DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 10 z 123
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 123
 #1080089  autor: Wosiu96
 09 wrz 2019, 16:42
gerrard725 pisze:
09 wrz 2019, 11:20
1 GB za 3 zł, 5 GB za 10 zł i 10 GB za 15 zł.
Dzięki za odpowiedź 😃
Dziś rzecznik potwierdził, że we flexie pracują nad vowifi za granicą czyli opcja ta będzie w przyszłości...
 #1080192  autor: Karlos20
 11 wrz 2019, 07:12
Wosiu96: nie lepiej zmienić aktualnie włączony plan na wyższy, np. z 15GB za 25 na 30GB za 30 zł? GB pojawią się po zmianie planu, a różnicę zapłacisz przy kolejnym pobraniu opłaty za plan? Ale chwała im za to, że daje ludziom wybór, czasem 1GB na 1 czy 2 dni przed odnowieniem planu uratuje tyłek przed lejkiem :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1080230  autor: Wosiu96
 11 wrz 2019, 21:59
Karlos20 pisze:
11 wrz 2019, 07:12
Wosiu96: nie lepiej zmienić aktualnie włączony plan na wyższy, np. z 15GB za 25 na 30GB za 30 zł? GB pojawią się po zmianie planu, a różnicę zapłacisz przy kolejnym pobraniu opłaty za plan? Ale chwała im za to, że daje ludziom wybór, czasem 1GB na 1 czy 2 dni przed odnowieniem planu uratuje tyłek przed lejkiem :D
Kończy mi się okres doładowania we free ale te gigabajty nie są mi aż tak potrzebne...
Miesięcznie wykorzystuję z 10-15GB a flexa chcę potestować ;)
 #1080431  autor: Majek7
 15 wrz 2019, 20:37
Cześć, czy aby sprawdzić usługę Flexa bedąc w nju, muszę najpierw przenieść numer z nju do któreś (konkretnej?) oferty na kartę Orange? Drugie pytanie, czy w związku z tym że chciałbym przetestować na Pixelu 3 esim, miałbym to zaakcentować przy przenoszeniu numeru czy po prostu wziąć standardową kartę sim kurierem, a potem zawnioskować o esim i wyjąć wtedy klasyczną kartę z telefonu, czy od razu można przy przenoszeniu zaznaczyć że się chce tylko esim bez żadnych kurierów i dokumentów dowożonych niepotrzebnie i bez konieczności składowania makulatury z tymi umowami, zgodami i innymi rodosrodo?
 #1080434  autor: Karlos20
 15 wrz 2019, 20:50
Majek7: jeśli nie chcesz ryzykować, zamów starter z nowym numerem w aplikacji Orange Flex, polecam darmowy odbiór w każdym salonie Orange. Nie czekasz na kuriera kilku dni. Kartę dostajesz od ręki. Bez okazywania dokumentów. Za darmo.
Jeśli już masz numer w Orange lub nju na siebie - kupujesz dowolny starter za 5 lub 4 zł, rejestrujesz go w bankowości elektronicznej lub w kiosku, albo wysyłasz smsa rejestracyjnego z wykorzystaniem numeru na siebie w Orange/nju. Wówczas migracja takiej karty do Flexa odbędzie się BŁYSKAWICZNIE, bez robienia foto dowodu osobistego i potrzeby wyboru nowej SIMki.
eSIM działa obecnie TYLKO na wybranych modelach iPhone (XS, XR, XS MAX oraz najnowsze 11, 11 PRO, 11 PRO MAX). Przy zamawianiu nowej karty apka daje wybór - standardowa lub eSIM. Później zawsze można dokonać wymiany.
I jeszcze jedno - dlaczego warto przetestować Flexa na nowym starterze (Flexa lub Orange lub nju): masz 14 dni na rezygnacje z subskrypcji, wówczas kasa w 100% zostanie zwrócona, a karta ulegnie dezaktywacji. Jeśli się spodoba, możesz pozostawić ofertę albo przenieść główny nr z nju (omijasz krok z foto dowodu i zamówienia karty SIM).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1080435  autor: Majek7
 15 wrz 2019, 20:57
Dzięki za szybką odpowiedź. Chciałbym "zmigrować" mój obecny numer telefonu z Nju zarejestrowany oczywiście na mnie, do Flexa - a nie kupować nowy starter z nowym numerem telefonu do subskrypcji :) - da się to sprawnie załatwić bez łażenia do salonu i marnowania tam czasu?

