DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 22 z 125
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 125
 #1095610  autor: Karlos20
 19 maja 2020, 19:31
lary504: przemigruj pierwszy numer do Flexa, dzięki niemu potem z zakładki Rodzina przeniesiesz kolejne numery. Wszystko załatwisz z aplikacji. Nie wysyłasz zdjęcia twarzy, nie wysyłasz dowodziku, bo w Orange Ciebie już znają. Nie wymieniasz kart SIM/USIM.
Polecam skorzystać z kodu polecającego bądź promocyjnego, żeby dostać albo 50 zł na kartę płatniczą w drugim miesiącu usługi, bądź wpisujesz kod np. FLEX, żeby na pierwszym numerze zyskać plan za 1 zł na pierwszy miesiąc. Wybór należy do Ciebie.

W razie kłopotów z przeniesieniem numerów do Rodziny Flexa, skorzystaj z czatu. Pomogą.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095615  autor: iphoneski
 19 maja 2020, 20:11
Zgłaszał ktoś jakieś sugestie do oferty na czacie Flexa i coś z tego wyszło? Ja coś tam zgłosiłem i niby sugestie przekazane dalej, ale tak się zastanawiam czy to nie jest takie „przekazane dalej i weź się odczep”.
 #1095623  autor: Karlos20
 19 maja 2020, 22:59
Ale to tak jest u operatorów. We Flexie również. Nikt nie będzie liczył na to, że niestandardowe rozwiązania będą szybko wdrażane.

Z tych bardzo przydatnych brakuje tak naprawdę dwóch rzeczy:
> billingu/zestawienia wykonanych połączeń, SMS i MMS, bo neta mamy idealnie pokazanego (można to szybko wdrożyć);
> możliwości bezpiecznego powrotu (pozostawienia numeru telefonu) do Orange na kartę (OFNK) lub do nju na kartę (tutaj będzie to trudniejsze, bo Flex pracuje na innej platformie).
Niektórym może też brakować kumulacji niewykorzystanych GB z poprzedniego miesiąca (klienci Play, Mobile Vikings czy starych pakietów no limit w OFNK przywykli już do tego i Flexa ominą szerokim łukiem).

Flex ma już rok, nic z tym nie zrobił, więc bez tego nie zjedna sobie części klientów czystego Orange czy uciekinierów z Playa.

