DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 108 z 123
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 123
 #1148829  autor: Karlos20
 27 kwie 2023, 09:00
IC_Current: ten stan był tylko do momentu poprawienia informacji odnośnie pakietu krajowego pomniejszonego błędnie o limit w UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148835  autor: IC_Current
 27 kwie 2023, 10:27
Wykonałem jeszcze dzisiaj jeden test. Z numeru bez żadnych dodatkowych pakietów danych przekazałem pakiet innej osobie. Po przekazaniu na numerze pozostało 4,69GB w PL i wg aplikacji całe 5,76 w EU. Czyli wygląda na to, że jednak dane w EU nie ulegają utracie po przekazaniu środków innej osobie. Informacje na podstawie wskazań w aplikacji. Nie mam na tym numerze jak zrobić realnych testów w roamingu.
 #1148838  autor: Karlos20
 27 kwie 2023, 11:09
IC_Current: sprawdzałeś limit klikając w kafel Roaming? Bo klikając na grafikę z dostępnym transferem danych w kraju pokaże Tobie informacje o aktywnym na teraz planie taryfowym z maksymalnym limitem GB w UE. Tym się nie sugeruj.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148840  autor: IC_Current
 27 kwie 2023, 11:36
Tak. Klikałem. Jednak jakieś cuda się dzieją. Coś chyba w systemie grzebią, albo naprawiają ten błąd z rozliczaniem GB. Teraz zaktualizowala mi się aplikacja i z ok 4,6GB w PL (tyle rzeczywiście powinno być po zużyciu i oddaniu pakietu danych) pojawiło mi się ponad 11GB w PL. Więc diabli wiedzą na ile miarodajne są moje testy jeśli w systemie ciągłe zmiany.
Co ciekawe, tych nadmiarowo pokazywanych danych nie mogę już przekazać dalej, bo komunikat o braku danych :-)
 #1148841  autor: iphoneski
 27 kwie 2023, 11:57
Karlos20 pisze:
26 kwie 2023, 17:31
a dodatkowo operator pewnie w ramach przeprosin doładował pakiet GB na transfer w Polsce - równy limitowi GB w roamingu unijnym.
Ja bym uważał z tym doładowaniem. Też dostałem, ale wyświetliło się dopiero w najnowszej wersji aplikacji. Raczej wątpliwe żeby ilość GB zależała od wersji oprogramowania, więc może być to kolejny błąd w prawidłowym wyświetlaniu posiadanych GB.
 #1148847  autor: iphoneski
 27 kwie 2023, 12:37
Niby tak, ale gdy już mam to wyliczone po aktualizacji, dane powinny się zunifikować na całym koncie i wyświetlać jednakowo na wszystkich urządzeniach. A na iPadzie ze starą apką dalej nie widać tych bonusowych danych, więc moja teoria z błędem jest chyba bliższa prawdy.
 #1148849  autor: Remington
 27 kwie 2023, 12:50
Albo każda apka sama pokazuje to co sama wyliczyła (lub obsługujący ją serwer), albo to faktycznie jest na koncie w systemie operatora, ale tylko nowa wersja apki potrafi tę informację zaprezentować (bo to np. nowe pole lub nowy algorytm do wyliczenia lokalnego).
 #1148851  autor: iphoneski
 27 kwie 2023, 13:13
Myślisz, że chciało im się robić dodatkowe subkonto i dodawać jego obsługę do aplikacji, żeby dać ludziom kilka gigabajtów? Przecież to nie trwa 5 minut, a dodatkowo każdy względnie ogarnięty człowiek chciałby ułatwić sobie robotę i dorzuciłby to po prostu do salda jednym kliknięciem, żeby mieć wolne i pójść do domu.
Aplikacja sama też tego raczej nie liczy tylko zasysa sobie z serwera. Gdyby miała liczyć sama, to wystarczyłoby ją usunąć i masz net bez limitu.
W sumie pewność dałoby tylko wykorzystanie całego transferu i sprawdzenie czy net dalej działa i ta dodana wartość się zmniejsza, ale na to raczej nikt nie pójdzie ;)
Edit: miałem rację i apka pokazuje bzdury. Według nowej wersji w ciągu godziny zużyłem 300 mega, a w rzeczywistości nie wykorzystałem ani bajta co potwierdza zarówno licznik w ustawieniach telefonu, jak i stara aplikacja z iPada.
