DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 70 z 125
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 125
 #1122299  autor: iphoneski
 24 wrz 2021, 13:18
Abonament już chyba mało kto wybiera tak jak kiedyś czyli na jeden numer. Teraz abonamenty się sprzedają, bo są łączone w oferty rodzinne, można kupić z internetem i tv do domu, oferty na przedłużenie są inne niż te oficjalne, na firmę warto jeszcze kupić abonament itd.. Ktoś podpisuje jeden papierek i ma telefony dla rodziny, światłowód w domu i wszystko na jednej fakturze. A co do pakietów neta to mało kto potrzebuje go w telefonach w takiej ilości - średnie zużycie nie przekracza 10GB a operatorzy wciskają 20/30/50/100/nieskończoność i większość tego zwyczajnie przepada. Na 2 lata Flexa Orange informował o 100K użytkowników. Na kilkanaście milionów kart w O i kilkadziesiąt na całym rynku udział Flexa jest niczym.
 #1122301  autor: Remington
 24 wrz 2021, 13:22
Nie zapominajcie o ogromnej liczbie osób nieświadomych. Oni nie znają się na ofertach telekomów i jeśli nie mają kogoś obeznanego w rodzinie, chodzą po punktach, gdzie sprzedawcy chętnie im opowiedzą, ale tylko o abonamentach. I wbrew pozorom są to osoby w różnym wieku, choć oczywiście z przewagą starszych.

Nawiasem mówiąc, ciekawe jak wygląda struktura wiekowa użytkowników Flexa.
 #1122303  autor: hoegaarden
 24 wrz 2021, 13:44
iphoneski pisze:
24 wrz 2021, 13:18
Abonament już chyba mało kto wybiera tak jak kiedyś czyli na jeden numer. Teraz abonamenty się sprzedają, bo są łączone w oferty rodzinne, można kupić z internetem i tv do domu, oferty na przedłużenie są inne niż te oficjalne, na firmę warto jeszcze kupić abonament itd.. Ktoś podpisuje jeden papierek i ma telefony dla rodziny, światłowód w domu i wszystko na jednej fakturze. A co do pakietów neta to mało kto potrzebuje go w telefonach w takiej ilości - średnie zużycie nie przekracza 10GB a operatorzy wciskają 20/30/50/100/nieskończoność i większość tego zwyczajnie przepada. Na 2 lata Flexa Orange informował o 100K użytkowników. Na kilkanaście milionów kart w O i kilkadziesiąt na całym rynku udział Flexa jest niczym.
W ofertach łączonych typu 3w1 możliwe, że jeszcze ma to sens. Sam pojedynczy abonament to dziś 40 PLN z tego co widzę z paczką 4GB Internetu - bądźmy szczerzy, to nie ma żadnego sensu.

Aby być tutaj uczciwym to z tych kilkunastu milionów kart w O należałoby wziąć pod uwagę tylko abonentów prywatnych. Większość kart to jednak firmy i instytucje - to nie jest działka Flex'a.
Remington pisze:
24 wrz 2021, 13:22
Nie zapominajcie o ogromnej liczbie osób nieświadomych. Oni nie znają się na ofertach telekomów i jeśli nie mają kogoś obeznanego w rodzinie, chodzą po punktach, gdzie sprzedawcy chętnie im opowiedzą, ale tylko o abonamentach. I wbrew pozorom są to osoby w różnym wieku, choć oczywiście z przewagą starszych.

