DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 76 z 125
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 125
 #1126459  autor: iphoneski
 06 sty 2022, 10:14
Ostatnio zaczęli pilnować, by były to faktycznie nowe konta. Ja miałem kod na darmowe 3 miesiące i na starym już nie poszło, a kiedyś kody na miesiąc za dychę i inne bonusowe latały bez problemu - chyba za dużo ludzi tak oglądało, skoro znaleźć kod nawet niemowlak dałby radę.
 #1126476  autor: szunaj
 06 sty 2022, 13:51
Z tym pilnowaniem to też bez przesady. Kupiłem "Canal+box 4k", w promocji pierwszy miesiąc był gratis a kolejny po wpisaniu kodu który przyszedł na email. Pierwszy miesiąc minął 23.12.21 a do dzisiaj wszystko śmiga, w ustawieniach jest usługa nieaktywna. :) Kod czeka na inne czasy (aktywny do 23.02.22) :)
 #1126494  autor: sucharrr
 06 sty 2022, 18:55
Cześć. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Jak wygląda sprawa z migracją z abonamentu Orange, może ktoś wie... z różnych względów chcę jak najszybciej przenieść moje usługi ( 2 aktywacje głosowe) do T-Mobile. Jestem związany umową (oferta dla klienta indywidualnego) z Orange do września tego roku. Wykombinowałem, że skoro do Orange Flex można zmigrować na pół roku przed zakończeniem obecnej umowy, a jest to oferta na kartę, to w zasadzie od chwili aktywacji Orange Flex mogę pędzić do T-Mobile z wnioskiem o przeniesienie i przejść do T następnego dnia roboczego. Pytanie brzmi - czy od dnia migracji do OF, mimo wszystko liczony jest równolegle czas trwania starej umowy abonamentowej, tak że i tak przed wrześniem nie ucieknę bez płacenia kary umownej? Czy umowę uważa się od chwili migracji za niebyłą i klient jest wolny? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 #1126496  autor: Karlos20
 06 sty 2022, 19:03
sucharrr: Jeśli masz ofertę abonamentową, bez usług Love, wówczas możesz zmigrować do Flexa, gdy pozostało nie więcej niż 180 dni do końca Twojej umowy abonamentowej, wówczas będziesz mógł już z Flexa przejść do innej sieci. Bez okresu wypowiedzenia, bez kar, bo umowa abonamentowa zmieni się w ofertę przedpłaconą. Bez wymiany karty SIM, bez robienia selfie i foto dowodu osobistego.
Pytanie, czemu chcesz do T, skoro Flex dużo ma do zaoferowania w swojej ofercie i jest bardziej elastyczny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126498  autor: sucharrr
 06 sty 2022, 19:28
Karlos20 pisze:sucharrr: Jeśli masz ofertę abonamentową, bez usług Love, wówczas możesz zmigrować do Flexa, gdy pozostało nie więcej niż 180 dni do końca Twojej umowy abonamentowej, wówczas będziesz mógł już z Flexa przejść do innej sieci. Bez okresu wypowiedzenia, bez kar, bo umowa abonamentowa zmieni się w ofertę przedpłaconą. Bez wymiany karty SIM, bez robienia selfie i foto dowodu osobistego.
Pytanie, czemu chcesz do T, skoro Flex dużo ma do zaoferowania w swojej ofercie i jest bardziej elastyczny.
Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź! Powodów przejścia do T jest kilka, między innymi to, że w ostatnich miesiącach pakiet internetu w Orange wyczerpuje mi się bardzo szybko przez rozmowy na FaceTime, a w T mają mnie za jednym zamachem przyjąć, zrobić cesję na firmę i dać Magentę Biznes w pakiecie ze światłowodem, bez limitu danych mobilnych. No i fakt, że sporo czasu w roku spędzam w domku na wsi na Mazurach, skąd nie da się nawet nawiązać połączenia głosowego z Orange. Gdyby nie router i karta z netem z T, to nie mógłbym pracować. Każdy wybiera to, co mu bardziej pasuje. Ja w każdym razie jestem już zdecydowany.