 #1148852  autor: Remington
 27 kwie 2023, 13:25
Mogli zrobić i subkonto - skoro działało to od tak dawna wbrew temu jak powinno.

Ale jak jest - możemy tylko gdybać. Można spróbować coś wywnioskować, jeśli byś porównał na starej wersji iPad, z nową iPhone, starą (jeśli masz) i nową na Android.
 #1148853  autor: iphoneski
 27 kwie 2023, 13:31
Nie mam pod ręką żadnego androida. Zresztą dla mnie sprawa jest jasna - skoro w nowej net schodzi chociaż go nie używam a stara pokazuje prawidłowe wartości, to ja nie mam złudzeń który licznik wyświetla poprawne dane. Wcześniej mogliśmy gdybać, ale po tej akcji nie ma to sensu.
 #1148857  autor: Karlos20
 27 kwie 2023, 13:39
Dane błędnie pokazujące transfer danych w PL był z automatu aktualizowany, bez potrzeby aktualizacji apki - tak to było u mnie w wersji aplikacji 57.3.1 (55301.1) dla iOS oraz 57.3.1 (55301.0) dla Androida.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148885  autor: iphoneski
 27 kwie 2023, 18:57
No i mam pewność, że ten dodatek to bzdura. Wykorzystałem na mieście 1GB, wróciłem do domu i iPad pokazał, że zeszło z mojego głównego transferu, który jest widoczny w starej aplikacji. Nie mam oczywiście żadnego promo, studenckiego, No limit itd. Gdyby to miało jakkolwiek działać, musiałoby schodzić na samym końcu, co raczej jest niemożliwe - zawsze bonusy idą pierwsze.
 #1148890  autor: Window
 27 kwie 2023, 19:25
iphoneski pisze:
27 kwie 2023, 13:13
Myślisz, że chciało im się robić dodatkowe subkonto i dodawać jego obsługę do aplikacji, żeby dać ludziom kilka gigabajtów? Przecież to nie trwa 5 minut, a dodatkowo każdy względnie ogarnięty człowiek chciałby ułatwić sobie robotę i dorzuciłby to po prostu do salda jednym kliknięciem, żeby mieć wolne i pójść do domu.
Aplikacja sama też tego raczej nie liczy tylko zasysa sobie z serwera. Gdyby miała liczyć sama, to wystarczyłoby ją usunąć i masz net bez limitu.
W sumie pewność dałoby tylko wykorzystanie całego transferu i sprawdzenie czy net dalej działa i ta dodana wartość się zmniejsza, ale na to raczej nikt nie pójdzie ;)
Edit: miałem rację i apka pokazuje bzdury. Według nowej wersji w ciągu godziny zużyłem 300 mega, a w rzeczywistości nie wykorzystałem ani bajta co potwierdza zarówno licznik w ustawieniach telefonu, jak i stara aplikacja z iPada.
U mnie jest dużo w Promo GB jak Cykliczne Promo GB. Widzę że zabrało mi 0,01 GB z Planu Głównego zamiast 30 GB mam 29,99 GB.
 #1149027  autor: kszaq
 29 kwie 2023, 08:12
iphoneski pisze:
27 kwie 2023, 18:57
No i mam pewność, że ten dodatek to bzdura. Wykorzystałem na mieście 1GB, wróciłem do domu i iPad pokazał, że zeszło z mojego głównego transferu, który jest widoczny w starej aplikacji. Nie mam oczywiście żadnego promo, studenckiego, No limit itd. Gdyby to miało jakkolwiek działać, musiałoby schodzić na samym końcu, co raczej jest niemożliwe - zawsze bonusy idą pierwsze.
Mogę potwierdzić. Obsługuję kartę z najwyższym pakietem, na której włączam Unlimited, a gigabajty przekazuję na inne karty, dlatego zostaje na niej tylko 1GB. Ostatnio pojawiło się na niej dodatkowe 15,34GB, czyli tyle, ile ma być do wykorzystania w UE - łącznie aplikacja wyświetla 16,34GB dostępnego transferu. Nie można jednak ich nikomu przekazać a na czacie uzyskałem taką informację od działu technicznego:
Obecnie ilość gb może się błędnie wyświetlać w aplikacji - trwają prace nad modyfikacją widoku.
 #1149035  autor: Karlos20
 29 kwie 2023, 10:16
kemsinenu: aplikacja zaktualizowana? Jeśli tak, to ją odinstaluj i zainstaluj ponownie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 108 z 123
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 123
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 123