DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 103 z 123
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 123
 #1145016  autor: dawidb3
 07 mar 2023, 16:59
Przeniosłem dwa numery do flex. Podpiąłem kartę aby automatycznie przedłużała się ważność - pakiet. Natomiast nie bardzo wiem co z tym drugim numerem mam zrobić? Czy też pobierać aplikację flex i logować się na dane z pierwszego numeru? Czy może założyć nowe konto? Ale jak zakładam nowe konto to apka podpowiada żeby wybrać nowy pakiet. Czy po prostu korzystać i nie zaglądać z drugiego numeru do aplikacji?

EDIT: Już wszystko wiem. Na maila przyszła instrukcja.

Po pierwsze, co ma teraz zrobić (tu numer drugiego telefonu)?
1 Ściągnąć apkę Orange Flex.
2 Zalogować się swoim numerem telefonu oraz hasłem z otrzymanego SMS-a. I gotowe 🎉
 #1145017  autor: Karlos20
 07 mar 2023, 17:28
spillerix: albo odbierasz w salonie Orange karty za friko, a poprzez apkę zamawiasz kuriera - do 3 dni roboczych.

baranke: okazuje się, że to była potężna plotka z tym zwrotem (cennik nie przewidywał zwrotu kasy). Passy wcześniej nabyte nie podlegają zwrotowi. W związku z tym pozostają one na koncie do czasu ich wygaśnięcia. Dlatego ta nowa opcja nie jest dla tych osób zalecana.

Window: to już od Ciebie zależy. Jedyny plus to jednorazowo kolejna dawka 30 GB ale zyskasz już na stałe dostęp do Fake5G.

dawidb3: czy ten numer masz na tym samym koncie (aktywowany w strefie kart SIM)? Czy na osobnym? Polecam logować się mailem, jeśli z jakiegoś powodu nie opłacisz planu, to logowanie się do apki SMSem będzie niemożliwe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145018  autor: Remington
 07 mar 2023, 17:30
Window pisze:
07 mar 2023, 16:03
Jest sens przenoszenia z Planu 30 bez 5G na Plan 30 z 5G?

Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Jeśli nie masz telefonu z 5G albo nie jesteś w zasięgu 5G, albo nie potrzebujesz dużo szybkiego netu, to odpowiedź nasuwa się sama. Ale nikt nie wie jak to wygląda u Ciebie, więc trudno wróżyć z fusów.
 #1145019  autor: f0ku5
 07 mar 2023, 17:32
Karlos20 pisze:
07 mar 2023, 11:08
f0ku5: aby być obiektywnym Flex daje no-limit za 80 zł, a T za 85 zł z ograniczeniem wyłącznie na smartfona.
Flex pozwala na 4 karty SIM łącznie, co obniża realnie koszty, T pozwala tylko na MultiSIM (dodatkowo karta eSIM do posiadanego SIMa) płatne dodatkowo 9 zł/mc i tylko na smartfonie. No i argument koronny: Flex nie ma kagańca, T ma umowę na minimum 6 miesięcy i po tym okresie cena rośnie (cena może wzrosnąć gdy wyłączymy zgody marketingowe czy eFakturę), czego we Flexie nie ma.
Dla mnie sytuacja jest jasna - oferta T teraz traci sens, ich stać tylko na pierdy typu 14 dni bez limitu prędkości i danych - jednorazowo.
Ale ja pisałem o ludziach którzy korzystają z internetu tylko w telefonie i nie potrzebują 10 dodatkowych kart do routerów, zegarków, pralek, żelazek, itp.
Wydaje mi się, że takich osób jest całkiem sporo (w tym ja) i wtedy abo za 65 w T-Mobile ograniczone do 30 mbit (co zresztą i tak nie jest prawdą) jest w moim odczuciu lepszą ofertą od 80 we Flexie żeby koniecznie mieć nolimit ;)
 #1145020  autor: IC_Current
 07 mar 2023, 17:47
@f0ku5
Każda osoba ma inne potrzeby i dobrze, że jest wybór.
Kto ma tylko telefon i chce mieć nolimit bierze TM, to dla niego najlepsza opcja.
Kto ma więcej urządzeń lub rodzinę bierze Flexa. Ja np rozważam teraz właśnie pakiet za 80 dych. Jedną kartę do telefonu, drugą żonie, trzecią i czwartą dzieciom. Żona i dzieci mają dual SIM więc dodatkowo pakiet minut i SMS w Virgin za 9zł lub inny no limit do max 15zł za rozmowy i SMS (wiele tego). Tym sposobem mam CZTERY prawdziwe nolimity na rozmowy, SMS i Internet w cenie maksymalnie 31zł za osobę. Ewentualnie trzy osoby z kartami z pakietu za 8 dych + jedna z kartą za 3 dychy (+dane przelane z karty głównej) + "za darmo" karta do routera.
 #1145024  autor: iphoneski
 07 mar 2023, 18:18
Remington pisze:
07 mar 2023, 17:30
Window pisze:
07 mar 2023, 16:03
Jest sens przenoszenia z Planu 30 bez 5G na Plan 30 z 5G?

Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Jeśli nie masz telefonu z 5G albo nie jesteś w zasięgu 5G, albo nie potrzebujesz dużo szybkiego netu, to odpowiedź nasuwa się sama. Ale nikt nie wie jak to wygląda u Ciebie, więc trudno wróżyć z fusów.
Moim zdaniem samo pytanie jest bez sensu. To jest przecież ten sam pakiet, tylko w jednej wersji masz 5G a w drugiej go nie masz. Więc jaki cel ma taki dylemat?
@IC_Current
Spoko wymyśliłeś, ale pamiętaj, że dwie karty znacznie bardziej cisną baterię niż jedna. Też na początku zauroczyłem się DS i chciałem jedną kartę do neta w N a drugą do gadania z Play, ale zużycie prądu w trasach było irytujące.
 #1145038  autor: lukjac
 07 mar 2023, 21:59
Usługa „UNLMTD – nielimitowany internet” z tego co się orientuję jest po pierwsze promocją, a po drugie nie jest usługą cykliczną (odnawialną). Po jakimś czasie Orange będzie wiedział jak to wpływa na działanie sieci mobilnej, na jej obiążenie no i na zachowanie klientów. Jak będzie zbyt duża popularność to i pewnie po jakimś czasie niezbędne będą modyfikacje. Choć z drugiej strony wraz ze wzrostem popularności tej promocji może i wdrożone zostanie 5G i pojemność sieci się zwiększy. Trzeba też pamiętać że promocja uruchamiana jest na 7 lub 30 dni (nie obowiązuje tu zasada że pierwszy dzień się nie wlicza). Uruchamiasz o godzinie 19:35 to masz promocję ważną również do tej samej godziny.
 #1145044  autor: klaudia123
 08 mar 2023, 01:08
lukjac pisze:
07 mar 2023, 21:59
...
Po jakimś czasie Orange będzie wiedział jak to wpływa na działanie sieci mobilnej, na jej obiążenie no i na zachowanie klientów. Jak będzie zbyt duża popularność to i pewnie po jakimś czasie niezbędne będą modyfikacje. ...
...
Myślę iż do 200-300GB nie będzie interwencji... w końcu 150GB masz jako starter :D Prościej gdyby w ofercie zaszyto limity prędkości np. FUP 1Mb/s do końca trwania pakietu po X GB. Na dziś 4 karty mogą kopiować Internet :D
Orange ma kilka fajnych promocji gdzie masz określoną liczbę GB czy prędkość, a cena wyjdzie ta sama :D Takie oferty są bezpieczniejsze dla obu stron. Pamiętamy żenujące tłumaczenie Orange, dziecko wysyłało SMS... korzystało z tego co zakupiło - wpis na telepolis swego czasu.