Nawiasem mówiąc, ciekawe jak wygląda struktura wiekowa użytkowników Flexa.
Zgadza się. Też zadałem pytanie, czy ktoś to w ogóle świadomie wybiera :)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, 13:47 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączenie postów
 #1122321  autor: f0ku5
 24 wrz 2021, 19:27
Abonament jest dla ludzi, którzy chcą telefon z sieci. Ewentualnie dla ludzi starszych. Ja swoją mamę długo musiałem przekonywać do Flexa, "bo ona chce dostawać normalnie fakturę" zamiast płacić kartą ;)
 #1122325  autor: iphoneski
 24 wrz 2021, 20:09
Ale oferty na firmę są jednak lepsze - większe pakiety neta dochodzące nawet do bez limitu, dodatkowe karty w niskich cenach, karty firmowe mogą być lepiej traktowane na sieci, przy większych firmach możesz dostać opiekuna, No i po prostu masz fakturę i płacisz a faktura do księgowej. Ja już dawno myślałem o T-M Biznes, ale nie mam ochoty na 2 lata umowy.
 #1122335  autor: hoegaarden
 25 wrz 2021, 01:26
Remington pisze:
24 wrz 2021, 19:42
Ale ma świadome dziecko, jak większość „staruszków” tutejszych forumowiczów. Jednak świadomi klienci to ułamek masy.
Ci nieświadomi staruszkowie z czasem odchodzą, a młodzi, którzy wybrali już Flex'a raczej na abo nie przejdą.
To kwestia czasu, kiedy taki Flex stanie się główną platformą, przynajmniej dla osób prywatnych, natomiast abonament będzie taką nisza dla "zasiedziałych".
 #1122336  autor: Karlos20
 25 wrz 2021, 04:43
W Klubie Flex (oraz w powiadomieniach w aplikacji) pojawia się opcja do aktywowania kodu z darmową paczką 10GB na 30 dni z okazji 2 rocznicy programu "Polecaj i zarabiaj". Warunek: przynajmniej jedno skuteczne polecenie Flexa innej osobie (skorzystanie z kodu polecającego). Bonusik pojawia się zarówno przy osobie poleconej jak i polecającej.
Czas do pobrania kodu i jego aktywacji - do końca dnia 30.09.2021.

Promo GB łączą się z kilkoma promocjami, np. 250GB dla "Studenta", GB za Gole, GB z Paczki Wakacyjnej, 10GB z Huawei App Gallery, czy 100GB z akcji The Insiders.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1122351  autor: iphoneski
 25 wrz 2021, 10:40
@surface123
Nie. Ten pakiet jest dodatkiem za jakiekolwiek, kiedykolwiek polecenie. Mogłeś polecić rok temu, dostać już za to 70 zł a teraz masz jeszcze dodatkowo ten pakiet.
 #1122382  autor: piotrs1978
 25 wrz 2021, 21:10
hoegaarden pisze:
25 wrz 2021, 01:26
Remington pisze:
24 wrz 2021, 19:42
Ale ma świadome dziecko, jak większość „staruszków” tutejszych forumowiczów. Jednak świadomi klienci to ułamek masy.
Ci nieświadomi staruszkowie z czasem odchodzą, a młodzi, którzy wybrali już Flex'a raczej na abo nie przejdą.
To kwestia czasu, kiedy taki Flex stanie się główną platformą, przynajmniej dla osób prywatnych, natomiast abonament będzie taką nisza dla "zasiedziałych".
Prawda jest taka, ze operatorzy dzisiaj sprzedają coraz więcej usług, więc czasami opłaca się je kupić w pakiecie (numer komórkowy, internet światłowód, TV). Sam abonament komórkowy kupując jest to zwykle nie do końca opłacalna transakcja. Na kartę można znaleźć oferty tańsze i lepsze. Poza tym starsze osoby lepiej, żeby do salonów chodziły z kimś, kto lepiej zna się na ofertach.
 #1122387  autor: Karlos20
 25 wrz 2021, 23:11
piotrs1978: w wielu kwestiach usługi łączone nie zawsze się opłacają. Np. oferta Plusa abonamentowego z opcją 30GB + no limity za 30 zł/mies., jeśli masz tv w Polsat Box (min 19,90) lub inny abonament w Plusie (za ok 45 zł) - to dla mnie jest to śmieszna opcja.
We Flexie 30GB + no-limity masz w tej samej cenie, bez kagańca 24-miesięcznego i dodatkowej umowy o tv sat/iptv itd.
I właśnie chwała Orange za tą ofertę, gdyż nikt i nic Ciebie nie wiąże na x lat - chcesz coś innego - zmieniasz plan lub idziesz gdzie indziej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1122415  autor: hoegaarden
 26 wrz 2021, 13:41
piotrs1978 pisze:
25 wrz 2021, 21:10
Poza tym starsze osoby lepiej, żeby do salonów chodziły z kimś, kto lepiej zna się na ofertach.
Najlepiej aby nie chodziły do salonów i nie zgadzały się na nic co oferuje im się przez telefon. I nie dotyczy to tylko operatorów, ale w zasadzie wszystkich firm i organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem banków.
Seniorów niestety traktuje się obecnie jak dojne krowy, którym łatwo wcisnąć coś czego kompletnie nie potrzebują i to jeszcze za wygórowaną cenę.
 #1122743  autor: trancex
 02 paź 2021, 20:27
hoegaarden pisze:
24 wrz 2021, 12:33
Zastanawiam się kiedy większość prywatnych abonentów znajdzie się na platformach typu Flex, spychając tym samym abonamenty do niszy. Za 3 lata? 5 lat? Więcej? Ciekawe jak wygląda dynamika wzrostu użytkowników Flex'a oraz statystyki przejść z abo na flex.

