mogą się do mnie już dodzwonić.
Piszę aby dowiedzieć się w czym rzecz. Może ktoś miał taki problem. Czy jeśli w przyszłości wróciłbym do pomarańczowych (byłem zadowolony) to problem będzie występować czy zostanie "skasowany" samym przeniesieniem?

Przepraszam jeśli coś jest niejasne, jestem do dyspozycji aby wyjaśnić w czym rzecz.
 #1149526  autor: IC_Current
 09 maja 2023, 20:38
To nie jest oczywiste, po której stronie jest problem. Operatorzy w różny sposób kierują ruch między sieciami i różnie filtrują SS7. Na połączeniach VoIP też są access listy, w tym czarne listy np spamerów. Takie filtry SS7 i IP są w zarówno w ruchu wychodzącym jak i przychodzącym i to u operatorów po obu stronach. Ciężko tak powiedzieć co się dzieje bez analizy i gdzie ruch jest limitowany. Jednak nie jesteś jedyny z takimi problemami, np z Foneo nie zadzwonisz do Halonet ale w drugą stronę już jest ok. Sytuacja trwa od lat i obaj operatorzy wzajemnie przerzucają się odpowiedzialnością.
To raczej sytuacja, że Twój numer jest na jakiejś czarnej liście, z której Orange lub operator stacjonarny lub jeszcze operator pośredniczący korzysta, skoro i we Flex i w ONK jest tak samo.
 #1149527  autor: pingpong123a
 09 maja 2023, 20:49
razor77 pisze:
09 maja 2023, 19:47
Czy to normalne, że nikt nie pochylił się nad tym problemem ?
Witaj to chyba u nich normalne, też ktoś miał niedawno taki problem opisywał na nasz orange i dokładnie tak samo wszystko. Tylko, że tam na trzy numery z flexa trafiło na 1.
https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99 ... m-p/356002
 #1149531  autor: razor77
 10 maja 2023, 00:51
Tak to ja tam pisałem jeszcze przed przenosinami.
Może coś źle napisałem: miałem 3 numery z których tylko jeden miał te kłopoty. Dodatkowo 2 numery to kolejne, kupione i użytkowane wiele lat w ten sam sposób.
Jedyna różnica to, że w tym jednym była podpięta karta do Apple Watcha z której też zrezygnowałem i usunąłem z konta. Może to spowodowała taki problem.
 #1149537  autor: iphoneski
 10 maja 2023, 10:16
I jeszcze w klubie nielimitowany net na 4 dni za 4 zł - akurat żeby sobie przetestować.
Edit: ponieważ no limit można włączyć do 13.06, zastanówcie się nad datą aktywacji. Np u mnie szykuje się wyjazd na początku czerwca, więc zostawię do wtedy i będzie jak znalazł, a aktywując dziś tylko bym 4 zł zmarnował.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 10:33 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1149539  autor: Karlos20
 10 maja 2023, 10:18
24 GB na 7 dni! > viewtopic.php?f=76&t=132647&p=1149538#p1149538
No i za te 4 zł można przetestować UNLMTD - w każdym planie!

Uwaga! Aby kod indywidualny na UNLMTD wszedł prawidłowo, polecam zaktualizować apkę Flex do wersji 57.4.0 (55614.0) na Androidzie lub 57.4.0 (55614.1) na iOS lub 57.4.0h na telefonach HUAWEI z HMS (również z GMS - usługami Google) w AppGallery. Aktualną wersje sprawdzisz w apce klikając na Mój Profil - wersja jest poniżej przycisku Wyloguj się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 109 z 123
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 123
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 123