DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 88 z 123
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 123
 #1136298  autor: sara.wer
 20 wrz 2022, 11:57
Czy w Orange Flex mogę wykupić "szczęśliwe godziny"? Czy w Orange Flex mogę korzystać RÓWNOCZEŚNIE na telefonie i komputerze z modemem?
 #1136329  autor: Karlos20
 21 wrz 2022, 11:22
Kamski: na 100% na karcie / kartach dodatkowych nie będzie działać roaming m/n.

Może być kłopot z pocztą głosową, połączeniem oczekującym, będzie odtwarzany jeden komunikat głosowy o wyłączonym telefonie - nawet w sytuacji zajętego numeru / odrzucenia połączenia, możliwe będą również brak SMSów o próbach połączeń (ale ta sytuacja jest NORMALNA przy trybie "tylko internet" na dodatkowym SIMie/eSIMie).
Trzeba pamiętać, że obie karty (lub 1 główna i max 3 dodatkowe) jeśli są w trybie pełnym "net+rozmowy+wiadomości" dzwonią jednocześnie i gdy tylko jeden z numerów odbierze połączenie, pozostałe przestaną, w innym wypadku wszystkie otrzymają powiadomienie systemowe + SMS o nieodebranym połączeniu (nie dotyczy kart w trybie "tylko internet").

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136336  autor: Karlos20
 21 wrz 2022, 12:40
Remington: SMSy przychodzą na wszystkie karty dodatkowe (poza ustawioną opcją karty "tylko internet"). Jeśli dodatkowy SIM nie jest regularnie używany, po zalogowaniu jej do sieci mogą przyjść SMSy zaległe z ostatnich max 2 dni (może to być kłopotliwe, gdy piszesz i dostajesz sporą ilość wiadomości).

Kamski: to zależy. Ale gdy odbierzesz połączenie na numerze głównym, telefon z dodatkową kartą milknie i powiadomienia SMS nie ma (jest tylko powiadomienie z telefonu - sytuacja normalna). W przypadku nieodebrania połączenia, pojawia się powiadomienie.
Przypominam: jeśli dodatkowa karta ma ustawiony tryb "tylko internet", powiadomień nie ma, gdyż połączenia wychodzące i przychodzące na niej są zablokowane. To bardzo ważne. Aby z niej korzystać na równi z numerem głównym, trzeba dokonać jej wymiany w aplikacji. Kartę SIM otrzymasz darmowo w salonie Orange lub przywiezie kurier DPD. Jeśli masz eSIM, wymiana potrwa tylko chwilę w apce. Bezpłatnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136338  autor: Remington
 21 wrz 2022, 12:43
Karlos20 pisze:
21 wrz 2022, 12:40
Remington: SMSy przychodzą na wszystkie karty dodatkowe (poza ustawioną opcją karty "tylko internet"). Jeśli dodatkowy SIM nie jest regularnie używany, po zalogowaniu jej do sieci mogą przyjść SMSy zaległe z ostatnich max 2 dni (może to być kłopotliwe, gdy pisze i dostaje sporą ilość wiadomości).

Dzięki. Skrzywienie zawodowe: czyli zdobycie credentiali do konta Flex wystarczy by wyrobić drugą kartę SIM, przechwytywać rozmowy i SMS-y z np. banku, a posiadacz karty głównej nie dostaje nawet żadnego powiadomienia o wydaniu drugiej karty, dowie się tylko jeśli zajrzy w odpowiednie miejsce do apki. Toż to prostsze i bardziej niebezpieczne od klasycznego SIM swap.
 #1136340  autor: Karlos20
 21 wrz 2022, 12:51
Dlatego warto używać rozważnie dodatkowego SIMa i zdecydować, jaką ma pełnić rolę. Dodatkowy SIM, który współdzieli podstawowe usługi może być zagrożeniem na prywatność, ale też ryzykiem blokady usług za nadużycia telko (to dodatkowa linia do kolejnych połączeń wychodzących). Chyba, że zgubimy głównego SIMa z jakiegoś powodu, to mamy pewność, że nie stracimy od razu kontaktu ze światem.
Kto woli używać karty do routera czy innego telefonu wyłącznie do neta, może warto ustawić ją tylko w tym trybie i nie mieć kłopotów z współdzieleniem voice'a i wiadomości? :)

Są mądre dwa zdania, które pojawiały się na blistrach starterów Virgin Mobile: "Słowa mają moc. Używaj rozważnie." - tego się trzymajmy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136343  autor: Remington
 21 wrz 2022, 13:09
Tylko widzisz Karlosie, rozważność używania drugiej karty nie pomoże jeśli ktoś ma jedną i oszust wyrobi drugą. To taki duplikat tylko działający równolegle z oryginałem - przy klasycznym SIM swap oryginalna karta przestaje działać i to jest jakiś sygnał dla ofiary.

