DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 72 z 125
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 125
 #1124262  autor: Karlos20
 12 lis 2021, 11:22
Po co 5G, skoro na samym LTE+ prędkości są lepsze, bez konieczności dopłacania?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124263  autor: f0ku5
 12 lis 2021, 11:34
Po to, że 5G jest dostępne chyba w każdej innej ofercie Orange (nie wspominając o konkurencji), a Flex pod tym względem jest traktowany po macoszemu.
 #1124264  autor: Karlos20
 12 lis 2021, 12:23
Dlatego nie warto przepłacać, tym bardziej, że 100GB można mieć w ramach najtańszego planu. Słabością Orange to dostępność 5G (zasięg), co z tego, że w OFNK jest niższy próg wejścia do 5G (od 15 zł jako osobna usługa serwisowa), skoro za te 15 zł można mieć w OFNK więcej neta, nie mówiąc o Flexie, gdzie są promocje, Passy i inne atrakcje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124268  autor: f0ku5
 12 lis 2021, 14:44
Ale ja jak najbardziej zgadzam się z tym, że 5G w obecnej formie nie jest nikomu potrzebne. Szkoda jedynie tego, że Flex jest w zasadzie jedyną ofertą w której tak "trudno" o dostęp do 5G i jest to dla mnie niezrozumiałe.
Mimo różnych działań Orange podtrzymuje swoje zdanie sprzed jakiegoś czasu - Flex nie będzie już rozwijany :)
 #1124284  autor: Karlos20
 13 lis 2021, 07:01
Po co Flex ma być dalej na tą chwilę rozwijany, skoro jest w swoim pomyśle kompletny? I tak jest nowocześniejszy, niż nju mobile. Można by było poprawić kilka rzeczy, np. możliwość powrotu do głównego Orange czy zmienić ceny pakietów, ale czy to coś zmieni? Na chwilę obecną to nie ma nikt lepszej oferty od nich.

GB za Gole łączą się z innymi kodami dające nawet 180 dni ważności Promo GB - to jedyna oferta prepaid od Orange, która daje aż pół roku internetu bez ekstra opłat. Przy okazji nadmiar podstawowych GB z planu można dać innej osobie we Flexie lub zamienić na las (wiecie, czemu tyle Promo GB jest teraz rozdawanych).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124298  autor: iphoneski
 13 lis 2021, 18:48
Karlos20 pisze:
12 lis 2021, 12:23
Dlatego nie warto przepłacać, tym bardziej, że 100GB można mieć w ramach najtańszego planu. Słabością Orange to dostępność 5G (zasięg), co z tego, że w OFNK jest niższy próg wejścia do 5G (od 15 zł jako osobna usługa serwisowa), skoro za te 15 zł można mieć w OFNK więcej neta, nie mówiąc o Flexie, gdzie są promocje, Passy i inne atrakcje.
Przy całym moim szacunku do ciebie tu się nie zgadzam.
Nie każdy kombinuje i uruchamia miliardy gigabajtów i nie każdemu te miliardy są potrzebne.
Po co mi 5G? A po to, że na 5G automatycznie robi się kopia zapasowa w iCloud i FaceTime leci bez kompresji w najwyższej możliwej jakości. No i nawet bez tych (wg mnie rzeczowych) argumentów mam telefon z 5G, więc chcę korzystać z 5G i basta, a w Flex ten dostęp jest najgorszy wśród wszystkich ofert na rynku i to jest faktem. A to, czy mogę mieć na kodach 10, 100 czy 100 miliardów gigabajtów mi mocno zwisa i powiewa, bo tyle w telefonie nie jest mi potrzebne.
 #1124300  autor: Karlos20
 13 lis 2021, 20:26
Wiele osób wstrzymuje się z zakupem telefonu z 5G, bo albo jest za drogo, albo nie mamy odpowiedniej ilości nadajników (nie mówiąc o decydentów partii rządzącej, którzy sami wstrzymują rozwój tej technologii w Polsce). Flex z The Insiders i tak odwalili super akcje z rabatem 50% na każdy plan do pół roku, więc przy odrobinie szczęścia dostęp do 5G mógł być dostępny w podobnej cenie, co np. w taryfie GO w T-Mobile czy w pakiecie za 39 w Orange na kartę.
Krytyka słuszna, ale inni też mają wysoki próg wejścia dostępu do tejże technologii.
A korzystający z nju ani nie mają eSIM, ani 5G, a jakoś nie słyszę narzekania (wystarczy utrzymać ceny i dorzucić GB za staż, aby zadowolić sporą ilość klientów - a 1 mln osób w submarce, która istnieje znacznie dłużej niż Flex, to też nie wygląda rewelacyjnie), a to jest ten sam operator.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124307  autor: f0ku5
 14 lis 2021, 12:27
Karlos, nikt już teraz się nie wstrzymuje z kupnem telefonu z 5G, bo te kosztują grosze.
Kupuję jakikolwiek nowy telefon i w większości przypadków mam go z obsługą 5G, a więc chciałbym z niej korzystać nawet w takiej formie jaką obecnie mamy w Polsce. Ale nie mogę, bo 5G we Flexie jest na najgorszych warunkach w Polsce.