Patrząc na ofertę post paid, jej wybór jest chyba czymś kompletnie nieracjonalnym. 60 zł za 25 GB transferu i to jeszcze ze zgodami na marketing i cyrografem na dwa lata. Czy ktoś to świadomie wybiera? Czy pozostaje to ofertą dla ludzi, którzy nie wiedzą, że można inaczej?
Za każdym razem przy wygasającej umówię to kalkuluje i po uzyskaniu sporego rabatu z działu utrzymania klienta oferta abonamentowa pomimo wszystko wychodzi korzystniej. Obecnie płace za 3 numery 60zl w tym dodatkowy e-sim, druga karta dodatkowa w tablecie, 100min na połączenia międzynarodowe. Flex, czy oferta na kartę mi tego nie da, w dodatku obecnie „kosmiczne” pieniądze wołają jak ktoś chce mieć dostęp do 5g. Oferta na abonament jeśli dalej można uzyskać rabaty 50% to dalej to przebije.
Rozważam na ten moment dwie opcje :
1 przejście na firmę
2 rozdzielić numery żona flex z faktura, ja oferta na kartę.
 #1122777  autor: iphoneski
 03 paź 2021, 13:10
Fakt, zapomnieliśmy o ofertach na przedłużenie. Właściwie ja w Play przed odejściem miałem lepsze warunki niż Flex, ale nie było (i dalej nie ma) eSIM, więc zrezygnowałem.
 #1122941  autor: hoegaarden
 07 paź 2021, 16:54
trancex pisze:
02 paź 2021, 20:27
Za każdym razem przy wygasającej umówię to kalkuluje i po uzyskaniu sporego rabatu z działu utrzymania klienta oferta abonamentowa pomimo wszystko wychodzi korzystniej. Obecnie płace za 3 numery 60zl w tym dodatkowy e-sim, druga karta dodatkowa w tablecie, 100min na połączenia międzynarodowe. Flex, czy oferta na kartę mi tego nie da, w dodatku obecnie „kosmiczne” pieniądze wołają jak ktoś chce mieć dostęp do 5g. Oferta na abonament jeśli dalej można uzyskać rabaty 50% to dalej to przebije.
Rozważam na ten moment dwie opcje :
1 przejście na firmę
2 rozdzielić numery żona flex z faktura, ja oferta na kartę.
Rodzice przy przedłużaniu abonamentu za każdym razem dostawali tę samą ofertę co na stronie, czyli ostatnimi czasy co 2 lata o 5 zł drożej.
Najwidoczniej musisz mieć więcej numerów i umieć się targować aby ugrać nieco lepsze warunki.
BTW: We Flex'ie 3 numery + dodatkowy SIM na Internet masz za 25+15+15 o ile się nie mylę.
BTW2: 5G w Orange na dzień dzisiejszy to tylko papka marketingowa, więc w tej kwestii raczej nie ma o czym mówić.
  • Strona 70 z 125
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 125
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 125