DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 97 z 125
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 125
 #1142969  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 12:20
Z passów według Orange korzysta zaledwie 2% użytkowników, czyli nie jest to takie superanckie jak niektórzy próbowali głosić. Dla mnie opcje z nielimitowanym netem z lejkami są o wiele lepszym pomysłem, niż Passy na wybrane usługi.
 #1142973  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 12:51
Może Sociala to nie dotyka, bo jest za darmo w planach, a nie jako płatna opcja dodatkowa...
Ja tam jestem w stanie uwierzyć w to niskie zainteresowanie. Od dłuższego czasu twierdzę, że gigabajtów w telefonie każdy ma po kokardę i nie potrzebuje więcej. Setki zużywają tylko ci, którzy nie mogą podłączyć w domu szybkiego kabla, a takich jest coraz mniej. Nawet kiedyś liczyłem sobie ile wyszłoby miesięcznie zrezygnowanie z kabla i kombinacje z mobilnym. Przy kosztach routerów dobrej klasy praktycznie nic bym nie oszczędził, a tylko sobie pogorszył stabilność usług.
 #1142976  autor: koszalineo941268
 02 lut 2023, 13:00
Telepolis 3 miesiące temu pisało:
"Pod nóż pójdzie nielimitowany dostęp do serwisów społecznościowych w Orange Flex, czyli Social Pass (...)Niewykluczone, że zmiany obejmą też płatne pakiety Video Pass, Music Pass czy Game Pass."
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... operatorzy

Czyli jeszcze niedawno było przekonanie, że socialpass odpada na pewno, a pozostałe passy być może. Co się zmieniło w ciągu tych 3 miesięcy?
 #1142978  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 13:31
No to możemy oficjalnie zużywać te dodatkowe pakiety danych z promocji, skoro wprowadzą nielimitowanego neta (z lejkami), to te GB tracą sens - również te z promki "studenckiej" - chyba, że te GB spowodują dostęp do neta na pełnej prędkości...

No i jest jeszcze jeden kłopot - czy obecnie wykupione Passy nie będą się gryzły z tym netem nielimitowanym, a one powodują niezjadanie gigsów podstawowych i promocyjnych...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1142985  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 14:22
Promocyjne gigabajty nie tracą sensu, bo korzystanie z nich nie ma kagańca na prędkość - na tej samej zasadzie zostają przecież droższe plany z gigabajtami, zamiast zostawić tylko 1 i dokupować do niego No limit. Będzie po prostu wybór: albo limit ilości GB bez ograniczenia prędkości, albo limit prędkości bez ograniczenia GB.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2023, 14:52 przez iphoneski, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1142992  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 14:42
iphoneski: ale liczmy się z tym, że tych GB będzie mniej, skoro dadzą nielimitowanego neta. Ciekawe jak oni to rozegrają? Wzorem 5 mbps za 10 zł w taryfie Internet Mobilny Elastyczny na abonament po wyczerpaniu GB z pełnej prędkości, czy pójdą po bandzie i "skopiują" rozwiązania z abonamentu T-Mobile - jeśli to drugie, szykuje się niezły konkurent.
Tak czy inaczej szykuje się potężna klęska urodzaju internetowego...
A ja mam sytuacje skomplikowaną z powodu Passów (Video i Music)... ważnych (nabitych na) 4 lata... Czy będą się gryzły z planowanym pakietem nielimitowanych GB? Nie patrzę na te 3,5 TB, które wykorzystam do czerwca do tv online (serwis poza VP).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1142994  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 14:50
Dlaczego będzie mniej? Będzie tak jak jest obecnie, czyli plany + darmowy pakiet dla studentów + gigabajty za gole czy za co oni tam je dają. T-M ma oferty bez limitu, a mimo to cały czas rozwija abonamenty z gigabajtami. Te opcje nie muszą się wykluczać, podobnie jak teraz nie wykluczają się gigabajty z Passami.
Teraz tak mi wpadło do głowy: jeśli wycofują Passy, to w aplikacji nie będzie już statystyk zużycia transferu na poszczególne kategorie. Dla mnie to wada, bo dla przyjemności zrobiłem sobie tabelkę, w której każdego miesiąca uzupełniam na co ile danych poszło. Nie jest mi to jakoś niezbędne, ale lubię czasem prześledzić sobie bilanse zużycia w poszczególnych okresach - takie dziwne hobby ;)
 #1142995  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 15:00
iphoneski: mogliby wprowadzić billing połączeń na numerze, zamiast tego podziału ruchu netowego.
Wracając - jeśli ich no-limit na neta we Flexie zadziała na kartach-klonach i będą możliwe do wykorzystania na routerze, to Flex w tej kwestii będzie bezkonkurencyjny, TM rzeczywiście ogranicza swoje oferty nielimitowane wyłącznie do smartfonów (ich karty w routerze rzeczywiście nie działają, przychodzi specjalny SMS - to tak na marginesie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1142997  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 15:10
Czy będzie bezkonkurencyjny zależy w dużej mierze od tego, jakie prędkości do kupienia zaproponują. Bo jeśli faktycznie tak jak w internetowych abonamentach tylko do 5 mega, to już lepiej kupić wyższy plan z gigabajtami zamiast tej usługi. Taka przepustowość ledwo wystarczy do puszczenia transmisji w 1080P, więc jeżeli ją odpalisz, to już nic innego na sieci nie zrobisz.
 #1142999  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 15:38
Nigdy nic nie wiadomo, nie zdziwię się, że wprowadzą 2 opcje, np. 5 mega czy też i 20 mega bez limitu. A może i bez limitu prędkości, choć to byłoby bardzo ryzykowne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143003  autor: iphoneski
 02 lut 2023, 16:12
@Karlos20
No i ciekawe czy będzie można kupić na tydzień tak jak jest z video, czy zrobią tylko miesięczny. Dla mnie i moich znajomych ten tygodniowy był spoko, bo kupowało się za dyszkę na czas wyjazdu, zamiast niepotrzebnie utrzymywać cały miesiąc.
 #1143004  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 16:15
iphoneski: Zobaczymy, mogą pójść w ślady dedykowanych pakietów roamingowych, np. w UK, gdzie masz no-limity na minuty/SMS/MMS wychodzące i przychodzące na 1, 7 czy 30 dni, bez ekstra cennikowych kosztów.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2023, 16:17 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143006  autor: Karlos20
 02 lut 2023, 16:21
Remington: a ja czuje, że będą eksperymentować na żywym organizmie, tym bardziej, że potrafią na swojej Flexowej platformie odpalić usługę / pakiet w kilka godzin (chwaląc się na YouTube Orange Polska). Oni też widzą odpływ klientów do T i będą kombinować, jak klientów do siebie przyciągnąć - jak coś przyjmie się we Flexie, to trafi to do abonamentu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143338  autor: iphoneski
 08 lut 2023, 12:44
Jeśli ktoś ma umowę w Orange, może przejść na Flexa i 3 miesiące płacić po złotówce za dowolny plan. Trochę dziwny ruch, żeby zachęcać do porzucenia drogich abonamentów na rzecz tańszego Flexa na czas nieokreślony.
  • Strona 97 z 125
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 125
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 125