Na ogół irytuje mnie rozliczanie 30-dobowe (jak w prepaidach Plusa) tych dodatkowych Passów - Video, ale szczególnie Music Passa, którego używam. Zawsze te 1-2 dni się urywają, zamiast odnawiać się w tym samym czasie co mój plan podstawowy. Bo tak chcę i ułatwia mi rozliczanie się z operatorem. Niech mi pobierają 25+5 zł w tym samym dniu, a nie w innym przypadku.
Plany podstawowe - jest idealnie - nawet mój plan podpasował się do terminu, w którym odnawiał mi się każdy okres rozliczeniowy w Play abonament, od 1go do ostatniego dnia miesiąca.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095625  autor: iphoneski
 19 maja 2020, 23:32
U wszystkich tak jest, ale Orange tak się chwali gdzie tylko może, że oni we Flexie tak słuchają głosów klientów i odpowiadają na ich potrzeby, więc myślałem, że tu może rzeczywiście ktoś na to zwraca uwagę.
Tak jak nigdy nie zwracałem uwagi na kumulowanie się danych tak teraz gdy głównie siedzimy w domach na necie stacjonarnym szkoda mi trochę tych przepadających danych, które mógłbym wykorzystać potem.
Gdyby cena była rozsądna nawet bym zapłacił za coś takiego.
 #1095797  autor: f0ku5
 22 maja 2020, 12:29
Karlos20 pisze:
19 maja 2020, 22:59
Na ogół irytuje mnie rozliczanie 30-dobowe (jak w prepaidach Plusa) tych dodatkowych Passów - Video, ale szczególnie Music Passa, którego używam. Zawsze te 1-2 dni się urywają, zamiast odnawiać się w tym samym czasie co mój plan podstawowy. Bo tak chcę i ułatwia mi rozliczanie się z operatorem. Niech mi pobierają 25+5 zł w tym samym dniu, a nie w innym przypadku.
Plany podstawowe - jest idealnie - nawet mój plan podpasował się do terminu, w którym odnawiał mi się każdy okres rozliczeniowy w Play abonament, od 1go do ostatniego dnia miesiąca.
Z tym jest masakra, którą zgłaszam od samego początku Flexa. Już pal licho rozliczanie w tym samym dniu, ale jeżeli ktoś ma cykliczne passy i one się odnowią powiedzmy dzień przed planem to dodatkowe GB w roamingu są ważne tylko ten jeden dzień. Po odnowieniu planu mamy już standardową wartość GB, co dla mnie jest nie do przyjęcia.
Korzystam więc przez to tylko z manualnego włączania passów i po prostu ostatni dzień planu już jadę bez nich...
 #1096006  autor: BigDaddy
 25 maja 2020, 18:38
Chcę dokonać przeniesienia 2 numerów z duetu w nju, z tym, że najpierw numer główny w nju, a następnie numer dodatkowy w nju i podpiąć go do Flex Rodzina.
Czy muszę w związku z tym dokonać jakichś roszad numerów w nju, czy po prostu zainicjować przeniesienie n-ru głównego w aplikacji, a po jego migracji dodatkowego w nju?
 #1096011  autor: BigDaddy
 25 maja 2020, 19:09
daro33 pisze:
25 maja 2020, 19:02
Dokładnie najpierw przenosisz numer główny, poźniej przechodzisz do zakładki rodzina i przenosisz drugi numer
To patrząc od strony Flexa wiem.
Ale moja wątpliwość jest taka, czy jak przeniosę główny numer z nju, to czy dodatkowy nie "zawiśnie" gdzieś w próżni i będzie z nim jakiś problem
 #1096013  autor: BigDaddy
 25 maja 2020, 19:36
daro33 pisze:
25 maja 2020, 19:17
Jak masz wątpliwości zadaj pytanie na czacie flexa, nie powinno być żadnego problemu.
No i właśnie tu jest pies pogrzebany.
Czat Flexa mówi że nie będzie problemu, natomiast support nju zeznaje, że powinienem najpierw zmigrować obydwa numery do oferty na kartę a potem przenieść do Flexa.
I stąd jestem w kropce i próbuję uzyskać pomoc u praktyków tutaj. :D
 #1096016  autor: Karlos20
 25 maja 2020, 19:48
BigDaddy: a nie możesz przenieść jako pierwszego numeru dodatkowego z nju, a jako drugi ten "główny"? I tak oba numery są na Ciebie. I tak numery będą na jednym koncie w aplikacji Flex. Na oba numery ustawiasz jedną kartę płatniczą, bądź zasilasz poprzez Blika saldo Flexa i opłacasz za nie usługi w ramach Flex Rodziny. Jeśli numery będą przeniesione, na czacie Flex możesz zmienić numer administrujący Rodziną.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096019  autor: BigDaddy
 25 maja 2020, 21:34
Karlos20 pisze:
25 maja 2020, 19:48
Jeśli numery będą przeniesione, na czacie Flex możesz zmienić numer administrujący Rodziną.

No to byłoby rozwiązaniem problemu.
Czy taka zamianka jest możliwa "od ręki" czy od nowego okresu rozliczeniowego?
 #1096021  autor: Karlos20
 25 maja 2020, 21:43
BigDaddy: napisz w tej sprawie na czacie. Jeśli oba numery przeniesiesz w tym samym dniu i włączysz na nich plany, to w tym samym dniu każdego miesiąca zostanie pobrana opłata.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096084  autor: Robin560
 26 maja 2020, 19:50
czyli jest możliwe przejście z nju do flexa? w jakim trybie się ono odbywa? natychmiast jak z orange czy zachowując okres wypowiedzenia?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1096086  autor: Karlos20
 26 maja 2020, 20:32
Robin560: wszystko robisz w aplikacji Orange Flex. Podajesz numer telefonu który przenosisz, wybierasz plan, zatwierdzasz potrzebne zgody, podajesz kod polecający (na 50 zł) lub FLEX żeby dostać pierwszy plan za 1 zł, podpinasz kartę płatniczą i gotowe. Nie robisz selfiacza. Nie robisz foto dowodu bo Orange już Cie zna. Nie musisz wymieniać karty SIM - no chyba że masz iPhone'a np. XS, 11, 11 Pro itp. to wgrywasz sobie eSIMa.
Przechodząc z abonamentu Orange lub nju do Flexa - od razu przechodzisz do systemów Flexa, bez okresu wypowiedzenia. Jeśli miałeś już opłaconą fakturkę przed zakończeniem bieżącego okresu rozliczeniowego, wytworzy się nadpłata, skontaktuj się z BOK nju aby odzyskać kasę.
Tutorial > https://www.youtube.com/watch?v=0Gok7JX ... =emb_title

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 22 z 125
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 125
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 125