Co do esim, wiem że oficjalnie działa tylko na tych jabłkach, ale od dawna już ludzie pisali, że na Pixelach 3 też esim od Orange im działa i ja chciałbym tę usługę u siebie również sprawdzić, czy mogę korzystać bez potrzeby umieszczania fizycznie karty w slocie na sim przy okazji testowania Flexa. Jeśli to jest do zrobienia, byłoby fajnie.
 #1080437  autor: Karlos20
 15 wrz 2019, 21:10
Tak, migracja obecnego numeru z nju do Flexa trwa kilka minut. Nowej karty SIM i robienia foto dowodu - nie potrzeba, bo Orange już Ciebie zna. Wszystko w aplikacji.
Na razie testuj w ramach standardowej obecnie posiadanej karty SIM. Powodzenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1080438  autor: Majek7
 15 wrz 2019, 21:12
Czyli mając kartę z nju w tel, mogę ściągać apkę flexa, zarejestrować się i próbować działać z subskrypcją Flex bez potrzeby czekania na nowy blister z kartą sim od oragne? W przypadku oferty Nju z rachunkiem nie muszę czekać, aż Nju "puści numer" do Flexa za miesiąc czy półtora np, w zależności jak sobie tam ustali termin zwolnienia numeru do "nowego" operatora, tzn oddania do macierzystego?
 #1080439  autor: Karlos20
 15 wrz 2019, 21:16
Do Flexa możesz przejść z abo nju równie błyskawicznie co z Orange na kartę, bo nie wiąże Ciebie umowa bezterminowa. Poza tym, kto ma abo standardowe na komórkę i ma mniej niż 6 miesięcy do końca umowy, również może przeskoczyć do Flexa bez czekania.
Jeśli masz wątpliwości, zajrzyj na FAQ na https://flex.orange.pl/ w sekcji Pomoc.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1080441  autor: Majek7
 15 wrz 2019, 21:30
No dobra, ale co w przypadku posiadania nju z rachunkiem, czy po przejściu do Flexa w takim trybie "błyskawicznym" nie zostanie pobrana oplata za subskrypcję we Flex po podpięciu karty i za jakiś czas, zgodnie z obowiązującym okresem rozliczeniowym, nie wpłynie faktura z nju do opłacenia w kwocie 29zł, mimo że skorzysta lub skorzystało się do danego dnia (do przejścia do Flexa) z mniejszej ilości danych, niż ta kreska, która już nalicza nie więcej niż 29zl ;) ? Wiesz o co chodzi - o podwójne opłaty tak w skrócie, w nju za fakturę mimo że się np już nie korzystałoby z nju, a z Flexa po aktywacji pakietu za 30zł:)
 #1080442  autor: Karlos20
 15 wrz 2019, 21:55
Z chwilą opłacenia i aktywacji subskrypcji we Flexie, dotychczasowa umowa na abo w nju zostaje rozwiązana, a Ty błyskawicznie przechodzisz na warunki Flexa bez okresu wypowiedzenia w nju.
W takiej sytuacji, Ty otrzymasz fakturę wyrównawczą rozliczoną proporcjonalnie z nju za wykorzystany okres (zależnie czy przekroczyłeś 29 zł czy nie) do momentu przejścia na nowe warunki w Orange Flex.
Pamiętaj, że we Flex opłacasz usługi za miesiąc z góry, więc będą one aktywne za opłacony okres.
Więcej: https://flex.orange.pl/media/2c0c96d7-6 ... e_Flex.pdf
Patrz punkt V: "Migracja numeru do Orange Flex z innej oferty Orange"