Nie zgodzę się również, że Flex jest ofertą kompletną. Od samego początku ludzie (w tym ja) prosili na przykład o biling w aplikacji czy ciemny motyw, do dzisiaj Orange ma na to wywalone. Jedyne co od dłuższego czasu potrafią zrobić to wrzucić jakąś aktualizację aby zmienić wersję aplikacji, dodać jakiś "fajny" opis zmian (których nie ma) i tyle.
Fakt, że SMS'y w WiFi Calling nie działają jedynie we Flexie też uważam za jakieś kuriozum.

Flex miał być nowoczesną ofertą nastawioną na młodych i dynamicznie rozwijaną. Tak było na samym początku, potem entuzjazm opadł. Na chwilę obecną Flex po prostu "jest", w zasadzie chyba już nikt się nim nie interesuje, a według Orange najważniejszą obecnie rzeczą jest wybór świątecznego motywu do aplikacji...

Sam jestem we Flexie i tego nie zmienię, ale jestem po prostu zawiedziony stagnacją, która obecnie tam panuje.
 #1124309  autor: iphoneski
 14 lis 2021, 12:53
Nic dodać, nic ująć. Podobnie z obsługą aplikacji przez czytniki ekranu dla osób niewidomych – "Wiemy o problemie, pracujemy nad rozwiązaniem". I tak już od ponad roku, czyli w praktyce olane, bo rozwiązanie jest dość proste w realizacji. Dziś jedyne co robią to właśnie jakieś śmieszne motywy na święta albo rozdawanie setek gigabajtów, które większości po prostu przepadają, bo nikt tyle nie potrzebuje.
Nie zgozę się też, że w nju są zadowoleni – sporo ludzi od dawna pyta kiedy eSIM, kiedy 5G, kiedy odświerzenie. Zwiększyli pakiety, ludzie niby się ucieszyli, a jak pytałem po co im to zwiększenie to odpowiadali "Właściwie po nic, ale skoro dają to fajnie" i taki właśnie pożytek z tych wszystkich gigabajtów. Sam siedzę we Flex, bo żadna inna oferta nie daje mi drugiej karty do routera i ESIM ale jestem coraz bardziej rozczarowany brakiem rozwoju tej oferty. Gdy ją wybierałem nie robiłem tego z powodu kodów na zbędne dane a właśnie z powodu nowoczesności i innowacji, których już od dawna nie ma.
 #1124313  autor: stan789
 14 lis 2021, 18:26
Powiedzcie czy przechodząc z karty na flex utracę zgromadzony internet i pozostałe środki z doładowań i czy we flexie niewykorzystane GB kumulują się oraz jak to jest gdybym w przyszłości chciał zmienić ofertę np na nju. Dzięki
 #1124314  autor: f0ku5
 14 lis 2021, 18:36
Utracisz, niewykorzystane GB nie kumulują się, nie będzie problemu ze zmianą oferty, aczkolwiek być może będzie potrzebne odwiedzenie na parę dni konkurencji.
 #1124317  autor: Karlos20
 14 lis 2021, 22:02
f0ku5 & iphoneski:
Billingu się nie doczekamy, bo stwierdzili, że jeśli w standardzie w każdym planie mamy no-limity, to po co mamy to kontrolować? Stwierdzenie wcale nie jest bezsensowne. W zamian mamy rozróżnienie ruchu internetowego, aby np. dobrać Passy.
Też nie kumam narzekania niektórych ludzi, że aby zadzwonić na numer zagraniczny z PL albo, aby skorzystać z roamingu poza UE, trzeba kupić pakiet. To też ma sens - BRAK ZBĘDNYCH KOSZTÓW I RACHUNKÓW. A to jest jedna z istot działania Flexa. Płacisz jeśli chcesz skorzystać. Mniej niż w innych ofertach czy u konkurencji.
Owszem Flex nie jest idealny, ale zapominacie, że to nju jest od wielu lat najbardziej zaniedbaną ofertą Orange. To cud, że w niej jest aż milion klientów/kart SIM, z czego większość to prepaidy. To już bardziej pro-kliencką ofertą prepaidową jest w samym Orange np. Orange Free Na Kartę. Gdyby Flexa by nie było, od razu byłbym w OFNK niż w nju.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124319  autor: iphoneski
 14 lis 2021, 22:32
Argument o nju jest trochę w stylu "a u was biją murzynów" albo "poprzednia władza kradła więcej". Jest to gorsza opcja, ale to nadal nie zmienia faktu, że Flex od jakiegoś czasu jest zaniedbywany.
 #1124403  autor: iphoneski
 16 lis 2021, 19:55
Nie dochodzą żadne i do tego poczta głosowa nie działa. Nic z tym nie zrobisz – ktoś kiedyś pisał, że to reklamował i co miesiąc miał usługi za darmo, ale nie wiem czy to jeszcze działa.
 #1124410  autor: baranke
 16 lis 2021, 21:58
Ale nie działają te powiadomienia wtedy, kiedy masz dodatkową kartę na której są aktywowane 'połączenia, smsy i internet'. Gdy masz dodatkowy SIM jedynie z Internetem to chyba wszystko na głównej karcie działa jak należy... mam rację?
  • Strona 72 z 125
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 125
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 125