Licząc dodatkowe karty jako @ dla 4 kart. Z ich oferty można dobrać Flex 30/30GB + 3x IMO 10/10GB/1Mb + opcja nocki 4,99zł. (00-08)
I nadal mamy 60zł...
IC_Current pisze:
07 mar 2023, 17:47
@f0ku5
...
Ja np rozważam teraz właśnie pakiet za 80 dych. Jedną kartę do telefonu, drugą żonie, trzecią i czwartą dzieciom. Żona i dzieci mają dual SIM więc dodatkowo pakiet minut i SMS w Virgin za 9zł lub inny no limit do max 15zł za rozmowy i SMS (wiele tego). Tym sposobem mam CZTERY prawdziwe nolimity na rozmowy, SMS i Internet w cenie maksymalnie 31zł za osobę. ...
...
Przeliczę Ci, mobile viking na PLAY, GB się kumulują i można je przekazać innej osobie... ok, 100zł, ale nie latasz z dualsim, każdy ma pełen nolimit, zarządzasz Ty w 1 aplikacji.
Ewentualnie:
Plush składanka 4 numerów z rabatem za każdy kolejny, szt. po 20zł...
Nju 2x abo 29+9...
 #1145047  autor: Karlos20
 08 mar 2023, 06:07
klaudia123: już nie kombinuj, daj ludziom swodobnie przetestować usługę. Jak będzie gorzej z ruchem internetowym to naturalnie prędkość będzie spadać, bez większych zabiegów. Tym bardziej, że ta opcja kosztuje w każdym przypadku łącznie 80 zł/mc lub od 50 zł na 7 dni (plan 35 + 15 zł za unlimited) - nie jest dostępna dla każdego.
Dodatkowo sporo osób ma jeszcze Passy wcześniej wykupione i promocyjne gigabajty, co powoduje, że ta promocja jest dla nich bez sensu, bo i tak tego internetu tak łatwo nie zużyją.
W chwili obecnej jest tak jak powinno być.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145070  autor: Karlos20
 08 mar 2023, 15:29
Remington: przy nowym numerze lub zmigrowanym z Orange/nju) zawsze jest 14 dni na rezygnację - jeśli to zrobisz wtedy zwracają kasę na Saldo Flex (koszt planu), a wraz z zamykanym planem tracimy numer. W innym wypadku (przekroczenie 14 dni, rezygnacja z planu z numeru z innej sieci) wyłączenie planu skutkuje jego nieodnowieniem i będzie on aktywny do końca opłaconego okresu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145082  autor: Karlos20
 08 mar 2023, 19:14
Remington: żadna kreatywność, po prostu na to pozwalają: migracja z prepaida (nawet ze świeżo zarejestrowanego) do Flexa, aktywacja planu od 15 zł, migracja do opcji najwyższego planu i odpalamy unlimited na 30 dni. Nie chcemy, rezygnujemy, kasa wraca, numer out (pod pewnym warunkiem podanym powyżej).
I to jest kolejny argument wyśmiewający zarówno abonament w T jak i te bonusiki na 14 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145084  autor: iphoneski
 08 mar 2023, 19:28
Kto na to pozwala? Gdzie na stronie Flexa masz napisane "W celu skorzystania z No limit: zamów nowy numer, weź plan za 15 zł, potem zwiększ go do najwyższego i po wszystkim zrezygnuj w celu zwrotu pieniędzy"? To jest właśnie zwyczajne w świecie kombinatorstwo, którego operator nie przewidział. I im więcej takich cwaniaczków się wyroi, tym szybciej zostanie to w jakiś sposób zablokowane.
 #1145108  autor: Karlos20
 08 mar 2023, 23:26
iphoneski: Co Tobie w tym znów nie pasuje? Przecież czysto legalnie testujesz usługi operatora. Możesz kupić starter Orange za 5 zł lub nju za 4. Rejestrujesz go - online, SMSem, w POS, apce Millennium, u konsultanta...
Pobierasz apkę Orange Flex, a jeśli już tam jesteś, logujesz się, otwierasz zakładkę Karty SIM i migrujesz numer ze startera, opłacasz plan za 15 zł i gotowe (migrację / przejście do Flexa jest komunikowane). Potem migrujesz na wyższy plan i włączasz unlimited na 30 dni.
Gdzie to jest napisane, że jest to zabronione?
To nie jest kombinatorstwo - kombinowanie to było, że tym sposobem można było pobierać kody promocyjne które można je wykorzystać na innym numerze Flex, nabijając GB i Passy (GB studenckie są teraz otrzymywane osobno i na kod się teraz długo czeka, a Passy zniknęły z oferty - więc uszczelniono nefralgiczne promocje). A w tym wypadku wykorzystujesz dozwolone sposoby na włączenie unlimited za cenę planu, bez zbędnych zabiegów. Dlaczego z tego nie skorzystać, skoro operator pozwala zmienić plan z niższego na wyższy??
Poza tym przy zmianie planu tracimy podstawową/otrzymaną ilość GB. Wcześniej za starter zapłaciliśmy kilka zł. Jeśli nie zrezygnujemy z numeru, nie odzyskamy już wpłaconych 15 zł za plan, ale na kolejne 2 tygodnie nadal zadziała net unlimited.
Fajnie mieć swoje zdanie na ten temat, ale w tym wypadku nie rozumiem krytyki, gdyż ta krytyka zaburza zasadę działania Flexa czyli "chcesz - masz".

Skoro Tobie takie coś nie pasuje, przecież można z bieżącego numeru Flex zmigrować na plan za minimum 35 zł (bezkosztowo ale pamiętając, że stracimy niewykorzystane GB z planu) i samemu zdecydować na ile dni aktywujemy no-limit na neta. Można dodatkowo wyrobić karty-klony (również za darmo). Chcesz-masz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 103 z 123
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 123
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 123