Orange bezwzględnie powinno wprowadzić jakieś powiadomienia SMS o wydaniu nowej karty i opóźniać o kilka godzin jej aktywację (nie dotyczy karty tylko internetowej). Inaczej ich produkt jest niebezpieczny dla klientów.
 #1136347  autor: Karlos20
 21 wrz 2022, 13:28
Remington: częściowo takie rozwiązania zabezpieczeń są dostępne przy samodzielnej wymianie SIMa w Orange na kartę lub abonament przy użyciu SMSa lub Mój Orange (www) - przy procesie wymiany trzeba podać kod PUK karty (lub weryfikacja w MO), choć to byłoby pożądane we Flexie. Można na ten temat napisać pomysł do realizacji w Nasz Orange lub przy najbliższej ankiecie, która pojawia się co jakiś czas w apce Flex. Oni czasami czytają nasze wypociny :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136351  autor: Kamski
 21 wrz 2022, 14:22
No ta ja aktywowałem sobie taką drugą kartę pod modem USB i trzymam ją tam z zamiarem użycia raz na ruski rok w celach turystycznych. Oczywiście ustawiłem opcję tylko internet. Póki co nie zauważyłem żadnych problemów, ale albo nie zwracałem uwagi albo takowych faktycznie nie ma.
 #1136404  autor: iphoneski
 22 wrz 2022, 22:24
Też mam internetową na wyjazdy i mogę gorąco polecić. Robi robotę zwłaszcza w lokalizacjach ze słabym zasięgiem - router w odpowiednim miejscu i internet po Wi-Fi wszędzie na telefonie i komputerze. Widać jednak większe zużycie, bo sprzęt na Wi-Fi pozwala sobie na więcej niż po lte. Ale przy ilości neta we Flex, nie ma to żadnego znaczenia.
 #1136588  autor: Karlos20
 28 wrz 2022, 14:26
Na forum Nasz Orange (akcja AMA - o prepaidach Orange) poinformono krótko, że pracują nad możliwością migracji do i z Flexa, aby móc ewentualnie zatrzymać numer w OFNK. Ma to być udostępnione jeszcze w tym roku, nie podając jeszcze konkretnej daty.
Czekamy...

I coś ekstra: pamiętacie bzdurne regulacje unijne? Dzięki nim chcą eliminować usługi, które nie zjadają GB w wybranych serwisach / aplikacjach, więc niedługo Passy mogą zniknąć!
Niestety, w ostatnim czasie zmieniła się unijna interpretacja rozporządzenia unijnego (które obowiazują nas w kraju), dotyczących tzw. zero rate tariffs. W skrócie, za łamiące przepisy (dyskryminujące) uznane zostały wszelkie usługi, które oferują kontent tylko wybranych dostawców. A tak działały passy.
W związku z tym nie planujemy rozszerzania oferty passów. Niewykluczone, że w związku z tym co napisałam, passy w ogóle zaczną znikać z rynku.
Ciekawe czy z tego tytułu będzie można domagać się rekompensaty za to (przypomnę, że Passy są wszyte w Cennik Flexa) - tutaj znów czas pokaże... Przez to wiele osób może odejść z Flexa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136590  autor: iphoneski
 28 wrz 2022, 16:39
Nie będzie rekompensaty, bo po prostu w takiej sytuacji poinformują o zmianie w cenniku i możliwości rezygnacji z usług, jeśli zmiana się nie podoba. Dodatkowo operator nie jest zobowiązany do żadnej rekompensaty, jeśli zmiana spowodowana jest przez odgórne zmiany prawne.
 #1136591  autor: Karlos20
 28 wrz 2022, 16:58
iphoneski: W OFNK nie ma problemu. To pakiety promocyjne. FLEX ma je w cenniku, a passy są płatne, więc oprócz rezygnacji, powinna być rekompensata za usługi, które znikną. Nieważne, że są regulacje unijne. Chyba, że pomarańczowi wprowadzą modyfikację, w której dadzą usługę z podwyższonym lejkiem internetowym - wówczas net działa w konkretnej prędkości, bez rozróżniania na wytypowane serwisy. Wiedz też, że wiele osób jest we Flexie ze względu na takie rozwiązanie, które nie zjada neta w ulubionych serwisach. Poczekajmy na dalsze ustalenia w tej sprawie, pytanie zadane na AMA dotyczyło prepaida, a to nieco inny segment ofertowy niż Flex.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136595  autor: Karlos20
 28 wrz 2022, 18:09
Remington: Passy mają kumulację ważności w usługach 30-dniowych (te też są płatne). Ci co mają ich długą ważność również mogą czuć się pokrzywdzeni, jeśli zabiorą te usługi w tym okresie miesięcznym od zmiany Cennika, choć Cennik Flexa akurat jest zmieniany z dnia na dzień, jeśli jest dodawana nowa pozycja w Cenniku lub funkcjonalność aplikacji. Temat rzeka, więc radzę na razie ostudzić emocje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 88 z 123
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 123
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 123