 #1127114  autor: Remington
 20 sty 2022, 22:23
Mam pytanie o źródło płatności. Wybiera się główne źródło płatności. Czy zatem drugie jest zapasowe i zostanie użyte gdy główne nie zadziała? Czy jednak nie i mimo dodania karty lub środków na saldzie jeśli to druga metoda jest ona bezużyteczna bez ręcznej interwencji?
 #1127117  autor: Karlos20
 21 sty 2022, 05:04
Remington: nie, to nie jest zapasowa wersja płatności. W danym momencie jest aktywna tylko jedna forma płatności. Masz kartę płatniczą, to z niej idą wszystkie płatności, nawet gdy znajdują się na saldzie Flex środki, np. za polecanie. Masz wybór: albo tą kasę wypłacasz na dowolne konto bankowe bądź zmieniasz formę płatności, aby obciążało saldo Flex. Formę płatności za usługi możesz zmieniać w apce w każdej chwili, warto pamiętać o momencie poboru opłaty za plan (na godzinę przed jego odnowieniem, inaczej usługi zostaną zawieszone).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127119  autor: Remington
 21 sty 2022, 08:00
Dziękuję Karlosie.

Tego się obawiałem. Moje pytanie wzięło się z faktu, że wczoraj pewna cykliczna płatność z PayPal została pobrana z rezerwowej karty, czyli bank domyślnej karty musiał odrzucić płatność. Z kartą i kontem wszystko jest w porządku, więc musiał wystąpić jakiś błąd po stronie banku. Zaciekawiło mnie więc jak to wygląda we Flexie w podobnej sytuacji.

Czyli jest to oferta dla świadomych i nie mogę jej dać np. mojemu tacie, który jest zielony jeśli chodzi o takie sprawy i miałby problem w razie jakiegoś błędu przy płatności.

P.S. Czy mógłbyś też odpowiedzieć mi na pytanie dotyczące nju innym wątku?
 #1127149  autor: Karlos20
 21 sty 2022, 23:48
Jeśli nie ufamy cyklicznym płatnościom kartą, można przełączyć się na saldo Flex, żaden problem. Jeśli tam będą środki (można zasilić od razu większą kwotą, bądź dostać z poleceń) ; to usługi bez problemu będą z tego salda odnawiane lub aktywowane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127238  autor: iphoneski
 24 sty 2022, 10:33
@neotele U mnie na iPhone działa, także problem nie jest globalny, chociaż ostatnio jakby częściej się sypie ta ich aplikacja.
@przemo_one
Kody są na pierwszy i tylko pierwszy numer na jeden pesel i było to już X razy wyjaśniane.
 #1127539  autor: stan789
 30 sty 2022, 13:56
Cześć. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany z orange na kartę na FLEX. Chciałbym dodatkową kartę z usługami voice, sms, intenet oraz w razie potrzeby przekierowanie połączeń. Czytając wasze opinie mam wątpliwości czy to wszystko prawidłowo działa. Napiszcie czy
1. smsy z nieodebranym połączeniem w tej konfiguracji działają, jeżeli nie, czy prawidłowo działa połączenie oczekujące
2. Czy w przypadku np rozładowania baterii w głównym telefonie na dodatkowym będę mógł odbierać rozmowy i smsy oraz korzystać z internetu.
3. Nie mam zamiaru doładowywać kartą tylko blikiem, więc czy mogę doładować większą kwotą i w takim przypadku jaką formę płatności wybrać
4. Jak skorzystać z promocji 1 miesiąc za darmo oraz gdzie znaleźć kod polecający żeby skorzystać z promocji za polecenie
5. Czy z VoLte tak samo jak w usługach orange na kartę mogę korzystać tylko na dedykowanych telefonach. Posiadam nokię 4.2
6. Czy mając dodatkową kartę sim mogę w razie potrzeby przekierować połączenia na inny numer, np w razie braku zasięgu
Dodam tylko że jestem w orange od pół roku i jeszcze nie wszystko ogarnąłem.