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081053  autor: Majek7
 26 wrz 2019, 21:39
Cześć, czy ktoś mając inny telefon niż Iphone, aktywował będąc we Flex usługę esim? Na czacie się dziś poprzepychalem z konsultantem, który pokierowal mnie jak możnaby aktywować esim, ale niestety dla Pixela 3 ta opcja w apce Flexa jest niedostępna, mimo że idąc do salonu i kupując sim z nowym numerem, mogę poprosić od razu o wariant z esim i kulturalnie aktywowałbym esim w moim Pixelu... A będąc już na swoim starym numerze we Flex, robią schody w Orange i nie umożliwiają w telefonie, w którym działa usługa, aktywacji jej :/
 #1081070  autor: gerrard725
 27 wrz 2019, 09:52
Cytat z FAQ ze strony FLEXa.

"Karta eSIM to wirtualny odpowiednik tradycyjnej karty SIM. Nie musisz czekać na kuriera ani odbierać karty w salonie Orange. Wystarczy, że pobierzesz ją na swój telefon. eSIM działa tylko w wybranych telefonach. Aktualne modele telefonów, które obsługują eSIM, to: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR."
 #1081074  autor: Majek7
 27 wrz 2019, 11:04
Ale nie musisz mi cytować regulaminu, który czytałem i którym się zasłania konsultant na czacie bo nauczony jest klepania procedury z ekranu na ekran. Znam też osoby, które mają esim w innych telefonach niż jałbeczniki, np w Pixelu 3, ale nie we flexie (tzn aktywowały esim w karcie orange kupując ją w innej taryfie). Moje pytanie dotyczy tego czy ktoś we flexie sobie ogarnął esim, np aktywując go wcześniej w jakieś ofercie na kartę i dopiero potem przechodząc na Flexa.

Pozdrawiam.
 #1081101  autor: SACZI
 28 wrz 2019, 08:29
Pobieżne przeglądnięcie regulaminów nie dało mi odpowiedzi, czy zgody marketingowe są "płatne" we Fleksie.
Czy ktoś może mi to potwierdzić?
 #1081109  autor: janamoment
 28 wrz 2019, 14:37
Cześć załogo.
SACZI, przed chwilą ja też przewertowałem te regulaminy, unikam reklam jak ognia, i niepokoiła mnie polityka prywatności. Ogólnie, wg 1 punktu, dane są wykorzystywane do marketingu bezpośredniego i w profilowaniu. Punkt 10 Prawo sprzeciwu mówi, że
możesz w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych (w tym profilowania) na potrzeby marketingu bezpośredniego.
ale on ani żaden inny nie wspomina o potencjalnych kosztach.

Przed chwilą sam przenosiłem numer do Flexa. Po wyborze planu, podaniu numeru i typu oferty karty obecnej (postpaid/prepaid) doszło do podsumowania, na którym pokazano mi dwa pola zaznaczenia:
Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych.
Zgadzam się na analizowanie danych transmisyjnych w celu marketingowym.
Oba zostawiłem odznaczone, na dole, zanim kliknąłem potwierdzające OK, nadal widniała informacja Koszt Planu: 30 zł. Wyklikane dzisiaj przeniesienie zrealizuje się 3.10, więc oceń sobie przydatność informacji, ale myślę, że nie będzie ani reklam ani haraczu za to.

Przy okazji, przenoszenie odbywa się etapami: wybór planu aż do podsumowania i zlecenia przeniesienia, dalej odbiór karty SIM w Orange lub u partnerów (tam 3 zł), zeskanowanie kodu karty ze zrobieniem zdjęcia dowodu tożsamości i dopiero w dniu przeniesienia - aktywacji w aplikacji, z podaniem karty debetowej i kodu polecacjącego. Wspominam to po rozmowie na czacie i dlatego, że myślałem, że właśnie przegapiłem gdzieś pole do podania kodu podczas wyboru planu.
 #1081116  autor: Remington
 28 wrz 2019, 17:55
Regulamin nie ma żadnego znaczenia w tej kwestii, bo zgoda na otrzymywanie przekazu handlowego droga elektroniczną musi być wyrażona wprost. Nie potrzebują jej co najwyżej do pokazania banera czy wysłania reklamy pocztą tradycyjną.
  • Strona 10 z 123
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 123
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 123