DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 124
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 124
 #1071404  autor: Remington
 09 maja 2019, 17:21
marcin19883 pisze:
09 maja 2019, 17:02
Nie rozumiem, po co mam płacić 35zł za no limit z 10GB. Mam to samo w prepaidzie, tylko dużo dużo więcej neta i taniej.

Ty nie zapłacisz, bo nie jesteś targetem dla tej oferty. Ona wydaje się być plasowana jako niby-abonament (którym formalnie nie jest, ale ma jego cechy). I wśród abonamentów oferowanych pod główną marką operatora wygląda już całkiem dobrze. Jeśli oferty sprzętu będą korzystne, to tym bardziej będzie ta oferta porównywana z abonamentowymi.

Hasło chcesz-masz jest bardzo chwytliwe, choć mnie bardziej pasuje do możliwości błyskawicznej aktywacji eSIM-a niż elastyczności tej oferty.

P.S. Orange Flex to jednak nie jest prztyczek dla Next/Folx, lecz marka używana już przez Orange w Maroku.
 #1071405  autor: marcz123456
 09 maja 2019, 17:40
Tak, tylko wszyscy tzw. fani abonamentu uzasadniają wyższość postpaid nad prepaid tym że jest bezobsługowy, nie trzeba pamiętać o doładowaniu i takie tam bzdety. Tutaj już jest aplikacja, trzeba sprawdzać, uruchamiać, włączać, wyłączać. Jeszcze bardziej uciążliwe niż zwykła prosta oferta na kartę. Sami sobie strzelili w stopę pakietem rocznym za 3 stówki. Jak tu jest z umową? Skoro można przejść z abo pół roku przed końcem umowy, to chyba jakaś jest.
 #1071412  autor: Remington
 09 maja 2019, 19:07
marcz123456 pisze:
09 maja 2019, 17:40
Tak, tylko wszyscy tzw. fani abonamentu uzasadniają wyższość postpaid nad prepaid tym że jest bezobsługowy, nie trzeba pamiętać o doładowaniu i takie tam bzdety. Tutaj już jest aplikacja, trzeba sprawdzać, uruchamiać, włączać, wyłączać. Jeszcze bardziej uciążliwe niż zwykła prosta oferta na kartę. Sami sobie strzelili w stopę pakietem rocznym za 3 stówki. Jak tu jest z umową? Skoro można przejść z abo pół roku przed końcem umowy, to chyba jakaś jest.

I właśnie ta oferta ma te zalety postpaida: odnawialność usług, ale i możliwość elastycznego nimi zarządzania, a także brak konieczności pamiętania o doładowaniach. Co do umowy, to jeśli jest jak u konkurencji, to jest to formalnie prepaid.
 #1071413  autor: Robin560
 09 maja 2019, 19:21
jestem w trakcie przenoszenia do orange więc pewnie przejdę testowo .fajnie że można mieć drugą kartę. nie przewiduję długiego użytkowania tej oferty.zobaczymy co będzie po pół roku.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1071417  autor: Window
 09 maja 2019, 19:42
A jeżeli się jest w Orange na kartę i chce się przejść na Orange Flex to nie trzeba zmienić kartę w porównaniu do Play Next gdzie jak się przechodzi z Play na kartę do PN trzeba zmienić kartę
 #1071419  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 19:49
Dla mnie jedyne zalety tej oferty w porównaniu do karty to wifi calling które podobno ma działać poza krajem i połączenia oczekujące, no i jeszcze Roaming. Sama oferta pod względem zawartości już nie prezentuje się tak kolorowo.
 #1071432  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 21:00
@Remington Nie jestem przekonany czy ludzie, którzy korzystają z abonamentu wybiorą tą ofertę. Część ludzi, którzy kupują abo robią to z przyzwyczajenia, inni bo wychodzi taniej z np tv i internetem, inni bo się nie znają itd. Ci, którzy kupują z przyzwyczajenia nie będą nic zmieniać bo się Przyzwyczaili, ci którzy się nie znają też, ci którzy wzięli abonament dla zniżek też nie zmienią bo im zniżki przepadną. Więc dla jakiej grupy klientów abonamentu ta Oferta miałaby być? Ewentualnie ludzie dla których ważne jest to co wymieniłem w poprzednim poście ale ile takich ludzi jest?
 #1071439  autor: Remington
 09 maja 2019, 21:17
To alternatywa dla tych, co wystarczy im samo abo w ofercie "tylko SIM". Choć kto wie, może będą to szeroko udostępniać. Kwestią decydującą okaże się przekaz marketingowy - jaki on będzie i na jaką skalę.
 #1071453  autor: iphoneski
 09 maja 2019, 22:49
Ja to wiem, chodziło mi tylko żeby pokazać, że to raczej nie jest alternatywa dla większości klientów abo. Np ja mam abonament żeby nie martwić się gdy mam jakieś dodatkowe wydatki. Muszę zadzwonić do Francji to dzwonię. A że trzeba zapłacić rachunek to trudno, dzwoniłem, kosztowało, trzeba to opłacić.
 #1071477  autor: fwitkowski17
 10 maja 2019, 08:36
Usług premium od pewnego czasu nie ma w Orange. Ponadstandardowe użycie jest blokowane (połączenia międzynarodowe, roaming poza FUP). Aby móc znich korzystać trzeba wykupić odpowiedni pakiet w aplikacji
 #1071490  autor: pakierhakierxd
 10 maja 2019, 10:47
Nie jest zła ale wolę swoją ofertę w Orange Love
10zł za no limit rozmów sms mms i 5 gb a potem normalnie by był lejek 64 kb/s ale wolę kolejne 5gb za 10 i kolejne 5gb + no limit lte za 10 więc max 30 ;)
no limit lte to chyba 100 gb ,gdyby nie ta oferta wziąłbym flexa lub rok za 300 lub Nju ;)
a co do neta wykorzystuje 5-10 gb.

Pozdrawiam :)
  • Strona 1 z 124
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 124
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 124