 #1127563  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 09:38
stan789:
1. Działają, choć wiele osób raportuje błędy.
2. Tak, jak najbardziej, jeśli kartę dodatkową masz ustawioną w trybie "rozmowy, sms,mms,net", w innym wypadku będzie działał tylko internet. Aby zmienić profil dodatkowej simki, niestety trzeba dokonać jej wymiany.
3. Zasilasz BLIKiem za tyle ile potrzebujesz i doładowana kasa idzie na saldo Flex, stąd będą pobierane środki za plan i usługi. Pamiętaj, że saldo Flex może zostać zasilone bonusami, 70 zł dostaniesz, gdy ktoś wykorzysta Twój kod poleceń, a po miesiącu odnowi mu się plan. Jeśli będziesz chcieć zmienić formę płatności na kartę płatniczą - nie ma problemu.
4. Wpisujesz FLEX przed dodaniem formy płatności (TO WAŻNE). Choć polecam wpisać też inny kod poleceń, wówczas zyskasz 30 zł na saldo Flex (środki się sumują), gdy po miesiącu odnowi się Twój plan. Wybór należy do Ciebie.
5. VoLTE we Flexie jest szerzej dostępne niż w samym Orange na Kartę. Wg strony VoLTE VoWiFi ten telefon nie wspiera tych usług w Orange, ale jest tak z wieloma urządzeniami.
6. Jest taka opcja. Generalnie przy aktywnych 2 kartach oba urządzenia dzwonią jednocześnie, wtedy obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127565  autor: Remington
 31 sty 2022, 10:34
Karlos20 pisze:
31 sty 2022, 09:38
4. Wpisujesz FLEX przed dodaniem formy płatności (TO WAŻNE). Choć polecam wpisać też inny kod poleceń, wówczas zyskasz 30 zł na saldo Flex (środki się sumują), gdy po miesiącu odnowi się Twój plan. Wybór należy do Ciebie.

To zależy indywidualnie od wybranego planu. Dla kogoś z planem za 25 zł bonus 30 zł jest lepszy, ktoś z planem za 80 zł lepiej wyjdzie na darmowym miesiącu.
 #1127692  autor: YttyXXU
 03 lut 2022, 10:07
stan789 pisze:
30 sty 2022, 13:56
Cześć.
...
Napiszcie czy
1. smsy z nieodebranym połączeniem w tej konfiguracji działają, jeżeli nie, czy prawidłowo działa połączenie oczekujące...
Nie nie działają. Czasem przychodzą ale zazwyczaj nie. Konfiguracjam którą opisujesz (FLEX, dodatkowa eSIM z tym samym numerem) jest konfiguracją nienadająca się kompletnie np. do biznesu - nie przychodzące SMS z powiadomieniem o nieodebranym połączeniu, brak sygnału zajętości (zamiennie możesz mieć sygnał oczekiwania którego i tak nie możesz de fakto odebrać bo prowadzisz rozmowe...), etc, etc.
Oczywiście zaraz setki osób Ci powie, że zmyślam i wydziwiam ale pamiętaj - ostrzegałem.
 #1127693  autor: iphoneski
 03 lut 2022, 10:42
Dokładnie tak jest, a niektórzy próbują zakłamywać rzeczywistość. Już kiedyś była taka dyskusja i jako rowiązanie zaproponowano przeniesienie numeru do innej sieci na dzień (bo może się naprawi) albo ustawianie przekierowań na inny numer żeby te smsy dostawać. Dlatego właśnie ta karta jest darmowa, bo Orange doskonale wie o problemie i zamiast coś z tym zrobić wolą odpuścić sobie opłatę, którą po masowych reklamacjach i tak musieliby oddawać. Ktoś tu nawet kiedyś miał darmowego Flexa przez jakiś czas, bo pisał reklamacje co miesiąc i zwracali koszt planu ;)
Osobiście korzystam z Flexa z tą kartą, bo korzyści przewyższają niedogodności, a inną opcją na dwie karty jest tylko biznesowy T-Mobile, ale nie mam zamiaru ściemniać, że wszystko jest cacy skoro nie jest.
  • Strona 76 z 125
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 125
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 125